Jak zabránit tomu, aby pes olízl ránu

Pokud má váš pes otevřenou ránu, ať už po operaci nebo nedávné nehodě, bude chtít ránu olíznout instinktem. Bohužel lízání může ránu znovu otevřít a vést k infekci. Kužel nebo obojek je tradiční způsob, jak zabránit tomu, aby pes olízl ránu. Můžete také zkusit přikrýt ránu rukávem nebo silným obvazem. V kombinaci s těmito technikami upoutejte pozornost svého psa, aby se při hojení udržel co nejvíce mimo ránu.badmintonové věci

Metoda 1 ze 3: Použití obojku

 1. 1 Pečlivě změřte psovi krk. Abyste změřili tloušťku, omotejte kolem krku svého psa látkovou pásku. Pokud nemáte svinovací metr, můžete použít tkaničku nebo provázek, poté změřte provázek proti pravítku. U obojků typu rovnátek budete také muset změřit délku krku vašeho psa od brady po ramena.
  • Šišky a obojky obvykle vyžadují relativně těsný fit, aby se váš pes z něj nedostal. Různé typy mají svou vlastní velikost a mohou mít své vlastní měřicí pokyny, pokud jde o to, jakou část krku vašeho psa byste měli změřit.
  • Při měření kužele nebo obojku mějte na paměti obojek vašeho psa. Některé styly obojků nefungují s obojkem, který musí vašemu psovi klouzat přes hlavu, než aby se mu připnul kolem krku.
 2. 2 Vybavte svého psa šiškou. Plastový kužel, nazývaný také „alžbětinský“ límec, je tradiční metodou, jak zabránit tomu, aby pes olízl ránu. Toto je obvykle počáteční ochrana, kterou vám poskytne váš veterinární lékař. Průhledné čípky bývají pro psa méně děsivé než neprůhledné, protože pes přes ně vidí.
  • Věnujte svému psovi velkou pozornost, když má alžbětinský obojek. Tyto obojky neumožňují periferní vidění, takže váš pes může být neohrabanější, než obvykle je.
  • Váš pes bude moci jíst a pít v pohodě s obojkem, ale bude to chtít nějakou úpravu a psovi se to nemusí líbit. Sledujte svého psa, aby se ujistil, že jí a pije. Pokud odmítá jíst a pít, když má na sobě kužel, zkuste jiný typ obojku nebo sundejte kužel, aby pes mohl jíst.
  • Pokud jste delší dobu mimo domov, například do práce nebo do školy, je dobré přepravit psa do přepravky s alžbětinským obojkem, aby se nezranil.

  Spropitné: Protože je alžbětinský kužel tak široký, může se váš pes zaseknout nebo se mu bude obtížněji procházet těsnějšími oblastmi kolem vašeho domova. Možná budete muset upravit nábytek tak, aby vyhovoval vašemu psovi, když má na sobě kužel.

 3. 3 Pokud kužel nefunguje, vyzkoušejte měkký nebo nafukovací obojek. Tvrdý plastový kužel může příliš omezovat pohyb vašeho psa nebo ztěžovat spánek. Existují také psi, kteří tvrdý plastový obojek jednoduše odmítnou a pokusí se ho zničit. Měkké nebo nafukovací obojky mohou pro tyto psy fungovat lépe.
  • Mnoho alternativních obojků nebude fungovat u psů s dlouhým nosem a tenkým krkem, jako jsou chrti nebo dobermani.
  • Některé nafukovací obojky lze snadno propíchnout, takže tato odrůda nemusí fungovat, pokud se váš pes opakovaně pokouší obojek strhnout.
 4. 4 Nechte svého psa vyzkoušet několik různých možností. V obchodech se zvířaty nebo online je k dispozici mnoho typů obojků a šišek. Je těžké vědět, který z nich váš pes bude snášet nejlépe, dokud je nevyzkoušíte. Ten, který si myslíte, že váš pes odmítne, může být ten, který mu připadá nejpohodlnější.
  • Pokud nakupujete šišku ve zverimexu, pravděpodobně můžete vzít svého psa s sebou a vyzkoušet si ho v obchodě. Jinak si kupte několik různých typů a zkuste vrátit ty, které nakonec nepoužíváte.
  • Mějte na paměti, že velikost kužele, který bude váš pes muset nosit, bude záviset na typu a místě zranění vašeho psa. Pokud měl váš pes například operaci očí, pak bude potřebovat jen malý kužel, aby si nemnul oko. Pokud má však váš pes poranění špičky ocasu, bude zapotřebí větší kužel, aby se váš pes nedostal za ocas.
 5. 5 Pokud váš pes odstraní další obojky, použijte ortézu. Někteří psi jsou odhodláni odstranit pekelné kužely z krku a nezastaví se před ničím, aby je zničili. Pokud je váš pes takový, můžete vyzkoušet nákrčník podobný typu ortézy, kterou by lidé nosili poté, co utrpěli zranění krku, jako je například krční páteř.
  • Velikost rovnátka je dána délkou krku psa, nikoli šířkou. Pokud má váš pes extrémně dlouhý krk, jako chrt nebo extrémně krátký krk, jako mops, nemusí být ortéza příliš účinná.
  • Pokud je rána vašeho psa na předních nohách, ortéza tohoto druhu pravděpodobně nezabrání vašemu psovi olíznout si rány.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Pokrývající ránu

 1. 1 Ránu před bandáží pečlivě očistěte. Ránu opatrně očistěte teplou vodou z vodovodu nebo fyziologickým roztokem. Svůj fyziologický roztok můžete namíchat přidáním 1 čajové lžičky (5 ml) soli do 2 šálků (500 ml) vody.
  • Váš veterinář vám může doporučit použití určitého druhu mýdla nebo čisticího roztoku k čištění rány. Používejte pouze mýdla nebo roztoky doporučené veterinářem. Nepoužívejte žádná mýdla, dezinfekční prostředky ani jiné čisticí prostředky určené pro lidi. Mohou dráždit kůži vašeho psa a zpomalit proces hojení.
  • Po vyčištění ránu jemně osušte a poté naneste jakékoli léčivé vody nebo obvazy.
 2. 2 Mléka nebo masti nanášejte pouze tehdy, pokud to předepisuje váš veterinární lékař. Váš veterinář vám může předepsat léčivou pleťovou vodu nebo masti, které se aplikují na ránu vašeho psa. Aplikujte bezprostředně po vyčištění rány, poté ji nechte zaschnout a poté ji přikryjte obvazem.
  • Pokud váš pes často olizuje léky, zkuste je aplikovat bezprostředně před krmením vašeho psa. Jídlo bude odvádět pozornost vašeho psa a v době, kdy bude jíst, pravděpodobně zapomene na léky.
 3. 3 Vyberte si obvaz určený pro zraněnou část těla. Bandáže pro psy se liší tvarem a velikostí v závislosti na velikosti rány a umístění rány na těle psa. Obvaz by měl být dostatečně velký, aby zcela zakryl ránu a umožnil ji zajistit na místě.
  • Na rány na psích nohách nebo chodidlech existují speciální obvazy, které můžete použít a které vypadají jako rukáv nebo bota. Ty zajišťují, aby byla rána při hojení čistá.
  • Pomocí chirurgické pásky přilepte obvaz k tělu vašeho psa.
 4. 4 Postříkejte obvaz sprejem „bez lízání“. Tyto spreje jsou k dispozici v obchodech s chovatelskými potřebami a online a jsou navrženy tak, aby se váš pes nepokusil olíznout ránu nebo žvýkat obvazy pokrývající ránu. Obvykle mají nechutnou chuť, která psa odpuzuje od olizování.
  • Tyto spreje nefungují u všech psů. Někteří psi je jednoduše olíznou, bez ohledu na nechutnou chuť, a pak jdou po ráně nebo obvazu.
 5. 5 K zakrytí bandážované oblasti použijte rukáv nebo ochranný oděv. Kromě obvazu můžete chtít další vrstvu, která bude chránit ránu vašeho psa, zatímco se bude hojit. V obchodech s chovatelskými potřebami jsou k tomuto účelu k dispozici rukávy. Můžete si také vyrobit sami repurposing starého oblečení.
  • Například kus nylonové punčochy s odříznutými prsty by fungoval na pokrytí poranění nohy nebo dokonce poranění trupu u menšího psa.
  • K pokrytí oblasti můžete také použít trička, boxerky, svetry nebo dětské oblečení.

  Variace: Pokud má váš pes psí kabát nebo svetr, který už rád nosí, může to poskytnout pokrytí rány - zejména rány na trupu.  tenis 15 30 40
 6. 6 Vyměňte obvazy svého psa každé 2 nebo 3 dny. Sundejte obvaz a očistěte ránu. Zkontrolujte obvaz, zda nevychází z rány. Pokud rána stále krvácí nebo z ní vytéká barevný nebo páchnoucí hnis, vezměte svého mazlíčka zpět k veterináři-rána může být infikovaná.
  • Váš veterinář vám může dát různé pokyny k čištění rány psa a výměně obvazů. Pokud se od těchto pokynů potřebujete odchýlit, zeptejte se nejprve svého veterináře, zda by to bylo v pořádku.
  • Hledejte online a najděte různé druhy chirurgických oděvů na ochranu ran vašeho psa, jako jsou rukávy a košile.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Rozptýlení vašeho psa

 1. 1 Vezměte svého psa na procházku po prvním nasazení obojku. Klidná procházka na vodítku pomůže vašemu psovi soustředit se a obnovit vztah mezi vámi a vaším mazlíčkem. Procházky jsou zvláště užitečné, pokud má váš pes kužel nebo obojek, protože dávají vašemu psovi bezpečnou příležitost přizpůsobit se.
  • Většina psů se na kužel aklimatizuje do hodiny, pokud ví, že jsou v bezpečí. Držte svého psa na krátkém vodítku a mluvte na něj klidným, uklidňujícím hlasem.
  • Zatímco váš pes má na sobě kužel nebo obojek, mějte jej vždy na procházce na vodítku.
 2. 2 Počkejte 7 až 14 dní, než vyzkoušíte jiné rušivé techniky. Omezte aktivitu vašeho psa, dokud se rána částečně nezhojí - zvláště pokud má váš pes chirurgický řez. Nechcete riskovat opětovné otevření rány aktivitou nebo infekci rány.
  • Zeptejte se svého veterináře, jak dlouho musíte počkat, než budete moci svému psovi umožnit běh nebo hraní na vodítku. V závislosti na závažnosti rány a jejím umístění může váš veterinář chtít, abyste počkali déle.
 3. 3 Schovejte svému psovi kromě misky suché jídlo. Pokud svému psovi dáte misku s jídlem, pravděpodobně ho okamžitě sejme. Skrývání sušenek a suchého krmiva pro vašeho psa je pro vašeho psa výzvou a odvrátí pozornost od ran.
  • Tato metoda rozptýlení funguje zvláště dobře, pokud máte ohaře nebo podobného psa, který instinktivně loví.
  • Pamatujte si, kam jste schovali pamlsky, abyste je mohli získat a řádně zlikvidovat, pokud je váš pes do jednoho dne nenajde.
 4. 4 Vycvičte svého psa, aby předváděl nové triky. Pokud se váš pes rád učí novým úkolům a trikům, může to být skvělý způsob, jak odvést psa od rány, takže nebude v pokušení lízat. Vyberte si trik, který bude výzvou, ale který víte, že váš pes zvládne.
  • Vyhněte se trikům, které vyžadují příliš mnoho aktivity, zvláště pokud se rána stále hojí. Například byste mohli svého psa vycvičit, aby se posadil nebo prosil, ale naučit ho chytat frisbee ve vzduchu by bylo asi moc.

  Spropitné: Svému psovi můžete také dát svou oblíbenou hračku, se kterou si můžete hrát, nebo si jej koupit na nákup nové hračky ve vašem místním zverimexu. Ujistěte se, že svému psovi věnujete spoustu pozitivní a hravé pozornosti, zatímco se mu rána hojí, aby nemohl jít po ráně.

 5. 5 Omáčku nebo masový vývar zmrazte na kostky, aby je váš pes stíhal. Pokud váš pes rád pronásleduje kostky ledu, bude rád pronásledovat kostku ledu vyrobenou z omáčky nebo masového vývaru. Zatímco se váš pes honí po léčbě kostkami ledu, pravděpodobně zapomene na to, že by si chtěl olíznout ránu.
  • Tuto pochoutku je lepší podávat venku, protože může být nepořádek. Kostky ledu se nakonec rozpustí a vy skončíte s loužou omáčky na úklid.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co může použít na mého dobrmana, aby si nelízla ránu na zadní noze? Zkoušel jsem kužel a nafukovací trubku. Kathy5421 Měli byste svému psovi vyzkoušet náhubek, nebo si můžete ránu obvázat. Pokud se váš pes pokusí olíznout ránu, bude místo toho olizovat obvaz.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Uchovávejte výrobky pro péči o rány v lékárničce pro svého psa, abyste si mohli malé odřeniny nebo tržné rány ošetřit sami, místo abyste je nechali olíznout.

reklama

Populární Problémy

Je to radostná zpráva pro Indii i Pákistán, protože hvězdný pár Shoaib Malik a Sania Mirza vítá chlapečka do rodiny Mirza-Malik !.

US Open náhled dvouhry žen.2. část „Španělská princezna“ má premiéru v neděli. Pokud nemáte kabel nebo nemáte Starz, zde je návod, jak jej sledovat online zdarma.

Jak provádět pasivní rozsah pohybu. Cvičení s rozsahem pohybu (ROM) pohybují kloubem člověka celým pohybovým cyklem v jednom kloubu nebo končetině. Cvičení ROM může být aktivní i pasivní. Zatímco aktivní cvičení provádí ...

Jen málo rolí v pochodové kapele je tak náročné a obohacující jako role bubeníka. Jako bubenický major máte na starosti udržování času, nastavení tempa a být vzorem pro pochodovou kapelu. Zjistěte, jaké dovednosti jsou nutné k ...Carlos Ramos, rozhodčí uprostřed bouře US Open Sereny Williamsové, se v pátek vrátil na židli Davisova poháru.