Jak šněrovat boty

Šněrování bot je podobné šněrovací boty „, ale další místnost umožňuje další možnosti, pokud jde o styl a funkci. Různé metody šněrování nejen dodávají vašim botám jedinečný vzhled, ale díky určitým stylům mohou být vaše nohy pohodlnější nebo poskytovat lepší oporu.

Metoda 1 ze 3: Šněrování bot metodou diagonální krajky

 1. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 1

  1 Vyberte zaváděcí krajku. S největší pravděpodobností máte pár bot, které jdou minimálně tak vysoko jako vaše kotníky. Ujistěte se, že získáte zaváděcí tkaničky, které jsou dostatečně dlouhé pro váš pár bot.
  • Požádejte o radu prodavače nebo si přečtěte obal a určete správnou délku zaváděcí krajky.
  • Pokud dostáváte nové tkaničky, změřte tkaničky, které byly dodány s vašimi botami.
  • Správná délka závisí na řadě faktorů, včetně počtu párů očkových bot, velikosti svislých a vodorovných rozestupů mezi očky a požadovaného způsobu šněrování. V průměru však budete potřebovat 114 palců na 5-6 párů oček, 54 palců (137 cm) na 6-7 párů oček, 63 palců (160 cm) na 7-8 párů ok, 72 palců (183 cm) pro 8-9 párů oček a 96 palců (244 cm) nebo více pro 10+ párů oček.


 2. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 2

  2 Začněte šněrováním zavádět. Standardní způsob šněrování bot je šněrování bot do kříže. Počínaje odspodu provlékněte tkaničky každým spodním očkem. Vytáhněte tkaničky svisle nahoru tak daleko, jak je to možné, a ujistěte se, že jsou oba hroty rovnoměrné.
  • Vaše tkaničky by nyní měly být na vnější straně vašich oček.
  • U standardní metody křížového šněrování provlékněte tkaničky očky, ne přes horní část.
 3. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 3

  3 Překřížte jeden konec krajky šikmo přes jazyk. Do druhého očka zespodu vložte krajku. protáhněte krajku očkem a znovu.
  • Jakmile provléknete jednu krajku dalším očkem, opakujte s druhým.
  • Vaše tkaničky by nyní měly být na vnější straně boty.
 4. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 4

  4 Pokračujte v šněrování. Ujistěte se, že vždy vkládáte jednu stranu před druhou, aby byl vzor jednotný, dokud nedosáhnete horní části boty.
  • Pokud jste pro první očko přešli zleva doprava, udržujte tento vzor konzistentní.
  • Pokud chcete, aby vaše boty měly symetrický vzhled, u druhé boty to udělejte naopak. Pokud začínáte přechodem zleva doprava na jedné botě, na druhé přejděte doprava doleva.
  • Zachování konzistence nejenže dává vašim botám pěkný, čistý vzhled, ale také usnadňuje utahování tkaniček.
 5. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 5

  5 Krajka až nahoru. Pokud chcete v tkaničkách trochu více prostoru a delší délku, můžete nechat poslední pár oček prázdný. Nahoře buď zavažte tkaničky do mašle, nebo zavažte konce a zastrčte je.
  • V závislosti na tom, kolik krajky navíc máte, si také můžete před zavázáním uzlu omotat tkaničky kolem bot.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Šněrování bot v armádní metodě

 1. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 6

  1 Popadněte tkaničky. Pro tuto metodu, což je počet krajkových bot ozbrojených sil, můžete použít tkaničky, které byly dodány s vašimi botami, nebo stejné délky.
  • Pokud máte sudý počet párů oček, začnete provléknutím krajky spodními očky zevnitř a vytažením tkaniček ven.
  • Pokud máte lichý počet párů oček, začnete navlékat krajku přímo přes spodní očka zvenčí dovnitř.
 2. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 7

  2 Začněte si šněrovat boty. Začněte jedním koncem svých tkaniček a protáhněte jej diagonálně vnitřkem dalšího očka. U druhého páru oček nejblíže u dna budete krajkovat stejně jako u křížového šněrování. Opakujte s druhým koncem tkaniček.
  • Ujistěte se, že vaše diagonální krajka běží pod vaší vodorovnou krajkou ve spodní části, ne na ní.
  • vaše tkaničky by nyní měly mít jeden kříž a měly by být na vnější straně boty.
 3. Obrázek s názvem Lace Boots Krok 8

  3 Projděte tkaničky svisle dalším očkem. Na každé straně boty nyní vezmete krajku a projdete ji přímo očkem přímo nahoře. Udělejte to pro obě tkaničky.
  • Projděte tkaničky dalším očkem tím, že půjdete ven.
  • Nyní budete mít jednu vodorovnou část tkaniček na spodním očku, jednu nad ní a dvě očka, přičemž vaše tkaničky budou svisle procházet oběma.
  • Vaše tkaničky by nyní měly být na vnitřní straně boty.
 4. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 9

  4 Opakujte metody diagonálního a vertikálního šněrování, dokud nedosáhnete vrcholu. Střídavě provlékejte tkaničky diagonálně a horní část svisle.
  • Udržujte konzistentní pořadí, ve kterém navlékáte tkaničky. Pokud vždy jdete zprava doleva, proveďte to pro každou diagonální krajku a naopak, pokud začínáte zleva doprava.
 5. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 10

  5 Zavažte tkaničky do mašle nebo zastrčte konce. Skončíte s tkaničkami na vnitřní straně boty. Zde si můžete uvázat mašličku jako obvykle, nebo strčit tkaničky do bot, pokud chcete mít čistší vzhled.
  • Pokud máte dostatečnou délku, můžete si také zavázat tkaničky kolem boty a zavázat uzel vpředu a zastrčit jej za jazyk.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Šněrování bot metodou Ladder Lace

 1. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 11

  1 Pořiďte si tkaničky. Chcete použít tkaničky, které jsou dostatečně dlouhé na to, abyste dosáhli výšky boty. Použijte tkaničky, které byly dodány s vašimi botami, nebo si pořiďte pár, který je alespoň tak dlouhý jako vaše původní tkaničky. Metoda Ladder je také někdy známá jako šněrování napříč a je mezi americkými parašutisty oblíbená kvůli bezpečnosti pevného šněrování.
  • Tato metoda funguje nejlépe na vyšších kozačkách se spoustou oček.
 2. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 12

  2 Začněte tím, že provléknete tkaničky přímo přes spodní očka. Tkaničky začněte stejným způsobem jako u diagonálních tkaniček, přičemž tkaničky spusťte pod spodní očko.
  • Vaše tkaničky by nyní měly být na vnější straně vašich bot.
 3. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 13

  3 Svisle vložte tkaničky přes další očko. Nyní místo šněrování tkaniček protáhněte každý konec svisle dalším očkem nahoru. Tentokrát jde zvenčí dovnitř.
  • Vaše tkaničky by nyní měly být na vnitřní straně bot.
 4. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 14

  4 Překročte tkaničky přes jazyk. Spusťte krajku pod částí krajky, která svisle spojuje dvě očka.
  • V tomto kroku nepropletete tkaničku očkem, protože krajku vedete vodorovně, ne šikmo.
  • Místo provlékání krajky očkem ji provlékněte svislou krajkou na vnější straně boty.
  • Udělejte to pro oba konce vašich tkaniček. Nyní byste měli mít tkaničky na vnější straně boty.
 5. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 15

  5 Pokračujte rovně nahoru a provlékněte krajku dalším očkem svisle. zvedněte jej zespodu k očku přímo nad tím níže. Vložte krajku zvenčí dovnitř. Udělejte to na obou stranách boty, než krajku spustíte vodorovně napříč a pod.
  • Vždy dodržujte stejné pořadí, se kterým jste začínali. Pokud jste nejprve šněrovali zprava doleva, pokračujte v tomto pořadí.
 6. Obrázek s názvem Krajkové boty, krok 16

  6 Pokračujte ve vkládání tkaniček ven a každý konec opět zasuňte pod sebe. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete vrcholu.
  • U této metody vaše tkaničky projdou očkem pouze tehdy, když se k očku pohybujete svisle a zvenčí dovnitř.
  • Jakmile jste nahoře, vaše tkaničky by měly směřovat dovnitř na vnitřní straně vašich bot.
 7. Obrázek s názvem Krajkové boty Krok 17

  7 Zavaž si boty. Jakmile sešněrujete úplně nahoru, zavažte si boty do mašle nebo ne a nacpejte tkaničky za jazyk. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Funguje to na boty? Na článek wikiHow se můžete podívat na šněrovací boty pokud chcete pokyny specifické pro obuv.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Různé techniky šněrování umožňují lepší stabilitu a dokonce i pohodlí v závislosti na tvaru a velikosti nohy. Křížkové šněrování je skvělé pro úzké chodidla. Technika armádního šněrování je dobrá, pokud máte širší chodidla, protože mezera v tkaničkách umožňuje větší prostor.
 • Nezapomeňte zachovat stejné vzorce. Začněte vždy na stejné straně, se kterou jste původně začínali.
 • Nasazení nových tkaniček na boty může chvíli trvat, zvláště pokud máte velmi vysoké boty, věnujte si dostatek času na správné šněrování bot.
 • Vzhledem k tomu, jak se šněrované boty hodí, mohou vám vaše boty drhnout podpatky. Můžete si koupit vložky do paty, aby se vaše nohy nepohybovaly tolik uvnitř bot.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Česká republika Barbora Krejčíková se v pátek v lineckém čtvrtfinále setká s běloruskou Aliaksandrou Sasnovich. Krejčíková má v poslední době několik vynikajících výsledků, včetně prvního vystoupení ve čtvrtém kole na Roland Garros.

Jak vyrobit světluškovou lampu. Světlovodné lampy jsou krásný a vzrušující způsob, jak osvětlit místnost nebo verandu. Na výběr jsou různé druhy. Možná nejlepší ze všeho je zjistit, kde a jak bezpečně zachytit světlušky, se kterými si můžete posedět ...

V posledních letech si svět a mnoho uzavřených zemí stále více uvědomují práva LGBTQ a problémy, kterým komunita čelí.

Jak nosit opravdu nízké pytlovité kalhoty, aniž byste o ně přišli. Styl známý jako prověšení je široce zastoupen v rapu, hip-hopu a městské kultuře. Http://www.nytimes.com/2007/08/30/fashion/30baggy.html? _R = 0 Je to také notoricky známá funkce mezi...

Jak rychle studovat. Možná jste zapomněli na blížící se velkou zkoušku, nebo jste byli příliš zaneprázdněni životem, než abyste si našli dost času na studium. Nebojte se! Rychlost studia můžete zvýšit tím, že se naučíte číst rychleji a uděláte pár kroků ...

Bjorn Borg oslavoval Rafaela Nadala jako největšího hliněného závodníka všech dob a prozradil, že by si přál mít na Roland Garros během svého nejlepšího ročníku uzamčené rohy se Španělem.