Mutua Madrid Open: Parmentier skóroval proti Svitolině

Pauline Parmentierová se dobře soustředila na vítězství ve dvou setech proti Elině Svitolinové na Mutua Madrid Open

Elina Svitolina nechala zápas utéct příliš brzy a nemohla se vzpamatovat na neděli Mutua Madrid Open. Potíže s kolenem a návrat do akce dávaly Pauline Parmentierová její druhé vítězství v kariéře nad hráčem první desítky, který vyhrál 6-4, 7-6 (6) na stadionu tři na půdě La Caja Magica.

Ti dva se dostali do svého třetího zápasu a prvního po čtyřech letech. Rozdělili minulý pár setkání, díky nimž byla soutěž na antuce velmi zajímavá. Ukrajinka se vrátila poté, co jí zranění kolena způsobilo velkou bolest a od Miami ji drželo mimo dění. Bez zásahu na antuce v ní zůstala naděje, že se dostane na pravou nohu. Francouzská hvězda získala v Istanbulu vítězství, ale nic víc, s těžkou výzvou v prvním kole by se 33letá žena pokusila držet Svitoliny, jak nejlépe to šlo.

V překvapivém začátku Parmentier vytěžil brejk proti Svitolinovi a ve druhém si zajistil držení. Bylo jasné, že světová šestka měla hodně rzi, aby se oprášila, když se ve třetím snažila o podání a dala francouzské hvězdě šanci na dvojku. Ukrajinci se podařilo najít způsob, jak se udržet a vyhnout se jakékoli další ztracené půdě. Mezera zůstala na dvou pro Parmentiera, který se pevně držel proti šestému semenu a zlomil ji znovu v pátém.

Svitolina vyzval trenéra Andrewa Bettlesa, aby zjistil, co dělat, aby se přeskupil. Požádejte ji, aby našla svůj rozsah a udržela tvar na forhendu. Když se Bettles zeptala, jak se cítí, výraz v její tváři mu řekl, aby využil volání fyzio, zatímco ona měla šance na hřišti. To bylo známkou toho, že koleno ještě není připraveno zvládnout soutěž. Padla 5: 1, když francouzský hráč sestavil pohodlné forhendové vítěze, na které Ukrajinec nedokázal odpovědět.

červené tenisky

Velmi potřebná herní výhra pro šesté nasazené dorazila v sedmém s tím, že Svitolina zadržela Parmentiera při podání. Přidala další s přestávkou lásky, což ukazuje její ochotu bránit se a plně se zotavit. Svitolina dosáhla skóre 5: 4 další silnou servisní hrou, která devětatřicetiletou devastaci zpustošila, protože její šance na ukončení setu stále mizely. Poslední šance se naskytla v desáté, kde úspěšně zavřela dveře za Svitolininou snahou zabrat soupravu za 39 minut.

Když začala druhá, Parmentier se vrátil do ofenzívy a vzal si přestávku v ruce, než zamkl svou první servisní hru. Mezera nebyla pro Svitolinu dobrým začátkem, protože její bitva do vrchu začala zadržením ve třetině. Třiatřicetiletá držela svůj forhend dobře nad průměrem, což ji vedlo i po pěti. Během přestávky Ukrajinec zavolal Bettlesovi, který si nevěděl rady, jak by jí mohl pomoci.

Vyrovnala se na tři všechny, než jí kritická hra v sedmé umožnila poprvé v zápase vést. Parmentier nebyla připravena nikam jít, protože odpověděla Svitolinovi, který našel způsob, jak se do toho dostat. Ukrajinská hra se službami byla v zápase silnější než kdy jindy, což dostalo francouzskou hvězdu pod tlak. Pracovala přes desátou hru, aby se držela, a dokonce se Svitolinovou udržela naživu její naděje.

Parmentier dosáhl šance, která jí zůstala, když oba šli do druhého set tiebreaku. Svitolina byla první, kdo otevřel bodování a vzal první pár bodů, ale viděl, že opozice je připravena odpovědět. Dostala se dokonce právě včas, aby zlepšila svoji hru a udělala z toho těžkou koncovku pro Ukrajinku. Pro francouzského veterána to byl brzy jednosměrný provoz, který vzal další čtyři body rovnou za mečbol. Svitolina to zachránila skvělým crosscourtovým lobem, který jí brzy dal znovu život.

Šesté nasazené se dostalo do bodu a zachránilo tři mečboly s další chybou Parmentiera, která z něj udělala šest. Obrovský bod získala Parmentierová, která hrála skvělou obranu, aby získala svůj čtvrtý mečbol, který jí uzavřel dohodu při druhém podání. Chyba při návratu od světové šestky podala Parmentierovi vítězství po 1 hodině a 38 minutách.

S celkem dobře vyhraným vítězstvím měla 33letá žena velkou radost z toho, jak se postavila proti opozici. Pokusila by se přidat k úspěchu s Julií Putintsevovou ve druhém kole.