Jak se mít rád

Jednou z nejtěžších věcí, kterou můžeme udělat, je naučit se mít se rádi. To platí zejména v případě, že jsme toho dříve nebyli schopni dosáhnout. Je obtížné stanovit myšlenkový vzorec, ale dá se to zvládnout. Naše myšlenky ovlivňují naše emoce a naše emoce ovlivňují naše chování. Když změníte své myšlenkové vzorce a rekvalifikujete se, abyste své myšlenky zaměřili na to, co máte pod kontrolou, začnete se cítit lépe. Dostat se tam chce trochu praxe a práce, ale stojí to za to. Mít rád sám sebe je jedním z hlavních klíčů k plnohodnotnějšímu a šťastnějšímu životu.Část 1 z 5: Uklidnění vaší vnitřní kritiky

 1. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 1

  1 Věnujte pozornost svým myšlenkám a emocím. Praktici kognitivní behaviorální terapie věří, že máme schopnost změnit své chování změnou svých myšlenek. Myšlenky jsou katalyzátorem, který vede k chování.
  • Pokud si například myslíte, že jste poražený a nemůžete dělat nic správně, budete se cítit beznadějně, protože nevěříte, že můžete změnit svůj pocit. Myslet tímto způsobem vás nechá uvíznout na místě, kde se poddáte negativnímu myšlenkovému schématu. Vaše skutečné chování bude natolik ovlivněno, že se můžete dostat do deprese a bez zájmu o mnoho aspektů života. Ve skutečnosti je to sebenaplňující se proroctví. Převzali jste negativní držení těla a chování, ke kterému vás vedly vaše myšlenky.
  • Přesné pojmenování emocí vám pomůže lépe porozumět tomu, jak se v danou chvíli cítíte. Vyhledejte si seznam emocí a poraďte se s ním, kdykoli se cítíte sebevědomě, a pokuste se emoce pojmenovat co nejpřesněji. Pomůže vám to úspěšněji se pohybovat kolem emocí.


 2. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 2

  2 Pište si deník myšlenek. Věnujte pozornost kritickému hlasu ve své hlavě. Ten hlas vám už roky říká negativní věci. Ten hlas ti bránil žít svůj život naplno. Všimněte si, když slyšíte ten hlas, který vám o sobě říká špatné věci.
  • Najděte si každý den několik minut, abyste si vzpomněli na chvíle, kdy jste si o sobě mysleli něco negativního.
 3. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 3

  3 Vytvořte si seznam svých pozitivních atributů. Zamyslete se nad příklady svých dovedností, pozitivních vlastností, vlastností, které lidé obdivují atd. Zahrňte komplimenty, které jste dostali od ostatních.
  • Tento seznam může zahrnovat cokoli. Můžete například uvést, že se zvířaty opravdu umíte, nebo si můžete udělat fantastický kuřecí koláč. Tento seznam vám bude připomínat, že jste věcí dosáhli a že některé věci děláte dobře.
  • Pravidelně si tento seznam prohlédněte, abyste si zlepšili pohled na sebe sama.
 4. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 4

  4 Uklidněte svého vnitřního kritika zaměřením na pozitivní. Když uslyšíte, jak vám hlas v hlavě říká, že jste bezcenní, udělejte si přestávku a přesměrujte svou pozornost na něco, co máte pod kontrolou. Může to být něco praxe (úkol, aktivita, koníček - cokoli, kde se můžete produktivně uplatnit) nebo oblast vašeho života, kde se cítíte schopnější a silnější. Můžete si také připomenout své pozitivní vlastnosti, abyste mohli v okamžiku vyvažovat něco, co vás rozčiluje.
  • Pokud vám například vaše mysl neustále říká, že jste bezcenní, můžete říci: „Mám mnoho přátel, kteří si myslí, že stojím za to vědět. Musím hodně přispět. '
 5. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 5

  5 Mít vlastní mantru. Mantra je poselství, které si pro sebe opakujete, aby vám pomohlo myslet pozitivně. Vytvořte chorál, který můžete dělat buď nahlas, nebo v hlavě.
  • Řekněte si například: „Jsem hodnotný a sympatický člen této rodiny.“
  • Poznamenejte si svou mantru a umístěte ji na zrcadlo v koupelně jako každodenní připomínku.
 6. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 6

  6 Nevzdávej to Můžete zažít několik dní, kdy se budete cítit poraženi svými vlastními činy. Neustále si opakujte, že jste hodni lásky. Je to všechno o změně vaší mantry.
  • Když se každé ráno probudíte, udělejte si chvilku, abyste si vážili. Nechte si povídat, abyste zdůraznili své dobré body.
  reklama

Část 2 z 5: Budování vlastního sebevědomí

 1. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 7

  1 Uznejte svou životní lásku. Řekněte si, že milujete život a že si užíváte cestu, po které jdete. I když je vaše cesta hrbolatá, podaří se vám vyjednat drsná místa. Stále jste tu, abyste ostatním řekli, že jste se dostali tam, kde jste dnes.
 2. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 8

  2 Najděte příležitosti v životních výzvách. Pokračujte vpřed a soustřeďte se na příležitosti, které s sebou přináší výzvy a změny. Zamyslete se nad tím, jak jste překonali problémy a dokázali jste kvůli nim dělat nové věci.
  • Pokud jste například naštvaní, že jste dostali výpověď, zamyslete se nad tím, jak jste dokázali se svými dětmi trávit drahocenný čas.
 3. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 9

  3 Sledujte svůj pokrok. Bez ohledu na velikost úspěchu sledujte pokrok, kterého dosahujete. Hledejte úspěchy, kterých jste dosáhli, abyste se dostali tak daleko, a nechte se svým úspěchem z minulosti pohánět kupředu.
  • Může vám pomoci sepsat si své úspěchy. Pak můžete porovnat své nové úspěchy se staršími a rozpoznat, jak daleko jste se dostali.
 4. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 10

  4 Postavte se za sebe. Zajistěte, aby vám ostatní projevovali respekt, který si zasloužíte. Nenechte ostatní, aby vás nerespektovali nebo o vás mluvili špatně. Postavte se za sebe, stejně jako byste se postavili za dobrého přítele, kterého někdo nerespektuje.
  • Nezklamte se, zvláště před ostatními lidmi. Pokud vás lidé slyší mluvit o sobě špatně, mohou si myslet, že je to přijatelný způsob, jak se k vám chovat.
 5. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 11

  5 Poskytněte si podporu. Vyhledejte případy, kde potřebujete podporu, a dejte si ji sami. Poplácejte se po zádech, když jste něco udělali dobře. Chovejte se k sobě laskavě, když se učíte něco nového a potřebujete povzbuzení, abyste šli dál.
  • Toto je vhodný čas na zopakování mantry nebo přizpůsobení mantry nové situaci.
 6. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 12

  6 Naučte se být v pohodě sami. Když se naučíte být šťastní sami, zjistíte, že se nakonec budete cítit v pohodě sami se sebou. V nepříjemných situacích, ve kterých jste se dříve mohli cítit osaměle nebo v rozpacích, budete pravděpodobněji v klidu.
  • Pokud jste sami, nevytahujte telefon a nezačněte psát SMS. Místo toho věnujte pozornost svému okolí. Udělejte jednoduchou aktivitu, jako je vypití šálku čaje a pocit přítomnosti .
  • Pokud jste venku (v kavárně nebo na večírku), připomeňte si, že vaše hodnota není založena na tom, kdo nebo kolik lidí s vámi komunikuje.
  • To také platí, pokud nejste ve vztahu. Nedefinujte svoji hodnotu podle toho, zda jste nezadaní. Jste pro sebe dobrým společníkem.
 7. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 13

  7 Naučte se nové dovednosti. Naučit se dělat něco nového je fantastický způsob, který vám pomůže naučit se mít rád sám sebe a vybudovat si sebevědomí. Když se dostanete do nové situace, možná jste mimo svou zónu pohodlí. Ale budete také schopni uznat, čeho můžete dosáhnout. To může být vynikající posilovač sebeúcty.
  • Podívejte se ve své komunitě na bezplatné workshopy. Většina komunit nabízí všechny druhy kurzů, od kurzů vaření až po návody na foukání skla. Podívejte se na letáky v místní knihovně nebo si prohlédněte kalendář událostí vaší komunity.
 8. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 14

  8 Pište si deník vděčnosti. Najděte si jednou týdně chvilku na sepsání věcí, za které jste vděční. Deník vděčnosti vám může pomoci zapamatovat si, co ve svém životě máte.
  • Užívejte si a přemýšlejte o věcech, o kterých píšete. Pouhé procházení pohybů zapisování věcí ve vás nezpůsobí větší vděčnost. Místo toho věnujte trochu času zapamatování si okamžiku nebo pocitu.
 9. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 15

  9 Rozmazlujte se. Pokud máte špatný den nebo den, kdy vaše pochybnosti o sobě dosáhly vrcholu, udělejte si pěknou pochoutku. Snězte ten úžasný čokoládový dort z vaší oblíbené kavárny, nebo si jednoduše odpočiňte v příjemné horké lázni.
  • To vám umožní odpočinout si od starostí a stresů, které způsobují vaše pochybnosti. Jakmile se dobijete, můžete se vrátit do života s uvolněnějším pocitem.
  • Rozmazlování je také důležité, protože vám připomíná důležitost vašeho času a vašeho zdraví. Když si dáte pauzu, stavíte na první místo sebe, místo práce své blízké, přátele, rodinu, školu atd.).
 10. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 16

  10 Najděte ve svém životě smích. Smích má velké dlouhodobé i krátkodobé výhody, které vám mohou pomoci v procesu učení se mít se rád. V krátkodobém horizontu může smích zvýšit endorfiny ve vašem mozku, ochladit vaši stresovou reakci a stimulovat oběh, aby pomohl snížit stres. V dlouhodobém horizontu vám smích může usnadnit zvládání obtížných situací, vztah k ostatním a zlepšit vaši náladu.
  • Spojte se s dlouholetým přítelem a zavzpomínejte na veselé události, které jste oba zažili.
  • Podívejte se na zábavný film nebo si přečtěte zábavnou knihu. Najděte si jen pár chvil ve dne a pořádně se zasmějte.
 11. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 17jedenáct Opatruj se. Dbejte na dobré zacházení se svým tělem. To vám pomůže najít v sobě hodnotu a následně se mít lépe.
  • Ujistěte se, že jíte správně. Díky zdravé stravě se budete cítit lépe uvnitř i vně. Pokuste se vyhnout zpracovaným a přátelským jídlům. Jezte hodně ovoce, zeleniny, bílkovin a celozrnných produktů.
  • Dostatečně se vyspat. Kvalitní spánek je nezbytný pro to, aby vaše tělo správně fungovalo a cítilo se dobře. Spánek posiluje váš imunitní systém a pomáhá zmírňovat deprese a nemoci. Zaměřte se na 7-8 hodin spánku každou noc.
  • Pít hodně vody. Vaše tělo potřebuje ke správné funkci hodně vody a dehydratace může vést k bolestem hlavy, únavě a omezeným mentálním schopnostem. Ženy by měly dostat 72 uncí tekutin denně a muži by měli dostat asi 104 uncí tekutin denně.
  • Cvičit pravidělně. Cvičení uvolňuje endorfiny v mozku. Tyto chemikálie zlepšují vaši náladu a cítíte se dobře, což vám může pomoci se více líbit. Stejně tak cvičení pomáhá udržovat vás zdravé.
  reklama

Část 3 z 5: Změna vašeho pohledu na sebe

 1. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 18

  1 Nedovolte, aby vás strach přemohl. Strach vás může paralyzovat a zabránit vám v aktivní účasti na vašem životě. Někteří z nás udělají cokoli, aby nezpochybnili svůj negativní pohled na sebe. Stává se to proto, že se z nějakého důvodu bojíme jednat proti těmto myšlenkám. Může se stát, že investujeme do toho, abychom zůstali zaseknutí. Růst je bolestivý. Přestože život bez růstu stagnuje, je to něco, s čím se jedinec seznámil. Je to jako nosit staré, zmlácené boty. Nejsou moc hezké, ale je to něco, s čím se cítíte dobře. A věřte nebo ne, i negativní sebepojetí může být pro některé z nás pohodlné, protože nezahrnuje změnu.
  • Asi nejlepší příklad strachu ochromujícího lidi je, když se ptáme, proč týrané ženy zůstávají v urážlivých vztazích. Strach jim vlastně brání jednat ve vlastním nejlepším zájmu. Emoční závislost, kterou mají na svém těstovi, jim brání opustit situaci, kdy může být ohrožen jejich život.
 2. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 192 Odpusť si . Ve vaší minulosti mohou existovat věci, na které nejste hrdí. Některé z těchto věcí ve skutečnosti mohou způsobit, že se nebudete mít rádi. Jakmile uznáte, že jste za daných okolností dělali to nejlepší, co jste mohli, lze vám odpustit i to nejškodlivější chování a ohavné činy. Když se budete držet negativních myšlenek, které se točí kolem špatného chování, nedovolíte si růst a překonat tyto události.
 3. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 20

  3 Staňte se svým nejlepším přítelem . Zamyslete se nad tím, jak byste mluvili s kamarádkou, která měla potíže se mít ráda. Posílili byste negativní myšlenky? Nebo byste se zaměřili na některé její přednosti? Ukažte na sebe důvody, proč jste sympatický a milující člověk.
 4. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 214 Začněte se přijímat . Věřte tomu, co o vás říkají ostatní. Nesnaží se jen o to, abyste se cítili dobře. Mají tě opravdu rádi. Začněte se na sebe dívat jejich očima. To může vnitřního kritika utišit, abyste se mohli začít mít rádi jako ostatní.
 5. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 22

  5 Začněte postupně s jednou změnou. Vězte, že můžete začít v malém. Dalším důvodem, proč se někteří bojí změny, je to, že si myslí, že na sobě změní jednu věc, že ​​budou muset změnit všechno. Bojí se, že se stavidla otevřou a nebudou schopni pokračovat v životě, který žili, protože musí být monumentální, aby byli šťastní.
  • Začněte malými změnami, jako je usmívat se každý den na jednoho cizince nebo si pro sebe opakovat pozitivní mantru nebo každou noc více spát. Dělání malých kroků jeden po druhém může být méně zdrcující než snaha o drastické a masivní změny najednou.
  • Těmito malými krůčky se můžete dostat ze své komfortní zóny. Dostat se mimo svoji zónu pohodlí je něco, co se vám v životě hodně stane. Pokud dokážete ovládat jeho určité instance, procvičíte, zjistíte, že se lépe dokážete cítit sebejistě a ve své vlastní schopnosti, když vám život hodí křivku.
 6. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 236 Buď trpělivý. Pamatujte, že se snažíte zrušit celoživotní negativní myšlení. Nestane se to přes noc, ale se správným přístupem se můžete začít mít rádi. Musíte být ochotni čelit vnitřnímu kritikovi, který vám brání mít se rád. Musíte být schopni odpustit všechny přestupky, o kterých si myslíte, že jste se jich v minulosti dopustili. Musíte začít hledat své láskyplné vlastnosti a připomenout si, že ostatní ve vás vidí hodnotu. To povede k tomu, že se přijmete jako milovaná a sympatická osoba.
  • Věřte v sebe. Jste přeživší a uděláte vše, co je třeba, abyste zlepšili kvalitu svého života. Když nic jiného, ​​přežili jste svou těžkou minulost. To vyžaduje určité množství síly a vytrvalosti, které nemá každý. Stavte na silných stránkách, které jste ukázali, abyste se ve svém životě dostali tak daleko.
  reklama

Část 4 z 5: Interakce s ostatními

 1. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 24

  1 Zkuste se na ostatní usmát. Když přijdete do kontaktu s ostatními, usmívejte se. Úsměv vám udělá dobrý pocit. Navíc to rozjasní okamžik každému ve vašem dosahu. Je pravděpodobné, že se na vás ostatní budou usmívat a vy budete okamžitě cítit, jak se na vás jejich souhlas vrací. Brzy uvěříte, že jste jako lidská bytost významný.
 2. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 252 Chovejte se k ostatním s respektem . Věnujte lidem respekt, který byste chtěli sami získat. To vám také pomůže chovat se k sobě s respektem. To zahrnuje laskavost a umožnění rozdílů. Některé způsoby, jak prokázat respekt vůči ostatním, zahrnují:
  • Neurážejte ostatní.
  • Poslouchejte, když mluví někdo jiný.
  • Neobtěžujte ostatní.
  • Buďte citliví na pocity někoho jiného.
  • Nedělejte lidi stereotypně.
 3. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 26

  3 Pomoc ostatním. Klíčovou vlastností, která činí lidi sympatickými, je to, jak se chovají k druhým. Když jste laskaví a laskaví k ostatním, je pravděpodobnější, že se takto budete chovat sami k sobě. Pokuste se pomoci druhým, když předvídáte potřebu.
  • Vaše pomoc může být například tak malým aktem, jako když někomu otevřete dveře v bance. Nebo to může být něco tak velkého, jako je dobrovolná sobota na pomoc staršímu sousedovi, který potřebuje práci na zahradě.
  • To neznamená, že musíte pomáhat každému jednotlivci. Pamatujte, že se musíte chovat stejně dobře jako k ostatním lidem, což znamená respektovat vlastní hranice.
  reklama

Část 5 z 5: Získání nápovědy

 1. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 271 Navštivte terapeuta. Profesionál v oblasti duševního zdraví vám může pomoci vyřešit některé vaše problémy s důvěrou, abyste se měli rádi. Kognitivní behaviorální terapie (CBT) je dobrá strategie, která vám pomůže změnit myšlenky a chování. CBT vám může pomoci identifikovat určité vzorce, které vám mohou bránit v tom, abyste se měli rádi nebo používali dobrý úsudek k tomu, abyste dělali věci, na které jste hrdí.
  • Nebojte se podívat se na staré rány. Abychom se cítili dobře, musíme pochopit, co nás brzdí. Proces uzdravování není dokončen, dokud nejste ochotni čelit některým obtížným emocím, ve kterých byste mohli uvíznout. Pouze zkoumáním těchto událostí se jimi budete moci pohybovat. Když máme odvahu strhnout starý strup, často se pod ním objeví nový růst. Tento nový růst vás může odvést od negativních myšlenek o sobě a pomůže vám čelit pozitivnější budoucnosti.
 2. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 28

  2 Vyvinout systém podpory. Když máte kolem sebe lidi, kteří o vás myslí pozitivně, začnete tyto zprávy internalizovat. Obklopte se pozitivními lidmi, kteří vás a vaše aktivity podporují.
  • To také znamená, že byste měli trávit méně času s lidmi, kteří se k vám chovají špatně nebo neuctivě. Pokud s těmito lidmi musíte trávit čas, například s kolegou v práci nebo nadřízeným, budete se muset naučit, jak na to komunikujte asertivně s nimi. Můžete jim dát vědět, že jejich komentáře jsou nevítané.
 3. Obrázek s názvem Like Yourself Krok 293 Najděte si mentora. Můžete uvažovat o nalezení někoho v pracovním životě nebo v kruhu známých, který by pro vás mohl fungovat jako mentor. Tato osoba vám může pomoci překonat určité výzvy, kterým čelíte v jedné oblasti života.
  • Pokud například najdete v práci mentora, tato osoba vám může říci, jak překonala své vlastní osobní výzvy, aby si byla ve své práci jistá. Poslech příběhu někoho jiného vám může poskytnout malý prostor k tomu, abyste byli laskaví a velkorysí sami k sobě.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se mohu mít rád, když jsem extrémně ošklivý? Udělejte si čas na přemýšlení o vlastnostech, které na sobě máte rádi. Zamyslete se nad čímkoli, v čem jste dobří, nebo nad vlastnostmi, které na sobě milujete (například jako dříč nebo spolehlivý člověk). Myslete na někoho, koho znáte a komu na vás záleží, a zkuste zjistit, co na vás miluje. Jsou to také atributy, na které jste hrdí? Vnější krása není ve skutečnosti tak důležitá. Zaměřte se na to, na čem záleží - kdo skutečně jste a jak se chováte k lidem.
 • Otázka Jak se naučím mít rád svůj život? Vytvořte si seznam svých úspěchů a dobrých vlastností. To vám pomůže zůstat pozitivní a šťastný ze svého života. Spočítejte si požehnání, protože máte tolik věcí, za které můžete být vděční: zdravé tělo, zdravá mysl, vzdělání, bohatství a mnoho dalšího. Bavte se a užijte si každý den naplno. Rozvíjejte sebedůvěru, odvahu a trpělivost. A nikdy nezapomeňte, jak jste úžasní. Můžete dělat cokoli.
 • Otázka Co mám dělat, když nemohu myslet na pozitivní protiklad svých negativních myšlenek? Představte si opačný extrém. Pokud je vaše negativní myšlenka „Jsem ošklivý“, řekněte si: „Jsem nejkrásnější na světě!“ Ačkoli víte, že je to přehnané, ukazuje to, že negativní myšlenka je také přehnané a ruší to. Pokud je vaše negativní myšlenka složitým zdůvodněním všech faktorů, které říkají, jak jste bezcenní, zkuste se dostat na konečný výsledek a tvrdit opak. Například: „Co to dokazuje? Jsem bezcenný? Ve skutečnosti jsem jen jeden a jsem neocenitelný! '
 • Otázka Jak mohu najít to pozitivní ve věcech, které mají vážné negativní dopady na moje fyzické/duševní zdraví a obživu? Všechno má své pozitivum, ale ne vždy je dobré o tom uvažovat. V náboženství platí, že čím horší pohodlí na Zemi máte, tím lepší pro vás bude ve věčnosti. Pokud to zní dobře, podívejte se na hlavní náboženství podle zásady, že pokud má Bůh co ​​říci, hodně lidí o tom bude vědět. Když je negativita zdrcující, udělejte z ní důvod udělat dobrý skutek nebo pomoci nějakému stvoření, pak jste vyhráli velké vítězství a jednou rukou vyvedli dobro ze zla.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Okamžitě se nebudete milovat, zvláště pokud jste dlouhou dobu nenáviděli nebo jste se sebou nepohodlní. Udělejte si tedy přestávku, pokud máte potíže.
reklama

Populární Problémy

Po několika zpožděních se Havrani a Oceláři konečně setkají v úterý večer. Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze hry.Náhled na semifinálový zápas mezi Williamsem a Šarapovovou.Feliciano Lopez a Pierre-Hugues Herbert se ve středu setkají v prvním kole Generali Open v Kitzbühelu. Lopez vede Herberta 2-1 v head-to-head na turnaji ATP.

Steri proužky jsou lepicí proužky, které slouží k uzavření malých nebo mělkých ran, aby se mohly hojit. Než na ránu přiložíte proužky Steri, budete se muset ujistit, že je kůže kolem ní čistá a suchá, jako pokrytí špinavé rány ...Je mylná představa, že muži nemohou být styloví. Dnes existuje mnoho různých stylů, které mohou muži nosit. Působivé dívky jsou více než jen oblečení, ale také sebevědomí. Nosit oblečení, které je vaším stylem, lichotivé a dobře vám sedí, ...