Jak zhubnout 20 liber za měsíc

Hubnutí nemusí zahrnovat bláznivé módní diety nebo vyčerpávající cvičení, díky nimž se budete cítit úplně vyčerpaní. Studie ve skutečnosti ukazují, že výstřelkové diety dlouhodobě nefungují a většina lidí nakonec přibere na váze. Nejlepší způsob, jak zhubnout za měsíc, je jíst zdravá a vyvážená jídla, bezpečně snížit počet kalorií, které jíte, a cvičit, abyste spálili kalorie a zpevnili svaly, a my vám ukážeme, jak na to! Tento článek vás provede vším, co potřebujete vědět, abyste mohli začít na cestě hubnutí, abyste mohli začít podnikat kroky k dosažení svého cíle.

Metoda 1 ze 3: Správné stravování

 1. Obrázek s názvem Získejte hubenou za týden Krok 4

  1 Snižte počet kalorií, které konzumujete. Snažte se jíst méně, než jíte v současné době. Během prvního týdne postupně snižujte denní příjem kalorií, poté se držte přibližného množství, které vám umožní zhubnout, aniž byste se cítili úplně vymazaní. Počítání kalorií není žádná zábava a v dlouhodobém horizontu to rozhodně vyžaduje disciplínu, ale je to spolehlivý způsob, jak dosáhnout štíhlejší postavy.
  • Nejzákladnějším pravidlem diety je, že pokud spálíte více kalorií, než přijmete, zhubnete.
  • Poraďte se s odborníkem na výživu, držte si deník o jídle nebo použijte aplikaci pro počítání kalorií, jako je MyFitnessPal, abyste mohli sledovat nutriční hodnotu jídla, které jíte, a vypočítat, kolik kalorií potřebujete k tomu, abyste dosáhli pokroku.


 2. Obrázek s názvem Rychle zhubněte z tělesného tuku Krok 4

  2 Vyřízněte nezdravé jídlo. Aby byl váš příjem kalorií nízký, první věcí, kterou byste z jídelníčku měli vyloučit, jsou slaná, sladká, příliš zpracovaná jídla a svačiny. Rozlučte se s hranolky, pizzou, dortem a cukrovinkami. Sladkosti a tučná jídla obsahují koncentrovanější dávky kalorií na velikost porce, což znamená, že je můžete jíst ve stejných porcích jako jiná zdravější jídla a přitom přibrat. Nezdravé jídlo je pastí smrti pro ty, kteří chtějí snížit procento tělesného tuku.
  • Jídlo, které jíte, by mělo být grilované, pečené, grilované nebo vařené v páře. Drž se dál od mastných přísad, jako je máslo a olej.
  • Jeden jednoduchý způsob, jak drasticky snížit počet přijímaných kalorií, je přestat jíst rychlé občerstvení a pít sodu. To umožňuje většině lidí shodit další 2–3 kila týdně.
 3. Obrázek s názvem Zhubněte 12 liber za měsíc Krok 10

  3 Hromada dobrých věcí. Nízkokalorické, syté potraviny jsou klíčem k vašemu úspěchu. 400 kalorií zeleniny vás naplní až po okraj, zatímco 400 kalorií oleje nebo smaženého kuřete ve vás bude chtít víc. Vězte, co jíst, abyste přiměli své tělo, aby vám řeklo, že je hotovo.
  • Ovoce, zelenina, celozrnné produkty, nízkotučné mléčné výrobky a libové maso jsou nízkokalorická hutná jídla, která vám pomohou zhubnout. Ovoce a zelenina jsou většinou na vodní bázi a obsahují velmi málo kalorií a velmi málo tuku-na druhou stranu 1 g tuku je devět kalorie sama o sobě. Držte se tedy stranou od zpracovaného zboží a jeďte zeleně. A červená, oranžová, modrá a žlutá.
   • Vláknina je pro vás také skvělá a má pouze 1,5–2,5 kalorií na gram. Většina luštěnin, ořechů a semen je toho vynikajícím zdrojem.
 4. Obrázek s názvem Rychle a bezpečně zhubněte (pro dospívající dívky) Krok 10

  4 Při přípravě jídla se vyhněte přidávání kalorií navíc. 4 oz libového kuřete jsou pro vás dobré ... dokud je nerozmažete máslem a Colby-Jackem.
  • Při přípravě masa svlékněte kůži a ořízněte tuk. A neobalujte ho strouhankou nebo jinými zbytečnými přísadami.
  • Nesmažte žádné jídlo. I když je to zelenina; smažením ztrácí nutriční hodnotu.
   • Vařte místo toho jídlo v páře a přidejte spoustu koření. Vaření v páře místo smažení sníží tuk a kalorie a koření zrychlí váš metabolismus.
 5. Obrázek s názvem Cure Nevolnost Krok 13

  5 Jezte potraviny spalující tuky. Hladovění není klíčem ke ztrátě tuku - je to výběr správných potravin, které vám tuk spálí. Vyhoďte harampádí ve spíži a udělejte si zásoby dobrých věcí:
  • Tučné ryby s vysokým obsahem omega-3 pomáhají snižovat hladiny leptinu ve vašem těle. A ten chlap drží hlad na uzdě a zvyšuje váš metabolismus. Pokud nejste fanouškem mořských plodů, poraďte se se svým lékařem o užívání doplňků z rybího tuku. Ne tak dobré jako přírodní, ale přesto prospěšné.
  • Jablko denně udrží tuk na uzdě. Jablka jsou plná pektinu, který snižuje množství tuku, které vaše tělo absorbuje. Jsou také plné vlákniny a nízký obsah kalorií, takže jsou opravdu dokonalým občerstvením. Zmínili jsme lahodné?
  • Přidejte do jídla zázvor a česnek. Zázvor rozšiřuje vaše cévy, česnek snižuje hladinu inzulínu a obojí zvyšuje rychlost vašeho metabolismu.
  • Jako primární kuchyňský olej použijte olivový olej. Přestože je olej tučný, olivový olej je plný dobrého druhu (mononenasycených), který pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a má mnoho dalších zdravotních výhod.
 6. Obrázek s názvem Zhubněte 10 liber za 1 týden bez jakýchkoli pilulek Krok 7

  6 Vypijte váhu. Voda je dech života a hubnutí. Minimalizujte svou chuť k jídlu (a vyčistěte si kůži!) Pitím ráno, v poledne a v noci.
  • Před každým jídlem vypijte dvě sklenice vody. Budete se cítit rychleji plnější (řekněme třikrát rychle) a nebudete mít prostor pro více kalorií.
  • Zatímco potřeby hydratace každého člověka jsou různé, Lékařský institut doporučuje, aby se muži a ženy pokusili spotřebovat asi 3,7 a 2,7 litru vody denně, včetně vody obsažené v potravinách a jiných nápojích.
   • Zelený čaj je také dobrý nápad. Je nabitý antioxidanty a může pomoci zvýšit rychlost vašeho metabolismu.
   • Ať děláte cokoli, vyřaďte sodovky a alkohol. Jsou to jen prázdné kalorie, které se tiše nabalí na kila, aniž byste se cítili plní.
 7. Obrázek s názvem Ztratit 30 liber Krok 8

  7 Svačina pryč. Jíst 5 až 7 malých jídel denně vede k rychlejšímu hubnutí než kterákoli jiná rutina jídla. Celý den se budete cítit plnější a odstraníte nutkání přejídat se.
  • Udržujte své svačiny zdravé. Odměřte porce svého oblíbeného zdravého občerstvení (mrkev, hrozny, ořechy nebo jogurt) a zabalte je pro snadný přístup po celý týden. Místo toho, abyste celý den pracovali, budete pracovat a svačit, udržíte si rychlý metabolismus.
  • Nevynechávejte snídani! Vaše tělo potřebuje ráno ten kop, aby si připomnělo, že můžete jít. Nejen, že budete pravděpodobněji hubnout, ale také pravděpodobně držet taky vypnout.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Cvičení

 1. Obrázek s názvem Zhubněte 12 liber za měsíc Krok 14

  1 Spusťte kardio. Nejrychlejší způsob, jak spalovat tuky a naopak spalovat kalorie, je kardio. Žádné ifs, ands, nebo buts o tom. Naštěstí má kardio řadu podob.
  • Jako kardio se počítá běh, jízda na kole, plavání, box, tenis, tanec a nespočet dalších aktivit. Pokud tedy vaše kolena nejsou příliš nadšená z bušení na dlažbu, obraťte se na jiné možnosti.
   • Běh, tae kwon do, aerobik a skákání přes švihadlo patří mezi aktivity s nejvyšším spalováním kalorií.
   • Podívejte se na vysoce intenzivní intervalové tréninky. The Journal of Physiology vydal novou studii, která uvádí: „HIT znamená provádět několik krátkých dávek intenzivního cvičení s krátkými přestávkami na zotavení mezi nimi. Autoři již s mladými zdravými vysokoškoláky dokázali, že to přináší stejné fyzické výhody jako konvenční dlouhodobé vytrvalostní tréninky, přestože zabere mnohem méně času (a je úžasné, že ve skutečnosti cvičí méně!) „Nejenže spálíte více kalorií, ale i vy“ Udělám to v a kratší dobu .
 2. Obrázek s názvem Zhubněte 5 liber za 2 týdny Krok 3

  2 Začněte silový trénink. Kardio je skvělé, to ano. K hubnutí to rozhodně potřebujete. Abyste však dosáhli nejlepších výsledků, musíte dělat kardio a silový vlak.
  • Kardio se dá dělat každý den, zatímco silový trénink ne. Vaše svaly potřebují čas na uzdravení. Zaměřte se na kardio trénink tak často, jak je to možné, ale omezte silový trénink na několikrát týdně.
 3. Obrázek s názvem Zhubněte 12 liber za měsíc Krok 15

  3 Cvičte častěji. Nic nespálí kalorie rychleji než svižné cvičení. Pokud už necvičíte alespoň 3-4krát týdně, začněte. Vaše tréninky by měly trvat přibližně hodinu a měly by vyvážit kardiovaskulární aktivitu se silou a kondicí. Zvedněte svůj srdeční tep a svaly hoří. Čím více se budete hýbat, tím více ztratíte, tečka.
  • Udělejte si pár dní dovolené po celý týden. Dostanete se do stavu snížených kalorií, takže váš čas na zotavení bude ještě důležitější než obvykle.
  • Je mnohem pravděpodobnější, že budete cvičit důsledně, pokud si dokážete udělat věci zábavné pro sebe. Pokud nejste běžecký pás, zkuste jógu, plavání, kickbox, jízdu na horském kole, horolezectví nebo CrossFit. Cokoli, co vás udrží aktivní, prospěje vašemu úsilí o hubnutí.
 4. Obrázek s názvem Zhubněte 12 liber za jeden měsíc, krok 19

  4 Ohledně cvičení buďte realističtí. Pokud jste spíše bez formy (vlastním přičiněním nebo kvůli fyzickému problému), můžete si myslet, že nemůžete cvičit. Ale můžete - budete muset cvičit delší dobu. Ať už je to nízká intenzita nebo vysoká, stále je to spalování kalorií a posilování svalů.
  • Dokonce i krátké procházky, schody a mytí auta se počítají do vašich kalorických výdajů. Pokud teď nemůžete spustit 5k, uvolněte se. Buďte na svou dietu trochu přísnější a projděte se 5k ráno. Každý kousek se sčítá.
 5. Obrázek s názvem Zhubněte 5 liber za 2 týdny Krok 1

  5 Proveďte kardio na lačno. Kardio na lačno zahrnuje zapojení se do nějakého typu kardiovaskulárních cvičení, jako je běh, plavání nebo veslování, nalačno. Myšlenka je taková, že bez glykogenu (cukrů, které se dostávají do vašeho krevního oběhu, když jíte) z jídla, vaše tělo začne čerpat ze svých tukových zásob, aby se přeměnilo na energii připravenou k použití. Bylo prokázáno, že půstové kardio pomáhá sportovcům a dietářům spalovat tuky mnohem rychleji než tradiční formy cvičení.
  • Nejlepší čas na půst na kardio sezení je poté, co se poprvé probudíte, než budete snídat. Vaše hladina cukru v krvi bude již dostatečně nízká, protože jste nejedli přes noc.
  • Pro tréninky nalačno udržujte nízkou intenzitu a krátké trvání. 20-30 minutový běh mírným tempem nebo dokonce rychlá chůze bude více než dost, abyste mohli těžit z výhod.
 6. Obrázek s názvem Ztráta kyčelního tuku Krok 9

  6 Dejte Tabatas šanci. Cvičení založená na protokolu Tabata, pojmenovaném podle vědce, který jej vynalezl, jsou jednoduchá, ale nekonečně náročná: stačí si vybrat jeden nebo složený pohyb a provádět jej 20 sekund v kuse s 10sekundovou přestávkou mezi, celkem čtyři minuty (8 kol). Zní to snadno, že? Hádej znovu. Jsou nesnesitelné a obvykle vás nechají kynout v kaluži vlastního potu, ale Tabaty jsou extrémně metabolicky hustou metodou tréninku, což znamená, že způsobí, že se tuk prakticky rozpustí.
  • Vyberte si jednoduché pohyby, jako jsou výpady nebo dřepy, které lze opakovat několikrát za kolo.
  • Abyste věci zjednodušili, když začínáte, dělejte každé kolo pouze 10 sekund s odpočinkem 20 sekund. Až budete připraveni, přepněte na plná kola.
  • Netlačte na sebe příliš. Tabaty jsou jednou z nejintenzivnějších forem cvičení, které existuje, a měli by je zkoušet pouze ti, kteří jsou dostatečně zdatní, aby to zvládli.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Dosažení vašeho cíle

 1. Obrázek s názvem Rychle ztratit tělesný tuk Krok 14

  1 Určete si základní rychlost metabolismu. Bez ohledu na to, co děláte, vaše tělo využívá energii určitou rychlostí. Kalkulačka BMR vypočítá vaši bazální metabolickou rychlost (BMR), tj. Počet kalorií, které vaše tělo spálí, pokud byste celý den neměli dělat absolutně nic. To vám řekne, jak rychle spalujete kalorie, a tedy kolik aktivity musíte udělat a kolik kalorií musíte snížit, abyste splnili své cíle při hubnutí. A ano, bere v úvahu váš věk, pohlaví a úroveň aktivity.
  • BMR výpočetní vzorec pro ženy: 655 + (4,35 x vaše aktuální hmotnost v librách) + (4,7 x vaše výška v palcích) minus (4,7 x váš aktuální věk v letech).
  • BMR výpočetní vzorec pro muže: 66 + (6,23 x vaše hmotnost v librách) + (12,7 x vaše výška v palcích) mínus (6,8 x váš věk v letech).
 2. Obrázek s názvem Lose Foot Fat Krok 6

  2 Určete úroveň své fyzické aktivity. Každé úrovni aktivity je přiřazeno číslo. To se bere v úvahu při výpočtu vašeho denního spálení kalorií.
  • Malé nebo žádné cvičení = 1,2
  • Lehké cvičení (až 3 dny v týdnu) = 1,375
  • Mírné cvičení (3 až 5 dní v týdnu) = 1,55
  • Těžké cvičení (6 až 7 dní v týdnu) = 1,725
  • Velmi těžké cvičení (intenzivní tréninky denně) = 1,9
 3. Obrázek s názvem Dosažení krátkodobých cílů Krok 1

  3 Zjistěte, kolik denně potřebujete spálit kalorie. Chcete -li tuto kalorickou rychlost určit, znásobte své BMR x míru své fyzické aktivity.
  • Toto je váš celkový denní energetický výdaj (TDEE). Může se to zdát jako vysoké číslo; nezapomeňte: Spalujete kalorie i během spánku.
  • Pokud je vaše BMR například 3 500 a v současné době cvičíte mírné cvičení, stačí znásobit 3 500 x 1,55, abyste získali 5425 - alias počet spálených kalorií, abyste si udrželi váhu. Abyste dosáhli cíle 20 liber za jediný měsíc, budete muset omezit nejméně 2 000 kalorií denně pomocí diety i cvičení. Opravdu strmý cíl.
 4. Obrázek s názvem Cleanse the Lymph System Krok 13

  4 Vypotit kila pryč. Protože voda obsahuje tolik z lidského těla, mají naše buňky tendenci ji odložit pro budoucí použití. To může mít za následek nadýmání a hromadění hmotnosti vody, které převáží měřítko výš a výš. Zbavte se přebytečných tekutin uvolněním vody z těla ve formě potu. Hodina nepřetržitého kardiovaskulárního cvičení nebo dvacetiminutové ponoření do sauny vám může pomoci vypustit 1–2 kila váhy vody.
  • Ujistěte se, že pijete mírné množství vody, aby se do vašeho systému dostaly čerstvé tekutiny a zabránilo se dehydrataci.
  • Pocení již dlouho používají boxeři, zápasníci a další bojoví sportovci k vážení při vážení před zápasem.
 5. Obrázek s názvem Spánek celý den Krok 9

  5 Dostatek spánku. Abyste zlepšili svůj celkový pocit pohody a běželi na špičkovou kapacitu, musíte se ujistit, že jste dobře odpočatí. Usilujte o to, abyste každou noc získali alespoň šest hodin hlubokého, nepřerušovaného spánku, i když osm je vhodnější. Zatímco odpočíváte, vaše tělo opraví poškozené buňky a tkáně, alokuje kalorie pro vnitřní použití a obnoví pokles hladiny energie. Když se probudíte, budete dobití a připraveni zdvojnásobit své úsilí.
  • Kvůli přepracovanosti, nespavosti, stresu a dalším problémům mnoho lidí nespí dostatečně a v důsledku toho je nemožné zhubnout.
  • Pokud nemůžete najít čas na spánek v jednom dlouhém bloku v noci, zkuste si dát pár krátkých zdřímnutí (10–15 minut) po celý den.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám 174 liber a mám asi 25% tělesného tuku. Mým cílem je dosáhnout 155 liber do jednoho měsíce a nechci používat žádné pilulky. Jak to mohu udělat? Lashonda hester Jezte hodně potravin spalujících tuky, zvyšte příjem vody, pravidelně cvičte a omezte příjem kalorií. Držte se dál od všech potravin, které jsou bílé, jako jsou cukry, pečivo a škrobová jídla. Začněte svůj den snídaní. Jezte hodně zelené listové zeleniny.
 • Otázka Je mi 14 a mám malou nadváhu. Které cvičení a dieta jsou pro mě a mé zdraví nejlepší? Vyhněte se ve své stravě rafinovanému cukru a mouce. Přidejte více libové bílkoviny a zeleninu bohatou na vlákninu. Dejte si závazek rozhýbat tělo alespoň 30 minut denně.
 • Otázka Jak dlouho trvá, než dítě zhubne 20 liber? Vaše hubnutí bude zcela záviset na vaší stravě a cvičebním režimu. Pokud se tomu hodně věnujete, můžete za pár měsíců zhubnout. Pokud jste méně oddaní, může to trvat roky.
 • Otázka Jaké cvičení je nejlepší pro rychlé snížení břišního tuku? Nemůžete zaznamenat snížení tuku. Při jakémkoli cvičení spalujete tuky ve všech oblastech, nejen v oblasti břišního tuku. Jak již bylo řečeno, chcete se zaměřit na cviky posilující ab jako sedy-lehy, kliky a prkna.
 • Otázka Jakou největší váhu mohu zhubnout za měsíc? Tato otázka má mnoho proměnných. To závisí na vaší velikosti, vaší stravě a vaší motivaci. Pokud máte opravdu nadváhu, můžete o hodně přijít. Pokud máte jen nadváhu na dotek, pak skutečně platí pravidlo 2 libry/týden. Obecně platí, že pokud zvolíte pomalý a stabilní přístup, bude to nejlepší pro vaše zdraví a dlouhodobou údržbu.
 • Otázka Jak mohu zdravě zhubnout? Zaměřte se na hubnutí jednoho až dvou kil týdně dietou a cvičením. Jezte stravu bohatou na zdravá, plná jídla, jako jsou libové bílkoviny, nízkotučné mléčné výrobky, celozrnné produkty, ovoce a zeleninu a zařaďte cvičení do svého denního režimu.
 • Otázka Co mám jíst? Zaměřte se na zdravou a vyváženou stravu, která obsahuje celozrnné produkty, nízkotučné mléčné výrobky, ovoce, zeleninu a libové bílkoviny. Vyhněte se zpracovaným jídlům a při hubnutí jezte rozumné porce.
 • Otázka Jak přišli na 2 000 kalorií jako zdravé číslo? Není to nutně zdravé. Pokud ale chcete shodit 20 liber za jeden měsíc, je to správný výpočet. Rychlé hubnutí není vždy dobré.
 • Otázka Jsem druhák na střední škole a vážím 220 liber. Co mám dělat, abych zhubla? A za měsíc mám školu a zkoušky pro volejbalový tým. Pokud chcete rychle zhubnout, vyhněte se jakémukoli nezdravému jídlu a rafinovaným sacharidům/ cukru. Přepněte na pitnou vodu a zelený čaj. Procvičte si HIIT trénink (podívejte se na video na YouTube) 5krát týdně. Pokud jste dostatečně oddaní, můžete zhubnout.
 • Otázka Je mi 12 a chci zhubnout 20 liber (mám 91 liber a chci dosáhnout 71 liber) plaváním a tancováním. Jak to mohu udělat? Ne. Jste průměrná váha pro váš věk, měli byste nebezpečnou podváhu na 71 liber a neměli byste o to usilovat. Zdá se, že máte problémy s obrazem těla/poruchou příjmu potravy, promluvte si o tom se svým rodičem/opatrovníkem.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak zjistím kalorie, které potřebuji ke ztrátě 20 liber za měsíc?
 • Je mi 14 let. Nedávno jsem přibral 10 liber a pokusil jsem se shodit 10 liber. Jak bych mohl zhubnout 20 až 30 liber za měsíc a půl?
 • Je mi 13 a mám kolem 170 liber. Chci zhubnout, co mám dělat?
 • Líbí se mi tvůj článek - je zajímavé číst a pěkné obrázky. Máte zkušenosti s dietou?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Snažte se neobsedět na své skutečné váze - na číslech ve skutečnosti nezáleží. Sval je hustší než tuk, takže váží více, ale zabírá méně místa. Váha nemusí odpovídat tomu, co vidíte, takže se raději podívejte, jak vám oblečení sedí.
 • Pijte vodu a pot; opravdu to pomáhá rychle shodit kila.
 • Pravidelně cvičte. Poté, co to půjde snadno, tlačte se silněji. Kromě toho nezapomeňte na zdravou a vyváženou stravu zeleň, mléčné výrobky, maso atd.
 • Jezte různé nízkotučné mléčné výrobky. Mléko, sýr a jogurt ve skutečnosti rozkládají tukové buňky ve vašem těle a dodávají vám tolik potřebný vápník.
 • Sójové potraviny jsou zdravou alternativou. Jsou plné vitamínů a minerálů a mají obecně nižší obsah kalorií a tuku než jejich masitější protějšky.
 • Pokud máte chuť na sladké, nahraďte cukr cukrem. Ačkoli ani jeden není ideální, med je pro vás přirozenější a lepší.

reklama

Varování

 • Vyvarujte se ovocných šťáv a konzervovaného ovoce. Jsou plné cukrů, které ubírají z výživy, o které si myslíte, že ji přijímáte.
 • Vyhněte se alkoholu. Nejen, že je plný prázdných kalorií, ale po několika nápojích se burrito nemusí zdát tak ostudné.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Hry

Rozhovory se dvěma vedoucími pracovníky Sony odhalují, proč nebude podpora Blu-ray PlayStation 4 Pro 4K 4K.

Švédsko za ta léta vyprodukovalo několik opravdu skvělých tenistů, od Bjorna Borga po Robina Soderlinga.

Tennessee a Jižní Karolína otevírají v sobotu v Columbii své fotbalové sezóny 2020. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry zdarma.

Maria Šarapovová napodobuje Andyho Roddicka!

10 největších afroamerických tenistů.