Jak vyrobit zahradní salát

Zahradní saláty jsou nejen zdravé a výživné, ale také barevné. Mohou být vyrobeny ze zeleniny přímo z vaší zahrady, včetně mrkve, okurek a rajčat. Jakmile víte, jak udělat základní zahradní salát, můžete jej změnit a dát do něj vlastní odstřeďování. Tento článek vám nejen ukáže, jak udělat základní zahradní salát a k němu chutnou zálivku, ale také vám poskytne nápady, jak jej upravit tak, aby vyhovoval vašemu vkusu.Ingredience

Salát

 • 1 hlava římského salátu
 • 1 rajče
 • ¼ fialová cibule
 • ½ okurky
 • 1 mrkev

Dělá 4 porceZálivka

 • 3 lžíce olivového oleje
 • 1 polévková lžíce bílého vinného octa
 • Špetka soli
 • Dash pepře

Metoda 1 ze 3: Výroba salátu

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 1

  1 Odřízněte listy ze salátu. Pokud jste si nekoupili salát již nakrájený na kousky o velikosti kousnutí, budete muset odříznout listy z hlavy salátu. Hlávkový salát jednoduše položte na bok a odřízněte základnu, kde jsou shromážděny všechny listy.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 2

  2 Salát nakrájíme na menší kousky. Položte několik listů na sebe a začněte salát sekat vodorovně. Salát můžete také jednoduše natrhat na menší kousky pomocí prstů. Pokud má salát, který používáte, uprostřed silný stonek, určitě jej vykrojte a zlikvidujte.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 3

  3 Salát omyjte a osušte. Naplňte čistý dřez nebo misku studenou vodou a vložte listy dovnitř. Jemným pohybem listí uvolněte veškeré nečistoty. Jakmile je salát čistý, osušte ho pomocí salátového rozmetače nebo listy položte na čistý ručník a osušte je dalším ručníkem. Listy musí být suché, jinak se na ně obvaz nepřilepí.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 4

  4 Rajčata nakrájíme na kostičky. Položte rajče dolů na prkénko stopkou směrem k vám a pomocí zoubkovaného nože ho rozkrojte na polovinu. Vezměte jednu z polovin a položte ji krájecí stranou dolů na prkénko. Znovu ho rozřízněte na polovinu, od vrcholu rajčete (kde je stonek) ke dnu. Každou polovinu nakrájejte na kostičky. Začněte s vyklenutou částí rajčete a seřízněte směrem ke středu, kde byl stonek. Opakujte postup pro druhou polovinu.
  • Můžete také použít celé cherry nebo hroznová rajčata. Můžete je použít celé nebo je rozkrojit na polovinu.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 5

  5 Nakrájejte cibuli. Vezměte ¼ purpurové cibule a nakrájejte ji na tenké kroužky. Prsty jemně oddělte prsteny. Cibuli můžete místo toho také nakrájet na kostičky.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 6

  6 Nakrájejte okurku. Okurku můžete nejprve oloupat, nebo můžete nechat slupku. Ujistěte se, že jsou plátky tenké. Okurku můžete také nakrájet na kostky.
 7. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 7

  7 Nakrájejte mrkev. Mrkev můžete nakrájet na tenké plátky, nebo nastrouhat. Můžete také použít celou dětskou mrkev.
 8. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 8

  8 Všechnu zeleninu dejte do mísy a promíchejte. Pomocí pár lžic na salát jemně naberte trochu salátu a vložte jej zpět do mísy. Vezměte si další salát a vložte ho do misky. Takto házejte salát, dokud není veškerá zelenina rovnoměrně rozptýlena v salátu.
 9. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Krok 9

  9 Přidejte salátový dresink dle vlastního výběru. Můžete použít předem připravený obvaz zakoupený v obchodě nebo si můžete vyrobit vlastní od nuly. Pokud si chcete vyrobit vlastní, podívejte se na část v tomto článku o přípravě základního salátového dresinku. Nalijte dresink do salátu a promíchejte. Můžete přidat tolik nebo tak málo dresinku, kolik chcete. Obecně platí, že greeny by měly být zlehka potřeny zálivkou a neměly by být tak promáčené, aby se obvazy na dně mísy. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Výroba salátového dresinku

 1. Obrázek s názvem Připravte si zahradní salát Krok 10

  1 Najděte skleněnou nádobu s těsně přiléhajícím víkem. V této nádobě budete míchat svůj salátový dresink. Pokud nemáte sklenici, můžete místo ní použít skleněnou láhev. Vyvarujte se používání plastů, protože to může ovlivnit chuť.
 2. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 11

  2 Nalijte všechny přísady do nádoby. Budete potřebovat 3 polévkové lžíce (44,4 ml) olivového oleje, 1 polévkovou lžíci (14,8 ml) bílého vinného octa, špetku soli a špetku pepře. Na těžší zálivku použijte extra panenský olivový olej. Pokud chcete světlejší dresink, použijte místo něj lehký olivový olej.
  • Místo olivového oleje můžete také použít řepku, hroznový olej nebo rostlinný olej. Ty vám dodají jemnější chuť.
  • Místo bílého vinného octa můžete použít také jablečný ocet, balzamikový ocet, červený vinný ocet nebo rýžový ocet.
 3. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 12

  3 Zvažte přidání nějaké extra chuti. Salátový dresink můžete přizpůsobit přidáním čerstvých bylinek, medu nebo cukru nebo česneku. Zde je několik možností, ze kterých si můžete vybrat:
  • Pro svěží, bylinkový nádech přidejte 1–2 polévkové lžíce (14,8–29,6 ml) nasekaných čerstvých bylin, jako je bazalka, koriandr, petržel, máta nebo tymián.
  • Pro ostřejší chuť přidejte 1 najemno utřený stroužek česneku. Místo toho můžete také použít lis na česnek.
  • Pro chutnější variantu přidejte 2 polévkové lžíce (29,6 ml) jemně strouhaného nebo rozdrobeného sýra, například parmezánu.
  • Přidejte nějaké koření se špetkou drcených vloček červené papriky nebo 1 lžičkou dijonské hořčice.
  • Přidejte trochu sladkosti s ½ až 1 čajovou lžičkou 1/2 - 1 medu nebo cukru.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 13

  4 Protřepejte nádobu. Pevně ​​zavřete víko a protřepávejte nádobu, dokud se všechny ingredience nespojí. Pokud některý obvaz prosákl zpod víka, setřete jej vlhkým ručníkem. Tento dresink můžete použít na salát a případné zbytky uložit do lednice.
 5. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 14

  5 Obvaz řádně skladujte. Pokud vám zbyl nějaký salátový dresink, nádobu pevně uzavřete a uložte do lednice. Použijte jej do dvou až tří dnů. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Vytváření variací

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si zahradní salát Krok 15

  1 Zvažte přizpůsobení salátu. Zahradní saláty lze snadno přizpůsobit. Můžete přidat více zeleniny, použít úplně jinou zeleninu nebo dokonce změnit dresink. Tato část vám poskytne několik nápadů.
 2. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 16

  2 Použijte jinou zeleninu. Zeleninu ve svém salátu můžete nahradit jinou. Můžete také jednoduše přidat více zeleniny do salátu kromě těch, které již máte, aby byly barevnější a chutnější. Mezi další zeleninu, která se často nachází v zahradních salátech, patří černé olivy, houby, cibule, ředkvičky, červené papriky a zelené papriky.
 3. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 173 Použijte jiný salátový dresink. Pokud se vám nelíbí základní salátový dresink, můžete místo něj použít jiný, například francouzský, italský, vinaigrette z červeného vína nebo ranč. Můžete se také zcela zbavit zálivky a lehce dochutit salát trochou olivového oleje a zakápnutím citronovou šťávou nebo octem a špetkou soli a pepře.
 4. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 18

  4 Přidejte nějaké polevy. Svému salátu můžete dát další chuť nebo křupavost tím, že na něj přidáte strouhaný parmazán nebo některé z vašich oblíbených krutonů.
 5. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 195 Přidejte do salátu řecké odstřeďování. Okurku, cibuli a rajčata uchovávejte v salátu, ale mrkev vyměňte za nakrájenou červenou a zelenou papriku a nakrájené černé olivy. Přidejte rozdrobený sýr feta a rozdrobené oregano. Hodíme vše do misky a promícháme. Dokončete italským salátovým dresinkem.
  • Salát můžete udělat se salátem, nebo ho úplně vynechat.
 6. Obrázek s názvem Make a Garden Salad Step 20

  6 Udělejte si východoasijský salát. Budete potřebovat ½ šálku (125 gramů) kukuřičných zrn, 1 nakrájené rajče, ½ šálku (75 gramů) okurky nakrájené na kostičky, 3 polévkové lžíce (44,4 ml) na kostky nakrájeného ananasu a několik snítek sušeného koriandru. Budete také potřebovat ½ šálku (50 gramů) naklíčených fazolí mungo (scezených) a 3 lžíce semen granátového jablka. Hodit vše do misky. V tuto chvíli si můžete dát salátový dresink, sůl a pepř, nebo to jednoduše ulehčit 1 lžičkou citronové šťávy. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik kalorií v zahradním salátu? Záleží na přísadách a množství. Získejte počet kalorií pro jednu použitou přísadu, rozdělte ji podle počtu porcí a opakujte pro ostatní přísady. Pak je všechny sečtěte.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Salátová zelenina je suchá, protože zálivka na salát nebude dobře držet na mokrých listech.
 • Listy salátu nakrájejte před jejich omytím.
 • Pro zvýraznění chuti zkuste místo mražené použít čerstvou zeleninu.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

V posledních měsících sezóny 2020 Novak Djokovic tvrdil, že dva největší cíle jeho kariéry byly překonání rekordu ve většině grandslamových titulů a překonání rekordu ve většině týdnů strávenýchS tolika nervovými buňkami, kolik je hvězd v Mléčné dráze (přibližně 100 miliard), tvoří váš mozek 2,5 procenta z celkové hmotnosti vašeho těla a využívá až 20 procent celkového energetického příjmu. Rosamond Richmond, Nová žena, ... .Jak vypadat jako Greaser. Podle Wikipedie [https://en.wikipedia.org/wiki/Greaser_ (subkultura)] „Greasers jsou subkultura mládeže pracující třídy, která vznikla v 50. letech v USA“. https://en.wikipedia.org/wiki/Greaser_ (subcu ...Poslední teenager, který vyhrál grandslamový titul v losování mužů, byl Rafael Nadal už v roce 2005.

Jak roztočit kytaru. Už jste někdy chtěli roztočit kytaru přes rameno? Tento trik za ta léta provedlo mnoho profesionálních kytaristů a samozřejmě je vzrušující to vidět. Pokud byste chtěli vědět, jak roztočit ...