Jak vyrobit česnekovou pastu

Česnek obsahuje tolik vody, že z něj můžete udělat hustou pastu pouhým nasekáním a rozdrcením. S pouhými několika přísadami a přesným mícháním můžete česnek místo toho přeměnit na toum, nadýchanou pomazánku z Blízkého východu.

Ingredience

Česneková pasta se dvěma přísadami

 • Stroužky česneku
 • Špetka hrubé soli


Libanonská česneková pasta-Toum

 • ~ 30 stroužků česneku
 • 1 lžička (5 ml) soli
 • ~ 4 šálky (960 ml) řepkového oleje, kukuřičného oleje nebo jiného oleje s neutrální příchutí
 • Šťáva z 1 citronu
 • 1 vaječný bílek (volitelný)

Metoda 1 ze 2: Výroba česnekové pasty se dvěma přísadami

 1. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 1

  1 Česnek oloupeme . Začněte pevným, čerstvým česnekem, protože rostlina stárnutím získává drsnou, hořkou chuť. Oloupejte hřebíček a odstraňte zelené klíčky (další zdroj hořkosti).
  • Jedním ze snadných způsobů, jak česnek oloupat, je rozdrtit ho bokem kuchařského nože a poté strhnout uvolněnou kůži.
 2. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 2

  2 Mletý česnek . Česnek nasekejte co nejjemněji velkým ostrým kuchařským nožem.
  • Pokud máte tašku na zip, paličku na maso a váleček, přeskočte sekání a přejděte dolů na konec této části.
 3. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 3

  3 Přidejte štědrou špetku hrubozrnné soli. Mořská sůl nebo jiná hrubozrnná sůl pomáhá rozdrtit česnek na pastu a odvádí vlhkost pro jemnější a šťavnatější výsledek.
 4. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 4

  4 Nakrájejte česnek na pastu. Oškrábejte česnek na malou hromádku. Tupou hranu nože držte oběma rukama a směřujte od sebe v nízkém úhlu blízko prkénka. Nůž opakovaně škrábejte po česneku, dokud nevytvoří pastu. Česnek občas oškrábejte zpět na hromádku a krátce pomelte, abyste odstranili velké kousky.
 5. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 5

  5 Místo toho rozdrťte česnek v plastové tašce. Pokud máte správné nástroje, existuje rychlejší způsob, jak z česneku udělat pastu:
  • Oloupaný česnek a sůl nasypte do malé plastové taštičky. Sáček uzavřete.
  • Česnek zlehka prolisujte paličkou na maso, aniž byste roztrhl pytel.
  • Dokončete práci válečkem. Pravidelně sbírejte sáček a prolisujte česnek na dno, abyste zajistili hladkou pastu.
 6. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 6

  6 Okamžitě použijte pro maximální chuť. Vyzkoušejte pastu česnekový chléb , hodit na těstoviny, nebo přidat k míchání hranolky.
  • Pokud vám zbyly zbytky, uložte je do nejchladnější části lednice. Po třech dnech zlikvidujte, i když nejsou žádné zjevné známky znehodnocení.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Výroba libanonské česnekové pasty-Toum

 1. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 7

  1 Česnek oloupeme. Oloupejte tři hlavy česneku (asi 30 stroužků). Nemusíte je sekat, ale vyřízněte a zlikvidujte všechny zelené klíčky. Nejlepší je mladý, nenaklíčený česnek, protože má méně drsnou chuť.
  • Tento recept můžete zmenšit, ale pouze pokud máte malý mixér nebo kuchyňský robot. Velký kuchyňský robot vyžaduje alespoň tolik česneku, aby byl zpracován hladce.
  • Chcete -li oloupat velké množství česneku, vložte hřebíček do kovové misky. Otočte druhou misku stejné velikosti dnem vzhůru a položte je dohromady, aby vytvořily kopuli. Minutu nebo dvě intenzivně protřepávejte, aby se odstranila slupka.
 2. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 8

  2 Česnek a sůl zpracujte v kuchyňském robotu nebo mixéru. Celé stroužky česneku smíchejte se solí podle chuti, nebo asi 1 lžičku (5 ml). Spusťte kuchyňský robot nebo mixér, dokud není česnek rovnoměrně nasekaný na malé kousky. Zastavte, kdykoli je česnek vyhozen do stran, a poté jej pomocí gumové špachtle oškrábejte zpět do středu.
 3. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 9

  3 Zapněte stroj a nechte jej zapnutý. Zbytek tohoto receptu vytvoří emulzi, která spojí olej a vodu do hladké pasty. V následujících několika krocích je důležité nechat mixér nebo kuchyňský robot zapnutý, jinak se olej a voda mohou oddělit a zanechat ve vás zlomenou omáčku.
  • V závislosti na výdrži vašeho mixéru se možná budete muset pohybovat rychle, abyste předešli přetížení motoru.
 4. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 10

  4 Přidejte jeden vaječný bílek (volitelně). Samostatný bílek jednoho vejce a vmíchejte do česneku do hladka. I když to není nutné, vaječný bílek obsahuje emulgátory, které výrazně usnadní držení česnekové pasty pohromadě. Může mít mírný vliv na pachuť, ale pod česnekem je to sotva patrné.
  • Nevařený vaječný bílek může obsahovat salmonely, bakterie, které způsobují onemocnění. Abyste tomu zabránili, použijte bílek pasterizovaného vejce, nahraďte ho bílkem v prášku nebo tento krok zcela přeskočte. Salmonella je nejnebezpečnější pro malé děti, těhotné ženy, starší lidi a osoby s oslabeným imunitním systémem.
 5. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 11

  5 Přidejte trochu oleje tenkým proudem. Lehce po stranách mixéru nebo kuchyňského robotu nalijte lehký olej neutrální chuti. Přidávání oleje příliš rychle je běžným zdrojem zlomených omáček. Nalévejte, dokud nepřidáte asi ½ šálku (120 ml) oleje.
  • Řepkový olej, světlicový olej, slunečnicový olej a arašídový olej vše vyhovuje.
  • Tradiční recepty používají olivový olej, který dělá hutnější omáčku. (To může být důvod, proč je toum často popisován jako pasta navzdory své obvykle nadýchané konzistenci.) Olivový olej však také propůjčuje poněkud hořkou chuť, zvláště po skladování.
 6. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 12

  6 Přidejte trochu citronové šťávy. Nyní přidejte ½ lžičky (2,5 ml) citronové šťávy a znovu pomalu nalévejte. Počkejte několik sekund, dokud se šťáva dobře nevstřebá. To dodává chuť a vytváří správný poměr oleje a vody.
 7. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 13

  7 Střídejte olej a citronovou šťávu. Opakujte poslední dva kroky, pomalu nalijte ½ šálku (120 ml) oleje a poté ½ lžičky (2,5 ml) citronové šťávy. Pokračujte dalších 8–10 minut, dokud vám nedojde přísada nebo dokud česneková pasta nevypadá nadýchaně a hladce.
 8. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 14

  8 Opravte rozbitou omáčku. Pokud se objeví tekutina, váš toum se oddělil. Existuje několik způsobů, jak to opravit, ačkoli žádný není zaručen:
  • Přestaňte přidávat přísady a nechte svůj stroj zpracovat zpět na hladkou pastu. To může fungovat, pokud jste nalévali přísady příliš rychle.
  • Naberte polovinu omáčky, přidejte další bílek, rozmixujte dohladka a poté vmíchejte druhou polovinu.
  • Přidejte kostku ledu. Teplo může způsobit rozpad omáčky, ale možná budete muset přidat více oleje, abyste kompenzovali přebytečnou vodu.
 9. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 15

  9 Podávejte jako dip nebo omáčku. V Libanonu a okolních oblastech lidé často jedí tuk na pita chlebu nebo na kuřecí shawarma . Skvěle chutná i na kebab , česnekový chléb , nebo přimíchané do jakékoli polévky nebo salátového dresinku, který vyžaduje česnek.
 10. Obrázek s názvem Make Garlic Paste Krok 16

  10 Spotřebujte do tří dnů. Několik ohnisek botulismu, potenciálně smrtelného onemocnění, bylo spojeno s česnekem uloženým v oleji. Bakterie, které způsobují botulismus, se mohou reprodukovat i v chladničce a nezpůsobují žádné zjevné změny v chuti nebo vzhledu pasty. Tuto pastu můžete bezpečně sníst do tří dnů. Poté zbytky zmrazte nebo vyhoďte.
  • Česnekovou pastu skladujte v nejchladnější části lednice poblíž zad. To zpomaluje vývoj botulinum bakteriemi a chrání před jinými zdroji znehodnocení. Použijte vzduchotěsnou nádobu.
  • Zmrazte ve vzduchotěsných nádobách s 1–2 palce (2,5–5 cm) prostoru nad hlavou, aby bylo možné expanzi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik dní mohu skladovat česnekovou pastu? Můžete jej skladovat 3 dny, než zestárne. Ujistěte se, že uchováváte v chladničce.
 • Otázka Proč moje česneková pasta vypadá zeleně? Prolisovaný česnek se může zbarvit do modra nebo do zelena z několika důvodů, včetně vystavení kyselinám (například citronové šťávě), cibuli nebo mědi. To je neškodné.
 • Otázka Je to dobré pro zdraví? Ano. Česnek obsahuje mnoho vitamínů a minerálů a také sloučeninu zvanou allicin, která může snižovat krevní tlak a cholesterol (nenahrazuje však skutečné léky). Česnek však může prodloužit krvácení a neměl by se jíst před operací. Má také významné interakce s některými léky na TBC a HIV, stejně jako s antikoncepčními pilulkami, antikoagulancii a cyklosporinem. Pokud užíváte některý z těchto léků, zeptejte se svého lékaře, zda je pro vás vhodné jíst česnek.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud máte ponorný mixér (tyčový mixér), existuje trik, pomocí kterého můžete dotek udělat za pár minut. Vložte všechny přísady do hlubokého šálku a přidejte olej jako poslední. Ponořte ponorný mixér do spodní části šálku a poté jej zapněte. Ponorný mixér postupně zvedejte, jak se níže vytvoří pasta, a stáhne olej dolů do česneku.
 • Pokud máte problém dosáhnout husté omáčky, která drží pohromadě, rozpusťte kukuřičný škrob ve vodě a za stálého šlehání zahřívejte, dokud nezhoustne. Před přidáním do česnekové pasty nechte vychladnout na pokojovou teplotu. 2 polévkové lžíce (30 ml) kukuřičného škrobu a ¾ šálku (180 ml) vody vystačí až na 5 stroužků česneku.
 • Mnoho kuchařů vám říká, abyste nechali všechno své vybavení úplně suché, aby nedošlo k rozbití omáčky, ale to je přeceňováno. Česnek sám je asi 65% vody, takže další kapka vlhkosti nebude mít velký rozdíl.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Jednoduché vložení

 • Ostrý kuchařský nůž
 • Prkénko

Toum

 • Mixér nebo kuchyňský robot
 • Gumová stěrka
 • Dvě kovové misky stejné velikosti (volitelně)

Populární Problémy

Novak Djokovic vypadá, že je připraven na velký úspěch v roce 2019, a možná dokonce překoná rekord Rogera Federera ve 20 grandslamech.

Jak vyrobit jagerovou bombu. Jager Bomb je oblíbený výstřel na párty. Klasická Jager Bomb zahrnuje jeden výstřel (1,5 unce) Jägermeistera a polovinu 8,4 unce plechovky Red Bullu. Pusťte Jagera do sklenice Redball ...

USA vytvořily jedny z největších šampionů, jaké tenisový sport kdy poznal, a zde je pohled na 10 nejlepších z nich.

Ať už hledáte novou, vzrušující přísadu, kterou můžete přidat do svých pokrmů, nebo si chcete znovu vytvořit některá ze svých oblíbených thajských jídel doma, lístky kaffir limetky mohou být jen vstupenkou. Listy kaffirské lípy se zdvojnásobí, takže ...

Podíváme se na některé lehčí okamžiky celé bohaté historie Wimbledonu.

Jak vyrobit dřevěný štít. Žádná zbroj bojovníka není kompletní bez štítu, který by ho chránil. Výroba dřevěného štítu je zábavný způsob, jak přidat detaily kostýmu pro cosplay, kostýmní večírky nebo divadelní představení. Dřevěné štíty jsou ...