Jak si vyrobit pravé kubánské mojito

Tento osvěžující kubánský koktejl byl oblíbeným spisovatelem Earnestem Hemingwayem a je perfektní odpovědí na parný letní den. I když na původním Mojitu najdete nespočet verzí a modifikací, nic se nevyrovná osvěžující směsi citrusů, cukru a máty, kterou najdete v tomto klasickém receptu.Ingredience

Porce: 1 • 2 lžičky cukru
 • 1/2 limetky, nakrájené na čtvrtky
 • 2 snítky čerstvé máty hierba buena (nebo yerba buena) nebo 8 listů čerstvé máty peprné
 • 3 oz. (90 ml) perlivá voda nebo klubová soda
 • 1,5 oz. (45 ml) bílý kubánský rum
 • 4 kostky ledu

Část 1 ze 2: Příprava přísad

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si pravé kubánské Mojito Krok 1

  1 Najděte nebo objednejte čerstvou mátu hierbabuena. Tato máta, známá také jako yerba buena, má citrusovou příchuť a jen náznak máty. Na rozdíl od jiných máty, jako je máta peprná nebo máta peprná, pochází chuť převážně ze stonků a ne listy. Pokud se chystáte pro autenticitu, možná budete chtít pěstovat sami nebo si objednat hierbabuenu z Kuby.
  • Pokud nemůžete vystopovat žádnou hierbabuenu (možná nebudete moci, pokud žijete v USA), nahraďte místo toho spearmint. Je důležité si uvědomit, že pokud používáte spearmint, chcete používat pouze listy, ne stonky. Mudlování stonků dodá vašemu Mojitu hořkou chuť.
 2. Obrázek s názvem Make a Genuine Cuban Mojito Step 2

  2 Polovinu velké, čerstvé limetky nakrájejte na čtyři klíny a šťávu vymačkejte do malé misky. Neodhazujte klínky vápna, protože je budete stále používat do svého nápoje. Menší kousky lépe zapadnou do vaší sklenice a snáze se zamotají.
  • Pověste na druhou polovinu vápna. Žádné dvě limetky nemají stejné množství tekutiny, takže budete možná potřebovat přidat trochu více šťávy později. Zbylé vápno můžete také použít jako ozdobu, nakrájet ho na klínky nebo kolečko.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si pravé kubánské Mojito Krok 3

  3 Vyberte si kvalitní bílý rum. Pro pravé kubánské Mojito budete samozřejmě chtít premiérový kubánský rum. Z toho vyplývá, že čím lepší rum, tím lepší Mojito.
  • Pokud nemůžete získat kubánský rum (to bude obtížné získat, pokud žijete v Americe), nahraďte místo toho starý bílý nebo stříbrný rum.
 4. Obrázek s názvem Make a Genuine Cuban Mojito Step 4

  4 Použijte jemný, krystalový cukr. Je obtížné rozpustit cukr ve studené tekutině, takže pokud je váš cukr příliš hrubý, můžete si dát spíše křupavý nápoj. Pokud nemůžete najít jemný cukr nebo dáváte přednost cukru Turbinado (který se dodává pouze v hrubém mletí), můžete použít mlýnek na kávu nebo koření, abyste granule zmenšili.
  • Někteří barmani a recepty mohou doporučit nahradit jednoduchý sirup za granulovaný cukr, ale cukr hraje důležitou roli při mletí listů máty. Tento přídavek se také vymyká tradiční metodě výroby mojita.
  reklama

Část 2 ze 2: Výroba kubánského mojita

 1. Obrázek s názvem Make a Genuine Cuban Mojito Step 5

  1 Do vysoké sklenice vložte snítky máty, cukr, čerstvou limetkovou šťávu a limetkové klíny. Budete chtít vrstvit své přísady tímto způsobem, abyste ochránili mincovnu před nadměrným zmatením. Ujistěte se, že používáte robustní sklo-sklo s tenkými, křehkými stranami by se mohlo rozbít nebo odštípnout, když začnete mudrovat.
  • Můžete být v pokušení použít krátkou skleničku, starat se o zředěný nápoj, ale to je chyba. Krátká sklenice bude nejen přeplněná a nešikovná, ale poruší účel mojita: nechat se usrkávat a vychutnávat.
  • Ujistěte se, že je ve spodní části sklenice dostatek limetkové šťávy, která zcela zakryje cukr. Pokud tam není úplně, vymačkejte šťávu z druhé poloviny limetky, dokud se nepřikryje.
 2. Obrázek s názvem Make a Genuine Cuban Mojito Step 6

  2 Nalijte perlivou vodu do sklenice. Zamíchání ingrediencí s perlivou vodou pomůže naplnit celý nápoj komplexními příchutěmi mojita. Klubová soda a perlivá voda mohou tuto složitost ještě zvýšit-pokud najdete na Kubě minerální nebo perlivou vodu, dodá vám nejautentičtější příchutě (perlivá voda chutná různě podle toho, odkud pochází, protože různé prameny budou mít různé koncentrace minerálů).
  • Club soda dodá vašemu nápoji správné množství sycení a je relativně bez chuti, takže nebude zasahovat do chutí vašeho koktejlu. Jen se ujistěte, že není ochucený!
 3. Obrázek s názvem Make a Genuine Cuban Mojito Step 7

  3 Umístěte kulatý konec dřevěného muddlera do sklenice a zatlačte dolů, jemně krouťte. Smyslem mudlování není rozdrtit, skartovat nebo zničit klínky máty a vápna, ale dostatečně je otlačit, aby uvolnily jejich chutě. Abrazivita cukru pomůže jemně rozložit ostatní přísady.
  • Uvidíte, jak z vápna uniká zbývající šťáva, ale dávejte pozor, abyste netlačili a nerozbili bílou dřeň klínů. Pokud je tato část vápna přepracovaná nebo rozbitá, může váš nápoj rychle příliš zhořknout.
  • Zkuste se soustředit na zmatení stonků hierbabueny a ne listí. Pokud však používáte spearmint, ujistěte se, že existují Ne stonky ve vašem nápoji a že příliš netrháte listy, nebo uvolní hořký chlorofyl.
  • Pokud nemáte muddler, můžete místo toho použít vařečku nebo rukojeť válečku.
 4. Obrázek s názvem Make a Genuine Cuban Mojito Step 8

  4 Do sklenice přidejte rum a nalijte kostky ledu. Poměr by měl být 1 díl rumu na 2 díly perlivé vody. Můžete ozdobit klínkem limetky nebo snítkou máty.
  • Drcený led může váš nápoj ochladit rychleji, ale také jej zalévá, takže se držte kostek
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký je nejlepší způsob, jak vyrábět velké dávky mojita, aby se host mohl obsloužit sám? V džbánech nebo džbánech.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Vysoké (highball) sklo
 • Dřevěný muddler nebo lžíce

Populární Problémy

Bryce Harper debutuje ve Phillies proti Braves ve čtvrtek. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry bez kabelu.Seznamte se s posledními 5 hráči, kteří vyhráli svůj první turnaj Masters 1000.

Poté, co byl Eric Reid testován popáté v této sezóně, řekl o systému testování drog NFL: „Není to příliš náhodné.“Jak psát tvarové básně. Tvarová báseň, nazývaná také konkrétní báseň nebo kaligram, popisuje předmět a je napsána ve tvaru tohoto předmětu. Můžete vytvářet básně tvarů všech tvarů a velikostí pomocí předmětů nebo předmětů, které inspirují ...