Jak si naplno užít letní dovolenou (pro mládež)

Po náročném školním roce není nic špatného na tom, když se vyspíte pozdě a budete celý den sledovat televizi nebo hrát videohry - alespoň první týden nebo dva letní prázdniny. Pokud je oddalování nudné, možná je načase vymanit se ze své komfortní zóny. Od zahájení projektu po objevování nové části města je léto nejlepším obdobím, kdy si užít spoustu zábavy a připravit se na příští školní rok nebo svět mimo třídu.Metoda 1 ze 3: Učení se novým dovednostem

 1. 1 Vytvořte web, abyste se dozvěděli o publikování na webu. Pomocí HTML se můžete naučit vytvářet webové stránky úplně od začátku. Nebo se můžete naučit vytvářet webové stránky bez znalosti počítačového jazyka na publikační platformě, jako je WordPress. Přečtěte si bezplatné návody online nebo sledujte videa z YouTube, kde se naučíte základy nastavení webu. Vzdělávací weby jako Udemy a Coursera také nabízejí základní kurzy, které vás naučí vytvářet webové stránky.
  • Můžete takéspustit osobní blogna bezplatné blogovací platformě, jako je WordPress, Tumblr nebo Blogger, můžete sdílet své spisy, obrázky a videa.
  • Jakmile bude váš web v provozu, zvažte publikování svých fotografií, videí a původních spisů.
  • Odkazy na své webové stránky můžete sdílet na sociálních sítích a vybudovat si tak svoji osobní značku, která skvěle vypadá na vysokých školách i v zaměstnání.
 2. 2 Naučte se jazyk, abyste získali nové přátele. Existuje jen málo věcí, které jsou zábavnější než umět mluvit jiným jazykem. Pro maximální zábavu si vyberte jazyk, který vás vždy zajímal. Pak najděte studijní zdroje online. Pokud se vám zápis do kurzu zdá na léto příliš formální, zvažte možnost naučit se nový jazyk. Základy jazyka se můžete naučit stažením aplikace pro výuku jazyků a absolvováním všech lekcí.
  • Můžete sledovat hudební videa a filmy ve svém novém jazyce, abyste si vyzkoušeli své porozumění.
  • Můžete také hledat příležitosti, jak zažít svůj nový jazyk ve své komunitě. Pokud se například učíte francouzsky, procházejte místní bezplatné noviny a najděte francouzské kulturní aktivity ve vaší oblasti.
 3. 3 Absolvujte kurz vaření, abyste se naučili kulinářské dovednosti. Nic rodinu nepřekvapí a nepotěší víc než teenagera, který umí vařit. Kontaktujte komunitní centra ve vaší oblasti a informujte se o nabídkách kurzů vaření. V létě můžete dokonce najít kurzy vaření speciálně pro mládež.
  • Stále se můžete naučit vařit sami, i když ve vaší oblasti nejsou k dispozici žádné kurzy vaření. Jednoduše procházejte své rodinné kuchařky, vyberte si jídlo, které zní výborně, posbírejte ingredience a řiďte se pokyny.
  • Můžete také sledovat online kuchařské pořady a vyzvednout si kuchařské dovednosti.
 4. 4 Hrajte nový sport, abyste zůstali fit. Možná budete chtít být v létě venku, pokud jste sportovně založení. Zvažte možnost naučit se hrát individuální sport, jako je tenis, plavání nebo golf. Místní univerzity, vysoké školy a sportovní kluby jsou nejlepším místem pro začátečníky.
  • Naučit se individuální sport v létě je skvělý způsob, jak zůstat fit, zvláště pokud ve školním roce hrajete týmové sporty.
  • I když ve škole běžně nesportujete, v létě vám jakákoli sportovní hodina pomůže dostat se do formy a posílí vaše sebevědomí.
  • Hraní v individuálním sportu také vypadá skvěle na univerzitní aplikaci.
 5. 5 Hrajte na hudební nástroj, abyste získali pocit úspěchu. Stejně jako sport je naučit se hrát na hudební nástroj skvělý způsob, jak si zvýšit sebevědomí. V létě je skvělý čas naučit se hrát na nástroje, na které jste vždy byli zvědaví, například na kytaru, bicí nebo klavír. Promluvte si s rodiči o vaší touze naučit se hrát na hudební nástroj, protože pro vás možná budou muset najmout soukromého instruktora.
  • Naučit se hrát na hudební nástroj vyžaduje čas a soustředění. Než si koupíte nebo půjčíte nástroj a zaplatíte za lekce, zvažte další plánované letní aktivity vaší rodiny.
  • Naučit se hrát na hudební nástroj na vlastní pěst je možné, pokud si nemůžete dovolit soukromého instruktora. Hudební učebnice a videa jsou skvělými zdroji pro osvojení základů hry na nástroj.
 6. 6 Vezměte si kurzy umění a řemesel, abyste se cítili kreativnější. Místní parky a rekreační oddělení obvykle zveřejňují seznam svých letních kurzů umění a řemesel pro mládež. Pobočky knihoven, obchody s řemeslnými výrobky a místní podniky někdy nabízejí kurzy umění a řemesel pro mládež i v létě. Skvělá věc na hodinách umění a řemesel je, že jsou levné. Jsou také krátké, takže v létě můžete absolvovat několik kurzů.
  • Můžete se také přihlásit k online lekcím a sledovat online výukové programy, pokud byste chtěli prozkoumávat umění a řemesla a přitom se potloukat doma.
  • Od výroby svíček po origami, uložte své výtvory na show-and-tell s rodinou a přáteli na konci léta.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Být produktivní

 1. 1 Najděte si práci, abyste vydělali nějaké peníze. Začněte tím, že si o své touze promluvíte se svým poradcemzískat letní brigádu. Poradci jsou obvykle dobře informováni o místních letních brigádách pro mládež. S vytvořením životopisu vám může pomoci i váš poradce. Můžete se také zeptat rodičů, dalších příbuzných a rodinných přátel, zda na jejich pracovištích existují nějaké pracovní příležitosti pro mládež.
  • Zvažte klepání na dveře podniků ve vašem okolí, abyste zjistili, které z nich si v létě najímají mládež.
  • Restaurace a maloobchodní prodejny často v létě najímají mládež. Abyste si co nejlépe užili dovolenou, přihlaste se o zaměstnání, která vypadají, že by byla velká zábava. Pokud máte rádi například zvířata, zvažte podání žádosti o brigádu ve zverimexu.
 2. 2 Začněte podnikat, abyste získali podnikatelské zkušenosti. Pokud hlídáte nebo kosíte trávníky, jste samostatně výdělečně činní, tak proč neorganizovat své úsilí? Začněte vytvořením letáků o službách, které nabízíte, a distribuujte je po svém okolí. Nastavení poplatků za vaše služby vám pomůže přesně vědět, co účtovat svým klientům.
  • Napište si schůzky do deníku nebo je zadejte do aplikace pro schůzky, abyste nezapomněli na žádnou zakázku, se kterou jste souhlasili.
  • Některé obchodní nápady pro teenagery zahrnují úklid sklepů, mytí aut, venčení psů, krmení domácích zvířat, zatímco jsou jejich majitelé pryč, a pomoc seniorům s domácími pracemi.
 3. 3 Najděte si stáž a naplánujte si svou kariérní cestu. Zamyslete se nad tím, jakou práci byste po škole mohli chtít. Poté úzce spolupracujte se svými rodiči, učiteli a poradcem, abyste identifikovali společnosti, které v létě přijmou stážisty na střední školy. Pokud například uvažujete o zahájení technologického startu po vysoké škole, můžete zkusit získat stáž v místní technologické firmě.
  • Stáže neplatí, ale nabízejí velkou hodnotu.
  • Kromě zkušeností můžete od svého šéfa zachytit skvělou referenci na vysokou školu nebo se dokonce v budoucnu najmout na plný úvazek.
 4. 4 Zaregistrujte se a přihlaste se, abyste ve své komunitě mohli něco změnit. Vyberte si dobrovolnické příležitosti podle toho, na čem vám nejvíce záleží. Pokud jste milovník zvířat, můžete se stát dobrovolníkem v místním středisku pro záchranu zvířat. Pokud rádi trávíte čas se staršími občany, můžete se stát dobrovolníkem v místním pečovatelském domě. Kontaktování neziskových organizací ve vaší komunitě je skvělý způsob, jak v létě začít s dobrovolnictvím.
  • Zkuste si vést deník svých dobrovolnických zkušeností. Své zkušenosti můžete použít jako inspiraci pro esej o přijetí na vysokou školu nebo jiné písemné úkoly na střední škole.
 5. 5 Prozkoumejte vysoké školy, abyste zjistili, která vám vyhovuje. Vyhlídka na vysokou školu je velmi vzrušující, zvláště pokud jste rostoucí junior nebo senior. Každá vysoká škola má webové stránky, takže začněte návštěvou univerzitních webů, které mají obory, které vás zajímají. Můžete si také přečíst webové stránky s recenzemi na vysoké školy, jako jsou USA Today a Princeton Review, abyste získali představu například o tom, kolik stojí vysoké školy a co si studenti myslí o svých školách.
  • Skupiny sociálních sítí na webech, jako je Facebook, jsou skvělými místy, kde se dozvědět o vysokých školách. Při interakci se studenty na sociálních médiích se identifikujte jako středoškolák, který se chce dozvědět více o svých školách.
  • Zvažte možnost požádat rodiče, aby vás vzali na návštěvy školního areálu. Pokud jsou hraví, mohou dokonce zorganizovat zábavný výlet nebo dvě návštěvy školního areálu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Bavte se s přáteli a rodinou

 1. 1 Naplánujte si jednodenní výlet a dozvíte se o místních zajímavostech. Chcete si vybrat místo, které chcete navštívit, ve vašem městě nebo ve vašem okolí. Můžete se podívat na místo, kde jste nikdy nebyli, nebo na místo, které často nenavštěvujete, což může být stále obohacující. Místa, která pravidelně navštěvujete, mohou také nabídnout nové zážitky, pokud je prozkoumáte z nového úhlu.
  • Pokud například obvykle procházíte místním muzeem, věnujte si v létě chvíli prohlídku exponátů.
  • Historická místa, parky a rekreační oblasti, pěší a turistické stezky, farmy otevřené pro veřejnost a zábavní parky jsou skvělými místy k prozkoumání.
  • Můžete si také naplánovat výlet do nového nákupního centra nebo kina, které jste ještě nenavštívili.
  • Zvažte jízdu autobusem nebo příměstským vlakem, abyste ve svém okolí viděli ještě více památek, které jste ještě neviděli.
  • Nezapomeňte pořídit spoustu obrázků ze svého dobrodružství a sdílet je s přáteli.
 2. 2 Vyrazte si na večerní projížďku na kole. Jít na kole v teplých letních večerech může být skvělé cvičení a spousta zábavy pro celou rodinu. Hrajte bezpečně a držte se oblíbených cyklistických stezek ve vaší komunitě. Aktivitu můžete učinit zajímavou tím, že pokaždé, když vyjdete, půjdete o kousek dál po stezce.
  • Pokud vy a vaši přátelé nemáte kola, zvažte jejich pronájem. Ne každá komunita má půjčovnu kol, ale využijte příležitosti, pokud vaše komunita takovou možnost má.
 3. 3 Uspořádejte večerní sousedskou hru, abyste poznali své sousedy. Spojte se s ostatními teenagery a naplánujte si herní noci. Herní noc může být jen pro teenagery, nebo si můžete udělat akci pro všechny věkové kategorie. Mezi hry, které fungují skvěle pro velké skupiny, patří pouliční hokej, dodge ball, whiffle ball a frisbee. Jde o to, užít si spoustu zábavy, a proto zvažte hry, které nevyžadují velké dovednosti ani atletiku.
  • Možná máte v plánu hrát deskové a karetní hry, zejména pro menší skupiny.
  • Můžete si vytvořit buzz pro svůj večerní sousedský večer na své oblíbené sociální síti.
  • Pokuste se přimět každého, kdo se zúčastní, aby na akci přinesl nápoj nebo svačinu.
 4. 4 Pořádejte filmové večery, abyste stihli nejnovější filmy. Filmové večery lze snadno naplánovat díky streamovacím videoslužbám. K úspěšným filmovým večerům potřebujete jen přikrývky, polštáře a občerstvení. Můžete pořádat filmové večery jen pro svou nejbližší rodinu a samostatné filmové večery jen pro vás a vaše přátele.
  • Pokud máte projektor nebo někdo, koho znáte, má projektor, který si můžete půjčit, zvažte nastavení obrazovky a promítání filmů venku. Promítání filmů na zahradě může být za horké letní noci spousta zábavy.
 5. 5 Uvařte si u jezera a užijte si letní chuť. Žádné léto by nebylo kompletní s kuchařkou u komunitního jezera. Park funguje také skvěle, pokud vaše komunita nemá jezero. Zaneprázdněným rodičům můžete pomoci vytvořením seznamu úkolů pro úspěšné vaření. Poté delegujte odpovědnost na různé členy rodiny.
  • Například nechejte jednoho nebo dva lidi vyrábět dekorace, jiný plánuje hry a další vyrábí košíčky.
  • Můžete si udělat rychlý výlet do rekreační oblasti, abyste našli vstupní poplatky a pravidla parku - například pravidla pro používání grilů -, abyste se v den vaření vyhnuli překvapením.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud moje matka pracuje tři dny a potřebuje, abych našel místo, kam mám jít? Můžete jít do domu přítele nebo člena rodiny, nebo pokud potřebujete být někde během dne, můžete jít do knihovny, veřejného bazénu, rekreačního střediska (jako YMCA) nebo do arkády, pokud ji vaše město má .
 • Otázka Jak nejlépe využiji letní dovolenou, když musím zůstat doma a nemám přátele? Vždy můžete číst, dělat umění a řemesla, uspořádat si pokoj a jít ven. Zkuste také vyrazit na místa, kde se potkávají lidé ve vašem věku, a najděte si přátele!
 • Otázka Jak mohu najít místní knihovnu? Použijte Google Maps. Stačí vyhledat „veřejná knihovna poblíž“ nebo něco podobného. Až nějakou najdete, jděte tam a podívejte se. Požádejte o průkaz do knihovny, abyste si mohli knihy prohlédnout.
 • Otázka Jaký by mohl být důvod, proč někteří rodiče chtějí, aby jejich děti trávily prázdniny studiem? Lois Guchu Vaši rodiče s největší pravděpodobností myslí na vaši budoucnost a chtějí, abyste uspěli. Klíčem k úspěchu je učení.
 • Otázka Jaké jsou dobré letní kurzy pro někoho, kdo miluje čtení? Lois Guchu Zvažte možnost přihlásit se na krátký kurz literatury na místní komunitní škole.
 • Otázka Jaké věci mohu dělat přes letní prázdniny bez svého přítele? Existuje spousta dalších věcí, které můžete dělat se sebou a svými přáteli nebo rodinou. Zkuste dělat věci, které vás baví.
 • Otázka Jak se mohu bavit, když jsem v létě na zemi? Lois Guchu Zkuste sledovat vzdělávací videa online. Můžete si také vyzvednout projekt, jako je úklid a uspořádání vaší ložnice nebo podkroví nebo suterénu ve vašem domě.
 • Otázka Jaké jsou dobré nápady pro outdoorové aktivity, které můžete dělat s mými přáteli? Kempování na zahradě je dobrý nápad! Vše, co potřebujete, jsou stany, spacáky, táborák a nějaké marshmallow! Některé činnosti, které můžete dělat, jsou: vyprávění strašidelných příběhů, pražení marshmallow, hraní pravdy nebo odvahy a zpívání písniček u táboráku!
 • Otázka Jak nejlépe využiji letní prázdniny, když se musím připravit na test? Rozložte revizi na léto. Dělejte něco jako 20 minut denně, o víkendech volno. Jak se blížíte datum testu, najděte si zhruba hodinu denně, podle toho, jak je test náročný a jak dobře znáte materiál. S pouhými 20 minutami revize denně budete mít všechny druhy času, abyste si mohli v létě užít.
 • Otázka Jak se můžu v létě koupat, když nemám členství? Bazény většinou nabízejí denní lístky, které stojí několik dolarů. Vyhledejte kupóny v místních časopisech a zjistěte, zda je nenajdete zdarma.

Populární Problémy

Jak zabránit podvrtnutí zápěstí. Vyvrtnutí zápěstí je poranění tvrdých vazů v zápěstí, často v důsledku přetažení nebo natržení. Existuje spousta věcí, které můžete udělat, které vám pomohou udržet zápěstí v bezpečí a bez výronů ....

Rafael Nadal projevil svou podporu Dimoniovi z Real Mallorca ve finále bitvy o maskot LaLigy, což znamenalo odmítnutí Valencie. V reakci na to Valencia požádala o pomoc svého bývalého hráče, který by pomohl porazit Nadala.

Jak ošetřit uzavřenou zlomeninu během první pomoci. Zlomenina je zdravotní stav, při kterém se kost zlomí nebo praskne v důsledku extrémního tlaku nebo síly. Uzavřená zlomenina nastane, když zlomená kost nepronikne kůží. Ačkoli ...

Jak získat lepší biceps. Silnější bicepsy mohou kromě prostého předvádění pomoci i zdatnosti ve sportu. Zisky bicepsů jsou jedny z nejuspokojivějších pro vzpěrače, protože přinášejí jedny z nejnápadnějších změn ve fyzice ....Jak odstranit zápach moči z oblečení. Skvrny od moči mohou zanechat své stopy na různých oděvech ještě dlouho poté, co je vyperete. Ačkoli se vůně může zdát jako trvalý doplněk oblečení, existuje spousta přírodních a chemických ...