Jak větrný mlýn Dunk

Dunking je vyhledávanou dovedností v basketbalu. Pokud opravdu chcete upoutat pozornost davu, udělá to hladký dunk z větrného mlýna. Ne každý zvládne tento obtížný manévr a bude vyžadovat spoustu praxe, než se naučíte, jak to dělat správně. Pokud budete úspěšní, bude vaše tvrdá práce stát za to.

Část 1 ze 3: Provedení základního namočení větrného mlýna

 1. Obrázek s názvem Windmill Dunk Krok 1

  1 Vyskočit do vzduchu Stejně jako všichni dunks, větrný mlýn vyžaduje, abyste vyskočili vysoko. Začněte s namáčením větrného mlýna tak, že se při driblování přiblížíte ke koši, a poté k němu vyskočíte co nejvýše.
 2. Obrázek s názvem Windmill Dunk Krok 2

  2 Držte míč jednou rukou. Jednou z charakteristických vlastností skládky větrného mlýna je, že se provádí jednou rukou. Když vyskočíte do vzduchu, musíte si vzít míč s sebou do své dominantní ruky.
 3. Obrázek s názvem Windmill Dunk Krok 3

  3 Otočte ruku. Při skákání do vzduchu a držení míče jednou rukou otočte plně nataženou paži kruhovým pohybem. Tento pohyb by měl být plynulý a rovnoměrný, jako když jde kolem větrný mlýn.
 4. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 4

  4 Namočte míč do koše. Když se vaše prodloužené, rotující rameno přiblíží ke koši, udeřte míč do koše. To by se mělo stát co nejrychleji a nejplynuleji. Jakmile míč dopadne, vraťte paži do normální polohy a dopadejte na zem. reklama

Část 2 ze 3: Zlepšení vaší techniky

 1. Obrázek s názvem Windmill Dunk Krok 5

  1 Budujte svoji sílu. Skákání do výšky je zásadní pro namočení větrného mlýna, proto trénujte, abyste si vybudovali sílu v nohách a spodní části těla, zejména v lýtkách, čtyřkolkách a hýždích. Dřepy, výpady, kudrnaté kudrlinky a tlaky na nohy jsou dobrým cvičením, které můžete za tímto účelem vyzkoušet.
  • Chcete -li zlepšit výšku skoku a sílu nohou, vyzkoušejte silové boty, což jsou boty s platformou, zatímco budete provádět plyometrická cvičení, jako jsou vysoká kolena, kopy do zadku a sprinty.


 2. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 6

  2 Vylepšete svůj vertikální pohyb. Ať už jste nebo nejste vysoký, budete muset mít vynikající pohyb nahoru, abyste mohli udělat namočení větrného mlýna. Síla a schopnost kombinují silné skoky. Zkuste cvičením přeskakovat, skákat a zvedat prsty na noze, abyste zlepšili svoji schopnost vrhnout se nahoru.
  • Pokud jste kratší nebo průměrně velký hráč, může být dunking obtížné, i když ne nutně nemožné. Procvičte si skákání a pracujte s trenérem, abyste zjistili, zda je dunking na dosah.
 3. Obrázek s názvem Windmill Dunk Krok 7

  3 Použijte kalkulačku. Pokud potřebujete pomoc při zjišťování, jak vysoko musíte vyskočit, abyste vytvořili namočení, zkuste použít kalkulačku namočení. Zadejte svou výšku, výšku ráfku a další výšku pro namočeného samotného, ​​abyste vypočítali, jak vysoko musíte vyskočit, abyste mohli namočit míč. Tyto informace pak můžete použít k procvičení dosažení požadované výšky skoku.
 4. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 8

  4 Skákejte jednou nohou. Někteří hráči dávají přednost skákání dvěma nohami. Svou maximální výšku skoku však můžete dosáhnout snadněji, pokud budete skákat jednou nohou, přičemž budete dosahovat paží nahoru. Skákejte nedominantní nohou a držte míč ve své dominantní ruce. Například hráč s pravou rukou bude skákat levou nohou při otáčení pravé paže.
 5. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 9

  5 Pro rovnováhu použijte druhou ruku. Pokud vám vaše skákání nebo dunking připadá nestabilní, možná budete potřebovat větší rovnováhu ve vzduchu. Když vyskočíte, aby se větrný mlýn namočil, držte nedominantní paži buď po boku, nebo ve vzduchu. Experimentujte s každou pozicí, abyste zjistili, která vám dává lepší rovnováhu.
 6. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 10

  6 Procvičte si skákání bez míče. Než se pokusíte skočit na větrný mlýn, můžete si procvičit skok směrem ke koši s prázdnýma rukama. To vám umožní získat představu o své maximální výšce a procvičovat základní pohyby. Vyskočte nahoru a otáčejte paží stejně, jako byste drželi míč, dokud se pohyb nebude cítit vyrovnaný a plynulý.
 7. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 11

  7 Cvičte s menšími míčky. Vydržet basketbal v plné velikosti a naučit se dělat namočenou větrnou mlýn může být obtížné. Abyste si lépe porozuměli tomuto pohybu, můžete zkusit namáčet menší míč (například tenisový míček nebo mini basketbal), dokud se nebudete cítit sebevědomě při skákání a otáčení paží. Poté přejděte ke cvičení s basketbalem v plné velikosti. reklama

Část 3 ze 3: Zkoušení variací

 1. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 12

  1 Udělejte si namočení 360 větrného mlýna. Jakmile zvládnete základní namočení větrného mlýna, můžete vyzkoušet několik variací na tuto techniku. Oblíbeným tahem je dunk 360 větrného mlýna. Chcete-li to provést, roztočte své tělo o 360 stupňů, jak jste namočili míč do koše, ve stylu větrného mlýna.
 2. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 13

  2 Zkuste reverzní větrný mlýn. Další oblíbenou a náročnou variantou základního namáčení větrného mlýna je zkusit to pozpátku. Na rozdíl od běžného namáčení větrného mlýna provádíte tento pohyb tak, že se držíte míče oběma rukama. Skočte čelem od koše a oběma rukama přitáhněte míč dolů k hrudníku. Jakmile jste poblíž koše, otočte míč za hlavu (oběma rukama) a namočte ho do koše.
 3. Obrázek s názvem Windmill Dunk Step 14

  3 Vymyslete další variace. Jakmile se s technikou seznámíte, můžete si vyvinout svůj vlastní osobní styl namáčení větrných mlýnů. Buďte kreativní a kombinujte namočení větrného mlýna s dalšími technikami namáčení a driblování. Můžete například spolupracovat s jinou hrou a zkusit namočit větrný mlýn v uličce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vyskočit výše, abych namočil basketbal? Ryan Tremblay
  Basketbalový trenér Ryan Tremblay je basketbalový trenér a majitel National Sports ID a STACK Basketball. S více než 30 lety zkušeností se Ryan specializuje na basketbalové koučování, marketing na sociálních médiích a tvorbu webových stránek. Ryan vytvořil National Sports ID jako platformu pro ověření věku/stupně mládežnických sportovců a STACK Basketball, aby inspiroval mladé sportovce k tomu, aby z nich vyrostli dospělí jedinci a basketbalisté. Ryan byl basketbalistou prvního týmu All-Decade v Bergen County a skončil s 1730 body v 20 nejlepších vedoucích střelcích historie v kraji. Na basketbalové stipendium pokračoval na Caldwell University, kde byl součástí tří mistrovských týmů. Ryan byl dvojnásobným all-metropolitním, all-state a all-Conference bodovým strážcem a historickým tříbodovým vůdcem v historii školy a přistál ho v atletické síni slávy Caldwell University. Ryan Tremblay Odpověď odborníka na basketbalový trenér Musíte si vybudovat lýtkové svaly, čtyřkolky a hýždě. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je nošení silových bot při provádění plyometrických cvičení, jako jsou vysoká kolena, kopy do zadku, karaoke a sprinty.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak opravit třískovou vanu. Oprava štípané vany je projekt, který si uděláte sami, který vám ušetří najímání drahého profesionála. Ať už má vaše vana jen několik malých žetonů, nebo je vážně poškozená a je třeba ji opravit, ...

Jak udělat zlatého zlatonku. Chtěli jste někdy udělat Zlatého zlatonku? Možná to samo nepoletí, ale vytvoření vlastního dekorativního Zlatého zlatonky může být zábavný způsob, jak oslavit a předvést svou lásku k Harrymu Potterovi a milované hře ...

Federer předvedl obrovskou duševní sílu, aby vydržel tlak vyvíjený Nadalem. Proti Djokovicovi toho bude potřebovat víc.

Vesnina se stala vůbec první kvalifikací, která se dostala do finále Volvo Car Open.

Jak vypadat krásně za 10 minut. Když se opozdíte, těch pár minut, které máte na přípravu, přijde a odejde mrknutím oka. Naštěstí vám stačí 10 minut na to, abyste se stali nádhernými a vyrazili včas do práce nebo do školy! Tam...

Nick Kyrgios se stal nejnovějším, kdo kritizoval Novaka Djokoviče poté, co Srb požadoval uvolnění pravidel pro hráče, kteří byli v Melbourne zablokováni.