Jak zajistit, aby papír vypadal starý

Ať už chcete vylepšit umělecký projekt nebo dát básni lepší platformu než papír do tiskárny, možná budete muset stárnout na list papíru. Zatímco internet má mnoho metod stárnutí, které můžete vyzkoušet, mačkání a stříkání je nejlepší akce, kterou je třeba provést. Pokud to nedává vašemu papíru starý vzhled, v který jste doufali, zkuste to obarvit a upéct metoda, použití plamen a teplo , nebo zakopat papír aby tomu dodalo ten starodávný, zvětralý vzhled.

Metoda 1 ze 4: Drobení a stříkání

 1. Obrázek s názvem Make Paper Look Old Step 1

  1 Zmačkejte papír. Vezměte do ruky list papíru a rozdrťte jej do klubíčka. Čím pevnější je míč, tím více bude mít váš papír záhyby.
 2. 2 Papír rozdrťte a postříkejte vodou, čajem nebo kávou. Po rozlomení listu papíru naplňte stříkanou láhev zvolenou tekutinou. Poté stříkejte papír, dokud nejsou skvrny, které chcete tvarově a barevně navlhčit.
  • Kapalina, kterou použijete, dodá papíru jiný vzhled. Voda nezbarví papír, ale umožní další úpravy. Čaj poskytne mírně hnědou barvu, zatímco káva dodá prostěradlu tmavší barvu.


 3. 3 Do papíru vytvarujte různá poškození. Nyní, když je vlhký, bude se papír snáze tvarovat. Zkuste odtrhnout hrany, nehtem odstranit malé kruhy nebo vytvořit drobné vrásky. Toto poškození simuluje plynutí času; čím starší chcete, aby list papíru vypadal, tím větší poškození musíte zahrnout.
  • Pokud chcete vytvořit tmavší a hlubší záhyby, vlhký papír znovu zmačkejte. Dávejte pozor, abyste stránku neroztrhli na polovinu.
 4. 4 Rozložte papír tak, aby uschl na vzduchu. Umístěte papír na rovný povrch, například na desku nebo stůl. List by měl za několik hodin zcela zaschnout.
  • Alternativně můžete tento proces urychlit pomocí vysoušeče vlasů.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Barvení a pečení

 1. Obrázek s názvem Make Paper Look Old Step 5

  1 Vyberte si a uvařte rozpouštědlo. Ke stárnutí papíru můžete použít kávu pro tmavší barvu nebo čaj pro světlejší barvu. Během procesu vaření můžete také ovlivnit barvu papíru.
  • Pokud používáte kávu, můžete ztmavit nebo zesvětlit barvu použitím více či méně kávové sedliny.
  • U čaje bude výsledný odstín listu papíru ovlivněn tím, jak dlouho čaj ve vodě necháte. Delší infuze bude mít za následek tmavší odstín, zatímco krátká infuze způsobí světlejší odstín.
  • Před dalším krokem nechte kapalinu vychladnout.
 2. 2 Papír položte na plech na pečení nebo cukroví. Ujistěte se, že se papír snadno vejde do listu, aniž by překročil okraje.
 3. Obrázek s názvem Make Paper Look Old Step 7

  3 Předehřejte troubu na 200 ° F (90 ° C). Předehřátím trouby v tomto bodě by měla dosáhnout požadované teploty, než bude papír připraven k pečení.
 4. 4 Nalijte rozpouštědlo na plech. Začněte nalévat v rohu plechu, ne přímo přes papír. Nalijte pouze tolik tekutiny, aby byl list papíru pokryt tenkou fólií. Nedělejte si starosti s tím, že rozpouštědlo skončí pod papírem; nasaje kapalinu pod sebou.
 5. 5 Pomocí houbového kartáče rozetřete kávu/čaj. Zde můžete být kreativní se vzory, které vytvoříte. Pokud chcete rovnoměrnější vzhled, můžete rozpouštědlo rovnoměrně rozložit po listu. V opačném případě ji můžete nerovnoměrně rozložit a vytvořit tak živější a zjevnější vzory.
  • Pokud chcete vytvořit živější a skvrnitější vzor, ​​můžete papír posypat kávovou sedlinou a nechat několik minut odstát.
 6. 6 Přebytečnou tekutinu setřete papírovým ručníkem. Ujistěte se, že na papíře ani na plechu nezůstaly žádné kaluže tekutiny. Nesnažíte se papír zcela vysušit, jen se ujistěte, že na listu nesedí žádná neabsorbovaná tekutina.
 7. 7 Upravte papír. Než vložíte plech a papír do trouby, můžete pár drobností přidat, aby se papír zdál ještě starší, zatímco je vlhký a snadno se s ním manipuluje. Z boku odtrhněte tenký, zubatý proužek. Nebo vykopejte nehtem malé otvory z papíru; můžete tyto drobné chomáče pomačkat a přesunout do jiných částí papíru, abyste získali hrbolatý, pergamenový vzhled. Kromě toho můžete na papír přitlačit něčím jako vidličkou a zanechat otisky.
 8. Obrázek s názvem Make Paper Look Old Step 12

  8 Vložte plech do trouby na čtyři až sedm minut. V ideálním případě byste chtěli dát plech na střední rošt. Při pečení sledujte papír. Jakmile se okraje začnou svinovat, budete vědět, že je proces dokončen. Doba, za kterou se to stane, závisí na vaší troubě.
 9. 9 Vyjměte papír a nechte jej vychladnout. Pomocí troubových rukavic vyjměte plech z trouby. Papír nechte 10 až 15 minut vychladnout, než se na něj pokusíte psát. reklama

Metoda 3 ze 4: Pomocí plamene a tepla

 1. Obrázek s názvem Make Paper Look Old Step 14

  1 Vezměte list papíru nad umyvadlo. To je důležité v případě, že omylem zapálíte papír; stačí jej hodit do dřezu a nalít do vody. U této konkrétní metody byste měli po procesu stárnutí psát na papír, abyste nepřišli o část práce nadměrným pálením.
 2. Obrázek s názvem Make Paper Look Old Step 15

  2 Najděte svíčku nebo zapalovač. Neexistuje žádný rozdíl v účinnosti každého zdroje ohně. Jednoduše použijte vše, co máte k dispozici. Nepoužívejte butanový zapalovač, protože plamen je pro tento typ práce příliš intenzivní.
 3. 3 Plamen přejeďte podél okrajů papíru. Okraje papíru držte mezi 1 cm (2,5 cm) a 1 cm (2,5 cm) nad plamenem. Pohybujte plamenem po okrajích tam a zpět po obvodu listu. Tím se vytvoří potemnělý vzhled papíru, který je k dispozici již velmi dlouhou dobu a byl poškozován časem a okolnostmi. Nedávejte ho příliš dlouho na jedno místo u svíčky.
  • Nenechávejte plamen na žádném místě příliš dlouho; to by mohlo zapálit celý list papíru.
  • Když pohybujete plamenem podél okrajů papíru, ujistěte se, že se vzdalujete od své ruky, abyste se vyhnuli potenciálnímu popálení.
 4. 4 Do papíru vypalte malá místa. Pokud chcete list papíru dále poškodit, můžete do něj vypálit malé dírky. Znovu dejte papír asi palec nad plamen, tentokrát ho nechejte ležet. Věnujte pozornost tomuto místu, protože hnědne a zčerná. Jakmile dosáhne požadované barvy, stáhněte ji z plamene.
  • Pokud chcete do listu papíru vypálit otvory, nechte ho nad plamenem o něco déle. Teplo nakonec prohoří a malý plamen se zachytí. Rychle to vyhodit.
  • Pokud se papír vznítí rychleji, než ho dokážete sfouknout, vložte ho do dřezu a ponořte do vody.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Zakopávání papíru ve dvoře

 1. 1 Vykopejte díru na dvorku. Tuto díru chcete mít dostatečně hlubokou, aby se do ní vešel tenisový míček. Není třeba zbytečně poškozovat váš dvůr.
 2. 2 Papír zmačkejte do koule a vložte jej do otvoru. Posypte kouli papíru trochou vody; ne více než čtvrt šálku. Než to uděláte, můžete na papír vetřít špínu; bláto bude špinavé a rozmazává prostěradlo.
 3. 3 Vyplňte díru špínou. Zkontrolujte, zda je papír zcela zakryt. Nečistoty papír časem poškodí a opotřebují, takže budete muset zajistit pohodlné uchycení.
 4. 4 Získejte papír po třech až čtrnácti dnech. Doba čekání závisí na tom, jak starý chcete, aby papír vypadal. reklama

Šablona pro tiskStará šablona papíru

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zajistíte, aby papír vypadal starý bez tekutiny? Nicole Bolinová
  Specialista na řemesla a kutily Nicole Bolin je specialistou na řemeslnou výrobu a generální ředitelkou společnosti Stencil, DIY Craft Studio ve Phoenixu v Arizoně. Nicole se specializuje na interiérový design a různé řemeslné a kutilské projekty. Nicole je držitelkou titulu BS ve vědě o zvířatech z University of Illinois v Urbana-Champaign a před změnou kariéry strávila 15 let ve vědecké oblasti. Nicole je držitelkou certifikátu interiérového designu od New York Institute of Art and Design. V roce 2017 otevřela Stencil, aby naučila ostatní vytvářet projekty pro kutily, které vyhovují jejich domovu a životnímu stylu. Nicole Bolinová Specialista na řemesla a kutily Odpověď odborníka Kromě použití čaje a kávy můžete papír zmačkat a ožehnout okraje, aby vypadal starý.
 • Otázka Jaký je nejsnadnější způsob, jak vypadat starý papír? Smíchejte jeden šálek vody a jednu lžíci kávy a pomocí vatového tamponu jej obarvěte. Nechte zaschnout a máte hotovo.
 • Otázka Píšu na papír předtím nebo poté, co vypadám starý? Napište na něj poté, protože voda může inkoust rozmazat. Pomůže to také vypadat autentičtěji.
 • Otázka Pokud na něm budete psát, píšete na něj před nebo po kávě a pálení? Pravděpodobně je nejlepší psát později, protože káva může rozmazat inkoust nebo zesvětlit olovo na papíře.
 • Otázka Existuje super snadný způsob, jak to udělat? Ano, použijte zbytky kávy, které by jinak byly zbytečné, například z kávovaru. Nalijte ji do misky a použijte ji k malování papíru. Poté vložte do topinkovače (nepokládejte přímo na rošt, protože na papíru se pak objeví čáry) a v zásadě vařte, dokud neuvidíte, jak se okraje začnou kroutit. Pokud chcete, aby byl ještě tmavší, namalujte na něj ještě několik vrstev kávy. Kávy to moc nevyžaduje, možná 1/2 - 1 fl. unce, aby pokryly dva kusy papíru.
 • Otázka Mohu po tomto procesu tisknout na papír? Vše závisí na tom, jakou metodu použijete a zda bude hladce fungovat přes tiskárnu. Pokud je papír příliš pomačkaný nebo roztržený, může se zaseknout v tiskárně.
 • Otázka Mohu špínu provádět jen dva nebo tři dny? Ano, ale barva a záhyby budou s největší pravděpodobností světlejší, než opravdu chcete.
 • Otázka Budu cítit čaj nebo kávu na papíře a rozpustí jakýkoli tisk na papír? Pokud ho budete péct v troubě dostatečně dlouho, nebude cítit žádný zápach. Všechny aromatické sloučeniny jsou těkavé, zvláště ty silnější vůně, které působí v náš prospěch. Nevím však, jak by vypadal pečicí papír (bez spalování) po delší dobu, protože by závisel na tom, jak byl papír vyroben atd. Myslím, že nejlépe by fungoval vysoce vláknitý papír
 • Otázka Mohu čajem namořit papír, na kterém je již tužka nebo pastelka? Můžete si namazat papír na čaj barvou s pastelkou, ale neprochází pastelkou. Pravděpodobně také bude těžké procházet grafitem z tužky.
 • Otázka Bude káva fungovat, aby byla žlutá? Káva zbarví papír do hněda. U žluté doporučuji vzít šálek vody a přimíchat do ní hnědou a žlutou barvu. Toto řešení naneste štětcem na papír. Nechte zaschnout. Pravděpodobně to bude mít lepší efekt „žloutnutí“ než používání kávy.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Papír vypadá více starožitně a rafinovaně, když ho spálíte, zatímco je stále vlhký od skvrn.
 • Po úplném zaschnutí nastříkejte papír transparentním lakem, aby byl povrch ještě dokonalejší.
 • Sójová omáčka funguje dobře, i když může poskytnout tmavší skvrnu, než si přejete, takže ji můžete zředit vodou. Nejlepší je použít sójovou omáčku s pečením.
 • Než vyzkoušíte svůj dobrý list, procvičte si metodu plamene na jiném listu papíru.
 • Ujistěte se, že nepoužíváte příliš mnoho tekutiny; v opačném případě se může papír roztrhnout.
 • Pokud používáte kávu, aby papír vypadal starý, přidejte do kávy pár sklenic červeného vína. Protože je látka odlišná, káva bude ve velkých prostorech, zatímco víno bude v „malých vráskách“. To dává velmi starý efekt.
 • Nepoužívejte světlé pero nebo tužku, protože se nezobrazí. Je lepší použít modré nebo černé biro, aby se nerozmazalo.
 • Pokud chcete, aby měl váš papír tmavě zbarvené záhyby, před ponořením do kapaliny nebo stříkáním jej pomačkejte.
 • Neváhejte kombinovat výše uvedené metody. Například můžete obarvit list papíru, upéct ho a pohřbít na několik dní.

reklama

Varování

 • Pokud používáte metodu namáčení, nepokoušejte se namočit několik kusů papíru najednou. Stránky se slepí. Místo toho namočte své stránky jednotlivě pomocí stejného čaje.
 • Nenechejte papír namočit příliš dlouho, nebo začne degradovat.
 • Pokud je na papíře nápis, nenamáčejte jej do tekutiny, pokud je inkoustem, nebo se rozšíří a stane se nečitelným. Použijte biro nebo tužku.
 • Při pečení nepoužívejte rošt na pečení ani nic, co nemá pevné dno bez otvorů, v opačném případě budete mít světlejší značky, kde je rošt umístěn.
 • Nedávejte papír příliš blízko plamene, jinak se rozhoří.
 • Pokud je vám méně než 18 let, nechte na sebe dohlížet dospělou osobu, když používáte oheň.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • List papíru
 • Sáček čaje nebo káva
 • Rozprašovací láhev
 • Houbový kartáč
 • Plech nebo pekáč
 • Papírové ručníky
 • Trouba
 • Svíčka nebo zapalovač
 • Fén

Populární Problémy

Jak stylovat kalhoty Adidas. Kalhoty Adidas se mohou zdát, že jsou jen sportovním oblečením, ale ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak s nimi vytvořit oblečení pro každou příležitost. Chcete-li mít sportovní vzhled, spárujte s přiléhavou mikinou nebo výkonným tričkem ...

Alexander Zverev čelí ve velkém podání Kevinovi Andersonovi v blockbusterovém zápase prvního kola na US Open 2020. Dvojice se na Tour potkala 5krát, přičemž Zverev ve své h2h vedl Andersona 5: 0.

Jak cvičit pro skvělé hýždě. Existuje spousta cvičení, která vám mohou pomoci posílit hýždě a tónovat zadek. Dřepy, zvedání nohou a výpady jsou nejoblíbenější cvičení používaná k cílení těchto svalů a existuje mnoho ...

Gruzie a LSU se v sobotu střetnou v mimořádně důležitém mistrovství SEC. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online bez kabelu.

Petra Kvitová otevírá svou kampaň French Open proti domácímu favoritovi Oceane Dodinovi. Půjde o první setkání obou žen, z nichž obě hrají podobný útočný styl tenisu.

Speciální den pro učitele: Judy Murray a Gloria Connors - pilíře pro Andyho a Jimmyho