Jak provést CPR u dítěte

Ačkoli CPR (kardiopulmonální resuscitace) by měli podávat jednotlivci vyškolení v certifikovaném kurzu první pomoci, běžní kolemjdoucí mohou také významně ovlivnit přežití dětí podstupujících srdeční zástavu. Postupujte podle těchto kroků, aktualizovaných tak, aby odrážely pokyny Americké zdravotnické asociace z roku 2010, abyste se naučili, jak provádět KPR u dětí. U dětí starších než 1 rok postupujteprotokol dětské CPRa pro dospělé následujte protokol pro dospělé .Metoda 1 ze 2: Diagnostika situace

 1. 1 Zkontrolujte, zda je dítě při vědomí. Nejlepší je švihnout prsty o chodidla. Pokud dítě nereaguje, požádejte někoho o tozavolat nouzovou pomoczatímco přejdete k dalšímu kroku. Pokud jste s dítětem sami, postupujte podle následujících pokynů po dobu 2 minut (abyste poskytli okamžitou první pomoc) před volání záchranné služby.
 2. 2 Pokud je dítě při vědomí, ale dusí se, poskytněte první pomoc před pokusem o KPR. To, zda dítě dýchá, by mělo určovat váš postup:
  • Pokud dítě při udušení kašle nebo se roubí, nechte ji, aby i nadále kašlela a dávila se. Kašel a dávení - dobré znamení - znamená, že má dýchací cesty zablokované jen částečně.
  • Pokud dítě nekašle, budete muset být připraveni provádět údery a hrudní tahy, abyste uvolnili vše, co blokuje její dýchací cesty.
 3. 3 Zkontrolujte dítě lis . Znovu zkontrolujte dýchání a tentokrát umístěte ukazováček a prostředníček na vnitřní stranu paže dítěte, mezi loket a rameno.
  • Pokud má dítě puls a dýchá, dejte tělo do zotavovací polohy. VidětJak dát někoho do pozice pro obnovenípro podrobnější informace.
  • Pokud nedojde k pulsu ani dýchání, pokračujte dalšími kroky k provedení KPR, což je kombinace stlačení a dechů.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Provádění KPR

 1. 1 Otevřete dýchací cesty. Jemně zvedněte hlavu dítěte zpět a bradu nahoru, abyste otevřeli dýchací cesty dítěte. Dýchací cesty jsou malé, takže to nebude drastický pohyb. Během této doby znovu zkontrolujte dýchání, ale ne déle než 10 sekund.
 2. 2 Poskytněte dítěti dva záchranné dechy. Pokud ho máte, nasaďte na dítě obličejový štít, abyste zabránili výměně tělesných tekutin. Sevřete nos, zakloňte hlavu dozadu, zvedněte bradu a dvakrát dýchejte, každý trvá asi jednu sekundu. Jemně vydechujte, dokud se hrudník nezvedne; příliš silný výdech může způsobit zranění.
  • Nezapomeňte mezi nádechy udělat pauzu, abyste vypustili vzduch.
  • Pokud máte pocit, že se nádech nedostal dovnitř (hrudník se vůbec nezvedá), jsou ucpané dýchací cesty a dítě se může dusit. Viděttento článekpro více informací o pomoci kojenci, který se dusí.
 3. 3 Po provedení prvních dvou záchranných dechů zkontrolujte brachiální puls. Pokud není puls, začněte s KPR u dítěte.
 4. 4 Několik prstů komprimujte hrudník 30krát. Vezměte dva nebo tři prsty držené pohromadě a položte je doprostřed hrudníku dítěte přímo pod bradavky. 30krát jemně stlačte hrudník dítěte.
  • Pokud potřebujete podepřít prsty, protože se začínají unavovat, pomozte jim pomocí druhé ruky. V opačném případě držte druhou ruku kolébající hlavičku dítěte.
  • Pokuste se provést stlačení hrudníku rychlostí přibližně 100 stlačení za minutu. Může se to zdát hodně, ale ve skutečnosti je to jen něco málo přes jednu kompresi hrudníku za sekundu. Přesto se při provádění kompresí snažte udržet plynulý stisk a uvolnění.
  • Stiskněte 1/3 až 1/2 hloubky hrudníku dítěte. Obvykle to vyjde asi na 1 a 1/2 palce.
 5. 5 Proveďte stejnou sérii dvou záchranných dechů a 30 stlačení hrudníku, dokud se vám neuleví nebo neuvidíte známky života. Při správné rychlosti byste měli provést přibližně pět sad záchranných dechů a stlačení přibližně do dvou minut. Jakmile zahájíte KPR, nepřestávejte, pokud:
  • Vidíte známky života (dítě se hýbe, kašle, znatelně dýchá nebo vokalizuje). Zvracení je ne znamení života.
  • Převzal ji další vyškolený člověk
  • NAdefibrilátorje připraven k použití
  • Scéna se najednou stává nebezpečnou
 6. 6 Chcete -li si zapamatovat fáze KPR, pamatujte si 'ABC. ' Mějte tuto užitečnou mnemotechnickou pomůcku po ruce, abyste si pamatovali proces doručování KPR.
  • A je pro dýchací cesty. Otevřete nebo zkontrolujte, zda jsou dýchací cesty otevřené.
  • B je pro dýchání. Sevřete nos, zakloňte hlavu dozadu a udělejte dva záchranné dechy.
  • C je pro oběh. Zkontrolujte, zda má dítě puls. Pokud ne, proveďte 30 stlačení hrudníku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč kontrolovat loket a rameno, ne krk, protože je blíže srdci? Vzhledem k anatomii kojence je brachiální (horní část paže) puls snáze nalezen a pohmatem než krční tepna (v krku).
 • Otázka Jak zjistit, zda je CPR úspěšná? Co když CPR nepomůže? KPR je úspěšná, pokud dítě začne znovu dýchat. Pokud to nepomůže, dítě nebude dýchat.
 • Otázka Je míra komprese a inflace stejná jako u dospělého? Ano, stále provádíte 30 kompresí a dva záchranné dechy.
 • Otázka Je to stejné jako dělat to na dospělém nebo dítěti? Lindsey Jo Walker Ne. Kojenec je mnohem menší než dospělý nebo dítě. Plíce kojence jsou také mnohem menší.
 • Otázka Co když není poblíž žádný vyškolený člověk? Zavolejte 911 a ujistěte se, že je dítě v bezpečném prostředí. Pokud ne, vyčistěte prostředí, aby bylo bezpečné, nebo se pokuste dítě bezpečně odebrat a počkejte, až dorazí pomoc. Mohl bych vám říci, jak provádět CPR u dítěte, ale pokud se opravdu chcete učit, někde bych našel třídu a jsou obecně levné.
 • Otázka Mohu riskovat zlomení žeber dítěte za účelem provedení KPR? Vždy byste se měli snažit vyvarovat se přetržení žeber dítěte přílišným tlakem při provádění KPR, ale zlomená žebra jsou vhodnější než smrt, proto je někdy lepší zaměřit se na záchranu dítěte než na žebra.
 • Otázka Jak dýchací systém kojence ovlivňuje způsob poskytování KPR? Dýchací orgány jsou křehčí. Většinou to souvisí s jejich kostmi, které jsou během prvního roku velmi měkké. Jak stárnou, jejich kosti začínají tvrdnout.
 • Otázka Je věk čtyř dětí KPR nebo dětská KPR? Dětská KPR je to, co by bylo pro čtyřleté dítě-věk pro dětskou KPR je 1-8 let.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Toto video vychází z předchozích standardů American Heart Association (AHA). Nové směrnice AHA (2010) doporučují spíše vzor „CAB“ než „ABC“. Nové pokyny doporučují před zahájením komprese hrudníku kontrolu vědomí (stále švihnout nohama) a žádnou kontrolu pulsu. Zahajte stlačení hrudníku x30 následované dvěma vdechy x5 cyklů. (netrénovaní respondenti mohou používat „CPR pouze pro ruce a obtokové dýchání). Pokud se dítě během prvních 2 minut KPR nevzbudí, měla by být přivolána záchranná lékařská služba.

reklama

Varování

 • Netlačte příliš na jeho hrudník - můžete poškodit jeho vnitřní orgány.
 • Dýchejte jen dostatečně hluboko, abyste dosáhli zvednutí hrudníku - v opačném případě můžete dítěti propíchnout plíce.
reklama