Jak vyrobit plakát

Vytvoření plakátu je skvělý způsob, jak inzerovat nadcházející událost, sdělit lidem svůj názor na protest, nebo dokonce jen vyzdobit váš pokoj ! Ať už svůj plakát nakreslíte ručně, nebo jej digitálně navrhnete a vytisknete, je důležité zamyslet se nad tím, jak se váš plakát bude číst zblízka i z dálky. Jakmile si vyberete svůj základní design, vyberte písmo, barvy a ozdoby, které divákům pomohou okamžitě vědět, co se váš plakát snaží říci po vás zavěsit !

Ukázkové plakátyUkázka letáku k narozeninám


Ukázkový plakát kampaně studentské rady


Ukázka letáku akce

Metoda 1 ze 2: Kreslení vlastního plakátu

 1. Obrázek s názvem Vytvořte plakát Krok 1

  1 Získejte velký kus papíru, plakátovou desku nebo jiný podkladový materiál. Silnější plakát bude vypadat profesionálněji, ale plakát můžete vytvořit téměř z čehokoli. Můžete použít vysoce kvalitní pěnové desky z řemeslného obchodu, plakátové desky, které jste našli v dolarovém obchodě, nebo dokonce papír do tiskárny, který jste polepili dohromady, pokud nemáte po ruce nic jiného.
  • Pokud vyrábíte plakát k zavěšení na zeď, deska s plakáty bude fungovat skvěle.
  • Pokud jsi dělat protestní znamení „Vyberte si odolnější materiál, jako je pěnové jádro, který je dostatečně odolný, aby vydržel celou rally, ale přesto dostatečně lehký, abyste mohli celý den bojovat s nespravedlností.
  • U složitějších prezentací, jako je například kniha, se rozhodněte pro trojnásobnou plakátovou nástěnku.


 2. Obrázek s názvem Vytvořte plakát Krok 2

  2 Napište si seznam prvků, které do plakátu potřebujete zahrnout. Zamyslete se nad tím, co opravdu chcete říci, stejně jako nad všemi důležitými informacemi, které musíte zahrnout. Současně přemýšlejte o různých stylistických prvcích, které podpoří váš hlavní bod, a použijte je k návrhu.
  • Pokud například vytváříte plakát, který lidem dává vědět o nadcházejícím občerstvení, váš seznam může obsahovat datum, místo a čas jízdy, stejně jako nápady na grafiku, jako jsou plechovky zeleniny, talíř jídla , nebo vidlička a lžíce.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte plakát Krok 3

  3 Načrtněte svůj design na běžný kus papíru. Někdy může chvíli trvat, než se rozvržení vašeho návrhu stane tím správným, takže je lepší cvičit na obyčejném papíře a poté svůj návrh škálovat. Soustřeďte se na zdůraznění nejdůležitějších informací hned a použijte kontrast a barevný prostor.
  • Nepřeplňujte stránku příliš, protože nepřehledný plakát nebude mít tak velký vizuální dopad.
  • Pokuste se rovnoměrně rozmístit písmena. V designu se tomu říká kerning. Pokud je spojíte dohromady, bude váš plakát hůře čitelný.
  • Pokud dáváte přednost, můžete k návrhu plakátu použít počítačový program pro malování nebo kreslení, i když jej nakonec plánujete nakreslit ručně.
 4. 4 Uprostřed plakátu umístěte svůj hlavní slogan nebo nadpis. Většina lidí se podívá do středu vašeho plakátu dříve, než cokoli jiného. Využijte tento prostor k upřednostnění toho, co chcete, aby divák hned viděl, ať už jde o vtipné přísloví zdůrazňující politický pohled, nebo skutečnost, že plánujete večírek ke Dni Země.
  • Zajistěte, aby byl váš plakát snadno čitelný zblízka i na dálku. Text vašeho nadpisu by měl být velký a jasný, snadno čitelným písmem. Pokud do plakátu zahrnete jakoukoli grafiku, měla by být relativně jednoduchá a snadno rozpoznatelná bez ohledu na to, kde stojíte.
 5. 5 Pro všechny důležité detaily použijte horní, dolní a boční strany. Pokud je váš plakát informativní, nezapomeňte uvést všechny důležité informace, které by divák potřeboval vědět, jako jsou telefonní čísla, adresy, ceny vstupenek na akci nebo jakékoli další podrobnosti.
  • Ujistěte se, že váš plakát odpovídá na otázky co, kde a kdy, včetně data a času vaší události.
 6. 6 Pokud chcete, aby lidé jednali dále, zahrňte výzvu k akci. Výzva k akci je výzvou pro diváka, aby navázal na informace ve vašem plakátu, a je obzvláště důležité, je -li váš plakát určen k propagaci akce. Vaše výzva k akci může být cokoli chcete, ale měli byste se ujistit, že je nápadně uvedeno v designu plakátu.
  • Mezi běžné výzvy k akci patří „Volat (toto číslo)“, „Navštívit (vaše poloha nebo událost)“ nebo „Zastavit (například znečištění)“.
  • Pokud například vytváříte plakát na koncert, vaše výzva k akci může znít: „Chcete -li koupit vstupenky, navštivte naše webové stránky!“ Webovou stránku nezapomeňte zahrnout buď do výzvy k akci, nebo přímo pod ni.
 7. 7 Načrtněte svůj design na plakátovou tužku tužkou. Použijte skicu, kterou jste nakreslili na papír, aby vám pomohla při kreslení návrhu na tabuli. Nezapomeňte dávat pozor na rozteč vašich písmen, aby nebyla všechna přeplněná na jedné straně plakátu, a pokuste se, aby všechna vaše písmena byla zhruba stejně velká.
  • Pomocí tužky budete moci vymazat všechny chyby, kterých se dopustíte.
  • Pokud potřebujete pomoci s udržováním rovných písmen, lehce nakreslete vodicí čáru tužkou a pravítkem.
  • Pokud děláte příliš mnoho chyb, jednoduše otočte desku a začněte znovu na druhé straně.
 8. 8 Vybarvěte si plakát barevnými tužkami, pastelkami, fixami nebo barvou. Přidání barvy způsobí, že váš plakát bude přitažlivější a může pomoci zdůraznit bod, který se snažíte uvést. Při výběru barev pro svůj plakát přemýšlejte o tom, jak jsou propojeny barvy a emoce.
  • Červená, oranžová a žlutá jsou energizující barvy, což je skvělé pro politické značky a plakáty na akce.
  • Blues a greeny jsou mírumilovné, takže jsou dobré pro PSA a informativní plakáty.
  • Obyčejná černá a bílá může také poskytnout silné prohlášení.
 9. 9 Přidejte ozdoby, jako jsou symboly, grafika a třpytky. Pokud jde o zdobení plakátu, jste omezeni pouze vlastní fantazií. Zapojte svou kreativitu a uvidíte, s čím přijdete! V obchodě s řemeslnými výrobky můžete získat stuhu, třpytky, samolepky nebo jiné dekorace, nebo si můžete jen prohlédnout, co máte po ruce. Nepřehánějte to, protože s ozdobami platí, že méně je více.
  • Pokud vytváříte plakát na charitativní akci nebo školní tanec, vyzkoušejte si obkreslení písmen v třpytivém lepidle, abyste si užili zábavu.
  • Symboly mohou mít silný dopad na plakát, aniž by bylo nutné přidávat další slova. Například znamení míru je dokonalým doplňkem protiválečného plakátu.
  • Můžete si také vytisknout obrázek a vložit jej na plakát, ale použijte buď obrázek, který jste pořídili sami, nebo bezplatnou fotografii. Nepoužívejte díla někoho jiného chráněného autorskými právy.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Navrhování a tisk plakátu online

 1. 1 Hledejte online software pro úpravu obrázků nebo webovou stránku pro tvorbu plakátů. Pokud chcete plakát navrhnout a vytisknout digitálně, než abyste ho kreslili ručně, existuje řada různých možností. Plakát můžete buď navrhnout v softwaru pro úpravu obrázků, jako je Photoshop nebo Paint, a poté si jej vytisknout sami, nebo si můžete vybrat webovou stránku, kde si můžete navrhnout vlastní plakát a nechat si jej vytisknout a odeslat k vám.
  • Pokud se rozhodnete pro web, na kterém můžete navrhnout a objednat plakát, přečtěte si recenze zákazníků, abyste našli spolehlivý a uznávaný.
  • Pokud plánujete tisk plakátu sami, možná budete muset zajít do specializovaného obchodu s tiskem.
  • Mezi oblíbené webové stránky s návrhem plakátů patří Canva, Adobe Spark Post, Venngage a Piktochart.
 2. 2 Rozhodněte se o velikosti plakátu. Ať už tisknete vlastní plakát nebo si jej objednáváte, budete si moci vybrat z různých velikostí a rozměrů svého plakátu. Pokud předem víte, jak velký bude plakát, můžete svůj text a grafiku upravit tak, aby se vešly na stránku.
  • Pokud chcete tisknout hromadně a rozdávat je jako letáky, rozhodněte se pro menší plakáty o rozměrech 28 cm × 43 cm.
  • Středně velké plakáty nebo 46 x 61 cm (18 x 24 palců) jsou skvělé pro umístění do školních hal.
  • Pro filmy nebo reklamy se často používají velké plakáty a obvykle mají rozměry 69 x 102 cm.
 3. 3 Pokud chcete, vyberte si šablonu pro svůj plakát. Webové stránky s návrhem plakátu i software pro vytváření obrázků by měly mít přednastavené šablony, které vám mohou pomoci uspořádat text a obrázky na stránce. Ty jsou plně přizpůsobitelné, takže si můžete hrát s umístěním, písmem a velikostí jakýchkoli prvků v šabloně.
 4. 4 Na svůj plakát uveďte všechny potřebné informace. Když se někdo zastaví, aby si přečetl váš plakát, měl by být schopen snadno najít všechny potřebné informace. Pokud například inzerujete událost, ujistěte se, že váš plakát sděluje čtenářům datum, čas a místo události. Měli byste také zahrnout všechny relevantní webové stránky nebo telefonní čísla, která by lidé mohli potřebovat vědět.
  • Pokud chcete, aby si lístky kupovala veřejnost, nezapomeňte zahrnout také cenu vstupenky.
 5. 5 Vyberte písmo, které odpovídá vaší zprávě. Písmo, které používáte, by mělo odpovídat účelu vašeho plakátu. Vážná zpráva by vypadala hloupě s dětským písmem, zatímco tlustý a tučný text by byl zvláštní volbou pro plakát propagující romantickou večeři v místní restauraci.
  • Odvážné, snadno čitelné písmo jako Futura, Impact nebo Clarendon je dobrou volbou pro politický plakát.
  • Měkké, posouvané písmo, jako je Bickham Script Pro nebo Corsiva, je ideální pro upscale fundraiser nebo jiné formální akce.
  • Pokud navrhujete plakát pro dětskou párty, zvažte hravé písmo, jako je Comic Sans MS, School bell nebo TomKid.
 6. 6 Přidejte barvu, aby byl váš plakát poutavější. Při výběru designu plakátu přemýšlejte o tom, co každá barva říká. Studené barvy jsou uklidňující, zatímco jasné barvy jsou energické a odvážné.
  • Pokud máte párty u bazénu, modrá, zelená a žlutá jsou perfektní.
  • Černá a bílá s červenou barvou budou mít silný dopad na protestní znamení.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte plakát Krok 16

  7 Vytiskněte nebo si objednejte svůj plakát. Chcete -li plakát vytisknout osobně, uložte svůj návrh na jednotku palce a soubor odneste do místní tiskárny. V opačném případě si objednejte plakát z webu, kde jste jej navrhli, a nechte si jej poslat přímo k vám.
  • Pokud nemáte mnoho peněz nebo se nemůžete dostat do tiskárny, vytiskněte svůj návrh na více listů papíru a pásky nebo je přilepte na větší kus lepenky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vytvoříte dobrý plakát? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Můžete vytvořit dobrý plakát tak, že navrhnete takový, který bude čitelný z blízka i z dálky a bude používat kvalitní text a obrázky. Pořiďte si velký plakát a umístěte do něj svůj hlavní slogan nebo nadpis, abyste upoutali pozornost lidí. Přidejte k okrajům umění a detaily, aby lidé mohli vizuálně prozkoumat plakát. Pomocí spousty barev a ozdob, jako jsou symboly, grafika a třpytky, posunete svůj plakát na další úroveň!
 • Otázka Jak mohu zatraktivnit svůj plakát? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Můžete svůj plakát zatraktivnit přidáním spousty barev a ozdob, abyste jej vizuálně vylepšili. Umístěte hlavní zprávu nebo informaci doprostřed plakátu, aby byla dobře viditelná. Přidejte barvu, aby byla atraktivnější a zdůraznila vaše hlavní body. K ozdobení plakátu použijte ozdoby jako symboly, obrázky, grafiku a samolepky nebo třpytky.
 • Otázka Co jsou digitální plakáty? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpovědní pracovníci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Digitální plakát může být grafický obrázek, který slouží ke stejnému účelu jako standardní plakát, kromě toho, že existuje v digitálním formátu. Je to skvělý způsob, jak sdílet plakát s více lidmi online prostřednictvím e -mailu nebo sociálních médií. Můžete si také vytisknout digitální plakáty a mít je také v tištěné podobě. Další skvělou vlastností digitálního plakátu je možnost přidat další média, jako jsou obrázky, grafika a dokonce i hudba.
 • Otázka Jaké speciální prvky mohu přidat, aby vynikl můj plakát? Přidejte drobnosti, jako jsou koláže nebo nakreslené obrázky. Pokud se chystáte na profesionálnější vzhled, použijte různá písma nebo styly psaní. Zvažte nalepení letáků a diagramů pavouků, abyste vytvořili další informace, které se rychle čtou, na rozdíl od bloku textu.
 • Otázka Jak vytvořím sportovní plakát? Díky barevně sladěným blokům textu bude váš plakát vizuálně energický. Vyberte si dvě barvy pro konkrétní sport, například oranžovou a černou pro basketbal nebo zelenou a šedou pro tenis. Pište důležité, konkrétnější informace jasnější barvou, aby váš plakát nebyl příliš hlasitý. Přidejte malé obrázky kurtů/polí a větší ze známých týmů. Zvažte vytvoření malé koláže v jednom rohu nebo ohraničení jedné šířky fotografie. Pokud se rozhodnete udělat ohraničení, zajistěte, aby byly obrázky rovné a stejně velké, jinak to může vypadat chaoticky a neprofesionálně. Nakonec možná budete chtít zahrnout i ty nejmenší dotyky, například tipy pro psaní na tištěné obrázky.
 • Otázka Co mám zahrnout do plakátu o životě? Inspirativní citát někde by byl fajn.
 • Otázka Jak ručně vyrobím plakát s barvou? Plakát s ruční barvou může být obtížný. Pravděpodobně byste měli nejprve nakreslit čáry tužkou a udělat si z toho malou kopii, abyste mohli naplánovat barvy, mezery atd. Pomozte si také pomocí pravítka.
 • Otázka Jak mohu nakreslit plakát o dětech ze slumu a co na něj mám napsat? Nejprve byste si měli na toto téma udělat průzkum. Pokud vám to dovolí, použijte odrážky na plakátu, protože jsou snáze pochopitelné a sledovatelné. Pokud jde o kresbu, zkuste vložit vytištěný obrázek pod papír, se kterým pracujete, a poté obrázek dohledat.
 • Otázka Jak mohu vytvořit plakát pro svůj pokoj, který vyniká? Nechejte zvířata v jiných barvách, než jsou přirozeně, což je velmi zvýrazní, pokud zvolíte jasné barvy.
 • Otázka Jaký druh papíru by měl mít plakát? Může mít libovolnou velikost papíru, pokud víte, jaký druh plakátu děláte a jak robustní musí být.

Populární Problémy

Těchto 5 legend hry odešlo do důchodu příliš brzy.

Americký basketbalový tým se utká s Českou republikou v závěrečném zápase skupinové fáze na olympijských hrách 2020. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.

Federer a Tsitsipas se postavili proti sobě na Hopman Cupu začátkem tohoto měsíce.

Jak sloužit porotě. Povinnost poroty je občanskou odpovědností, ve které je skupina občanů vybrána k účasti na soudním řízení v rámci federálního soudního systému. Mnozí věří, že povinnost poroty je jednou z nejdůležitějších povinností ...

2021 Eastbourne International se rozběhne v pondělí, kde bude hrát řada špičkových hráčů, kteří vystoupí v nabité sestavě.

] Kuřecí stehna jsou kusy tmavého masa, které zůstanou křehké a šťavnaté, když je uvaříte. Zatímco můžete vařit kuřecí stehno s kostí dovnitř, jeho vyjmutí vám umožní kuře krájet mnohem snáze. Začněte krájet kolem stehenní kosti, abyste mohli ...