Jak vyrobit kouřovou bombu z materiálů pro domácnost

Kouřové bomby mohou vypadat, že obsahují nějaké závažné chemikálie, ale můžete si snadno vyrobit jednu s přísadami, které máte ležící kolem domu. Můžete vyšlehat kouřovou bombu s cukrem, studeným balíčkem (ten, který je součástí lékárničky) a cínovou fólií. Jste připraveni začít? V kroku 1 se dozvíte, jak během chvilky vyrobit úžasnou kouřovou bombu.

dobrá raketa na stolní tenis

Metoda 1 ze 2: Výroba vařené cukrové kouřové bomby

 1. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 1

  1 Spojte své materiály. Základní, snadnou kouřovou bombu, která produkuje hustý šedý kouř s purpurovým plamenem, lze vyrobit pouze ze dvou přísad: bílý granulovaný cukr a dusičnan draselný, což je složka obsažená ve studených obalech. Smícháním těchto dvou jednoduše složek dohromady vznikne pomalu hořící bomba s dlouhou životností.
  • Pokud nemáte krystalový cukr, můžete použít moučkový cukr, ale proces stavby kouřové bomby bude trochu jiný.
  • Pokud nemáte studený zábal, hledejte jiný zdroj dusičnanu draselného (také známý jako ledek). Často se prodává v sekci hnojiv v železářství a zahradnictví. Můžete si také koupit ledek online nebo udělej si to sám pokud se cítíte ambiciózní.
  • Potřebujete také středně velký hrnec, hliníkovou fólii, formu na kouřovou bombu a voskovaný provázek (volitelně).


 2. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 2

  2 Vytvořte si formu pro svoji kouřovou bombu. Pomocí hliníkové fólie můžete vyložit jakýkoli druh kontejneru, aby z něj byla kouřová bomba. Tvar kouřové bomby ovlivní způsob, jakým hoří. Pokud chcete, vyrobte více než jednu kouřovou bombu, abyste mohli porovnávat různé tvary a zjistit, který z nich hoří nejlépe. Zde je několik nápadů na formu:
  • Odřízněte horní část papírového kartonu na mléko a spodní polovinu použijte jako formu, pokud chcete čtvercovou kouřovou bombu. Vyložte ji hliníkovou fólií.
  • Misku vyložte hliníkovou fólií. Funguje jakýkoli typ misky, ať už je hluboký nebo mělký.
  • Vyrobte malé kouřové bomby obložením votivních svícnů hliníkovou fólií.
  • Vyrobte bombu ve tvaru trubice tak, že vnitřní stranu role toaletního papíru vyložíte hliníkovou fólií a ujistíte se, že je jeden konec zcela zakrytý.
  • Vyrobte kouřovou bombu ve tvaru trychtýře obložením trychtýře fólií.
  • Najděte si zajímavě tvarovanou vázu, ze které vyrobíte umělecky vypadající kouřovou bombu.
 3. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 3

  3 Změřte si cukr a dusičnan draselný. Pokud jde o výrobu skvělé kouřové bomby (takové, kterou můžete snadno zapálit a která bude hořet pěkně dlouhou dobu), nejdůležitější věcí pro správný poměr je poměr vašich přísad. Potřebujete 3 díly dusičnanu draselného a 2 díly cukru. Odměřte 1 1/2 šálků dusičnanu draselného a 1 šálek cukru na kouřovou bombu slušné velikosti.
  • Příliš mnoho cukru vytvoří bombu, kterou je těžké zapálit a hoří docela pomalu.
  • Příliš mnoho dusičnanu draselného vytvoří bombu, která se rychle zapálí a rychle shoří.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 4

  4 Vložte přísady do hrnce a zapněte oheň. Roztavíte obě ingredience dohromady tak, aby cukr vaří a karamelizuje s dusičnanem draselným. Suroviny uvařte nízká teplota . Aby proces správně fungoval, je nezbytné je pomalu roztavit.
  • Když vaříte přísady, promíchejte je pomocí vařečky. Začnete vidět, jak se cukr trochu rozpouští. Pokud začne kouřit nebo smrdět, okamžitě snižte teplotu.
  • Pokračujte ve vaření směsi, dokud se cukr zcela nerozpustí, za mírného míchání.
  • Když se cukr rozpustí, přestaňte míchat. Nechte vařit, dokud cukr nekaramelizuje a nezačne zezlátnout. Když se to stane, vyjměte z tepla .
 5. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 5

  5 Nalijte směs do formy. Buďte velmi opatrní, protože rozpuštěný cukr je extrémně horký. Naplňte formu téměř na vrchol. Pokud chcete, aby vaše bomba měla knot, nechte směs na minutu zatuhnout a poté umístěte doprostřed délku voskovaného provázku, aby se postavila rovně. Kouřovou bombu nechte ztuhnout a ve formě zcela vychladnout.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 6

  6 Rozbalte kouřovou bombu. Po několika hodinách, jakmile je bomba zcela tvrdá, je čas ji vytáhnout z formy. Otočte dnem vzhůru, aby bomba vyklouzla z formy v alobalu. Odstraňte fólii, abyste odhalili tvarovanou kouřovou bombu.
 7. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 7

  7 Zapalte kouřovou bombu. Vezměte to na místo, kde není nic, co by se mohlo vznítit. Váš dvorek nebo jiná venkovní oblast je mnohem vhodnější než jakýkoli vnitřní prostor. Postavte ho na zem a pomocí zápalky nebo zapalovače zapalte kouřovou bombu. Pokud jste použili knot, můžete to zapálit a sledovat, jak shoří. V opačném případě stačí zapálit bombu přímo. Mělo by to hned začít kouřit!
  • Pokud vaše bomba nesvítí, je pravděpodobné, že je to proto, že poměr dusičnanu draselného k cukru byl trochu mimo. Příliš mnoho cukru ztěžuje zapálení. Zkuste to znovu s přesnými měřeními.
  • Pokud vaše bomba bleskově shoří, je to pravděpodobně proto, že jste ve směsi měli příliš mnoho dusičnanu draselného. Zkuste to znovu s více cukrem.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Výroba suché kouřové bomby

 1. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 8

  1 Shromážděte své materiály. Stejné základní součásti se používají k výrobě suché kouřové bomby, ale jsou zpracovány trochu jinak. Budete potřebovat následující:
  • Moučkový cukr
  • Dusičnan draselný (ledek)
  • Mlýnek na kávu nebo koření, popř třecí miska a tlouček
  • Kontejner s držením v horní části
  • Kousek voskované šňůrky
 2. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 9

  2 Rozhodněte se, jaký kontejner použijete pro kouřovou bombu. Výroba kouřové bomby pomocí prášku vyžaduje použití robustní nádoby, která bude stát vzpřímeně. Prášek bude nasypán přímo do nádoby. Zde je několik nápadů:
  • Nealkoholický nápoj může
  • Trubka na toaletní papír (na jednom konci zakrytá)
  • Trubice nádoby na čip
  • Ping pongový míček
  • Vyfouknuté vejce (to je složité, ale docela působivé)
 3. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 10

  3 Rozemlejte dusičnan draselný. Abyste se ujistili, že jsou vaše měření co nejpřesnější, je nutné před smícháním s práškovým cukrem rozemlet dusičnan draselný. V krocích po 1/2 šálku rozmělněte dusičnan draselný v hmoždíři nebo mlýnku na kávu (takový, který už na kávu nepoužíváte). Pokračujte, dokud nezískáte 1 1/2 šálků práškového ledku.
 4. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 11

  4 Smíchejte prášky. Smíchejte 1 1/2 šálků práškového ledku a 1 šálek cukru. Abyste se ujistili, že jsou úplně promíchané, můžete je dát dohromady do mlýnku na kávu a rozemlít je dohromady, nebo je umístit do nádoby s víkem a třepat, dokud se úplně nespojí.
 5. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 12

  5 Nalijte směs do nádoby. Směsí opatrně naplňte nádobu. Čím více použijete, tím déle bude vaše kouřová bomba kouřit. Když je nádoba plná, zasuňte pojistku do horní části prášku.
 6. Obrázek s názvem Vytvořte kouřovou bombu z materiálů pro domácnost Krok 13

  6 Zapalte kouřovou bombu. Zapalte pojistku a sledujte, jak shoří na prášek. Když se plamen dotkne jeho povrchu, prášek začne kouřit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu si vyrobit jeden bez ledku? Místo toho můžete použít dusičnan hořečnatý. Ve většině vzorců se mohou navzájem nahradit.
 • Otázka Mohu místo cukru použít sůl? Ne. Palivem je uhlík, který zajišťuje cukr. Sůl se používá k hašení požárů, takže by to přirozeně nefungovalo.
 • Otázka Bude knot svíčky fungovat pro pojistku? Pokud vytvoříte jednu z kouřových směsí, která vytvoří kaši konzistence arašídového másla, můžete kejdou nasytit knot svíčky, nebo můžete použít zubní párátko a natřít ji do směsi. Buď se jeden zapálí zapalovačem.
 • Otázka Mohu použít něco místo dusičnanu hořečnatého a dusičnanu draselného? Ano, ale vzorec byste museli trochu změnit. Na internetu jsou návody, jak vyrobit všechny druhy kouřových bomb.
 • Otázka Mohu použít sůl místo ledku? Ne, potřebujete oxidační činidlo. NaCl (běžná sůl) není oxidační činidlo.
 • Otázka Jak získám dusičnan draselný? Dusičnan draselný můžete získat z odstraňovače pařezů nebo studených zábalů od místních Lowe's.
 • Otázka Bylo by dobré smíchat s ní síru a vyrobit smradlavou kouřovou bombu? Pokud nevíte, co děláte, ne. Mohli byste svou kouřovou bombu zneškodnit.
 • Otázka Co je dusičnan draselný? Nejjednodušeji je to sůl složená z draslíku a kyseliny dusičné.
 • Otázka Kde mohu najít dusičnan draselný při výrobě kouřových bomb? Dusičnan draselný najdete v odstraňovačích pařezů, také ve studených obalech. A většina obchodů se zahradnickou sekcí nějaké mít bude.
 • Otázka Mohu nahradit dusičnan draselný potašem? Nishad Herr Ne, protože to je úplně jiná chemická sloučenina.

Populární Problémy

Jak ošetřit napětí v zádech. Podvrtnutí a natažení zad jsou velmi častým poraněním pohybového aparátu u lidí, především proto, že lidská páteř není navržena tak, aby pojala mnoho moderních aktivit a chování, jako je sport, ...

Brisbane uvidí účast tří nejlepších ženských dvouhry Ashleigh Bartyové, Karolíny Plí & scaron; kové a Naomi Osaka.

Jak používat Tatting Shuttle. Tatting s raketoplánem je krásný způsob výroby krajkové látky, který existuje už stovky let. Jakmile se vám dostane do rukou raketoplán nebo si vyrobíte vlastní, snadno kolem něj navléknete nit ....

Tito 5 hráči byli všichni mimo top 10, když pochodovali k titulu na Australian Open.

Profesionální překladatelé a tlumočníci pracují s psaným i mluveným slovem u soudů, nemocnic, škol a univerzit a podniků. U některých zaměstnání není certifikace 100% nutná, ale prokázání vaší odborné způsobilosti může ...

US Open v roce 2021 je konečně tady a přináší tenisovým fanouškům po celém světě velké vzrušení.