Jak nasadit popruh na kytaru

Hra na kytaru je zábavný způsob, jak vyjádřit svou hudební stránku, ale kytara může začít být těžká, když ji držíte delší dobu. Nasazení popruhu na kytaru může vašim pažím odpočinout a může vám pomoci upustit nástroj a způsobit drahé škody. Většina elektrických kytar, stejně jako některé akustiky, již mají ve spodní a horní části těla připevněná tlačítka na popruhu. Pokud nemáte žádné popruhové knoflíky, můžete si je nainstalovat sami, ale dávejte pozor, abyste nepraskli krk kytary.

Metoda 1 ze 3: Připevnění řemínku na knoflíky

 1. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 1

  1 Hledejte popruh, který vám pohodlně padne. Váš kytarový popruh by měl být dostatečně dlouhý, aby vám umožnil pohodlně hrát, když stojíte. Zvažte hledání polstrovaného popruhu, aby vám materiál při hře nezaryl do krku nebo ramene. Polstrování může být vyrobeno z pěny, kožešiny nebo jiného měkkého materiálu.
  • Některé popruhy jsou bavlněné, některé jsou vyrobeny z materiálu podobného bezpečnostním pásům a špičkové verze jsou vyrobeny z odolné kůže. Vyberte si ten, který vám bude vyhovovat.
  • Kytarové popruhy se dodávají v mnoha různých provedeních, zkuste tedy najít ten, který odpovídá vašemu osobnímu stylu.


 2. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 2

  2 Najděte tlačítka popruhu na obou stranách těla kytary. Knoflíky na řemínku budou vypadat jako malé kovové cvočky. První z nich je na spodní části těla kytary - jinými slovy, pokud postavíte kytaru svisle, bude na spodní části kytary. Tento knoflík obvykle vyčnívá asi 1,25 cm podle toho, jaký typ kytary máte.
  • Na některých kytarách bude horní tlačítko na krku kytary, zatímco na jiných kytarách bude tlačítko na samotném těle, poblíž místa, kde se krk a tělo setkávají.
  • Pokud vaše kytara nemá žádná tlačítka, budete je muset nainstalovat, abyste mohli používat popruh. Pokud má kytara na těle jedno tlačítko, můžete buď nainstalovat knoflík na krk, nebo popruh přivázat na krk provázkem.
 3. 3 Nasuňte jednu knoflíkovou dírku přes tlačítko na spodní straně kytary. Vzhledem k tomu, že byste mohli upustit kytaru a rozbít ji, pokud popruh není bezpečný, knoflíkové dírky jsou obvykle vyrobeny tak, aby těsně přiléhaly k tlačítku. To může ztížit zatlačení popruhu na tlačítko, ale mělo by to pokračovat s trochou úsilí.
  • Kytarové popruhy mají obvykle kožené (nebo falešné) konce ve tvaru zaoblených trojúhelníků. Na každém konci by měl být malý otvor se štěrbinou vyříznutou na boku. Tyto otvory unesou váhu vaší kytary při hraní.
  • Abyste si zajistili pohodlí při hraní, přesuňte knoflíkový otvor přes knoflík tak, aby přiléhavá spona směřovala ven - v opačném případě se vám může zarýt do ramene.
 4. 4 Druhý otvor na popruhu zatlačte přes druhé tlačítko na popruhu. Jakmile zajistíte první konec popruhu, najděte knoflík u krku kytary. Přes tento knoflík přetáhněte druhou knoflíkovou dírku. Na tento knoflík navlečte druhý konec popruhu.
 5. 5 Otestujte popruh, abyste se ujistili, že je bezpečný. Pevně ​​přitáhněte popruh, abyste se ujistili, že je bezpečně připojen, a poté si pásek navlečte přes rameno. Přehrajte si několik jednoduchých akordů nebo písniček a zajistěte, aby vám popruh pohodlně seděl a nebránil v pohybu. Zkuste hrát různými způsoby - například ve stoje, vsedě a dokonce i klečet nebo ležet.
  • Pokud jste pravák, zavěste si popruh přes levé rameno tak, aby kytara visela před vámi, což vám umožní brnkat pravou rukou a levitovat. Pokud jste levák, proveďte opačný postup - přehoďte popruh přes pravé rameno.
  • Nepoužívejte popruh, pokud snadno sklouzne z tlačítek na popruhu. Místo toho si pořiďte nový popruh nebo nainstalujte zámek popruhu.
 6. 6 Podle potřeby upravte délku popruhu. Když hrajete s popruhem, chcete, aby vaše hraní probíhalo stejně snadno a přirozeně jako bez něj. To znamená, že váš popruh by měl umožnit kytaru viset v takové výšce, abyste mohli brnkat a fretovat jako obvykle. Pomocí nastavitelné přezky popruhu změňte délku popruhu podle potřeby pro vaše pohodlí a snadné hraní.
  • Jak je uvedeno výše, nezapomeňte řemínek orientovat tak, aby spona směřovala ven a při hraní vám nekopala do ramene.
  ODBORNÁ TIP

  Chcete -li upravit popruh na kytaru, protáhněte jeden z nich přezkou, dokud nedosáhne požadované délky.

  Aaron Asghari

  Profesionální kytarista Aaron Asghari je profesionální kytarista a hlavní kytarista skupiny The Ghost Next Door. Titul Guitar Performance získal na programu Guitar Institute of Technology v Los Angeles. Kromě psaní a hraní s The Ghost Next Door je zakladatelem a primárním kytarovým instruktorem Asghari Guitar Lessons. Aaron Asghari
  Profesionální kytarista Reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 1 Kvíz

Jak nasadíte popruh na kytaru s tlačítky?

Přišijte patentky na popruh a zacvakněte popruh na kytaru.

Nepřesně! Abyste jej mohli připojit ke své kytaře, neměli byste dělat žádné šití s ​​popruhem na kytaru. Přichycení by stejně nebylo tak účinné jako vestavěná tlačítka. Hádej znovu!

Omotejte popruh kolem knoflíků.

Ne tak docela! Popruh bude pravděpodobně příliš tlustý na to, aby se uvázal kolem knoflíků, takže existuje lepší způsob, jak popruh připevnit na kytaru. Nejprve zkontrolujte svoji kytaru, abyste se ujistili, že na ní jsou nejprve tlačítka. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Protlačte knoflíky otvory v popruhu.

Ano! Váš popruh by měl mít na obou koncích všité knoflíkové dírky, takže je jednoduše navlékněte přes knoflíky na kytaře. Měly by být přiléhavé, ale s trochou úsilí byste je měli dokázat protlačit. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Záleží na tom, jaký popruh máte.

Ani náhodou! Bez ohledu na to, jaký typ popruhu máte, tlačítka na popruhu by měla fungovat stejně. Popruhy se dodávají z různých materiálů, takže si vyberte popruh, který vám na těle bude nejlépe sedět - tlačítka budou fungovat stejně bez ohledu na to! Zkus to znovu...

Rick and Morty sezóna 4 epizoda 2 online zdarma

Chcete další kvízy?

Metoda 2 ze 3: Instalace tlačítek na kytarovém popruhu

 1. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 7

  1 Buďte opatrní, pokud se rozhodnete nainstalovat vlastní tlačítka na popruhu. Instalace nového knoflíku může být dobrým způsobem, jak zajistit bezpečné uchycení na popruh, ale přináší riziko prasknutí dřeva, pokud uděláte chybu. To může kytaru trvale poškodit. Pokud nemáte zkušenosti s úpravou kytar, může být dobré, když to pro vás provede odborník.
  • Pokud máte jedno tlačítko na popruhu, můžete řemínek uvázat na krk, než instalovat další tlačítko. To však může způsobit tlak na krční kloub a může poškodit povrchovou úpravu, takže mějte na paměti, že obě metody s sebou nesou rizika, když se rozhodujete, který z nich je pro vás ten pravý.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 8

  2 Kupte si knoflíky a podložky na popruhy v hudebním obchodě. Některé sady popruhových knoflíků budou dodávány s podložkami. V některých případech však budou prodávány samostatně. Podložky nejsou drahé a zabrání opotřebení tlačítka na vaší kytaru, takže je dobré si je koupit, pokud nedorazí k tlačítkům, která si koupíte.
  • Tlačítka na popruhu se dodávají v různých barvách a provedeních, proto hledejte design, který bude dobře vypadat s povrchovou úpravou a stylem vaší kytary.
  • Většinu času se knoflíkové knoflíky prodávají v sadách po 2 kusech. V závislosti na zvoleném stylu se knoflíková tlačítka obvykle pohybují kolem 5–15 $ USD.
  • Chcete -li zvýšit zabezpečení, zakupte tlačítka uzamykacího popruhu. Ty budou mít kovový kus, který se vejde na popruh, takže popruh nemůže spadnout z tlačítka, když hrajete.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 9

  3 Drž kytaru pohodlně. Postavte se nebo sedněte tak, jak běžně hrajete, držení kytary je však pro vás nejpohodlnější. I když máte popruh, vaše ruce unesou většinu váhy kytary. Pokud budete kytaru držet normálně, budete moci určit místo, kde bude popruh sedět nejpohodlněji.
  • Je důležité, aby vám popruh pomohl pohodlně podepřít kytaru; jinak by jeho nošení mohlo narušit vaše hraní.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 10

  4 Požádejte někoho, aby vám zavěsil řemínek kolem krku. Protože potřebujete být v pohodě, bude tato část jednodušší, pokud budete mít pomoc. Pokud má popruh polštář, položte jej na rameno a konce řemínku přehoďte dolů, aby dosáhly na kytaru v přirozeném úhlu. Před levým ramenem obepněte stranu popruhu, který se připevňuje ke krku, a za pravé rameno zabalte stranu, která se připevňuje k tělu kytary. (Pokud hrajete levou rukou, obraťte to.)
  • Tlačítko na těle kytary by mělo jít doprostřed spodního panelu, přímo přes kytaru od hlavy.
  • Některé kytary již mají na spodní straně kytary tlačítko popruhu. Pokud tomu tak je, připevněte popruh k tomuto tlačítku, poté jej omotejte za zády a přes opačné rameno a najděte polohu úhlu, kde by se měl popruh připevnit ke krku kytary.
 5. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 11

  5 Nakreslete na kytaru značku, kam chcete umístit tlačítka. Pokud postavíte kytaru na její konec, první tlačítko popruhu by mělo být umístěno na části kytary, která je nejblíže podlaze. Druhý by měl být buď na krku kytary, nebo na těle blízko krku. Abyste zajistili, že kytara unese popruh, ujistěte se, že vaše značky jsou minimálně 1 1/4 v (3,2 cm) od okraje kytary.
  • Snažte se, aby značka byla co nejmenší, protože pokud je větší než tlačítko, možná ji nebudete moci z kytary odstranit.
  • Při instalaci knoflíku můžete prasknout patu krku. Nechcete -li tuto šanci využít, zavěste pásek na místo pomocí provázku.
 6. Obrázek s názvem Poutko na kytaru Krok 12

  6 Změřte upevňovací prvky a vyberte vrták, který je o něco menší. Tlačítka, která používáte, budete muset zašroubovat do kytary. Pokud je vrták, který používáte k výrobě, přesně stejné velikosti, pak šroub dřevo vyloupne a nebude pásek bezpečně držet.
  • Velikost knoflíků na popruhu se může lišit podle výrobce, takže je dobré je změřit, i když jste to již udělali.
  • Pokud je například průměr vašeho knoflíku včetně nití 9/64 v (0,36 cm), ale průměr hřídele bez závitů je 7/64 v (0,28 cm), použijte a 7/64 v (0,28 cm) vrtáku.
 7. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 13

  7 Vrták označte značkou v hloubce, kterou chcete vrtat. Pokud budete do kytary vrtat příliš daleko, mohli byste omylem vložit díru na druhou stranu. Na druhou stranu, pokud nebudete vrtat dostatečně daleko, šroub by mohl dřevo prasknout. Podržte vrták až ke kytaře, abyste určili hloubku, kterou můžete vrtat, a poté označte toto místo na bitu.
  • Při vrtání bude červená značka dobře viditelná, ale pokud budete pozorně sledovat, můžete použít jakoukoli barvu, kterou máte po ruce.
  • Hloubka se bude lišit v závislosti na vaší kytaře a umístění otvoru, ale pravděpodobně nebudete muset vrtat více než 1/2 –1 v (1,3–2,5 cm).
 8. 8 Vyvrtejte otvor a poté jej zahloubte šroubovákem s hlavou Philips. Pomocí aku vrtačky vyvrtejte bit do kytary přesně do hloubky, kterou jste si dříve označili. Tato díra se nazývá pilotní díra. Poté zasuňte do otvoru šroubovák s hlavou Philips a otočte jej přibližně do stejné hloubky, což pomůže vytvořit nitky, které bude váš šroub při vstupu do kytary potřebovat.
  • Zahloubení by mělo pomoci zabránit štěpení dřeva nebo štěpení povrchové úpravy.
 9. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 15

  9 Odložte podložku a nainstalujte tlačítko popruhu. Umístěte plstěnou podložku na otvor a poté umístěte knoflík proti otvoru. Zašroubujte knoflík na místo, ale netlačte na něj silou. Pokud se tlačítko zdá, že jde pod úhlem, nebo je zaseknuté, přestaňte to, co děláte, a odšroubujte tlačítko. Jinak byste mohli dřevo prasknout nebo rozštípnout.
  • Většina knoflíků na popruhu je dodávána s malou plstěnou podložkou. Pokud ten váš nepřišel s žádným, můžete si jej koupit v řemeslném obchodě nebo jej úplně přeskočit.
  • Podložka zabrání tření tlačítka popruhu o povrchovou úpravu kytary, která by jej mohla otupit nebo poškodit.
 10. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 16

  10 Opakujte postup pro druhé tlačítko popruhu. Pokud instalujete 2 tlačítka, najděte umístění své druhé značky, poté vyvrtejte a zahloubte otvor, položte podložku a nainstalujte druhé tlačítko. Pokud instalujete pouze 1 tlačítko, jste hotovi! reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 2 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Tlačítko kytarového popruhu si můžete nainstalovat sami bez obav nebo poškození kytary.

Skutečný

Ne tak docela! Přestože jste mohli sami úspěšně nainstalovat tlačítko kytarového popruhu, riskujete trvalé poškození kytary, pokud na tlačítko při instalaci příliš tlačíte. Pokud si nejste jisti, je lepší si najmout profesionálního kytarového odborníka! Vyberte jinou odpověď!

Nepravdivé

Že jo! I když je možné nainstalovat tlačítko kytarového popruhu bez poškození kytary, možná budete chtít najmout profesionála, aby jej nainstaloval, pokud vám kytary příliš nevyhovují. Při instalaci tlačítka na popruh je možné prasknout kytarové dřevo, a to by trvale poškodilo nástroj! Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Metoda 3 ze 3: Použití popruhových zámků

 1. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 17

  1 Pokud instalujete zámek popruhu, připevněte kovový bit k popruhu. Popruhový zámek funguje stejně jako tlačítko, ale nabízí dodatečnou stabilitu. Zámek na popruh je dodáván se 2 kusy - jedním, který se připevňuje ke kytaře, a druhým, který se připevňuje k popruhu. Nainstalujte tlačítko na kytaru stejným způsobem jako u základního tlačítka na popruhu, poté postupujte podle pokynů výrobce pro instalaci zámku na popruh.
  • Když připnete popruh, zámek zapadne na místo. Chcete-li jej vyjmout, stačí stisknout tlačítko rychlého uvolnění, obvykle na straně zámku.
  • To je dobrá volba, pokud máte drahou kytaru nebo se během hraní hodně pohybujete.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte popruh na kytaru Krok 18

  2 Nainstalujte základní plastové zámky tak, že je umístíte na knoflík a otočíte. Zámky na popruhy zabrání tomu, aby vám popruh během hraní sklouzl. Normální, levné plastové popruhové zámky mají obvykle formu malých kotoučů s otvory uprostřed a sadou hřebenů na otočné horní části. Nainstalujte je zatlačením knoflíku kytary středovým otvorem a pomocí hřebenů otočte zámek na místo.
  • Poté, co to uděláte pro každý knoflík, by měl popruh zůstat na svém místě bez ohledu na to, jak jej při hře zatočíte nebo zatáhnete.
  • Pro tyto zámky nemusíte instalovat speciální tlačítka. Lze je použít přes stávající tlačítka na popruhu.
 3. 3 Použití 5/16 v (0,79 cm) gumových podložkách, pokud nemáte pravidelné zámky. Ačkoli jsou popruhové zámky obecně poměrně levné, existují bezplatné alternativy. Jedním snadným trikem je například umístit těsně přiléhavou gumovou podložku na horní část každého knoflíku po umístění popruhu na kytaru. Pryžová podložka bude při hře držet popruh na svém místě, což ztěžuje (ale není nemožné), aby popruh spadl z kytary.
  • Pryžové podložky najdete ve svém místním železářství.
  reklama
Skóre
0 / 0

Metoda 3 Kvíz

Proč byste se mohli rozhodnout nainstalovat kromě tlačítka na kytarovém popruhu také zámek na popruh?

Protože zámek popruhu dodá stabilitu.

Přesně! Popruhový zámek funguje téměř stejně jako tlačítko, ale stabilizuje vaši kytaru. Pokud je vaše kytara obzvláště drahá nebo se při hraní hodně pohybujete, může být pro vás vhodný popruhový zámek. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Protože to vypadá skvěle.

Ne nutně! Zámek na popruh nevypadá špatně, ale vaší kytaru nepřidá žádnou extra hodnotu ani chlad. Zvažte použití jednoho z různých důvodů! Zkuste jinou odpověď ...

Protože to funguje lépe na různých typech kytar.

Ne tak docela! Tlačítko kytarového popruhu nebo zámek kytarového popruhu bude fungovat stejně dobře na jakémkoli typu kytary. Před výběrem způsobu připojení popruhu vezměte v úvahu další prvky svého hraní. Hádej znovu!

Protože máte v plánu hrát na kytaru, jen když sedíte.

Ani náhodou! Pokud hrajete jen vsedě, možná nebudete muset instalovat zámek na popruh. Pokud jste opakem a hodně se pohybujete, může být kytarový zámek spíše ve vaší uličce. Hádej znovu!

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Knoflík ve spodní části kytary je místo, kde jej zapojuji do zesilovače. Můj popruh se nevejde, protože je příliš krátký! Nějaké návrhy? Myslím, že je to jen konektor zesilovače a ne držák popruhu. Pro obě tyto funkce obvykle neexistuje jeden knoflík. Zní to, jako by vaše kytara neměla knoflík k uchycení popruhu. Vezměte to do obchodu s kytarami/hudbou a zjistěte, zda vám ji mohou nainstalovat.
 • Otázka Jak dlouho to bude trvat, když si pomocí příze uvážu popruh na kytaru k akustice? Pravděpodobně to bude trvat několik týdnů až 2 měsíce, v závislosti na tom, jak pevně ji svázáte a na typu příze.
 • Otázka Moje kytara nemá vůbec žádné knoflíky, kterými bych si mohl připnout popruh. Jak to uvázám? Možná budete muset nějaké koupit. Říká se jim kytarové popruhy a jsou k dostání v hudebních obchodech.
 • Otázka Můj přítel má Ibanez ic200 s klaksonem, jak na něj navléká knoflíky a popruh? MidLifeISIS Spolu s divetem na základně Ibanez ic200c by na zadní straně kytary mělo být další tlačítko popruhu, kde se tělo setkává s krkem.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud nechcete vyvrtat díru, použijte nylonový provázek nebo starou tkaničku k uvázání popruhu poblíž vřeteníku kytary. Protáhněte strunu otvorem v popruhu, poté provlékněte pod struny kytary a zavažte bezpečný uzel. Dbejte však na to, aby se struna nedotýkala strun vaší kytary, jinak by to mohlo ovlivnit zvuk nástroje.
 • Instalace tlačítka popruhu na vintage nebo klasické kytaru může ovlivnit jeho hodnotu. Hodnotu většiny moderních kytar to neovlivní, ale pokud si nejste jisti, vezměte to před provedením jakýchkoli úprav na odborníka na kytaru.

reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Popruh

Instalace tlačítek na řemínku

 • Popisovač
 • Poutka na knoflíky
 • Podložka
 • Vrták
 • Akumulátorová vrtačka
 • Šroubovák s hlavou Philips

Populární Problémy

Jak sloužit Bohu. Možná jste vyrostli s Bohem a duchovní vírou ve svůj život, nebo jste pro tuto zkušenost nový. Bez ohledu na to, kde jste na své cestě víry, existuje spousta způsobů, jak můžete Bohu sloužit každý den. Od aktivního chodu ...

Chile a Ekvádor se v pátek setkají v klíčovém zápase skupiny C Copa America. Zde je návod, jak sledovat zápas naživo ve Spojených státech.

Jak nosit bílý svetr. Bílý svetr je základním kusem skříní mnoha lidí, protože to jde s tolik. Mohou být trochu zastrašující, protože jsou hodně látky 1 plné barvy. Chcete -li stylovat svůj bílý svetr, ...

Roger Federer v nedávném rozhovoru otevřel svůj život jako rodič. Švýcar prozradil, že by sám nechtěl trénovat své děti, pokud by chtěli chodit na hodiny tenisu.

Můžete se naučit, jak vyrobit květinový kostým na Halloween nebo na další kostýmní párty. Buďte kreativní a můžete si vyrobit květinový kostým pro dospělého, dítě nebo dokonce pro vašeho mazlíčka. Existuje spousta různých druhů květin a jak váš kostým ...

Jak nainstalovat zemnící tyče. Zemnící tyče jsou důležitou součástí bezpečného elektrického systému. Vytvářejí cestu pro zatoulanou elektřinu, ke které dojde během krátké nebo jiné poruchy, k efektivní cestě ven z budovy. Na...