Jak vyrobit sněhuláka

Když zima přichází s hustým sněhem, je načase se tam dostat a postavit sněhuláka! Je snadné srolovat tři sněhové koule, jednu velkou, jednu střední a jednu malou. Skládejte je tak, aby největší na dně a nejmenší nahoře na hlavě. Pak nechte svou kreativní stránku volně běhat a ozdobte sněhuláka obličejem, oblečením, pažemi a jakýmkoli příslušenstvím!Část 1 ze 3: Hledání mokrého sněhu a rovného místa

 1. 1 Zkontrolujte, zda není sníh vlhký a sbalitelný. Pokud je váš sníh příliš nadýchaný nebo prašný, sněhuláka neuděláte. Vyjděte na sníh a naberte trochu mezi oběma rukama. Stiskněte to dohromady a pokud z toho vznikne koule, budete moci udělat sněhuláka.
  • Pokud se sníh rozpadne, není dobré dělat sněhuláka. Pokud jste odhodlaní, můžete při válcování do práškového sněhu přimíchat trochu vody, ale to zaručeně nefunguje.
 2. 2 Najděte rovnou část trávníku. Pokud postavíte sněhuláka na svahu, může se převrhnout. Také nechcete stavět na asfaltu nebo cementu, protože ty uchovávají více tepla a váš sněhulák vám může překážet v jízdě nebo chůzi. Ujistěte se, že v oblasti je také dostatek sněhu, který můžete použít.
 3. 3 Postavte sněhuláka ve stínu. Chcete -li, aby váš sněhulák vydržel co nejdéle bez tání, postavte jej na místo, kde nedostává mnoho přímého slunečního světla. Pokud je poblíž vás velký stinný strom, je to skvělé místo. Přiblížení sněhuláka k budově také poskytuje část dne stín.
  • To jen pomáhá sněhulákovi vydržet déle. Pokud kolem nemáte moc stínu, je to v pořádku.
  reklama

Část 2 ze 3: Sbalení sněhuláka

 1. 1 Sbalte sněhovou kouli rukama do spodní části. Naberte hrst sněhu oběma rukama. Zabalte to dohromady do kulatého tvaru. Přidejte sníh do koule ve svých rukou, dokud nebude mít průměr přibližně jednu stopu (30,5 cm), nebo dokud nebude příliš těžký.
  • Ujistěte se, že máte teplé, nepromokavé rukavice, nebo vás začnou bolet ruce při manipulaci se sněhem.
 2. 2 Rolováním míče po zemi vytvořte spodní část. Postavte sněhovou kouli na zem a začněte ji valit dopředu. Při rolování se vyhněte výrobě válce změnou směru, kterým valíte míč. Pokračujte v rolování, dokud není míč široký asi tři metry (1 metr).
  • Přestaňte valit sněhovou kouli na místě, kde chcete sněhuláka být. Ujistěte se, že začnete někde poblíž tohoto místa, a hodíte míč tak, abyste skončili tam.
  • Rolování míče ve velké spirále často funguje dobře, ale vezměte na vědomí, že ve sněhu to zanechá zjevný vzor.
  • Pohladit sněhovou kouli pohromadě, aby přebytečný sníh nespadl.
 3. 3 Vytvořte střední část. Naberte do obou rukou trochu sněhu a zabalte ho do těsné koule. Přidejte více sněhu, dokud nebude míč příliš těžký na přenášení. Položte ho na zem a převalte ho stejně jako u spodní části. Tentokrát přestaňte, když míček dosáhne šířky asi dvou stop (0,6 metru).
  • Rolujte sněhovou kouli v kruhu kolem spodní části nebo v přímé linii od ní a zpět k ní. Tímto způsobem, když míč dokončíte, ho nebudete muset dlouho nosit do spodní části.
 4. 4 Zvedněte střední část na spodní část. V závislosti na tom, jak jste velký, vám někdo pomůže zvednout velkou kouli. Pokrčte kolena a určitě se postavte nohama spíše než zády. Zvedněte jej a jemně jej umístěte na spodní část. Ujistěte se, že sedí přesně uprostřed spodní koule.
  • Pomůže, když zploštíte horní stranu spodního míče a vyrovnáte spodní stranu středního míče. To pomáhá střední části sedět pevně na spodní části.
 5. 5 Vytvořte jednu nohu (30,5 cm) sněhovou kouli na hlavu. Naberte do hlavy poslední sněhovou kouli. Zabalte ho rukama, dokud nebude asi 30,5 cm široký. Měli byste být schopni vyrobit hlavu, aniž byste ji otočili, ale je v pořádku, pokud ji chcete, otočit. Když skončíte, opatrně jej položte na tělo sněhuláka.
 6. 6 Zabalte trochu sněhu mezi sekcemi. Jakmile jsou tři sekce na svém místě, nasbírejte více sněhu a zabalte je mezi každou sekci. To poskytne sněhulákovi jednotný vzhled shora dolů, než aby vypadal jako tři sněhové koule naskládané na sebe. reklama

Část 3 ze 3: Zdobení sněhuláka

 1. 1 Do nosu nalepte mrkev doprostřed hlavy. Uchopte sněhulákovi dlouhou syrovou mrkev z obchodu s potravinami. Umístěte jej doprostřed horní sněhové koule. Umístěte jej tak, aby nad ním byl prostor pro oči a pod ním pro ústa.
  • Přizpůsobení sněhuláka je o kreativitě. Pokud máte něco jiného, ​​co by podle vás vypadalo skvěle jako nos, použijte to místo toho.
 2. 2 Pro oči použijte knoflíky, oblázky nebo dřevěné uhlí. Umístěte je nad mrkev a rozmístěte je rovnoměrně doprava a doleva. Zatlačte je do hlavy a stočte je do kruhu, aby se držely ve sněhu. Jakýkoli kulatý předmět bude fungovat pro oči.
  • Další možností, jak použít oči, jsou žluté pingpongové míčky, modré gumové skákací míčky nebo velké zelené plastové drahokamy.
 3. 3 Vytvořte ústa řadou oblázků nebo dřevěného uhlí. Použijte stejnou věc, kterou jste použili pro oči k vytvoření úst, nebo ji smíchejte s jinými kulatými předměty. Umístěte ústa pod nos, ale ne příliš blízko střední části.
  • Vyřízněte ústa z plsti, přilepte si do obličeje falešné plastové zuby nebo ohněte kousek gumové hadičky do úsměvu.
 4. 4 Přidejte dvě hole do paží sněhuláka. Najděte pár tyčinek, které jsou asi 2,5 cm široké nebo méně široké a asi 1 metr dlouhé. Zatlačte klacky do střední části sněhuláka. Umístěte hole tak, aby byly nakloněny nahoru nebo dolů, aby sněhulák měl vzhled, který se vám nejvíce líbí.
  • Před pažemi, pokud chcete, dejte košili nebo kabát nějakého druhu kolem těla sněhuláka.
  • Používejte také staré metly, golfové hole nebo falešné kosterní paže!
 5. 5 Doplňte sněhuláka kloboukem a šálou. Tady máte ještě větší prostor pro kreativitu. Vezměte si na hlavu sněhuláka starou čepici, kovbojský klobouk, fedoru nebo cylindr. Omotejte mu kolem krku barevný šátek. Používejte staré věci, které vám nevadí, případně zničte.
  • Přidejte kravatu, sluneční brýle nebo jakékoli jiné příslušenství, aby sněhulák vynikl od ostatních.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu přidat barvu svému sněhulákovi? Přidejte několik kapek potravinářského barviva do rozprašovače plné vody, zajistěte víko a důkladně protřepejte. Poté nastříkejte směs potravinářských barviv na požadované oblasti sněhuláka.
 • Otázka Mohu přimět sněhuláka mít rampouch jako nos? Ano, vezměte si rampouch a vložte jej tam, kde chcete, aby nos byl stejný jako u mrkve.
 • Otázka Zkoušel jsem to loni, ale pokaždé, když jsem to zkusil odvalit, spadl nějaký sníh. Proč? Může to být proto, že sníh nebyl dostatečně kompaktní ani dostatečně vlhký. Do nadýchaného sněhu můžete přidat mrazivou vodu, aby zůstal v jednom kuse.
 • Otázka Jak vytvořím perfektní sněhovou kouli? Podívejte se na tento článek o tom, jak na toVytvořte perfektní sněhovou kouli.
 • Otázka Když jsem šel vyzkoušet způsob balení mého sněhuláka, padal dál. Mám na sněhuláka nalít vodu, aby se proměnil v led a ztvrdl? Ano - a když to polijeme vodou, pomůže to, jen se ujistěte, že je to velmi studená voda.
 • Otázka Co bychom potřebovali pro oči a ústa sněhuláka? Pro oči. používejte velké kousky uhlí. Pokud není k dispozici, použijte kameny nebo oblázky. Pro ústa použijte skořápky, oblázky nebo malé kousky uhlí.
 • Otázka Co mám použít místo tlačítek? Můžete použít jakýkoli kulatý, tvrdý předmět, včetně oblázků/kamenů nebo golfových míčků.
 • Otázka Bude pro mě těžké dělat sněhuláka? Postup je docela snadný. Může být těžké zůstat v teple nebo zvednout střední část, pokud je těžká.
 • Otázka Mohu udělat sněhuláka s deseti sněhovými koulemi? Ne, protože na spodní, horní a střední část je potřeba asi 30–40 sněhových koulí. Předpokládám, že pokud byste chtěli udělat mini sněhuláka, mohli byste se dostat pryč s 10.
 • Otázka Mohu použít bonbóny pro oči a/nebo ústa? Ano, je to velmi doporučeno. Dodá vašemu sněhulákovi kreativní a útulný vzhled.

Populární Problémy

10 největších afroamerických tenistů.

Možná si neuvědomujete, jak moc používáte ramena, dokud nezraníte skupinu svalů a šlach, které obklopují váš ramenní kloub, nazývanou vaše rotátorová manžeta. Ať už cvičíte, sportujete nebo se snažíte dosáhnout ...Jak zabránit zlomenině stresu. Stresová zlomenina je malá prasklina v kosti, která se vytvoří, když je na kost vyvíjen příliš velký tlak nebo tlak. Může být také označována jako zlomenina vlasové linie. Nejčastěji se vyskytují při hraní ...

Dále na trávu: Wimbledon 2010, náhled a předpovědi