Jak si vyrobit jahodový banánový koktejl

Mléčné koktejly jsou chutné dezerty na bázi zmrzliny. Jahoda je oblíbenou příchutí, ale s banány by mohla být posunuta ještě o krok dál, aby vznikla chutná kombinace jahoda-banán. Jahodové banánové mléčné koktejly se vyrábějí snadno a díky přidání jahod a banánů jsou o něco zdravější než průměrný mléčný koktejl. Pokud jste vegan, nesnášíte laktózu nebo prostě chcete zdravější variantu, nebojte se, stále si můžete pochutnat na této chutné dobrotě!



Ingredience

Základní jahodový banánový koktejl

 • ¾ šálku (150 gramů) jahod, zbavených jádřinců a rozpůlených
 • ½ banánu, oloupaného a nakrájeného na plátky
 • ½ šálku (120 mililitrů) mléka
 • ½ šálku vanilkové nebo jahodové zmrzliny
 • Šlehačka (volitelně)
 • Postřikovače (volitelně)

Slouží 1



Zdravý jahodový banánový koktejl

 • 1 šálek (200 gramů) jahod, zbavených jádřinců a rozpůlených
 • 1 šálek (240 mililitrů) mléka (jakéhokoli typu)
 • 1 střední banán, oloupaný, nakrájený na plátky a zmrazený

Slouží 2



Metoda 1 ze 2: Příprava základního jahodového banánového koktejlu

 1. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Krok 1

  1 Nakrájejte jahody a banán. Jahody opláchněte, nakrájejte na stonky a nakrájejte na poloviny. Dále oloupejte banán a poté ho nakrájejte na plátky. Můžete použít čerstvé nebo mražené ovoce; mražené ovoce vám poskytne hustší mléčný koktejl.
 2. Obrázek s názvem Vyrobte si jahodový banánový koktejl Krok 2

  2 Přidejte ovoce do mixéru. Pokud nevlastníte mixér, můžete místo toho použít kuchyňský robot.
 3. Obrázek s názvem Vyrobte si jahodový banánový koktejl Krok 3

  3 Nalijte mléko do mixéru. Doporučuje se 2% nebo plnotučné mléko, ale můžete experimentovat i s jinými druhy mléka.
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si jahodový banánový koktejl Krok 4

  4 Přidejte zmrzlinu. Jahodová zmrzlina nebo vanilková zmrzlina jsou oblíbenou volbou, ale místo toho můžete také vyzkoušet čokoládovou zmrzlinu pro chutné zakroucení. Pokud chcete zdravější koktejl, zkuste místo toho mražený jogurt.
 5. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Krok 5

  5 Zavřete mixér a pulzujte, dokud nebude vše hladké. Čas od času budete muset mixér pozastavit a pomocí gumové špachtle seškrábnout veškerý nesmíšený koktejl směrem ke dnu. Míchejte, dokud není vše hladké a rovnoměrně kombinované. Neměly by existovat žádné pruhy, víry, hrudky ani hrudky.
 6. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Krok 6

  6 Otestujte mléčný koktejl a poté jej podle potřeby upravte. Váš mléčný koktejl je v podstatě hotový, ale pokud to není podle vašich představ, můžete to ještě upravit. Pokud je na vás například příliš řídký, můžete přidat trochu zmrzliny, mražené jahody nebo banány nebo dokonce kostku ledu nebo dvě. Pokud je na vás příliš hustý, přidejte více mléka. Po každém přidání mléčný koktejl dobře promíchejte.
 7. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Step 7

  7 Nalijte mléčný koktejl do vysoké sklenice a podávejte. Můžete jej podávat tak, jak je, nebo jej můžete ozdobit šlehačkou a barevným posypem. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 2: Výroba zdravého jahodového banánového koktejlu

 1. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Step 8

  1 Oloupejte, nakrájejte a zmrazte banán předchozí noc. Mléčné koktejly obvykle obsahují zmrzlinu, ale to z nich nedělá příliš zdravé. Pokud hledáte zdravější variantu (nebo jste -li vegani), budete na výměnu zmrzliny potřebovat něco hustého. Odpověď zní: zmrazený banán.
 2. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Krok 9

  2 Vložte jahody do mixéru nebo kuchyňského robota. Pokud jste to ještě neučinili, opláchněte jahody, poté nakrájejte stonky a nakrájejte je na polovinu. Vložte je do mixéru nebo kuchyňského robota. Banány zatím odložte.
 3. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Step 10

  3 Přidejte mléko. K tomu můžete použít jakýkoli typ mléka, který chcete. Pokud chcete tradičnější mléčný koktejl, použijte 2% nebo plnotučné mléko. Pokud hledáte veganskou variantu, můžete zkusit mandlové mléko nebo dokonce kokosové mléko bez tuku!
 4. Obrázek s názvem Vyrobte si jahodový banánový koktejl krok 11

  4 Jahody a mléko smíchejte dohromady asi 30 sekund. Tím vytvoříte základ pro svůj mléčný koktejl a nakonec vám poskytne hladší pochoutku.
 5. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Step 12

  5 Přidejte zmrazený banán a míchejte, dokud není vše hladké. Čas od času možná budete muset pozastavit mixér nebo kuchyňský robot a pomocí gumové stěrky seškrábnout veškerý nesmíšený koktejl směrem ke dnu. Míchejte, dokud není vše hladké.
 6. Obrázek s názvem Vyrobte si jahodový banánový koktejl krok 13

  6 Zvažte přidání několika chutných doplňků a poté mléčný koktejl znovu promíchejte. Protože v tomto receptu chybí zmrzlina, nemusí pro vás být dostatečně sladká nebo chutná. Proveďte test mléčného koktejlu a poté zvažte přidání některých doplňků, například:
  • Pro čokoládový koktejl přidejte 2 polévkové lžíce (15 gramů) práškové směsi čokoládového nápoje nebo kakaového prášku.
  • Pro vanilkový koktejl přidejte ½ čajové lžičky vanilkového extraktu.
  • Pro silnější mléčný koktejl přidejte další mražené banány, některé zmrazené jahody nebo několik kostek ledu.
 7. Obrázek s názvem Make a Strawberry Banana Milkshake Step 14

  7 Nalijte mléčný koktejl do dvou vysokých sklenic a podávejte. Můžete je podávat tak, jak jsou, nebo je ozdobit šlehačkou nebo barevným posypem. Pokud hledáte zdravější oblohu, zkuste na okraj skleničky plátek banánu nebo jahody. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké nastavení na mixéru používám a jak dlouho mixuji? Začněte pomalým nastavením a poté dokončete střední nebo vysoké nastavení. Jak dlouho mixujete, závisí na typu mixéru, který používáte, bez ohledu na to, zda používáte zmrazené nebo čerstvé ovoce a kolik ovoce používáte. Chcete, aby byl koktejl hladký a bez hrudek. Mělo by to však trvat jen asi 30 až 60 sekund. Pokud chcete mléčný koktejl s extra pěnivostí, na několik vteřin ho pulzujte; díky tomu bude více pěnivý.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud je koktejl příliš řídký, přidejte další zmrzlinu. Místo toho můžete také přidat nějaké zmrazené banány, zmrazené jahody nebo kostky ledu.
 • Pokud je koktejl příliš hustý, přidejte trochu mléka.
 • Mléčný koktejl ozdobte šlehačkou a posypte.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Mixér nebo kuchyňský robot
 • Gumová stěrka
 • Vysoké sklo


Populární Problémy

Wyoming a stát Georgia se dnes setkávají v Arizona Bowl. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.



Zde je návod, jak sledovat minisérii CBC 'Unspeakable' ve Spojených státech, včetně možností sledování online, pokud nemáte kabel.



Váš styl vyjadřuje světu to, kým jste. Při rozvíjení smyslu pro styl je důležité vědět, co hledáte. Proveďte svůj průzkum konzultací s řadou módních zdrojů. Nakonec dělejte to, co vám připadá dobré a dobré ...

Luka Doncic a Mavs se ve středu ve středu otvírají sezónu s Devinem Bookerem a Suns. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.



Djokovičovo vítězství v Londýně zakončuje klasický tenisový rok



Váš průvodce streamováním 101 dalmatinů online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a způsobu jejich přijetí.