V mužském tenise bylo zaznamenáno 5 nejrychlejších podání

Andy Roddick měl jedno z nejrychlejších podání všech dob

Andy Roddick měl jedno z nejrychlejších podání všech dob

Mít ve svém repertoáru dobré a silné podání je další výhodou pro každého profesionálního tenistu. Dobrý server může diktovat hru a proměnit jakoukoli situaci ve svůj prospěch doručením es na povel - buď na šířku, nebo dolů na „T“.Výkonné servery mají tendenci podávat lepší výkon na rychlejší trávě a syntetických kurtech, na rozdíl od antuky, kde je obtížné trefit míč za soupeře hned při prvním úderu. Podání je ale stále tím nejdůležitějším výstřelem napříč povrchy a podmínkami; je to jediná zbraň, která je vždy pod úplnou kontrolou hráče.Hodnota dobrého podání zůstala po celou dobu obrovská. V dřívějších dobách udávalo dobré podání tón hladkého útoku servírování a volej; v moderní době může výkonné a přesné podání nastavit snadné forhendové podání.

Od začátku 90. let, kdy vznikly lehčí grafitové rakety s větší velikostí hlavy, poskytly hráčům větší sweetspot, do kterého mohli udeřit. To je jeden z důvodů, proč mnoho nejrychlejších serverů v historii pochází z posledních tří desetiletí.Nejrychlejší podání, jaké kdy bylo zaznamenáno, však patří aktuálně aktivnímu hráči - Johnu Isnerovi. V tomto ohledu se podíváme na pět nejrychlejších pánských porcí, jaké kdy byly v historii mužského tenisu k vidění:5. Feliciano Lopez, Mistrovství klubu královny 2014

Feliciano lopez

Feliciano lopez

Feliciano López, veterán ATP Tour, se představil na 445 turnajích ATP (nejvyšší v historii) a 73 grandslamových turnajích (druhý jen po 79 zápasech Rogera Federera).Španěl, o kterém bylo známo, že má silné podání, doručil a 244,6 (152 mph) kulka v jeho zápase prvního kola na 2014 Aegon Queen's Club Championships .
4. Milos Raonic, 2012 SAP Open

Miloš Raonic

Miloš Raonic

Runner-up 2016 Wimbledon Milos Raonic je jediným Kanaďanem, který kdy byl zařazen do top 10 ATP. Raonicova hra je založena na silném a rychlém podání, podpořeném solidními údery země od základní linie.

Na třetím místě v žebříčku všech dob s hráči s nejvyššími servisními výhrami získal procento na 91%. Bývalá světová trojka zaznamenala jedno z nejrychlejších podání vůbec na 2012 SAP Open . Tváří v tvář Ryanovi Harrisonovi v semifinále přišel Raonic s monstrem 249,4 km/h (159 mph) sloužit, což odpovídá nejvyšší rychlosti, kterou zaznamenal Andy Roddick.
3. Andy Roddick, 2004 Davis Cup

Andy Roddick

Andy Roddick

Andy Roddick byl oporou amerického mužského tenisu po skončení éry Sampras-Agassi. Roddick vyhrál 2003 US Open a o několik měsíců později se dostal na vrchol žebříčku ATP - poslední americký muž, který dosáhl vrcholu žebříčku.

Roddick byl nadaný server, který důsledně přistával s raketami rychlostí přes 130 mph. Tvrdil, že tehdejší rekord nejrychlejšího mužského podání během USA 2004 Davis Cup remíza proti Rakousku, doručení a 249,4 km/h (159 mph) eso.

Rekord bude trvat až do roku 2011.


2. Ivo Karlovic, Davis Cup 2011

Ivo Karlovic

Ivo Karlovic

Chorvat Ivo Karlovic stojí na obrovských 6 stop 11 palců a je společně s Reilly Opelkou společným nejvyšším profesionálem ATP v historii. S dosavadní kariérou 13 633 es je Karlovic na prvním místě v žebříčku všech dob.

V roce 2011 Davis Cup čtyřhře proti Německu, Karlovic doručil dělovou kouli na podání, přičemž dosáhl rychlosti 251 km/h (156 mph ). Chorvat se tak stal prvním hráčem, který oficiálně prolomil hranici 250 km/h.
1. John Isner, 2016 Davis Cup

John Isner

John Isner

Američan John Isner má podobně jako Ivo Karlovic jednu z nejsmrtelnějších podání, jaké tenis kdy viděl. Isner je na druhém místě v seznamu všech dob s 12 467 esy do dnešního dne.

Už samotná zmínka o Isnerově jménu to fanouškům připomíná epický střet které měl proti Nicolasu Mahutovi ve vydání wimbledonského mistrovství 2010. V ten den vytvořil Isner rekord, který pravděpodobně obstojí ve zkoušce času, když v jednom zápase předvedl úchvatnou postavu 113 es.

Bývalý světový hráč číslo 8 zasáhl bleskem podání při nerozhodném výsledku Davis Cupu 2016 proti Austrálii a oficiálně zaznamenal nejrychlejší podání v 253 km/h ( 157,2 mph ).
Je třeba poznamenat, že Albano Olivetti 257,7 km/h ( 160 mph ) sloužit na turnaji Challenger 2012 a Sam Groth's 263 km/h ( 163,4 mph ) sloužit na Busan Open 2012 byly technicky rychlejší než Isnerovy. Tyto rychlosti však nejsou oficiálně uznávány ATP, jak byly zaznamenány v turnajích Challenger.Populární Problémy

Po velkém vítězství nad Kentucky se Kansas vrací domů, aby si zahrál čtvrtek ve Washingtonu. Tato hra není v televizi, takže se na ni můžete podívat zde.

Jak měřit kolenní ortézu. Správná kolenní ortéza je klíčem ke stabilizaci zraněného kolena. Abyste získali správnou velikost, musíte změřit koleno na správném místě a když je noha vzpřímená. Toho lze dosáhnout ...

Jak načerpat energii po ranním tréninku. Máte energii vstávat brzy ráno, abyste si stihli zacvičit před prací nebo školou, ale jakmile vaše cvičení skončí, máte pocit, že se zhroutíte - co děláte? Jíst ...

Del Potro vítězí ve vídeňském otvíráku po střetu 59 es

Petra Kvitová se bude snažit pokračovat ve svém solidním běhu na US Open proti domácí favoritce Jessice Pegule. Šestá nasazená ve svých dvou zápasech nepustila ani set, ale může od mladé Američanky očekávat tuhý boj.

Jak nosit čisté šaty. Průhledné šaty jsou odvážné kousky, které vytvářejí velmi stylové oblečení. Protože je vidíte přímo skrz ně, je důležité vybrat si spodní prádlo, které vás zahalí a budete se v něm cítit pohodlně a ...