Jak odstranit zaseknutý prsten

Už je to nějaký čas, co jsi sundal prsten? Vyzkoušeli jste prsten, který se zdál dostatečně velký, ale hned se nesundá? Nepanikařte a ani nespěchejte, abyste to přerušili. Chcete -li jej bezpečně odebrat, můžete udělat několik jednoduchých věcí.Metoda 1 ze 7: Kroužkové záchranné zařízení

 1. 1 Toto nové zařízení bylo speciálně vyrobeno pro tento problém, aby zmenšilo otok prstů, a tím i velikost prstů, aby bylo možné odstranit zaseknuté prsteny. Mnoho nemocnic a klenotnictví to nyní nosí a další informace o tom najdete na [www.ringrescue.com]. Pokud si chcete nejprve vyzkoušet metody doma, pokračujte ve čtení: Reklama

Metoda 2 ze 7: Všeobecné

 1. Obrázek s názvem Odebrání zaseknutého prstenu Krok 1

  1 Položte ukazováček jemně na zaseknutý prsten a palec pod ním. Začněte kroužit jemně kroužkem dopředu a dozadu a pomalu kroužek vytahujte.
 2. 2 Dávejte pozor, abyste příliš netahali a netahali. Mohlo by to způsobit další otok a ještě obtížnější vyjmout prsten. reklama

Metoda 3 ze 7: Metoda maziva

 1. Obrázek s názvem Odebrání zaseknutého prstenu Krok 3

  1 Použijte něco kluzkého. K mazání prstenu v jednom kuse a s minimálním poškozením kůže lze použít spoustu domácích předmětů „bezpečných pro kůži“. Často nejlépe fungují čisticí prostředky na bázi amoniaku, jako je Windex. Pokud je kůže rozbitá nebo rozřezaná, vyberte lubrikant moudře. V opačném případě vyzkoušejte některý z nich a použijte dostatečné množství, alespoň pokud jde o koleno.
  • Vazelína
  • Windex nebo jiné čističe oken
   (profesionální klenotníci to často používají a ujistěte se, že je to bezpečné pro kůži, nejprve si přečtěte láhev)
  • Krém na ruce (funguje obzvlášť dobře)
  • Máslo - pokud možno
  • Kondicionér/šampon na vlasy
  • Vazelína nebo antibiotická mast
   (nejlepší volba, pokud je kůže rozbitá)
  • Sprej na vaření, měkké máslo nebo olej na vaření
  • Zkrácení (sádlo)
  • Arašídové máslo -hladké, ne husté !! (může to být trochu lepkavé, ale funguje to tak, že prsten sundáte)
  • Mýdlo a voda
  • Dětský olej
  • Uvolnění prstenu


 2. 2 Pohybujte prstencem a dostaňte trochu maziva pod něj. Otočte prsten kolem prstu jednou nebo dvěma a také nastříkejte nebo vetřete více maziva. Jemně stáhněte prsten z prstu, pracujte s ním tam a zpět a podle potřeby jej otáčejte. reklama

Metoda 4 ze 7: Výšková metoda

 1. Obrázek s názvem Odebrání zaseknutého prstenu Krok 5

  1 Zvedněte paži. Pokud stále nemůžete odstranit prsten, zkuste na několik minut zvednout paži nad úroveň ramen. reklama

Metoda 5 ze 7: Metoda studené vody

 1. 1 Ponořte ruku do studené vody. Všimli jste si, že vaše prsteny padnou v chladnějších dnech volněji než horké? Vložte ruku do chladné, ale ne ledové vody, a nechte ji tam několik minut. Nechat ruku ve vodě nemusí být bolestivé. reklama

Metoda 6 ze 7: Metoda zubní nitě

 1. 1 Zasuňte jeden konec zubní nitě pod prstenec. V případě potřeby použijte jehlu, abyste zubní nit dostali pod prsten.
 2. 2 Omotejte si zubní nit kolem prstu, až ke kloubu. Vítr přilepte, ale ne tak silně, abyste způsobili bolest nebo zmodrali prst. Odviňte jej, pokud je příliš těsný.
 3. 3 Uvolněte zubní nit, začínající ve spodní části prstu. Jak odvíjíte zubní nit ze dna, prsten se bude pohybovat prstem nahoru, dokud jej nebudete moci sundat.
  • Pokud se zvonění vypne jen částečně: Opakujte dva předchozí kroky z aktuální polohy prstenů.
  reklama

Metoda 7 ze 7: Poté, co prsten sundáte

 1. 1 Vyčistěte oblast, kde byl prsten, a dbejte na další zranění. Nasaďte prsten zpět, dokud nebude změněn nebo dokud otok nezmizí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak těsný by měl být prsten? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď personálu prstenu wikiHow Zaměstnanci Prsten by se měl na prstu vždy cítit pohodlně a nejlépe sedí tam, kde se prsten snadno nasouvá, ale odolává vyklouznutí. Pokud se vám kůže kolem prstenu vyboulí, je prsten příliš malý. Pokud se klouže snadno tam a zpět, nikdy se neusazuje na jednom místě, prsten je příliš velký. Abyste dosáhli správného uložení, měla by mezi prstem a prstenem existovat malá mezera, přičemž při tlačení přes klouby prstu dochází k mírnému odporu. Stejně jako u obuvi je nejlepší mít prsten nasazený na konci dne, aby se zohlednil přirozený otok během dne.
 • Otázka K čemu slouží řezačka prstenů? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Odpověď Ořezávač prstenů se používá k odstranění prstenů z prstů, pokud se prsten neodlepí kvůli otoku, rozdrcení nebo jinému zranění. Funguje to trochu jako otvírák na konzervy, který rychle odstřihne část prstenu, aniž by poškodil kůži. Kruhové frézy se liší v závislosti na druhu kovu, který mají řezat; některé jsou vyrobeny pro měkčí kovy, jako je zlato a platina, zatímco jiné jsou vyrobeny pro zpracování tvrdších kovů. Pokud potřebujete prsten odstranit pomocí řezačky prstenů, je nejlepší navštívit klenotníka (pokud nedojde k žádnému jinému zranění) nebo místní nemocnici, protože bude mít správný nástroj.
 • Otázka Může klenotník odříznout prsten? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpověď Ano, klenotník může rozhodně uříznout prsten. Klenotník bude mít příslušné nástroje pro řezání prstenu a bude moci prsten vyjmout, aniž by poškodil váš prst. Klenotník také může zajistit, aby byl prsten minimálně poškozen, což vám dává možnost nechat prsten následně opravit. Pokud nemůžete najít klenotníka, může vám pomoci místní pohotovost, váš lékař nebo dokonce hasičská zbrojnice. Důležité: Pokud máte v místě zaseknutého prstenu poškozenou kůži, otok způsobený poraněním nebo pořezanou kůži, bylo by nejlepší nejprve navštívit lékaře a prodiskutovat možnosti odstranění, které zabrání vzniku infekce nebo dalšího poškození kůže.
 • Otázka Jak mohu zmenšit otok prstu? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Pravidelný, pokračující otok by měl být vždy kontrolován lékařem, aby se zajistilo, že neexistuje žádná základní zdravotní příčina - mnoho lékařských problémů může způsobit otoky. Pro příležitostné otoky nebo tam, kde vás lékař vyhodnotil a navrhl zmírňující postupy, vyzkoušejte na postižené místo ledový obklad a nechte jej na místě 10 až 15 minut. Další pomoc při snižování otoku prstů naleznete na adrese: Jak snížit oteklé prsty .
 • Otázka Proč pomáhá zvednutí paže? Když zvednete ruku, veškeré přebytečné zadržování tekutin nebo vody bude putovat zpět dolů po těle a pryč od vašich prstových kloubů. Díky tomu budou vaše prsty štíhlejší, a tím i snáze prsten sundáte.
 • Otázka Může lékař prsten odříznout? Ano, měli by být schopni odstranit prsten z vašeho prstu.
 • Otázka Co když je klouby oteklé kvůli artritidě? Jak sundám prsten? Zkuste oblast namazat máslem nebo olejem. Užívání něčeho jako Ibuprofen může také způsobit pokles otoku.
 • Otázka Můj snubní prsten je přilepený na mém prstu. Co bych měl dělat? Přejeďte prstem pod studenou vodu, abyste zastavili otoky. Rozetřete kolem něj máslo a jemně otočte - netahejte za prsten. Jakmile vypnete, přejeďte prstem pod teplou vodou.
 • Otázka Co mám dělat, když jsem vyzkoušel všechna běžná řešení k odstranění zaseknutého kroužku? Na prst naneste více oleje a poté smyčkujte zubní nit těsně pod prstenem, abyste zjistili, zda ji můžete pomalu vytáhnout nahoru pomocí nitě. Kokosový a mandlový olej fungují skvěle.
 • Otázka Do mého indexového vyhledávače levé ruky, která je oteklá jedem, jsem kousnul a nemohu sundat prsten. Co bych měl dělat? Měli byste vyhledat lékařskou pomoc, nechcete, aby prsten začal přerušovat oběh.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud by váš prsten musel být odříznut, každý hodnotný klenotník by měl vědět, jak počkat alespoň dva týdny, než si změníte velikost prstu, aby měl prst čas se uzdravit.
 • Pokud jste vyzkoušeli všechny možné způsoby, jak sundat prsten, a stále nemůžete, vezměte si nějaký kovový pilník a začněte podávat bok prstenu. Může to nějakou dobu trvat, ale než bude v prstenu mezera, můžete roztáhnout každou stranu a sundat ji.
 • Dejte si dlouhou studenou sprchu nebo jděte ven, pokud je zima, abyste snížili tělesnou teplotu. Nepřehánějte to, samozřejmě.
 • Jakmile prsten dosáhne vašeho kloubu, přitlačte jej proti sobě a posuňte jej co nejvíce nahoru po kloubu uvnitř. Díky tomu je mnohem snazší přetáhnout prsten přes kloub na horní části prstu.
 • Pokud si musíte prsten odříznout sami, postupujte takto. Zkuste mezi prsten a kůži dostat tyčinku Popsicle nebo párátka na ochranu prstu. Pomalu a opatrně jehlovým pilníkem prořízněte drážku skrz prstenec. Soubory jehel jsou k dispozici v každém železářství.
 • Prstencový prst mějte vždy mírně pokrčený, protože se tím sníží „shlukování“ kůže na kloubu, a proto se klouby mírně zmenší.
 • Pokud v poslední době nemáte, změřte si velikost prstenu. Může se to změnit, jak přibíráte nebo hubnete nebo se jednoduše stárnete. Každý klenotník by měl mít sadu velikostních prstenů.
 • Pokud je váš prsten přilepený, protože se kůže spojuje v kloubu, držte prsten palcem a prostředníčkem a ukazováčkem stáhněte učenou kůži, aby byla nyní vrásčitá kůže pod prstenem. Nechte prsten, aby sklouzl přes klouby přes svázanou kůži.
 • Tyto metody fungují dobře, když potřebujete odstranit prsten z prstů, které jsou ráno nafouklé.
 • V případě potřeby si nedělejte starosti s odříznutím prstenu. Trvá to několik sekund, vůbec to nebolí a prsteny lze velmi snadno opravit. Nepoškozujte si ruku špatně padnoucím prstenem - stačí zajít do nemocnice, na požární stanici nebo k dobrému klenotníkovi. Všichni vám to odstraní.
 • Prsten omyjte teplou vodou a mýdlem. Kluzkost mýdla může uvolnit prstenec a teplo vody může způsobit, že se trochu roztáhne a uvolní. Pokuste se to pomalu vytočit, abyste se vyhnuli bolesti při tahání.
 • Použijte lubrikanty, jako je máslo, sprej na vaření nebo dětský olej, a vetřete po celém prstu. To by mělo usnadnit sundání prstenu.
 • Pomalu krouťte kroužkem ze strany na stranu a přitom jemně táhněte.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Některé typy čističů oken mohou obsahovat čpavek a mohou poškodit určité druhy kovů a drahokamů. Určitě zkontrolujte!
 • Většina hasičských stanic a pohotovostních místností má nástroj, který může prsten odříznout během několika sekund, a přesto budete moci prsten odnést k opravě klenotníkovi.
 • Váš místní klenotnictví by měl mít také nástroj, který jim umožní odříznout prsten. Jakmile jej odstraní, mohou vám prsten opravit a změnit velikost, ale až poté, co se váš prst uzdraví, obvykle 2 týdny. Nejlepší je zajít do obchodu, který má v areálu opravnu, protože určitě budou vědět, co dělají.
 • Získejte okamžitou pomoc, pokud otok způsobí jiné zranění prstu. Netahejte za prsten, pokud si myslíte, že by se prst mohl zlomit.
 • Pokud se prst zbarví do modra a nemůžete prsten odstranit, okamžitě navštivte ER (A&E ve Velké Británii) nebo nejbližší hasičskou stanici.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Windex nebo jiný čistič oken na bázi amoniaku, antibiotický krém, vazelína, kondicionér na vlasy, máslo, olej na vaření, sprej na vaření, krém na ruce, vazelína, zkracovací nebo mýdlová voda.
 • Studená voda
 • Dentální nit
 • Uvolnění prstenu

Populární Problémy

Zde je kompletní přehled a podrobný průvodce, jak sledovat ESPN Plus na zařízeních Amazon Firestick a Fire TV.Jak zjistit, zda jste připraveni randit s dívkou. Jste zmatení z toho, zda se přesunout na dívku? Ať už jste nikdy s nikým nechodili nebo se po rozchodu vracíte zpět na seznamovací scénu, může být těžké zjistit, zda ...Video: Roger Federer v super zpomaleném pohybu - forhend, bekhend a podání

Tento wikiHow vás naučí, jak si z aplikace PlayStation Store stáhnout bezplatnou demo verzi plné hry. Zapněte konzolu. Chcete -li to provést, můžete buď stisknout tlačítko „Zapnout“ na přední straně konzoly, nebo stisknout tlačítko PS ...Váš průvodce streamováním Sister Act 2 online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.