Jak vyrobit padák na hračky

Padáky jsou skvělý způsob, jak se seznámit s gravitací a odporem vzduchu. Jsou také skvělým způsobem, jak trávit čas, zvláště když začnete experimentovat s různými váhami a velikostmi. Pokud už víte, jak vyrobit jednoduchý padák, proč nezkusit místo toho větší, pokročilejší?

Metoda 1 ze 3: Výroba jednoduchého padáku

 1. Obrázek s názvem Vyrobte si padák na hračky Krok 1

  1 Pořiďte si ubrousek nebo vystřihněte čtverec z plastového sáčku. Pokud budete používat ubrousek, vyberte si velký, na večeři. Papírový ručník by také mohl fungovat.
 2. 2 Zakryjte každý roh kouskem pásky. Otočte ubrousek a zakryjte zadní část každého rohu. Díky tomu budou rohy pěkné a silné pro další krok.
 3. 3 Do každého rohu děrujte děrovačkou. Ujistěte se, že děrujete pouze přelepenou oblast, jinak se ubrousek roztrhne.
  • Pokud nemáte děrovačku, vyřízněte místo toho malou štěrbinu do každého rohu.


 4. 4 Uřízněte čtyři kusy provázku. Každý kus musí mít stejnou délku jako váš čtverec. Pokud měl váš čtverec například 20 palců na každé straně, pak by vaše struny měly být dlouhé 20 palců.
 5. 5 Provlékněte a provlékněte struny skrz otvory. Vezměte svůj první řetězec a protlačte konec otvorem. Konec stáhněte dolů a přivažte ke zbytku provázku. Udělejte to pro ostatní řetězce a rohy.
 6. 6 Provlékněte struny tlačítkem. Najděte tlačítko se čtyřmi otvory. Protáhněte druhý konec každého provázku každou dírou. Spojte struny dohromady do jednoho velkého uzlu pod knoflíkem.
  • Řetězce můžete také uvázat na kancelářskou sponku, kouzlo nebo malou podložku.
  • Pokud máte malou hračku, jako je lego nebo plastový voják, spojte dva provázky dohromady na každé straně a vytvořte smyčky.
 7. 7 Odhoďte padák. Uchopte padák za tlačítko a poté ho vrhněte nahoru. Pokud vám to dovolí, vylezte na stůl nebo židli a zkuste to znovu! To poskytne padáku ještě více času, aby se vznášel dolů!
  • Pokud jste vyrobili poutka pro malou hračku, vsuňte jim nejprve smyčky pod pažemi.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výroba padáku pro vojáka z hraček

 1. 1 Vyřízněte velký čtverec z plastového sáčku. Vytvořte čtverec alespoň 8 palců (20 centimetrů) na každé straně.
  • Tento padák bude fungovat pouze na malé hračky vysoké asi 2,5 až 5 centimetrů. Mezi skvělé hračky patří vojáčci a lego muži. Na panenky a medvědy to nepůjde.
 2. 2 Uvažte uzel do každého rohu náměstí. To pomůže udržet struny zapnuté. Odložte čtverec stranou, až budete hotovi.
 3. 3 Uřízněte dva dlouhé kusy provázku. Každý kousek provázku musí mít dvojnásobek délky vašeho čtverce. Pokud měl váš čtverec například 20 palců na každé straně, pak by řetězce měly být dlouhé 16 palců (40 centimetrů).
  • Můžete použít přízi, vlasec, vyšívací nit nebo dokonce nit!
 4. 4 Konec každého provázku přivažte ke každému rohu čtverce. Vezměte svůj první provázek a oba konce přivažte k rohu v horní části čtverce. Vezměte si druhou šňůrku a oba konce přivažte k rohům ve spodní části.
  • Ujistěte se, že za uzly zavazujete šňůrky, aby nesklouzávaly.
 5. 5 Protáhněte malou hračku smyčkami. Najděte si malou plastovou figurku, jako je voják z hraček nebo Lego. Zasuňte levou smyčku pod levou paži a pravou smyčku pod pravou paži. Pokud struny nezůstanou, přilepte na ně kousek pásky.
  • Hračka by měla být vysoká 1 až 2 palce (2,5 až 5 centimetrů). Pokud je příliš velký nebo těžký, padák nebude fungovat.
 6. 6 Odhoďte padák. Uchopte padák za hračku, hoďte ho nahoru a sledujte, jak plave dolů! Pokud vám to dovolí, sedněte si na židli nebo schodiště a zkuste to znovu. Padák tak bude mít více času na pád. reklama

Metoda 3 ze 3: Výroba velkého padáku

 1. 1 Z levného plastového ubrusu vystřihněte 24palcový (61 centimetrů) čtverec. Ujistěte se, že je tenký druh; druh, který má na zadní straně plstěný povlak, bude pro tento projekt příliš silný. Pokud nemůžete najít levné, plastové ubrusy, použijte místo nich velký pytel na odpadky.
  • Tento padák bude fungovat na akčních figurkách, které jsou vysoké 3 až 4 palce (7,6 až 10 centimetrů), jako jsou akční figurky Star Wars.
 2. 2 Z každého rohu vyřízněte čtverec o průměru 5 palců (13 centimetrů). Přeložte čtverec na polovinu a vytvořte obdélník, poté jej znovu složte na polovinu a vytvořte čtverec. Nakreslete čtverec o průměru 5 palců (13 centimetrů) v rohu, kde jsou všechny čtyři rohy volné (nejsou spojeny). Vystřihněte čtverec, projděte všechny čtyři vrstvy a poté čtverec rozložte. Budete mít něco, co vypadá jako znaménko plus.
 3. 3 Přilepte k sobě řezané rohy podél spodního bodu. Přejděte do prvního rohu, ze kterého jste ořízli 5palcový (13 centimetrový) čtverec. Zatlačením okrajů k sobě čtverec uzavřete. Umístěte 2palcový (5 centimetrů) kus pásky do poloviny spodního okraje. Spodní polovinu pásky nechte viset přes okraj ubrusu.
  • Udělejte to pro zbývající tři rohy.
 4. 4 Překlopte ubrus a složte kousky pásky na záda. Obraťte zátoku ubrusu. Stále byste měli vidět kousky pásky trčící zpod ní. Přeložte každý kus pásky přes okraj ubrusu. Nyní jsou rohy na obou stranách podlepeny páskou.
  • Budete mít něco, co vypadá jako taška nebo košík s rozparkem v každém rohu. Tyto štěrbiny nelepte páskou!
 5. 5 Odřízněte dva dlouhé kusy provázku a na obou koncích udělejte značku. Najděte nějaké tenké šňůrky, jako je háčkovaná šňůrka, tenká příze nebo šňůrka na draka. Odřízněte dva kusy o průměru 30 palců (76 centimetrů). Na každý provázek pomocí značky vytvořte tečku, 2,5 cm od každého konce.
  • Na každém řetězci budete potřebovat dvě tečky, na každém konci jednu. To budou vaši průvodci pro další krok.
 6. 6 Přilepte konec prvního řetězce k jednomu z lepených rohů. Vezměte svůj první řetězec a umístěte konec přes jeden z rohů, které jste nalepili. Zarovnejte značku s okrajem ubrusu a poté na ni položte proužek pásky. Přes horní část pásky bude vykukovat asi 1 palec (1 centimetr) provázku.
  • Udržujte pásku vodorovně; nenechte ho viset přes okraj padáku.
 7. 7 Přilepte konec struny dolů. Přeložte volný konec provázku přes pásku směrem k okraji ubrusu. Umístěte na něj další kus pásky, abyste jej zajistili.
 8. 8 Druhý konec provázku nalepte do dalšího rohu. Použijte stejnou techniku ​​jako dříve. Až budete hotovi, nalepte druhý řetězec stejným způsobem. Až budete hotovi, budou vám na padáku viset dvě smyčky.
 9. 9 Upevněte uzel do středu každé smyčky. Prostrčte prst první smyčkou a vytáhněte jej z padáku, abyste našli střed. Uvažte uzel ve smyčce přímo nad prstem. Smyčka by měla mít stejné množství provázku na obou stranách uzlu.
  • Tento krok opakujte pro druhou smyčku.
  • Mezi uzlem a středem provázku ponechejte mezeru. Chcete, aby to bylo možné krmit pružně.
 10. 10 Nasuňte mini smyčky přes ramena akční figurky. Pokud jsou smyčky příliš malé, můžete spojit mini gumičky dohromady a vytvořit tak postroj pro postavu. Přes postavu a provázek můžete také položit proužek pásky, aby vše drželo pohromadě. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když můj padák nebude plavat? Zkuste k padáku připojit lehčí předmět. Nebo můžete použít větší baldachýn.
 • Otázka Od jaké výšky mohu uvolnit padák? Držet ruku nad hlavou by mělo stačit. Pokud ho můžete odhodit z balkonu ve druhém patře, padák bude plavat dále. Jen se ujistěte, že pod balkonem nikdo nestojí a můžete se znovu dostat k padáku.
 • Otázka Co určuje rychlost klesání na padáku? Existují dvě hlavní proměnné, které způsobí pád padáku při různých rychlostech: 1) Hmotnost předmětu, který k padáku připevňujete (větší hmotnost = větší gravitační síla působící na předmět) způsobí pád padáku při různých rychlostech. 2) Velikost baldachýnu může mít velký vliv na rychlost pádu, například větší baldachýn zachycuje odpor vzduchu, takže padák padá pomaleji a je účinnější.
 • Otázka Jak mohu zabránit tomu, aby se můj hračkový padák obrátil vzhůru nohama? Uprostřed padáku byste měli vystřihnout kruh, aby se uvnitř nehromadil odpor vzduchu, a převrátit jej.
 • Otázka Bude tento padák vhodný pro projekt kapky vajec? Vejce může být pro padák příliš těžké. Zkuste vytvořit větší a experimentovat. Padák vejce nemusí zachránit, ale může ho zpomalit.
 • Otázka Co mohu dělat, když nemám igelitovou tašku? Můžete použít ubrousek nebo ubrousek. To by fungovalo, ale upozorňujeme, že nejsou příliš trvanlivé. K plastovým taškám se dostanete snadno. Místní obchod s potravinami nebo bodega vám pravděpodobně dá jeden zdarma.
 • Otázka Mohu k němu připojit autíčko? Můžete to zkusit, ale nemusí to fungovat. Většina autíček bude na takový padák příliš těžká. Můžete však experimentovat s výrobou většího padáku.
 • Otázka Může padák padat do vody? Pokud je padák vyroben z plastového materiálu, měl by být voděodolný. Pokud je vyrobena ze savého materiálu, jako je papírový ručník nebo ubrousek, pak bude voda absorbována a padák pravděpodobně nebude znovu použitelný.
 • Otázka Co mám dělat, když je hračkový padák příliš lehký a spadne dovnitř, přestože má váhu? Moje rada je, aby váš padák byl o něco větší; také zkuste shodit padák z vyššího prostoru.
 • Otázka Jak přivázám panenku z příze k padáku? Mohli byste jednoduše uzlit délku příze nebo provázku kolem pasu panenky?

Populární Problémy

Kuchyně potřebují spoustu prostoru pro uložení věcí, jako jsou hrnce, pánve a nádobí. Zatímco tradičně skříňky a zásuvky plní tuto povinnost, s kuchyní s otevřeným úložným prostorem může menší kuchyň vypadat větší a prostornější. Pokud byste ...

V podcastu Kevin Anderson hovořil o své výhře nad Rogerem Federerem ve čtvrtfinále Wimbledonu 2018. Anderson ztratil dva sety a ve třetím mečbol, než se v pátém zotavil na Federera 13-11.

Zde je návod, jak ve středu sledovat živý přenos Calvin Kattar vs Dan Ige a celé UFC Fight Night z Abú Zabí.

Tento týden má premiéru nový Real World: New York Reunion. Zde je návod, jak sledovat show.

Zde je návod, jak sledovat Khabib vs Gaethje a UFC 254 na televizi, Roku, Firestick nebo jiném streamovacím zařízení.

Hostitelka Jade Catta-Peta poskytuje rekapitulaci týdne v popkultuře na The Soup.