Jak vyrobit bambulku z příze

Bambulky jsou malé, nadýchané kuličky, obvykle se přidávají do pletených čepic. Vždy je můžete koupit v obchodě, ale vlastní výroba vám umožní vybrat si jakoukoli barvu a strukturu příze, kterou chcete. Jsou rychlé, zábavné a snadno se vyrábějí. Můžete je přidat do pletených nebo háčkovaných čepic, použít je jako vánoční ozdoby nebo je dát své kočce na hraní. Nejlepší ze všeho je, že existuje mnoho různých způsobů, jak je vyrobit!Metoda 1 ze 3: Pomocí prstů

 1. 1 Odřízněte 12palcový (30,48 centimetrů) kus příze a dejte jej stranou. Tento kousek příze použijete ke svázání bambulky. Prsty budete mít doslova svázané, takže bude jednodušší udělat nejprve tuto část.
 2. 2 Omotejte přízi kolem prstů. Vezměte zbytek příze a položte ji vodorovně přes prsty. Pokud chcete bambulku standardní velikosti, přehoďte ji přes ukazováček a prostředníček. Pokud chcete větší bambulku, natáhněte přízi i na prsteníček.
 3. 3 Omotejte přízi kolem prstů. Přízi nebalte příliš pevně, jinak riskujete přerušení oběhu. Pokud vám prsty začnou modrat nebo fialovat, omotáváte se příliš pevně. Příliš těsné ovinutí příze také ztěžuje její sundání na konci. Kolikrát si přízi omotáte kolem prstů, bude záviset na tom, jak velkou chcete bambulku mít:
  • Pokud používáte dva prsty, oviňte přízi 100 až 125krát.
  • Pokud používáte tři prsty, oviňte přízi 125 až 150krát.
  • Čím více zabalíte, tím větší a tlustší bude vaše bambulka.
 4. 4 Opatrně stáhněte přízi z prstů a položte ji na krátký kousek příze. Při stahování držte svazek příze pohromadě, aby se nerozdělil. Ujistěte se, že jej umístíte do středu svého krátkého kousku příze.
 5. 5 Pevně ​​přivažte přízi kolem svého svazku. Vytáhněte oba konce příze směrem k sobě a poté je spojte do pevného uzlu nad středem svazku příze. Tohle je velmi důležité. Pokud uzel není těsný, bambulka nebude držet pohromadě.
 6. 6 Otočte svazek a spojte přízi do dvojitého uzlu. Přiveďte oba konce příze opět k sobě a svažte je do dalšího pevného uzlu. Spojte je ještě jednou, abyste vytvořili bezpečný dvojitý uzel.
 7. 7 Odřízněte přebytečnou přízi a poté prořízněte smyčky na obou stranách svazku. Ujistěte se, že jste prořízli všechny smyčky, jinak vaše bambulka nakonec nebude vypadat správně.
 8. 8 Načechrejte bambulku. Můžete to udělat prsty nebo jemným kroužením mezi dlaněmi. Nepropadejte panice, pokud vyjde několik pramenů; to je normální.
 9. 9 Tvarujte a upravujte bambulku. Vaše bambulka je většinou hotová, ale může vypadat trochu ošuntěle. Uspořádejte jej odstřižením dlouhých kousků příze, které trčí. Udělejte to opatrným otáčením bambulky mezi prsty a odstřižením všech kousků příze, které jsou delší než ostatní. reklama

Metoda 2 ze 3: Použití Cardboard

 1. 1 Pomocí šálku nakreslete kruh na kus lepenky. Tím vytvoříte základnu pro vašeho výrobce pomponů. Pokud chcete opravdu velkou bambulku, můžete použít malou misku nebo dokonce staré CD nebo DVD.
 2. 2 V prvním sledujte menší kruh. Kruh by měl být ½ až 1 palec (1,27 až 2,54 cm) široký. Čím větší je váš vnější kruh, tím větší by měl být váš vnitřní kruh. Vyhněte se však tomu, aby byl vnitřní kruh příliš velký, jinak budete těžce spojovat bambulku dohromady.
 3. 3 Vystřihněte kruhy pomocí ručního nože. Nejprve vystřihněte větší kruh a poté menší. Skončíte s něčím, co vypadá jako kobliha. Pokud jste dítě, které dělá toto řemeslo, požádejte dospělého, aby vám s tímto krokem pomohl.
 4. 4 Do koblihy vyřízněte ½ palce (1,27 cm) širokou štěrbinu. Štěrbina musí jít od vnějšího okraje přímo dolů k vnitřnímu okraji. To usnadní ovinutí příze kolem vaší koblihy.
 5. 5 Pomocí koblihy vystopujte a vystřihněte druhou, stejně jako ona. Skládejte koblihy jeden na druhý a ujistěte se, že jsou štěrbiny zarovnány. Budete s nimi zacházet jako s jedním donutem až do úplného konce.
 6. 6 Začněte omotávat přízi kolem své koblihy. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je začít na jednom okraji štěrbiny, jít celou cestu kolem vaší koblihy a dokončit na druhém okraji štěrbiny.
 7. 7 Pokračujte v ovinutí příze tam a zpět přes koblihu, dokud není středový otvor plný. Pokuste se zabalit co nejrovnoměrněji a ne tak pevně, aby se lepenka začala kroutit a deformovat. Pokud chcete, můžete přepínat barvy příze a vytvořit tak zajímavěji vypadající bambulku.
 8. 8 Odřízněte přízi. Nejprve odstřihněte přebytečnou přízi a poté zasuňte nůžky mezi přízi a lepenku. Vytáhněte nůžky směrem k okraji koblihy a začněte stříhat přízi. Držte přízi pohromadě a nenechte ji rozpadnout.
 9. 9 Ustřihněte dlouhý kus příze a přivažte jej kolem středu svazku příze. Oddělte své dvě lepenkové koblihy natolik, abyste mezi ně mohli zasunout přízi. Konce příze spojte do pevného uzlu. Zabalte je zpět v opačném směru a poté je spojte do pevného dvojitého uzlu.
  • Můžete se rozhodnout odstřihnout přebytečné kousky příze, nebo můžete konce svázat do smyčky, abyste ji mohli zavěsit.
 10. 10 Opatrně stáhněte lepenkové koblihy z bambulky. Pokud potřebujete, můžete je roztrhnout, aby byly věci jednodušší, ale mějte na paměti, že pokud to uděláte, nebudete je moci znovu použít.
 11. jedenáct Nafoukněte bambulku. Můžete to udělat jemným procházením prsty. Místo toho ho můžete také převalit mezi dlaněmi. Pokud vyjde pár kousků příze, nedělejte si starosti.
 12. 12 Upravené a dokonce i vaše bambulka ven. Z vašeho pomponu se mohou stále odvíjet nějaké špinavé kousky, zvláště po tom všem chmýření. Otočte bambulkou mezi prsty a odstřihněte všechny dlouhé kousky příze, které trčí. reklama

Metoda 3 ze 3: Pomocí vidlice

 1. 1 Umístěte konec příze vodorovně přes hroty vidlice. Můžete použít plastovou vidlici, ale u kovové vidlice bude menší pravděpodobnost ohnutí nebo prasknutí. Protože pracujete s tak malým nástrojem, zvažte raději práci s tenčím typem příze než s objemným typem.
 2. 2 Omotejte přízi asi 90krát, poté odstřihněte zbytek. Přízi neomotávejte příliš pevně, jinak ohnete vidličku. Nejen, že zničíte vidlici, ale bambulka nemusí vyjít dokonce. Na konci bude také obtížnější vázání pomponu.
 3. 3 Odřízněte 12palcový (30,48 centimetrů) kus příze. Budete to používat k tomu, abyste spojili pompon dohromady. Pokud chcete, můžete to provléknout jehlou z příze. Díky tomu bude vázání vaší bambulky jednodušší.
 4. 4 Krátký kousek příze pevně omotejte kolem ovinuté příze na vidličce. Provlékněte přízi středem vidlice, nejprve pod omotanou přízí. Dále jej omotejte přes horní část ovinuté příze a zpět pod něj, tak pevně, jak jen můžete.
 5. 5 Krátký kousek příze spojte do pevného dvojitého uzlu. Odstřihněte přebytečnou přízi, nebo ji zavažte do smyčky, pokud byste chtěli pověsit bambulku.
 6. 6 Sejměte ovinutou přízi z vidlice a poté protáhněte smyčky na obou stranách. Pompon nadýchejte jemně. Můžete to udělat prsty nebo válením mezi dlaněmi. Pokud ztratíte pár vláken, nedělejte si starosti.
 7. 7 Rovnoměrně pompon. V tuto chvíli jste hotovi. Vaše bambulka však může vypadat trochu ošklivě. Pokud vám to vadí, nůžkami odstřihněte nerovnoměrné kousky příze, abyste získali tvar kuličky. To také pomůže, aby vaše bambulka vypadala hustší. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyrábíte pompony snadno?Nicole Bolinová
  Specialista na řemesla a kutily Nicole Bolin je specialistou na řemeslnou výrobu a generální ředitelkou společnosti Stencil, DIY Craft Studio ve Phoenixu v Arizoně. Nicole se specializuje na interiérový design a různé řemeslné a kutilské projekty. Nicole je držitelkou titulu BS ve vědě o zvířatech z University of Illinois v Urbana-Champaign a před změnou kariéry strávila 15 let ve vědecké oblasti. Nicole je držitelkou certifikátu interiérového designu od New York Institute of Art and Design. V roce 2017 otevřela Stencil, aby naučila ostatní vytvářet projekty pro kutily, které vyhovují jejich domovu a životnímu stylu.Nicole BolinováSpecialista na řemesla a kutily Odpověď odborníka Existuje mnoho online videí, která vám ukážou, jak vyrobit bambule vidličkou, nástrojem vyrobeným z lepenkové trubice nebo prsty. Dávám přednost metodě jednoduchých prstů, o které si můžete přečíst v tomto článku.
 • Otázka Chci si vyčistit bambulku, aby vypadala jako kožešina. Jak to mohu udělat? Mo.mow.mo.money Zkuste použít hřeben s jemnými zuby a kartáčujte malými tahy začínajícími na koncích a postupně se přibližujte ke středu.
 • Otázka Jak se dostanu do tvaru koule? Srolujte a ořízněte. Musíte rolovat míč pom pom a oříznout přízi míče, aby vypadal dobře.
 • Otázka Mohu použít čtyři prsty místo dvou nebo tří? Ano. Díky tomu bude ještě větší! Jen to použije trochu více příze.
 • Otázka Jak to připevním na svůj háčkovaný klobouk? Můžete si vzít kousek příze, která odpovídá vašemu klobouku, ovinout přízi kolem středu pom pom, vložit přízi skrz horní část klobouku dovnitř a poté uvázat uzel, aby pom pom zůstal.
 • Otázka Existuje konkrétní způsob, jak mám vázat bambulku? Bramborák Můžete použít každodenní uzel, ale musí být kolem svazku, jak je znázorněno.
 • Otázka Jakou metodu je nejlepší použít, pokud mám problém správně ji provést s tou lepenkovou a mám jen trochu vlny? Osobně bych použil vidlicovou metodu, protože dělá menší pom pom. To vám pomůže s vaším problémem s malým množstvím vlny.
 • Otázka Musím použít přízi k výrobě bambusu příze, nebo mohu použít vyšívací nit? T. Chinsen Top Answerer Pokud chcete, můžete použít vyšívací nit. Jen mějte na paměti, že nit je 1/10 tloušťky příze, takže na stejnou velikost pom pom budete muset použít 10krát více nitě než příze.
 • Otázka Co mám dělat, když je moje bambusová příze plochá? T. Chinsen Nejlepší odpovídač Na to, aby byla nadýchaná, nebylo použito dost příze. Vytvořte druhou pom pom pomocí alespoň 3-4krát více příze. Podívejte se na obrázky článku jako vodítko. S vázacími šňůrami pro každou pom pom (plochou a druhou) je spojte k sobě. Jako alternativu si vezměte vázací šňůry plochého pomlázku a použijte ho k uvázání druhého pom pom.
 • Otázka Jaký typ příze je nejlepší použít pro bambulky? Záleží na velikosti prstů; moje prsty jsou široké asi centimetr a používám česanou váhu. Vyzkoušejte různé typy přízí, abyste zjistili, se kterými pracujete nejraději.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak mohu připevnit pom pom na dlouhý kus příze a použít ho jako dekor ve svém pokoji se spoustou pom pom?
 • Mám koberec z bambusu umístit do sítě?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Bambulky dělají skvělé kočičí hračky! Nezapomeňte na svou kočku dohlížet, kdyby se pompon rozpadl.
 • Při pletení čepice nebo jiného oděvního zboží s bambulkami se ujistěte, že máte dostatek zbytků příze na výrobu bambulky.
 • Pokud používáte vícebarevnou přízi, budete mít chladnou barevnou bambulku!
 • Pokud nemáte vícebarevnou přízi, můžete přízi prostě nastříhat a omotávat, když chcete přepínat barvy. Můžete také zabalit dvě nebo více barev současně.
 • Pokud použijete silnou přízi, bude se vám pracovat o něco lépe.
 • Pro jedinečnější bambulku můžete použít texturovanou nebo třpytivou přízi.

reklama

Varování

 • Při používání prstové metody dávejte pozor, abyste přízi příliš neobalili, jinak riskujete přerušení oběhu.


reklama

Věci, které budete potřebovat

Pomocí prstů

 • Příze
 • Nůžky

Použití Cardboard

 • Lepenka
 • Tužka nebo pero
 • Šálek, malá mísa nebo CD/DVD
 • Řemeslná čepel
 • Příze
 • Nůžky

Pomocí vidlice

 • Kovová vidlice
 • Příze
 • Nůžky
Populární Problémy

Bokovky jsou lidé, kteří mají rádi oblečení, hudbu, jídlo a aktivity mimo sociální mainstream. Pokud máte zájem o hipsterský životní styl, ve kterém nezávislé hudební vydavatelství, vintage oblečení a řemeslná káva ...

Jak připravit ústřici pro kuřata. Ústřice jsou běžným zdrojem vápníku pro nosnice. Mleté skořápky jsou k dispozici ve většině obchodů s krmivy. Alternativně můžete čerstvé skořápky rozbít tupým předmětem nebo jídlem ...

Rafael Nadal v pátek poměrně přímočaře porazil Velkou Británii Camerona Norrieho, když vyhrál 6-1, 6-4 a dosáhl na poslední čtyři v Barceloně.Sokoli zamíří do Indy, aby se postavili Coltům na zápas NFL 3. týdne. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Ohlédnutí za štětcem Andre Agassiho s krystalovým metamfetaminem, o kterém psal ve své autobiografii 'Otevřeno'.

Rukojeti vašich fotbalových rukavic jsou vyrobeny z citlivých materiálů, což znamená, že je nemůžete bez jiné myšlenky hodit do svého běžného prádla. Obecně se doporučuje ruční praní, aby nedošlo k jejich náhodnému poškození v ...