Jak se sbalit na výlet

Jak se sbalíte, hraje velkou roli ve výsledku vaší cesty - pokud jste někdy dorazili do cíle jen proto, abyste našli kufr potřísněný zbytky výbuchu zubní pasty, víte, že je to pravda! Chcete -li se sbalit na výlet, musíte zorganizovat vše, co budete potřebovat, když jste pryč, a zabalit vše do kufru způsobem, který zmenší prostor a zároveň ochrání vaše věci před únikem nebo jiným poškozením. Existuje také několik konkrétních pokynů, které je třeba mít na paměti pro každého, kdo cestuje letadlem nebo vlakem.

Ukázka kontrolního seznamu baleníKontrolní seznam balení pro krátký výlet


Kontrolní seznam balení pro delší cestu


Kontrolní seznam balení jednoho sáčku


Kontrolní seznam balení pro zimní víkend


Kontrolní seznam balení pro plážový výlet


Kontrolní seznam balení pro pěší výlety

Metoda 1 ze 3: Balení vašich věcí

 1. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 1

  1 Vytvořte si kontrolní seznam každé položky, kterou plánujete vzít na cestu. To bude zahrnovat oblečení, obuv, toaletní potřeby a papírování a případně také mapy, průvodce, materiál na čtení a informace o hotelu nebo autě z půjčovny. Tento kontrolní seznam vám také pomůže při balení na cestu zpět domů, protože budete mít seznam všeho, co jste si s sebou přinesli.
  • Běžně zapomenuté předměty patří zubní kartáček/zubní pasta, ponožky, sluneční brýle, opalovací krém, čepice, pyžamo, žiletky a deodorant.
  • Nikdy nepodceňujte, jak rychle se váš prostor zaplní . Budete opravdu potřebovat pět párů bot na tři noci? A čtyři kabáty? Zvažte počasí a jaké druhy aktivit budete dělat. Možná budete chtít navštívit www.weatherchannel.com, abyste zjistili, jaké bude ve vašem cíli počasí.


 2. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 2.jpeg

  2 Naplánujte si oblečení předem, abyste se vyhnuli přebalování. Pokud máte slušný pocit, jaké bude počasí, můžete být velmi přesní. Pokud ne, vezměte si univerzální věci (např. Svetr nebo lehkou bundu, která se hodí k několika vašim topům, trička se třemi čtvrtinami rukávů, džíny, které vypadají dobře vyhrnuté ve spodní části), které vám umožní přizpůsobit se měnícím se podmínkám. Pokud je to možné, přineste si věci, se kterými se můžete znovu obléknout. Vrstvení je dobrý způsob, jak nejen zamaskovat znovu nošené předměty, ale také se vypořádat s měnícím se počasím.
  • Rozšiřte svůj cestovní šatník sladěním barev . Pokud se ujistíte, že každý kus oblečení, který zabalíte, funguje s mnoha dalšími kousky, můžete vytvořit řadu možností mix-and-match.
  • Na špinavé věci si vezměte prázdné plastové sáčky . Pokud nebudete mít příležitost vyprat si oblečení, jeho zasunutí do samostatného sáčku vám zabrání promíchat čisté se špinavým nebo roztřídit věci pokaždé, když se budete chtít převléknout.
 3. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 3.jpeg

  3 Kupte si na toaletní potřeby cestovní kontejnery bez ohledu na délku cesty. Patří sem váš zubní kartáček, zubní pasta, deodorant atd. Pokud nebudete týdny na odlehlém místě, můžete kdykoli zajít do místního obchodu a doplnit zásoby mýdla a zubní pasty. Pokud budete létat, může být také omezeno množství kapaliny nebo gelu, které si můžete přinést do letadla, což znamená, že se můžete ocitnout nuceni si vybrat mezi šamponem a zubní pastou při procházení letištní ostrahou. Pokyny najdete na webových stránkách letecké společnosti.
  • Vložte všechny své toaletní potřeby do bezpečného sáčku . Rozhodně nechcete, aby ve vašem zavazadle došlo k výbuchu nebo úniku! A znovu, tyto by měly být v cestovních velikostech.
  • Pokud budete ubytováni v hotelu po příjezdu můžete šampon a kondicionér zcela vynechat a jednoduše použít to, co hotel poskytuje. (V místě určení si můžete koupit další nezbytnosti, například zubní pastu.)
 4. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 4.jpeg

  4 Pokud budete procházet celní kontrolou, zkontrolujte si před balením zavazadla. Zajistěte, aby bylo zcela prázdné (zvláště pokud zavazadlo není vaše), protože jakmile jste v bezpečnostní kontrole, nikdo kromě vás nenese odpovědnost za jeho obsah. Kufry mají obvykle uprostřed nebo po boku skryté zipy. Otevřete je a udělejte to jednou. Je lepší být v bezpečí, než litovat.
  • Pokud budete překračovat hranice , zvažte použití pečetících produktů k zapečetění vašeho případu, abyste si mohli zkontrolovat, zda vaše zavazadla dorazí, aniž by byla porušena, než se pustíte do celního odbavení.
 5. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 5.jpeg

  5 Těžké předměty položte na dno tašky, zvláště pokud se jedná o vzpřímený model. Bojovat s válcujícím se zavazadlem, které se v každé mírné zatáčce kroutí a překlápí a spadne, když ho pustíte, není způsob, jak se pohybovat.
  • Při balení zavazadel zaškrtněte položky ze seznamu . Buďte důkladní; nechcete v panice rozebrat celou tašku, abyste zjistili, zda jste se o něco postarali nebo ne.
 6. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 6.jpeg

  6 Zabalte oblečení pomocí osvědčené techniky „roll“. Položte na sebe dvě nebo tři věci, uhlaďte je a vyrovnejte a srolujte je, jako byste spali, abyste ušetřili místo a zabránili vzniku vrásek. Chcete -li přidat pojištění proti vráskám, vložte mezi kusy oblečení před válením list těžké tkáně nebo balicího papíru. Nedělejte si starosti s oděvy náchylnými k tvorbě vrásek; většina pokojů hotelu/motelu/hostince má žehličku a prkno ve skříni pro vaše potřeby, nemluvě o hotelové prádelně.
 7. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 7

  7 Zabalte svetry, bundy a spodní prádlo do opakovaně použitelných kompresních tašek, které ve vašich zavazadlech mohou vytvořit až o 75% více místa. Zamykají pachy, takže fungují i ​​pro skladování špinavého prádla. Kompresní vaky fungují velmi dobře. Ziploc je prodává. Co musíte udělat, je umístit předmět dovnitř, zavřít tašku a umístit přiložené vzduchové čerpadlo přes malý jednosměrný otvor. Nasajte vzduch pomocí čerpadla. Je to tak snadné.
 8. Obrázek s názvem Pack for a Trip Krok 8

  8 Do zavazadla vložte rozbitné předměty, jako jsou šperky nebo sklo, zabalené v ponožkách a zasunuté do bot. To zajišťuje maximální bezpečnost.
 9. Obrázek s názvem Pack for a Trip Step 9.jpeg

  9 Kupte si široké spony. K dispozici ve velkých supermarketech, jako je Target nebo Walmart, vypadají jako prsteny sprchových závěsů a lze je otevřít a poté připnout na něco, čím je spojíte. Připněte si důležité věci, jako je cestovní taška, na kabelku nebo příruční zavazadlo a připněte si je do kufru. Velké objemné pytle, kterých se musíte zbavit, zatímco se staráte o jiné starosti, jsou zjevným cílem zlodějů. Mějte papírování, identifikaci, peníze a drahé věci přehozené přes rameno nebo dokonce schované na těle (u tenkých věcí si můžete koupit sáčky pod oblečení) v závislosti na bezpečnosti místa. Neskrývejte však okamžitě vše, co budete potřebovat.
 10. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 10

  10 Přineste si občerstvení, pokud vás přepadne hlad. Vezměte si s sebou lehké občerstvení na rychlé výlety nebo místa, kde si můžete koupit jídlo, a laskavější na dlouhé jízdy autobusem/letadlem/vlakem/autem. Pokud máte alergie nebo stavy, které vyžadují určitá jídla (např. Bez lepku nebo bez ořechů) a nebudete mít při cestování mnoho možností (obvykle to zajišťují letadla, která nabízejí jídla), přineste si více sypkého občerstvení.
 11. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 11. jpeg

  jedenáct Přineste si zábavu pro případ, že byste se začali nudit. Deníky (a pera), hry velikosti cestování, balíčky karet, knih a mobilních zařízení jsou při dlouhých jízdách obrovskými zabijáky nudy.
 12. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 12. jpeg

  12 Pamatujte, že výlety jsou určeny pro zábavu a odpočinek, ne pro stres! Nebojte se příliš nad organizací a plánováním. Pokud vás to začne příliš stresovat, naplánujte si cestu cestovní kanceláří. Weby jako TripAdvisor.com nebo seatguru.com vám mohou pomoci najít recenze míst, hotelů, restaurací a leteckých společností, stejně jako dobrá místa a skvělé nabídky. reklama

Metoda 2 ze 3: Balení pro letadlo

 1. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 13.jpeg

  1 Zjistěte, které položky ne přivést do letadla. To platí pro bezpečnost, velikost, hmotnost a dokonce i pro potraviny, protože na všechna tato omezení existují.
  • Bezpečnostní omezení se v jednotlivých zemích liší, ale zahrnují zjevná bezpečnostní rizika (nože v příručním zavazadle, hořlavé kapaliny v jakémkoli zavazadle), ne tak zjevná nebezpečí (nůžky na nehty nebo pilníky v příručním zavazadle) a několik zdánlivě nevysvětlitelných položky (neotevřená láhev vody na amerických letech - pokud jste si ji nekoupili po procházející zabezpečením).
  • Omezení hmotnosti a velikosti závisí na letecké společnosti, proto si předem zjistěte jejich webové stránky, kde získáte další informace. Do kabiny bude přijata většina středních tašek a příručních zavazadel prodávaných jako příruční.
  • Vyhněte se nošení arašídů v letadlech. Ty mohou u ostatních cestujících způsobit alergické reakce.
  • Pokud překračujete mezinárodní hranice, nenoste zemědělské zboží (ovoce, zeleninu, semena), maso ani mléčné výrobky. Ačkoli se v některých zemích můžete dostat z toho, mnozí tyto položky regulují, aby omezili šíření nepůvodních druhů a chorob.
 2. Obrázek s názvem Pack for a Trip Step 14.jpeg

  2 Oddělte tekutiny od zbytku příručního zavazadla. Kapaliny by měly být snadno přístupné, abyste je mohli při kontrole vyjmout a zkontrolovat. V USA existují velmi specifické dávky kapalin a gelů:
  • Je povoleno přinést maximálně 3,4 unce tekutiny/gelu pro kontejner (ne celkem). V pořádku by byla například láhev šamponu o objemu 2 unce, láhev zubní pasty o hmotnosti 2 unce a láhev na mytí obličeje o objemu 3,4 unce.
  • Všechny jednotlivé nádoby s kapalinou musí být umístěny společně v uzavíratelném 1litrovém sáčku (k dispozici pro vás v případě potřeby při pohybu bezpečnostní linkou). Než vy a vaše zavazadlo projdete skenery, budete muset pytel tekutin umístit sám na pás dopravníku zavazadel, aby jej bylo možné v případě potřeby zkontrolovat.
  • Abyste předešli potížím s odděleným balením a skladováním tekutin, vezměte si s sebou pevné toaletní potřeby (např. Tuhý deodorant, pudrový korektor atd.). Do příruční tašky můžete také vložit tekutiny.
  • Tekuté dávky se obvykle nevztahují na léky na předpis (za předpokladu, že máte u sebe dokumentaci k ověření), kojeneckou výživu, mateřské mléko a podobně. Nezapomeňte je skladovat odděleně od ostatních tekutin a informovat agenta, že je máte.
 3. Obrázek s názvem Pack for a Trip Step 15.jpeg

  3 Pokud je to možné, vyhněte se odbavování zavazadel. Mnoho leteckých společností účtuje své bankovní účty tak, že cestujícím účtuje za odbavená zavazadla. I když vám nevadí další výdaje, čekání na zpracování a opětovné distribuci odbavených zavazadel po příletu může vašemu letištnímu zážitku přinést další půlhodinu nebo více-a příležitostně je třeba odeslat tašky, které nevylétají k vám mnohem později. Pokud cestujete s dětmi, ujistěte se, že každé z nich nese maximální povolené množství zavazadel (je -li to možné), abyste jako skupina mohli do kabiny přinést více věcí. Při cestování noste nejtěžší oblečení (například džíny, běžecké boty/tenisky, mikinu), abyste ušetřili místo. Zvažte výměnu džínů za lehké cestovní kalhoty, které zabírají méně místa a rychle schnou.
 4. Obrázek s názvem Pack for a Trip Step 16.jpeg

  4 Zvažte pořízení tašky na notebook schválené TSA. Pokud letíte do USA nebo přes USA a váš notebook je v tašce společně s dalšími položkami, budete požádáni o jeho vyjmutí před rentgenováním vašich věcí, což může zpomalit linku a způsobit nepořádek, pokud není správně organizováno . Pokud stále lovíte zavazadla, možná budete chtít pořídit tašku navrženou tak, aby se tomuto procesu vyhnula (obvykle se skládá z chlopně notebooku, která se sklápí od zbytku tašky, takže notebook lze sám rentgenovat bez technického být odstraněn).
 5. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 17

  5 Uložte nejdůležitější věci do nejmenší tašky. Většina leteckých společností umožňuje jeden malý a jeden střední kus příručního zavazadla, aby si lidé mohli stále nosit věci, jako jsou peněženky a tašky na plenky. Vzhledem k tomu, že větší ze dvou pytlů budete pravděpodobně ukládat do horního koše, nevyhazujte tam věci, které budete během letu chtít (např. Svetr, knihu nebo svačinu), jinak budete muset stát v uličce a kopat to uprostřed letu. reklama

Metoda 3 ze 3: Balení na cestu vlakem

 1. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 18

  1 Těžké předměty rovnoměrně rozdělte mezi tašky. Většina vlaků má obrovské množství zavazadel, což je v některých situacích skvělá alternativa k letadlům. Stejně jako v letadlech jsou tyto položky často uloženy v horních koších, ale protože možná místo malých tašek máte co do činění s velkými zavazadly, může být jejich zvednutí a vrácení zpět složité. Ujistěte se, že nemáte žádnou tašku, která by vám připadala jako tunu cihel, nebo byste se ocitli uvíznutí v uličce s rozechvělými koleny a taškou nad hlavou, která žádá cizí lidi, aby vás zachránili.
 2. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 19. jpeg

  2 Cennosti mějte u sebe. Když uložíte zavazadla do horní přihrádky, můžete se cítit tak, jako byste byli v letadle, že se rozhodnete, že tam můžete bezpečně uložit důležité položky, ale pamatujte, že vaše věci nebudou hlídat obsluha a že cestující nastupují a vystupují z vlaků po celou dobu. Mějte své cennosti neustále u sebe, zvláště pokud plánujete protáhnout nohy, dát si svačinu nebo si zdřímnout.
 3. Obrázek s názvem Balíček na výlet Krok 20. jpeg

  3 Ujistěte se, že vlak nabízí občerstvení, než se rozhodnete nebalit žádné. Většina vlaků ano (nebo se zastaví na místech, kde buď přijdou prodejci s jídlem, nebo můžete rychle vyrazit a něco si sehnat), ale pokud cestujete v zemi, kde nejste tak obeznámeni s celním nebo vlakovým protokolem, udělejte určitě se neocitnete na 18hodinovém noclehu bez kousku jídla nebo pití. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Kolik dní před cestou mám vše naplánovat a zabalit? Zabalte si asi dva až tři dny před cestou. Tímto způsobem si nemusíte dělat starosti s tím, že si zabalíte všechny věci 30 minut před odjezdem a až do dne, kdy odejdete, vás může napadnout něco, co jste zapomněli zabalit.
 • Otázka Jak byste se měli sbalit na cestu, když budete přinášet zpět více, než jste odešli? Na začátek se sbalte a možná si vezměte oblečení, které vám nevadí nechat za sebou (vyrazte do obchodu se spořivostí), abyste si místo něj mohli přinést domů nové oblečení a věci. Zabalte si jeden nebo dva další pytle, nebo se připravte na nákup v místě určení. Mějte však na paměti náklady na další tašky nebo dostupnost místa, v závislosti na vašem druhu dopravy. Může být užitečné hledat způsoby, jak dosáhnout toho, aby se jeden outfit dostal dále jednoduchými změnami oblečení, protože to znamená, že si sbalíte méně kusů oblečení.
 • Otázka Co si mám zabalit, abych byl zaneprázdněn na letišti i v letadle? Zabalte si nějakou elektroniku, například mobilní telefon, tablet nebo notebook. Můžete také zabalit knihu, notebook nebo skicář. Pokud cestujete s jinými lidmi, můžete si místo toho přinést balíček karet. Mnoho letadel má také filmy, které si můžete pronajmout a sledovat na soukromé obrazovce.
 • Otázka Co si mám zabalit na jednodenní výlet? Opravdu byste si měli vzít nějaké osobní věci a trochu peněz - nic víc nepotřebujete. Ujistěte se, že máte oblečení na další den, toaletní potřeby a jakýkoli lék, který potřebujete.
 • Otázka Co si mám přinést, abych se uklidnil, když jedu na dlouhou hodinovou cestu autem? S sebou svačinu, vodu, materiál na čtení a sluchátka.
 • Otázka Jedu na tři noci. Co je lepší - malý kufr nebo batoh? Florence Assetto Malý kufr může být těžší a obtížně se s ním manévruje, ale může mít více prostoru než batoh. Pokud byste si však raději nechali své osobní věci u sebe, byl by lepší batoh.
 • Otázka Znáte nějaké hry, které bych mohl dělat jen s kouskem papíru jen se sebou nebo s kamarádem? Je tu tic tac toe, Pictionary, tečky a krabice, kat; to je jen pár nápadů.
 • Otázka Mohu si na letiště přivést odlakovač? Ano, ale musí být v kontejneru cestovní velikosti a musí být zabalen v odbaveném pytli.
 • Otázka Jak zacházím se svým umělým bokem při cestování? Pravděpodobně spustíte detektor kovů. Jednoduše informujte lidi z ochranky, že máte umělou kyčel, až se to stane, a oni to pochopí. Řeší to pořád, pravděpodobně alespoň jednou za hodinu.
 • Otázka Mám krátkou pozornost a snadno se nudím. Co bych si měl přinést, abych byl zaneprázdněn? Přineste si spoustu různých druhů zábavy, jako jsou filmy a knihy, abyste po celou cestu nemuseli dělat totéž.

Populární Problémy

Prohlédněte si náš ručně vybraný výběr tipů na tenisové dárky pro ženy. Ideální pro každou příležitost, včetně jejích narozenin, Vánoc a Dne matek.

Do zahájení US Open zbývá necelý týden a kolem účasti šestinásobné šampionky Sereny Williamsové panují pochybnosti.

Manželka Novaka Djokoviče Jelena nedávno odešla na Instagram, aby na svého manžela zasypala bohaté potlesky poté, co Srbové vyhráli tři sety nad místní nadějí Lorenzo Sonego.

Jak vyrobit záchranné krmivo pro miminka. Pokud jste právě zachránili ptáčka, je důležité rychle kontaktovat veterináře nebo ptačí rezervaci, aby mohli vyhodnotit, zda je zraněný, a dostat ho zpět do hnízda. Pokud to nemůžete udělat hned nebo ...

Jak Pallof Press. Lis Pallof je úžasné cvičení, jak se dostat do formy a zvýšit sílu jádra. Základní tisk Pallof je zábavný a snadný. Stačí vytáhnout odporový pás do středu těla. Natáhněte ruce před sebe, ...

Zde je návod, jak sledovat „Good Talk With Anthony Jeselnik“ online bez kabelového přihlášení.