Jak palmovat basketbal

Palming basketbal vyžaduje silné prsty a velkou sílu úchopu. Chcete -li se dopracovat k palmingu basketbalu, cvičte prsty různými strečinkem. Posilněte svůj úchop cviky, jako jsou přítahy a kliky prstů. Když se vám do rukou dostane míč, procvičte si jeho mačkání. Denní cvičení je základ!

Část 1 ze 3: Protahování rukou

 1. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 1

  1 Procvičte si protahování prstů. Najděte stůl nebo jiný rovný povrch a položte na něj ruku dlaní dolů. Před uvolněním natáhněte prsty tak hladce, jak jen můžete, a držte 30 sekund až jednu minutu.
  • Nenuťte své klouby silou. Pokud nemůžete úplně zploštit ruku, dopracujte se k tomu.
  • Zkuste toto cvičení několikrát s každou rukou.
  • Najděte rovný povrch a položte na něj ruku dlaní dolů. Vezměte druhou ruku a zasuňte ji pod prsty. Opatrně zatlačte prsty nahoru a dozadu směrem k zápěstí. Vydržte 20 sekund a uvolněte. Toto cvičení opakujte 3 nebo 4krát. Dávejte pozor, abyste při tomto protažení nezvedli zápěstí nebo dlaň.
 2. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 2

  2 Vyzkoušejte úseky drápů. Držte ruku před sebou a ohýbejte prsty, dokud se prsty nedotknou základny kloubu prstu. Vaše ruka by měla připomínat dráp.
  • Držte takto ruku alespoň 30 sekund, až jednu minutu. Uvolněte a opakujte druhou rukou.
 3. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 3

  3 Protáhněte dlaně. Položte ruku dlaní dolů na rovný povrch a roztáhněte prsty. Pokuste se natáhnout pinky tak daleko, jak můžete.
  • Opřete si palec o dlaň druhé ruky. Zvedněte ruku ze stolu a prsty přitlačte na rovný povrch. Při protahování dlaně zatlačte prsty do stolu.
  • Vydržte 20 sekund, uvolněte a zkuste protažení druhou rukou.
 4. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 4

  4 Natáhněte palce. Držte ruku před sebou dlaní nahoru a natáhněte palec od ruky. Pokuste se natáhnout palec co nejdále od ruky.
  • Natáhněte palec opačným směrem a zkuste se ho dotknout spodní části pinky. Držte tento úsek 30 sekund, až jednu minutu. Opakujte s druhou rukou.
  reklama

Část 2 ze 3: Posílení úchopu

 1. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 5

  1 Procvičte sevření talíře. Najděte dvě závaží na talíře o hmotnosti 5 lb a položte je dohromady. Talíře uchopte palcem za jeden talíř a prsty za druhý. Držte talíře pohromadě po dobu 20 sekund.
  • Jak bude snazší držet desky pohromadě, zvyšte váhu, abyste pokračovali v budování síly. Přesuňte se ze dvou závaží o hmotnosti 5 liber na dvě závaží o hmotnosti 10 liber.
  • Pro větší výzvu zkuste uchopit talíře pouze palcem a malíčkem.
  • Toto cvičení je navrženo tak, aby vám pomohlo soustředit se na sílu stisku.
 2. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 6

  2 Procvičte si reverzní kadeře. Kudrlinky působí na bicepsy, ale mohou také zvýšit sílu úchopu. Pomocí rukojeti nahoře držte tyč. Ruce mějte od sebe zhruba na šířku ramen.
  • Držte záda rovná a lokty dovnitř. Zatlačte ramena dozadu a ohnutím v lokti zvedněte tyč k hrudníku.
  • Při zvedání se neopírejte a nevystrkujte lokty. Vyhněte se použití jakékoli hybnosti ke zvednutí tyče. Zkuste pomalu zvedat a soustřeďte se na svaly, které používáte.
 3. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 7

  3 Zkuste kliky prstů. Položte ruce na zem asi na šířku ramen, jako byste šli dělat obyčejného kliky . Roztáhněte prsty a položte konečky prstů na zem.
  • Pomocí konečků prstů vytlačte tělo ze země.
  • Při zvedání těla držte záda rovně. Když sklopíte záda, držte hrudník těsně nad zemí.
  • Při tomto cvičení nezatěžujte prsty. Začněte pomalu a dopracujte se až k několika klikům.
 4. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 8

  4 Procvičte si své kliky . Najděte výsuvnou tyč a uchopte ji rukama přibližně od sebe na šířku ramen pomocí rukojeti nahoře. Zvedněte trup nahoru k tyči a zvedněte zádové svaly.
  • Chcete-li dále zvýšit sílu úchopu, vyzkoušejte přítahy pomocí dvou ručníků. Najděte dva ručníky a přehoďte je přes výsuvnou tyč. Uchopte ručníky a provádějte pravidelné stahování.
  reklama

Část 3 ze 3: Palming basketbal

 1. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 9

  1 Zarovnejte prsty s drážkami míče. Položte palec na rovnou drážku, která vede kolem středu míče. Položte další čtyři prsty na drážku těsně nad středovou drážkou.
  • Míč můžete dlanit odkudkoli, ale když začínáte, může pomoci zarovnání prstů s drážkami.
  • Nebojte se, pokud svou malíčku nemůžete natáhnout do žlábku, stačí ji dostat co nejblíže.
 2. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 10

  2 Uchopte míč palcem, ukazováčkem, prostředníkem a prsteníkem. Při dlani míčku udělají prsty více práce než dlaň. Uchopte míč zatlačením konečků prstů do míče.
  • Vaše dlaň se možná ani nedotkne míče, jakmile budete schopni správně položit basketbal. Veškerou práci by měly dělat prsty.
 3. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 11

  3 Procvičte si mačkání míče. Abyste si pomohli vybudovat sílu prstů, věnujte čas mačkání konečků prstů do míče.
  • Nezapomeňte cvičit mačkání oběma rukama.
 4. Obrázek s názvem Palm a Basketball Krok 12

  4 Procvičte si falešný průkaz. Jakmile můžete basketbalový míč dlanit, zkuste využít své nové dovednosti. Vyhoďte míč ven, jako byste jej chtěli přihrát, ale pomocí konečků prstů držte míč ve svých rukou.
  • Zvykněte si pohybovat míčem a přitom jej házejte. Pomůže to vaší celkové kontrole míče a umožní vám to udržet si sílu úchopu.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mám postupovat za zády basketbalových tahů? Je tu dobrý dril, kde stojíte tváří v tvář zdi a začínáte s míčem v levé ruce a pravou rukou se dotýkáte zdi. Poté rychle přepnete a driblujete míč za zády do pravé ruky a poté se levou rukou dotknete zdi. Dělejte to nepřetržitě tak rychle, jak můžete, tak dlouho, jak můžete.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud nemůžete hrát basketbal v plné velikosti, začněte s míčem menší velikosti (jako dětský) a postupujte nahoru. Pokuste se držet míč tak dlouho, jak můžete.
 • Procvičte si ruce stresovým míčem, aby vaše prsty byly silné.
 • Velikost ruky bude hrát roli ve vaší schopnosti hrát basketbal. Pokud máte malé ruce, může to být obtížné, ale cvičte dál. Palming basketball je o síle úchopu víc než cokoli jiného.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nezatěžujte ruce. Nezapomeňte se každý den protáhnout, abyste měli ruce v dobré kondici.
reklama

Populární Problémy

Nejlepší nasazená Karolina Plíšková zabloudila ve svém prvním setu na US Open, ale ve druhém dominovala poté, co prošla kolísáním.

Rap a hip-hop jsou odlišné módní styly zahrnující mnoho různých typů vzhledu. Když se stanete hvězdou rapu nebo hip-hopu, je styl velmi důležitý. Existuje mnoho populárních značek, které nosí nejslavnější rappeři, ale jeho důležité ...

Novak Djokovic vyhrál svůj 7. Australian Open a 15. grandslamový titul. Nyní zaostává jen o pět titulů za Rogerem Federerem.

Sluneční brýle se dodávají v široké škále barev čoček. Nejběžnější jsou šedá, černá, hnědá, zelená, žlutá, oranžová, jantarová a červená. Při nákupu slunečních brýlí byste měli myslet na to, jaký typ čoček je pro váš životní styl nejlepší. Nakupování...

Chcete streamovat film Strážci Galaxie? Připravili jsme pro vás našeho dokonalého průvodce, který obsahuje všechny informace o filmu, které byste si mohli přát.

Ohlédnutí za třemi nejlepšími výkony Rafaela Nadala ve finále French Open.