Jak provést Gua Sha

Gua sha je starodávná celostní forma medicíny z východní Asie, která zahrnuje škrábání bolavých a ztuhlých svalů ke zmírnění bolesti. Terapie může za určitých okolností snížit krátkodobou bolest krku, ale výsledky nejsou zcela průkazné. Měli byste také mít na paměti, že provádění gua sha v určitých částech těla, jako je krk, by mohlo mít za následek zánět a zranění. Pokud chcete vyzkoušet gua sha na zklidnění bolavých svalů, budete potřebovat pouze nástroj gua sha a porozumění tomu, jak na to.

Metoda 1 ze 2: Příprava bolavého svalu

 1. Obrázek s názvem Stuff Your Bra Bra Krok 10

  1 Kupte si nástroj gua sha. Nástroj vyrobený speciálně pro terapii gua sha můžete zakoupit online nebo v obchodech s alternativní medicínou. Nástroj gua sha je zaoblený nástroj vyrobený z hladkého materiálu, jako je dřevo, kámen, plast, nerezová ocel nebo nefrit. Některé nástroje gua sha vypadají jako hladké kameny, zatímco jiné jsou propracovanější a mají držadla.
  • Pokud si nechcete pořídit nástroj, můžete místo něj použít lžíci.


 2. Obrázek s názvem Masáž pryč od bolesti hlavy Krok 11

  2 Najděte tuhou nebo bolavou část těla. Najděte části těla, které vás bolí. Gua sha se obvykle provádí na zádech, ramenou, bocích nebo zadní části krku, ale můžete ji provést kdekoli, kde cítíte bolest. Prsty si protřete bolavý sval a najděte oblast, kde se sval cítí ztuhlý nebo napjatý.
  • Nepoužívejte gua sha k úlevě od bolesti kloubů nebo podél páteře.
 3. Obrázek s názvem Poskytněte masáž krku Krok 17

  3 Před seškrábáním naneste na postižené místo olej nebo terapeutický balzám. Na bolavou nebo ztuhlou část těla naneste kokosový olej, olivový olej nebo balzám zmírňující bolest. Vtírejte balzám nebo olej do pokožky, dokud bolestivá oblast na vašem těle nebude vlhká. Váš sval je nyní připraven na terapii gua sha. reklama

Metoda 2 ze 2: Škrábání svalu

 1. 1 Přesuňte nástroj gua sha jedním směrem přes ztuhlý sval. Sledujte obrysy svalu a pokračujte ve škrábání a vyvíjení tlaku na postižený sval. Než přejdete na jinou bolavou část svalu, vetřete 6-8krát do malých oblastí o velikosti 5,08–7,62 cm (2–3 palce).
 2. 2 Pokračujte ve škrábání bolavého svalu, dokud nezčervená. Když si protřete bolavý sval, kapiláry pod kůží se zlomí a vytvoří to, co je známé jako petechie, která vypadá jako malé červené tečky pod kůží. Nebojte se; to je normální a za pár dní to odezní.
  • Průměrná terapie gua sha trvá přibližně 10 minut.
  • Bude to nepříjemné, ale nemělo by to být extrémně bolestivé.
  • V čínské medicíně se říká, že z této oblasti vytlačuje teplo nebo vnější zlo.
 3. Obrázek s názvem Poskytněte masáž krku Krok 2

  3 Pokud nemůžete dosáhnout svých ztuhlých svalů, požádejte o pomoc přítele. Abyste mohli gua sha provádět sami, musíte být schopni dosáhnout místa, které je citlivé nebo bolestivé. Oblasti jako střední a dolní část zad a zadní část paží mohou být těžko dosažitelné. Pokud jsou to svaly, které bolí, nechte přítele udělat gua sha na vás místo toho, abyste to udělali sami.
 4. Obrázek s názvem Masáž pryč od bolesti hlavy Krok 6

  4 Vypijte sklenici vody a relaxujte. Po zbytek dne se vyhněte jakékoli namáhavé činnosti nebo cvičení. Můžete cítit bolest, když jste prováděli gua sha, ale za pár dní to odezní.
 5. 5 Po každém použití očistěte nástroj gua sha. Protože existuje riziko šíření krevně přenosných patogenů, nástroje gua sha by neměly být používány na více než jedné osobě. Pokud používáte stejný nástroj, nezapomeňte nástroje dezinfikovat dezinfekčním roztokem registrovaným podle EPA, enzymatickým čističem skvrn na plísně nebo enzymatickým čističem. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co lze gua sha použít k léčbě? Tracy Zollinger Dipl. OM, L.A., FABORM
  Licencovaná bylinkářka a akupunkturistka Tracy Zollinger (ona/ona) je licencovaná akupunkturistka, bylinkářka a zakladatelka ostrovní akupunktury v oblasti San Francisco Bay. S více než 15 lety zkušeností se Tracy specializuje na holistický přístup k reprodukčnímu zdraví, plodnosti a prenatální a postnatální péči. Tracy vytváří komplexní léčebné plány pomocí akupunktury, bylin, výživy a westernových laboratoří. Je držitelkou titulu Master of Science v tradiční čínské medicíně na Akademii čínské kultury a zdravotnických věd a je držitelkou certifikátu integrované reprodukční medicíny se zaměřením na specifické potřeby LGBTQIA. Tracy Zollinger Dipl. OM, L.A., FABORM Licencovaná bylinkářka a akupunkturistka Odborná odpověď Gua sha lze použít na věci, jako je běžné nachlazení, horečky, onemocnění jako bolest kloubů a ranní nevolnost u těhotných žen.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Nástroj Gua sha
 • Olej nebo balzám
 • EPA registrovaný dezinfekční roztok, enzymový čistič skvrn na plísně nebo enzymatický čistič

Populární Problémy

Jak odebrat bradavkový piercing. Piercing na bradavce je odvážný a výrazný šperk, který můžete mít, a při správné péči může vydržet celý život. Je důležité vědět, jak odstranit šperk v případě, že potřebujete lékařské ...

Ať žije starý král Roland Garros: Pocta Bjornu Borgovi

Dominic Thiem v neděli podlehl Pablu Andujarovi v prvním kole Roland Garros. Rakušan nechal proklouznout dvousetový náskok a poté sestoupil 6: 4, 7: 5, 3: 6, 4: 6, 4: 6.

Stan Wawrinka se bude snažit zpečetit své místo ve finále pražského Challengeru výhrou nad Michaelem Vrbenským. Wawrinka si v Praze zatím nevedl nejlépe a doufal, že v pátek odstartuje.

Roger Federer, který před pár týdny během Wimbledonu utrpěl porážku kolena, v současné době tráví čas mimo turné, aby si odpočinul a zotavil se.

Zde je návod, jak můžete sledovat dnešní epizodu 90denního snoubence: Před 90 dny online bez kabelu. Epizoda 5 s názvem „Naše rty jsou utěsněné“ se vysílá ve 20 hodin.