Jak vybrat sluneční brýle

Existuje tolik možností, ze kterých si můžete vybrat, když přijde čas na výběr nových slunečních brýlí, což může tento proces udělat zábavným, ale také trochu skličujícím. Začněte výběrem správné velikosti a stylu rámečků pro váš tvar obličeje. Odtud se můžete rozhodnout, jaká barva čočky bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Udělejte si čas na rozhodnutí a užijte si své nové a vylepšené sluneční brýle!

Metoda 1 ze 3: Vybírání slunečních brýlí podle tvaru obličeje

 1. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle Krok 1

  1 Pokud máte oválný obličej, rozhodněte se pro velké hnědé nebo černé rámečky. Pokud máte oválný obličej, můžete nosit téměř jakýkoli rámeček, který se vám líbí. Tmavší čočky zvýrazní vaše lícní kosti. Rámy kočičích očí, aviatory, kulaté rámečky, čtvercové rámečky a další jsou zábavné možnosti, které můžete prozkoumat.
  • Pokud má váš obličej oválný tvar, ale také na menší straně, místo příliš velkých rámců se držte menších kratších, aby vaše obličejové rysy nebyly skryté. Rámy Wayfarer, bezkloubové, obdélníkové a bez ráfků nebo bez okrajů by byly dobrou možností, jak se do nich podívat.
  • S oválným obličejem možná budete chtít věnovat více pozornosti barvě vlasů a odstín pleti . Pokud máte například bledou pokožku, hnědé sluneční brýle by mohly pěkně hrát proti vaší světlé pokožce. Pokud máte tmavší pleť, černé rámečky by mohly vypadat velmi sofistikovaně. Zelená může vypadat hezky proti bledé pokožce a žlutá vypadá skvěle proti tmavší pokožce. Vyzkoušejte několik možností, abyste zjistili, která vypadá nejlépe.


  Určete svůj tvar obličeje : Podívejte se přímo do zrcadla a pomocí fixy na sucho nebo rtěnky vysledujte obrys obličeje do zrcadla. Ustupte a podívejte se na tvar. Je to nejvíce jako čtverec, kruh, ovál nebo srdce?

 2. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle Krok 2

  2 Pokud máte obličej ve tvaru srdce, vyberte si menší rámečky nebo brýle s kočičím okem. Tváře ve tvaru srdce mívají větší obočí a menší bradu. Příliš velké sluneční brýle převezmou váš obličej a budou vypadat objemně. Kromě rámečků s kočičím okem jsou příjemnými možnostmi výběru kulaté brýle, menší obdélníkové brýle a brýle bez obrouček.
  • Vyberte si odstín, který bude ladit s tónem vaší pokožky. Pokud má vaše pokožka například červené podtóny, vyhněte se červeným nebo růžovým odstínům - rozhodněte se pro chladnější barvu, jako je modrá nebo fialová.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 3

  3 Pokud máte obličej ve tvaru čtverce, přejděte k většímu a kulatějšímu rámu. Pokud máte široké lícní kosti, široké čelo a nápadnou čelist, pravděpodobně máte obličej ve tvaru čtverce. Pokud nosíte malé rámečky, mohly by váš obličej vypadat větší, než jaký je. Vyhněte se slunečním brýlím se spoustou úhlů, protože díky nim bude váš obličej vypadat hranatě.
  • Aviators v klasickém, slzném nebo čtvercovém tvaru jsou skvělými tipy, pokud máte obličej ve tvaru čtverce.
  • Černé rámečky obvykle vypadají větší než barevné rámečky. Pokud nechcete černé sluneční brýle, rozhodněte se pro hlubší barvu, jako je šedá, fialová nebo dokonce tmavě zelená.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle Krok 4

  4 Pokud máte obličej kulatého tvaru, zvolte širší, šikmý rám. Kulaté tváře mají obvykle stejnou výšku a šířku, takže je důležité vybrat si sluneční brýle, které jsou o něco širší než nejširší část obličeje. Obdélníkové a hranaté sluneční brýle jsou skvělými možnostmi pro tento tvar obličeje, stejně jako pocestné, sportovní a retro rámy.
  • Vyhněte se kruhovým rámečkům, protože díky nim bude váš obličej vypadat oblejší.
  • Nebojte se vybrat čočky s trochou blingu kolem okrajů. Skvělý vzor, ​​kamínky nebo dokonce třpytky mohou být skvělým doplňkem vašich slunečních brýlí.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výběr správné barevné čočky

 1. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 5

  1 Pokud potřebujete snadno vidět na velké vzdálenosti, rozhodněte se pro hnědé nebo jantarové čočky. Pokud hrajete golf, trávíte čas turistikou v přírodě, jezdíte na člunu nebo děláte něco jiného, ​​co vyžaduje pozor na dlouhé vzdálenosti, jantarové čočky mohou zlepšit vnímání hloubky a namáhat vaše oči méně než jiné čočky. Díky červenému odstínu je kontrast mezi krajinou a oblohou mnohem zřetelnější.

  Varování: Jantarové a hnědé rámečky nejsou pro oblačné podmínky nejlepší, takže nevytvářejí nejlepší řidičské sluneční brýle. Pokud je světlo slabé, mohou trochu zhoršit váš zrak.

 2. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 6

  2 Pokud žijete ve stejně slunečné a zatažené oblasti, vyberte si šedé nebo černé čočky. Tmavší čočky snižují oslnění, chrání oči a zabraňují únavě očí. Jsou dobrou volbou, pokud děláte mnoho outdoorových aktivit, jako je běh, jízda na kole nebo rybaření, a jsou také dobrou volbou pro nošení při řízení.
  • Šedé čočky jsou také skvělé pro lidi, kteří milují trávení času v přírodě - stále byste měli vidět věci kolem sebe v jejich nejpřirozenější barvě.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 7

  3 Vypadejte stylově a zároveň si chráňte oči modrými brýlemi. Modré čočky snižují oslnění, pomáhají vám vidět detaily jasněji a jsou vhodné do slunečných i zatažených podmínek. Navíc vypadají módně!
  • Modré čočky jsou oblíbené u lidí, kteří mají rádi sněhové sporty, jako je snowboarding a lyžování. Protože snižují oslnění od slunce, pomáhají vám dále vidět v ledových a sněhových podmínkách.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 8

  4 Vyberte si zelené čočky pro všestranný skvělý výběr na ochranu očí. Zelené čočky dokážou všechno - dělají barvy jasnější a stíny tmavší, takže je snazší vidět, co se kolem vás děje, jsou skvělé jak do zatažených, tak do slunečných podmínek a snižují oslnění.
  • Pokud nechcete, aby vám ostatní viděli do očí, zelená pro vás pravděpodobně není nejlepší volba.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 9

  5 Pořiďte si žluté čočky, pokud často potřebujete dobře vidět při slabém osvětlení. Ze žlutých čoček mohou těžit lovci, outdooroví basketbalisté, tenisté, cyklisté a další lidé, kteří mají během svých aktivit sklon k mlze nebo nízké viditelnosti. Mohou vám pomoci soustředit zrak na to, co je před vámi, i když je světlo slabé.
  • Žluté čočky jsou také dobrou volbou pro lidi, kteří tráví hodně času na počítači nebo hraním videoher. Může se to zdát divné nosit sluneční brýle uvnitř, ale mohou udělat hodně pro zdraví vašich očí.
  • Žluté čočky nejsou pro řízení to nejlepší. I když vám pomohou lépe vidět za zhoršených světelných podmínek, neumí skvěle blokovat odlesky.
 6. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 10

  6 Zvětšete své zorné pole a zablokujte modré světlo pomocí červených čoček. Červené čočky jsou skvělé do opravdu jasných podmínek, jako je lyžování nebo používání počítače více než několik hodin denně. Jsou také skvělé, pokud trávíte hodně času na silnici, protože vám pomáhají lépe vidět na další vzdálenosti. Modré světlo je také problémem pro lidi, kteří tráví většinu dne prohlížením obrazovek, takže i oni mohou těžit z červených čoček.
  • Kromě toho, že vám červené čočky pomohou lépe vidět v různých podmínkách, mohou také uklidnit vaše oči a pomoci jim zažít menší zátěž. Jsou velmi univerzální a hodí se do všech podmínek!
  reklama

Metoda 3 ze 3: Přidání speciálních funkcí

 1. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 11

  1 Investujte do páru předpis sluneční brýle, pokud nosíte brýle. Pokud potřebujete předpis, abyste viděli jasně, nechcete mít problémy se zrakem pokaždé, když si nasadíte sluneční brýle. Mnoho poskytovatelů vloží čočky na předpis do rámečků, které již máte, nebo si můžete koupit nový pár s již zahrnutým předpisem.
  • Pokud nechcete, aby vaše brýle byly vyměněny za sluneční brýle pokaždé, když je potřebujete, můžete si pořídit pár brýlí na předpis.
  • Pokud pravidelně nosíte kontakty, nemusíte mít sluneční brýle na předpis.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 12

  2 Rozhodněte se pro brýle typu vše v jednom s fotochromní čočky . Pokud máte dioptrické brýle, fotochromní čočky přecházejí z čirých do tmavých na základě přítomnosti UV paprsků, což znamená, že si nemusíte dělat starosti, že si příště venku zapomenete sluneční brýle doma nebo v autě. Přechod v autě nebo opravdu chladném počasí může trvat déle, takže buďte připraveni na mírné zpoždění v těchto situacích.
  • Fotochromní čočky poskytují ochranu proti UV záření po celou dobu.
  • Fotochromní čočky můžete umístit téměř do jakéhokoli rámečku, který chcete, a jsou kompatibilní s bifokálními, progresivními i nerozbitnými čočkami.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 13

  3 Dostat polarizační čočky pokud hrajete vodní sporty nebo nesnášíte oslnění sluncem. Pokud chcete vidět jasněji, aniž byste museli mžourat očima, polarizační čočky jsou skvělou volbou. Blokují odraz slunce a snižují oslnění, takže můžete vidět jasněji.
  • Většina polarizovaných čoček také obsahuje UV ochranu.

  Varování: Pokud jezdíte na snowboardu, lyžujete nebo jezdíte na motocyklu, vyhněte se polarizovaným čočkám. U těchto aktivit vám může pomoci vidět slunce odrážející se od ledu nebo mokré dlažby!

 4. Obrázek s názvem Vyberte si sluneční brýle, krok 14

  4 Pokud hodně sportujete, vyberte si přiléhavé nebo páskové sluneční brýle. Poslední věc, kterou chcete, když jste uprostřed basketbalového zápasu, běhu nebo lyžování, je náhle ztratit sluneční brýle. Pokud jsou vaše sluneční brýle obvykle trochu volné, vezměte je k optometristovi, aby je utáhly. Nebo investujte do slunečních brýlí s páskem, který vám obepne hlavu pro maximální bezpečí.
  • Páskové sluneční brýle mohou být obzvláště užitečné, pokud se zpocíte, když jste venku. Pot může způsobit, že rámy ztratí přilnavost a sklouznou z vaší hlavy.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaké jsou dobré sluneční brýle na trekking? Znám spoustu lidí, kteří mají rádi trekking a zdá se, že všichni milují Dewalts a Oakleys.
 • Otázka Jaké jsou dobré brýle pro golf? Cokoli, ve čem se při hraní cítíte dobře, je dobré pro golf. Pro všechny golfisty neexistují jednotné „nejlepší“ sluneční brýle.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vyhněte se nákupu „kosmetických“ slunečních brýlí, protože obvykle nebudou mít potřebnou ochranu proti UV záření, kterou vaše oči potřebují.
 • Nechte si sluneční brýle čistý abyste z nich vždy jasně viděli.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Přehled toho, co dělá Leandera Paese největším tenistou, kterého kdy Indie měla.

Vstup do roku 2019 s novým hlavním trenérem a novým QB, Ohio State má stále národní naděje na titul. Zde je návod, jak sledovat každý fotbalový zápas státu Ohio bez kabelu.

Tiger Woods se vrací na tento týden na Memorial Tournament. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat turnaj online naživo.

Plánování rande pro nevidomé nebo slabozraké dítě může být náročné - zvláště pokud má vaše dítě přátele, kteří nemají žádné zrakové vady. Hledejte činnosti, které zahrnují smysly sluchu, chuti, hmatu a čichu ....

Pohled na některé z uchazečů o wimbledonský dámský šampionát, který je nepředvídatelnější než kdykoli předtím.

Epizoda 2 - finále a shledání seriálu „Love and Hip Hop Miami“, alias LHHMiami, dnes v noci vysílá vše za jednu noc. Podívejte se, jak je můžete sledovat online.