Jak naplánovat aljašskou plavbu

Plánování plavby na Aljašku se může zdát jako skličující úkol, zvláště pokud jste nikdy necestovali na Aljašku nebo jste nebyli na plavbě. Naštěstí výletní balíčky často zahrnují různé výlety a aktivity a můžete si vybrat výletní linku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Při plánování cesty na Aljašku nezapomeňte zvážit, která města byste chtěli vidět, co chcete dělat a jaké roční období nejlépe vyhovuje vašemu plánu.

Metoda 1 ze 4: Výběr typu plavby

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si plavbu po Aljašce Krok 1

  1 Pokud chcete vzít děti, rezervujte si rodinnou plavbu. Existuje spousta plavebních linek, které nabízejí balíčky pro rodiny. Podívejte se na uvolněnější výletní linku, která nabízí „flexibilní“ jídelní balíčky a má spoustu palubní zábavy, pokud plánujete plavbu s dětmi.
  • Některé plavby mají dokonce speciální programování jen pro děti se zábavou pod dohledem. Rodičům to umožní udělat si čas na plavbu.
  • Pokud máte děti mladší než 1 rok, nezapomeňte se na výletní lince ujistit, že jsou schopny ubytovat kojence. V mnoha případech bude dítě mladší než 1 rok muset zůstat s rodiči po celou dobu cesty.


 2. Obrázek s názvem Naplánujte si aljašskou plavbu Krok 2

  2 Naplánujte si útěk pro pár pro vás a partnera. Ať už plánujete svatební cestu nebo se jen chystáte na dovolenou, aljašská plavba je skvělou volbou. Vyberte si výletní linku, která nabízí romantické lázeňské balíčky, formální večeře a partnerské aktivity, jako je tanec nebo hry.
  • Některé plavby nabízejí speciální balíčky pro hosty, kteří jsou na líbánkách. Zeptejte se, zda mají speciální svatební chatku nebo balíček pro novomanžele.
  • Pokud slavíte výročí, nezapomeňte to uvést při rezervaci pokoje!
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si plavbu po Aljašce Krok 3

  3 Vyberte si plavbu, která má celou řadu palubních programů pro zábavu. Když trávíte hodně času na moři, můžete se snadno nudit. Najděte si plavbu, která nabízí stravování, nakupování, hry nebo dokonce hazard na palubě, abyste se během dnů na moři zabavili.
  • Ujistěte se, že jste zkontrolovali, jaké balíčky výletní linka nabízí, pokud jde o stravování a zábavné kredity. Některé plavební linky budou zahrnovat cenu jídla a aktivit ve vašem balíčku, zatímco jiné mohou tyto balíčky nabízet jako doplňky.
 4. Obrázek s názvem Naplánujte si aljašskou plavbu Krok 4

  4 Zvažte použití agenta, pokud plánujete plavbu poprvé. Plánování plavby může být extrémně zdrcující a výlety na Aljašku jsou obzvláště obtížné naplánovat kvůli rychlým změnám počasí. Kontaktujte cestovní kancelář, která si může rezervovat plavbu, najít vaše lety a ujistit se, že jsou během vaší cesty splněny všechny vaše potřeby.
  • Někteří agenti dokonce nabízejí doplňkové cestovní pojištění, které může pomoci v případě ne úplně ideálního výletu nebo zážitku.
  • I když to není vaše první plavba, cestovní kancelář vám může pomoci doporučením trasy, výletní linky nebo speciálních akcí.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Rozhodování o výletech na trase a plavebních linkách

 1. Obrázek s názvem Plan an Alaskan Cruise Step 5

  1 Rozhodněte se pro plavbu uvnitř průchodu, abyste viděli velká města. Pokud chcete navštívit Juneau, Ketchikan, Victoria, Britskou Kolumbii a další, vyberte si výlet, který se plaví podél pobřeží, kterému se říká vnitřní průchod. S těmito výlety se můžete zastavit v každém městě, vystoupit a prozkoumat město.
  • Je to skvělá volba pro někoho, kdo má méně zkušeností s plavbami, protože strávíte spoustu času na souši.
 2. Obrázek s názvem Plan an Alaskan Cruise Step 6

  2 Podívejte se na plavbu, která má výlet do Denali a prozkoumejte divočinu. Pokud hledáte praktickou plavbu, která zahrnuje pěší turistiku, plavbu lodí a setkání zblízka, podívejte se na pozemní a námořní plavbu do Denali. Tam budete moci přes noc zůstat v chatce v národním parku Denali a užívat si divokou zvěř přímo za vašimi dveřmi.
  • Tato plavba tráví více času na moři než plavba uvnitř průchodu, takže nemusí být ideální pro lidi, kteří se snadno dostanou na mořskou nemoc.
  • S těmito plavbami se můžete podívat na několik dalších přístavních měst, ale hlavní atrakcí je poznávání Denali.
 3. Obrázek s názvem Plan an Alaskan Cruise Step 7

  3 Vyberte si plavbu, která nabízí celou řadu výletů, pokud se chcete podívat. Podívejte se na plavby, které nabízejí pozorování velryb, pozorování ledovců, turistiku a plavbu lodí v oblastech přístavu. Na těchto výletech můžete vidět více krásy Aljašky a dozvědět se něco více o divoké zvěři a místních snahách o zachování.
  • Některé plavby je nabízejí ve speciálních balíčcích nebo jako fakultativní výlety pro všechny cestující. Nezapomeňte si při rezervaci cesty ověřit výletní linku, abyste se ujistili, že jste zahrnuli všechny výlety, na které se chcete vydat.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Výběr ročního období

 1. Obrázek s názvem Naplánujte si plavbu po Aljašce, krok 8

  1 Plánujte vyrazit na plavbu kdykoli od května do září. Plavba na Aljašce začíná koncem jara a trvá až do začátku podzimu. Kvůli nízkým teplotám a delšímu období tmy nejsou zimní plavby k dispozici. Pokud chcete využít prázdniny, naplánujte si to.
  • Návštěva v každém měsíci má svá pozitiva i negativa, nezapomeňte si tedy vybrat měsíc, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.
 2. Obrázek s názvem Plan an Alaskan Cruise Step 9

  2 Prozkoumejte Aljašku v polovině léta za teplejšími teplotami a dalšími výlety. Zatímco v této roční době jsou přístavy a lodě přeplněné, rezervujte si výlet na léto, pokud chcete vidět divokou zvěř jako medvědy a lososy. Kromě toho, pokud máte rádi pěší turistiku a jiné outdoorové aktivity, je to kvůli vysoké teplotě a delším dnům nejlepší doba k návštěvě.
  • Národní park Denali se otevírá zhruba v polovině června, takže si na tuto dobu určitě naplánujte výlet po souši i po moři.
  • Teploty se začínají v srpnu snižovat a během tohoto měsíce můžete také sbírat bobule v mnoha přístavech!
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si aljašskou plavbu Krok 10

  3 Navštivte v květnu nebo září a užijte si nižší ceny a chladnější teploty. Květen a září jsou považovány za „nízkou“ sezónu pro aljašské plavby, takže si vyberte jeden z těchto měsíců, pokud chcete soukromější výlet. Pokud chcete jedinečný výhled s jarními květy nebo listy, naplánujte si výlet na jeden z těchto měsíců.
  • V květnu budete moci vidět působivější vodopády a možná uvidíte více divoké zvěře, která se vynoří ze zimního spánku.
  • V září můžete stihnout konec lososové sezóny a možná dokonce uvidíte polární záři!
  reklama

Metoda 4 ze 4: Maximálně využijte svou cestu

 1. Obrázek s názvem Plan an Alaskan Cruise Step 11

  1 Zarezervujte si včasný let do odletového přístavního města. Mezi hlavní přístavní města pro odjíždějící plavby na Aljašku patří Seattle, Anchorage nebo Vancouver. Nezapomeňte si rezervovat let poté, co jste si naplánovali plavbu, a dvakrát si to ověřte pomocí výletní linky, abyste se ujistili, že máte správné přístavní město. Pokud se tam dostanete brzy, můžete si město užít jako bonus navíc!
  • Většina lidí se rozhodne letět do přístavního města den před odletem, aby se vyhnuli zmeškání plavby kvůli zpoždění letu. Pokud se plánujete dostat do přístavního města den předem, určitě si rezervujte hotel na tu noc!
 2. Obrázek s názvem Naplánujte si plavbu po Aljašce, krok 12

  2 Pro nejlepší výhled si vyberte pokoj s balkonem. Větší lodě mívají více balkonových pokojů, které nabízejí úchvatný výhled na divokou zvěř na Aljašce. Pokud je vaším cílem prohlídka města, vydejte se na balkonovou místnost a zabalte si dalekohled, abyste viděli všechna úžasná zvířata a scenérii.
  • Běžné kajuty mívají menší přístavní okna, která přesto mohou nabídnout krásný výhled do divočiny.
  • Pokud pro vás nejsou důležité výhledy, můžete ušetřit peníze výběrem vnitřní kabiny, která nebude mít žádná okna a je mnohem levnější.
 3. Obrázek s názvem Naplánujte si plavbu po Aljašce, krok 13

  3 Uspořádejte pobřežní aktivity, které nejsou spojeny s plavební linkou. Prozkoumejte města, kde se s plavbou zastavíte, a podívejte se na společnosti, které nabízejí výlety mimo výletní linku. Hledejte aktivity, jako jsou vyhlídkové lety letadlem, rybářské výlety, sáňkování psů, rafting na divoké vodě nebo dokonce výlety na koloběžce s průvodcem.
  • Nezapomeňte si zkontrolovat jízdní řád plavební linky, abyste měli dostatek času na dokončení exkurze a návrat na loď, než odpluje.
  • Vzhledem k tomu, že si je budete rezervovat odděleně od plavby, nezapomeňte si sbalit potvrzení o nákupu výletů pro případ, že byste rezervaci potřebovali potvrdit.
 4. Obrázek s názvem Plan an Alaskan Cruise Step 14

  4 Zabalte si oblečení, které můžete nosit ve vrstvách, a naplánujte si tak jakýkoli typ počasí. Počasí na Aljašce může být nepředvídatelné a město od města se velmi liší. S sebou si vezměte lehčí trička, šortky, delší kalhoty, těžší bundu, ponožky a tenisky. Pokud máte v plánu vyrazit na výlet, vezměte si s sebou boty a pokud má loď bazén, plavky!
  • Nezapomeňte na další vrstvené položky, jako jsou šály, čepice a rukavice pro případ, že by se počasí velmi ochladilo.
  • Nezapomeňte si sbalit opalovací krém na dny, kdy máte na sobě lehčí oblečení. Aljašské slunce v létě může být velmi jasné
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Zkuste si naplánovat cestu alespoň 6 měsíců předem, abyste měli jistotu, že získáte dobré nabídky a budete si moci rezervovat výlety a výlety, které chcete.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Woody Allen a Mia Farrow jsou tématy nejnovějšího čtyřdílného dokumentárního cyklu HBO. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.

Snadno jeden z nejzábavnějších turnajů na Tour, 2021 Waste Management Open se koná tento týden. Zde je návod, jak sledovat živý přenos online.

Speciální den pro učitele: Judy Murray a Gloria Connors - pilíře pro Andyho a Jimmyho

Sledujte premiéru LEGO Masters online bez kabelu.

Jak vypracovat své abs v těhotenství. Jako těhotná žena se můžete bránit myšlence na zkrocení břicha a procvičení svalů ab ze strachu, že by tato cvičení mohla vašemu dítěti ublížit. Ale vaše břišní svaly hrají klíčovou roli v ...

Letní tábor může být zábavným a vzrušujícím dobrodružstvím nebo nešťastnou, hrubou zkouškou. Zlepšete si zážitek z letního tábora správným balením. Vytvořte si seznam oblečení, toaletních potřeb a dalších věcí, které budete potřebovat, nebo požádejte vedoucího tábora o ...