Jak hrát koště

Pokud jste o koštěti dosud neslyšeli, nebojte se, nejste sami. Chcete -li získat podstatu koště, představte si hru hokeje. Sundejte brusle, oblékněte hráče do ulic a nahraďte puk míčem. Nakonec- jak jste pravděpodobně uhodli z názvu- nahraďte hokejky košťaty a máte koště. Je to rychlý sport, který kombinuje aspekty hokeje i fotbalu, a není divu, že si získává na popularitě na kluzištích všude.

Část 1 ze 4: Hraní hry

 1. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 1

  1 Postavte si soud. Oficiální hřiště na koště je 61 stop dlouhé a 85 stop široké a vaše cíle jsou umístěny na obou koncích. Pokud hrajete venku, je důležité odstranit led od nerovností, sněhu a dalších nečistot, pokud je to možné. Kolem branky by se měl rozprostírat půlkruh, kterému se říká brankoviště. Hráč nemůže navázat kontakt s koštětem, když je uvnitř brankoviště, a brankář nemůže opustit tuto oblast.
 2. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 2

  2 Najděte si rozhodčího. Tento krok je volitelný, pokud hrajete rekreačně. Rozhodčí spustí a zastaví hodiny, bude volat penalty a provádět vhazování. Tento rozhodčí by měl být samozřejmě velmi dobře informován o oficiálních pravidlech košťat. Nejaktuálnější knihu pravidel najdete na webových stránkách USA Broomball.
 3. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 3

  3 Nastavte časovač. Oficiální hra na koštěti se skládá ze dvou polovin, z nichž každá má alespoň 30 minut. Týmy by si měly na konci každého poločasu vyměnit strany. V závislosti na pravidlech, která váš tým dodržuje, může být povoleno prodloužení, pokud na konci dojde k nerozhodnému výsledku. Týmům jsou povoleny minimálně dvě přestávky mezi třetinami a mohou použít jeden šedesátisekundový časový limit na hru.
 4. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 4

  4 Začněte každé období obličejem dolů uprostřed kluziště. Při vhazování se hráč z každého týmu setká v kruhu uprostřed kluziště. Rozhodčí odhodí míč a každý hráč se pokusí získat držení, aby zahájil období. Po každém vstřeleném gólu bude následovat také vhazování.
  • Hráči se nemohou navzájem dotknout, dokud míč nespadne. Jejich košťata se nemohou dotknout míče, dokud se nedotkne ledu.
  • Pokud váš kurt nemá kruh ve středu hřiště, ujistěte se, že hráči, kteří se neúčastní vhazování, jsou vzdáleni alespoň patnáct stop.
  • Dojde-li k přerušení hry z jakéhokoli důvodu, například z důvodu trestu, dojde k vhazování bez ohledu na to, kde bylo zastavení zastaveno.


 5. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 5

  5 Pokuste se dostat míč do branky soupeřova týmu. Toho lze dosáhnout spuštěním míče nebo přihrávkou se svými spoluhráči. Povoleny jsou průkazy provedené hráčovým koštětem nebo nohou. Tým, který na konci hry dosáhl nejvíce gólů, je prohlášen za vítěze.
  • Branka je legální, pokud je zasažena metlou do branky, odrazí se od těla jakéhokoli hráče do branky nebo vstoupí do branky, když je hráč v brankové bráně proti své vůli (tj. Je tažen nebo připnut jiným hráčem).
  • Gól je nezákonný, pokud je úmyslně zasažen do branky něčím jiným než koštětem, pokud je hráčovo koště výše než jeho ramena, pokud je hráč v brankovišti, pokud vstoupí po bzučáku, nebo pokud se odrazí do gól od rozhodčího.
  reklama

Část 2 ze 4: Naučit se základy

 1. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 6

  1 Sledujte, jak se hraje koště. Jako začátečníkovi je vždy užitečné vidět, jak hra ve skutečnosti vypadá. Není to sport, který byste pravidelně objevovali na ESPN, ale naštěstí Mezinárodní federace košťálových asociací nabízí videa her online. Podívejte se na ně, abyste viděli, jak někteří zkušení broombaloví atleti hrají hru od začátku do konce.
  • Pokud má vaše město ligu v koštích, zastavte se a podívejte se na některou z těchto her. Na vlastní kůži uvidíte, jaké by to bylo hrát tam, a osvojíte si některé techniky.
 2. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 7

  2 Určete náklady. Na rozdíl od některých sportů vyžaduje broomball několik kusů specifického vybavení. Je důležité rozhodnout se, kolik jste ochotni utratit, a zjistit, kde ve vašem okolí můžete toto vybavení koupit. Pokud máte potíže s nalezením správných kusů, existuje několik oficiálních stránek s vybavením pro košťata. Kromě toho budete muset prozkoumat náklady na pronájem času na kluzišti nebo placení poplatků do ligy.
  • Pokud doufáte, že ušetříte, podívejte se na weby jako CraigsList, kde najdete použité možnosti.
  • Pokud nejste vybíraví na standardní vybavení pro koště, některé vybavení lze vyměnit za věci, které již máte. Můžete například použít fotbalový míč místo koště a můžete použít hokejové sítě namísto regulačních velikostí.
 3. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 8

  3 Procvičte si dovednosti stavebních bloků. Jakmile uvidíte, co obnáší hra koště, začněte s kondicí! Je to těžký kardio sport, takže běh, jízda na kole nebo používání elipticalu vám může pomoci s přípravou. Jednoduché cvičení, jako je odpalování koštěte do sítě nebo o zeď, vám pomůže získat představu o vybavení, které budete používat. reklama

Část 3 ze 4: Shromažďování vašeho vybavení

 1. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 9

  1 Najděte si hůl, která je pro vás to pravé. Hůlkám se také říká „košťata“ a jsou vaším nejdůležitějším vybavením. Mohou se pohybovat kdekoli od 20 $ do více než 100 $. Košťata mají hřídele vyrobené ze dřeva nebo hliníku, ale možná budete chtít oba vyzkoušet, abyste se rozhodli, který z nich vám připadá lepší.
 2. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 10

  2 Koupit nebo půjčit si koště a sítě. V závislosti na oblasti hry existují různé druhy míčů. Venkovní míč mohl být zaměněn za fotbalový, i když o něco menší. Vnitřní koště má stejnou velikost jako venkovní míč, ale má hladký exteriér. Míče se obvykle prodávají za přibližně 20 dolarů a doporučuje se, aby každý tým měl svůj vlastní. Sítě na košťata jsou větší než standardní hokejové branky, měří 1,8 metru a 8 stop, zatímco standardní hokejové branky mají 1,2 metru a šest stop.
 3. Obrázek s názvem Play Broomball Step 11

  3 Rozhodněte se, jaké boty nosit. Protože se koště hraje na ledě, je důležité mít správnou obuv! Normálním teniskám to bude vyhovovat, ale boty vyrobené speciálně pro broomball poskytnou hráči větší trakci. Podrážka je vyrobena ze silné neoprenové pěny, která pomáhá přilnavosti na ledu. Stejně jako míčky jsou tyto boty specifické pro vnitřní nebo venkovní hru. Boty jsou obvykle nejdražším zařízením na košťata, takže nakupujte!
 4. Obrázek s názvem Play Broomball Step 12

  4 Pořiďte si helmu. Na rozdíl od jiného vybavení nemusí být vaše helma specifická pro koště. V koštěti se používá standardní hokejová helma a můžete si také přidat obličejový štít, pokud se rozhodnete. Někteří rekreační hráči nepoužívají helmy, ale jsou důrazně doporučováni, protože hrajete na kluzkém ledě. reklama

Část 4 ze 4: Budování týmu

 1. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 13

  1 Zeptejte se na místních kluzištích, zda existují existující týmy, které by se mohly připojit. Pokud ne, vytvořte si vlastní. Najměte přátele, spolupracovníky a sousedy, aby si mohli hrát. Pokud doufáte, že vytvoříte konkurenceschopnější tým, může být dobrým začátkem zveřejňování letáků v parcích a na kluzištích a také vyhledávání online.
  • K vytvoření týmu potřebujete minimálně 6 lidí a na hru 12 lidí.
  • Standardní tým se skládá ze tří útočníků, dvou obránců a jednoho brankáře.
 2. Obrázek s názvem Play Broomball Step 14

  2 Praxe. Zajistěte, aby všichni rozuměli pravidlům, která najdete zde. Najděte si čas na setkání a práci na cvičeních. Čím více můžete scrimmage jiné týmy, tím lépe!
 3. Obrázek s názvem Play Broomball Krok 15

  3 Najděte ligu, ve které budete soutěžit. Tento krok je samozřejmě pouze pro ty, kteří chtějí získat větší konkurenceschopnost. Web USA Broomball nabízí vyhledávač k nalezení lig poblíž vašeho města. Ačkoli to není tak běžné jako hokej nebo fotbal, získává na popularitě. Ve většině států existují městské i vysokoškolské ligy. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu hrát koště pro zábavu s normálními košťaty? Ano můžeš. Hra se dříve hrála s košťaty s odříznutými koncovými štětinami a buď se namočila do vody (dočasně), nebo se ponořila do vosku, aby byly konce tvrdé. Pokud hrajete sami, můžete samozřejmě použít, co chcete. Pokud hrajete ligu, dokonce i rekreační, je nejlepší pořídit si skutečnou košťálovou hokejku s tvrdým gumovým koncem. Totéž platí pro boty - můžete hrát ležérně v teniskách nebo zimních botách s gumovou podrážkou, ale pokud jste v lize, budete si chtít pořídit boty na koště. Doporučil bych hokejové nebo cyklistické přilby na jakékoli úrovni, protože nikdy nevíte, kdy uklouznete a spadnete nebo zda dojde k nechtěnému kontaktu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Přijďte připraveni s vodou, občerstvením a první pomocí na kluziště. Hra může být namáhavá a zůstat hydratovaná (zejména v chladu) je klíčová.
 • Brankáři budou vyžadovat více vybavení než ostatní hráči. Doporučuje se nosit masky, chrániče hrudníku, rukavice a chrániče holení.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Podobně jako hokej je i koště agresivní sport, kterému může bez řádného vybavení hrozit vážné zranění. Pokud hráči nejsou připraveni se srazit, stanovte pravidla nekontaktování.
 • Hraní na ledě může také způsobit zranění. Ať už hrajete nebo ne, buďte na ledě opatrní.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak kroutit ušima. Kroutit ušima je docela vzácná dovednost díky tomu, jak se lidé v průběhu času vyvíjeli. Ne každý to dokáže, takže abyste se dozvěděli, jak na to, je důležité nejprve vědět, o co jde. Díky lepší představě o tom, co očekávat, ...

Pocit nervozity je naprosto normální. Ve skutečnosti každý čas od času zažije nervózní nervozitu, jen se to naučí dobře skrývat. Ať už se chystáte na velkou událost nebo řešíte překvapivou situaci, existuje několik věcí ...

Tennessee otevírá fotbalovou sezónu 2019 vs. Georgia State. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Ve čtvrtek večer má premiéru 9. sezóna seriálu Chrisley Knows Best. Zde je návod, jak můžete sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Video: Djokovič a Nadal jsou tak unavení, že nemohou vydržet ani vítězný ceremoniál

Z Wimbledonu se stahuje pětinásobná šampionka Venus Williamsová