Jak hrát Left 4 Dead pro začátečníky


Tento článek vysvětlí základy toho, jak přežít ve Valve FPS Multiplayer, Left 4 Dead. Upozorňujeme, že tato strategie byla vytvořena v době ukázky, takže tento článek může být zastaralý.

Část 1 ze 3: Ovládněte své zbraně

 1. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 1

  1 Ovládněte pistoli. Boční rameno ve vašem inventáři, pistole mohou být vybaveny druhou pistolí pro výrobu duálních pistolí. Pistole mají nekonečnou munici a 15 nábojů na zásobník; když používáte dvojité zbraně, máte 30 nábojů na zásobník. Pistole použijete, pokud vás srazí hordy zombie.
  • Vždy, když ho najdete, vezměte druhý do dvojího ovládání. Více střel k výstřelu. Skrčení zvyšuje přesnost, a to až do okamžiku, kdy se pistole stane účinnou ve značném dosahu.
  • Použití pistole, kde je to možné, vám umožní uložit vaši vzácnou primární munici, když ji opravdu potřebujete.


 2. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Krok 2

  2 Mistr brokovnice. Existují 2 druhy brokovnic. První z nich je základní čerpadlo s 12 měřidly. Pojme celkem 8 granátů a musí být čerpán po každém výstřelu. Druhá brokovnice je brokovnice Riot s rozchodem 20 a nosností 10 nábojů. Po výstřelu automaticky načte další náboj do komory a je velmi rychle připraven znovu vystřelit. Vynikající pro boj zblízka, zvláště v rojových situacích.
 3. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 3

  3 Mistr automatiky. Uzi má 50 výstřelů s vysokou rychlostí střelby, je to dobré pro rojové situace, ale můžete být snadno sraženi, když jste mimo munici. M16 je rychlejší a silnější a měl by být vždy k dispozici, pokud dáváte přednost automatice. Je však třeba poznamenat, že obě tyto zbraně velmi rychle spotřebovávají munici, takže se vaše výstřely počítají.
 4. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 4

  4 Ovládněte namontované věže. Jsou podobné minigunům Heavy v TF2, minigun může při použití rychle za sebou sundávat roje zombie. Mějte však rychlost střelby rozdělenou; nepřetržitá palba věž přehřívá a pak jste otevřeni útoku a pravděpodobně vás Horda rychle zabije.
 5. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 5

  5 Ovládněte pušku. Tato zbraň s 15 slotovými sponami dokáže zabít normální zombie jediným úderem do hlavy. Puška má funkci přiblížení a skvěle se tvaruje v boji na dlouhou vzdálenost. S touto zbraní máte také možnost střílet více než jednou zombie v řadě za sebou.
  • Pokud například stojí za sebou tři zombie, jeden výstřel puškou je všechny zabije.
  • Také jste schopni střílet a zabíjet zombie skrz dveře, některé zdi a další předměty, které blokují zombie před přímou palbou z jiné zbraně.
  • Jeho pádem je boj zblízka- tato zbraň nefunguje tak dobře v boji zblízka, jako některé jiné a během boje zblízka s nakaženým je funkce rozsahu pušky zbytečná.
 6. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 6

  6 Mistrovské granáty. První je Molotovův koktejl. Tento granát může zanechat ohnivou zeď, která zabije zombie překvapivě rychle, ale ne okamžitě (hořící nakažení na vás mohou stále běžet až do smrti), vynikající v rojových situacích. Zaměřte se dobře; hodíte -li ho příliš blízko domova, vy a vaši spoluhráči kolem vás budou neschopní nebo těžce poškozeni.
 7. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 7

  7 Použijte Pipe Bombs. Kromě mini zbraně je trubková bomba pravděpodobně nejlepším zařízením ve hře. Po vyhození se téměř každý nakažený výstřelem do ucha rojí rourovou bombu. V každém daném scénáři mohou být trubkové bomby použity k úplnému očištění oblasti od infikované před vstupem do ní.
  • Buďte si však vědomi; když angažujete čarodějnici, neházejte to přímo na ni. To bude mít za následek, že čarodějnici jednoduše naštvete a pak se k vám přiblíží pryč od bomby, která se chystá vybuchnout, takže to nebude mít žádný účinek, kromě promarněné trubkové bomby a čarodějnice, která vás bije.
 8. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 8

  8 Používejte útoky na blízko. Všechny předměty a zbraně lze použít k utracení infikovaných. Mlátit srazí nakažené zpět, takže máte čas zaměřit se nebo znovu nabít, nebo vám koupit čas, pokud ho zaplaví Horda.
  • Lze jej použít k sražení lovce z připnuté spojenecké truhly a osvobození spojence, kterého chytí jazyk kuřáka, je osvobodí.
  • Může být také použit k upoutání pozornosti tanku, který útočí na přítele.
  • Útok na blízko by měl být také použit k tlačení Boomerů zpět, když útočí, aby přeživší nebyli uklouzáni, když je Boomer zabit.
  reklama

Část 2 ze 3: Naučte se své nepřátele

 1. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 9

  1 Sledujte naše pro Infikované. Infikovaní se běžně nacházejí v chůzi a jsou po většinu času docela slabí, ale ve velkém množství jsou Infected tím nejsmrtelnějším nepřítelem v celé hře. Vyprovokují je fyzické boje, střelba, používání baterky a objevování se v jejich zorném poli. Když budou informováni o vaší přítomnosti, budou rychlí a hbití, ale přesto je lze snadno sundat.
  • Infikovaní se mohou rojit v obrovských počtech, dokonce 100 najednou, což povzbuzuje vás a vaše přátele (ať už AI nebo lidi), aby drželi pohromadě. V těchto situacích je obtížné se s nakaženými vyrovnat, protože obvykle přicházejí ze 2 nebo 3 různých směrů. Existuje řada různých způsobů, jak zastavit infikované, ale nejlepší jsou potrubní bomby, Molotov a upevnění pozice a držení nakaženého zpět.
  • Velké hordě bude někdy předcházet dramatická hudba a vzdálený zvuk ječení.
 2. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 10

  2 Zabijte Boomery. Jedná se o speciální typ nakažených. Boomers mohou zvracet na přeživší a přitahovat roje Infikovaných. Když jsou Boomerové zabiti, explodují a vytvoří oblak hnisu a žluči, čímž také přitahují roje nakažených.
  • Nejlepší způsob, jak se s nimi vypořádat, je odstrčit je, když jsou v bezpečné vzdálenosti, a zabít je.
  • V náhodných okamžicích jsou překvapivě rychlí a rychle vtrhnou do místností, zvracejí na přeživšího a odejdou. Zabraňte tomu, aby k tomu docházelo, posloucháním jejich říhajících a klokotajících zvuků a občasných těžkých kroků.
 3. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 11

  3 Vyhněte se kuřákům. Jedná se o speciální typ nakažených. Vysoký nakažený, který dokáže omotat jazyk kolem přeživších a odtáhnout je pryč od svého týmu, se kuřáky obvykle dají snadno zabít, ale jakmile mají vašeho spoluhráče na jazyku, musíte je zachránit. Rychle.
  • Nejlepší způsob, jak zabít kuřáka, je zabít hráče nabaleného, ​​což zastaví kuřáka tažení přeživšího. Poté udělejte několik kuliček na kuřáka, dokud nevybuchne v kouřový mrak.
  • Kouřový mrak, který opouští, je menší překážkou; mírně zkresluje váš zrak a způsobuje, že váš tým hlasitě kašle.
  • Zda je kuřák poblíž, poznáte podle jejich hackerského kašle a surového výkřiku.
 4. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 12

  4 Hledejte Lovce. Jedná se o speciální typ nakažených. Lovci jsou nebezpečným typem nakažených. Vyskočí na vás rychlými rychlostmi a přitlačí vás na zem. Když se vrhnou na přeživšího, přeživší, který je připnutý, způsobí těžké poškození, které povede k pracovní neschopnosti a poté k smrti, pokud jim spoluhráč samozřejmě nepomůže.
  • Je dobré je sundat ze svého spoluhráče co nejrychleji, zvláště pokud nemáte v rukou dobrou zbraň. Ale ujistěte se, že je zabijete, zatímco se potácí, nebo se na vás jednoduše znovu vrhnou.
  • Lovce může také zastavit přeživší, který je zabije, když se vrhnou. To zabrání tomu, aby vás Hunter připnul a omráčil.
  • Poté může být snadno zabita, zatímco je omráčena.
  • Když je někdo poblíž, poznáte to podle začarovaného ječení a vrčení.
 5. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 13

  5 Pozor na Čarodějnice. Jedná se o speciální typ nakažených. Čarodějnice se běžně vyskytují v oblastech, kam přeživší POTŘEBUJÍ jít, což z nich dělá skutečnou bolest a je těžké se jí vyhnout. Čarodějnice je neuvěřitelně nebezpečná, dokáže bít přeživší na jeden zásah a na expertní obtížnost dokáže zabít na jeden zásah.
  • Čarodějnice je nalezena plačící na podlaze, a pokud jste chytří, můžete se čarodějnici vyhnout a zabránit svému týmu, aby s ní bojoval, ale v některých situacích musíte čarodějnici zabít, abyste mohli pokračovat (např. Na schodišti). Čarodějnice vždy zaútočí na osobu, která ji provokuje.
  • Nejlepší způsob, jak se s ní vypořádat, je NEJEDNAT se s ní, prostě ji nechat být a vypnout světla blesku. Pokud ji MUSÍTE zabít a jste vybaveni brokovnicí, zamiřte do hlavy. Jedna dobře umístěná střela do hlavy může čarodějnici okamžitě zabít, pokud zasáhnou všechny pelety, čímž se vyhnete jakémukoli poškození, které může způsobit vám nebo vašemu týmu. Pokud ji nezabijete okamžitě nebo jste vybaveni jednou z dalších zbraní a ona vás pronásleduje, držte se mimo její dosah a mířte jí na hlavu. Pokud dosáhne svého cíle, zabije ho (Expert) nebo ho zneschopní (jakákoli jiná obtížnost).
 6. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 14

  6 Vyndejte tanky. Jedná se o speciální typ nakažených. Tank je naprosto masivní Infected a je nejsilnějším nepřítelem ve hře. Je asi dvakrát větší než Survivors a na obtížnost Expert je obzvlášť těžké ho zabít. Dokáže sebrat bloky betonu a auta a hodit je na vás, stejně jako vás srazí svými obřími pažemi. Boju s Tankem se nelze vůbec vyhnout; uvidí vás a okamžitě zaútočí na váš tým.
  • Sejmutí tanku je docela snadné, pokud většina nebo celý váš tým nosí útočné pušky. Rychlá palba na tank pomocí těchto zbraní může tank sestřelit během několika sekund. Duální pistole jsou také dobré zbraně pro použití proti tanku. Další skvělou taktikou proti tanku je hodit Molotov, aby ho zapálil, což mu více vysaje zdraví, ale mějte na paměti, že v režimech kampaně nebo přežití to výrazně zvýší rychlost běhu tanku. Ve Versus byste se měli vždy pokusit zapálit Tank hráče, protože to ve skutečnosti trochu sníží jeho rychlost.
  • To, zda někdo přichází, poznáte podle hromových kroků, zlověstné hudby, která jim předchází, nebo podle jejich výrazného řevu.
  reklama

Část 3 ze 3: Stát se odborníkem

 1. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 15

  1 Starej se o své zdraví. Nejprve se naučte používat první pomoc MedPack, která vás uzdraví alespoň z 80% zdraví, ale může vám dát o něco více, pokud se uzdravíte s již tak vysokým zdravím. Mohou být také použity k uzdravení spoluhráčů. A konečně jsou léky proti bolesti, které vám dočasně poskytnou zdraví, které se pomalu vyčerpá, ale na čas pomůže. Nejlépe se používá ve 40-65% HP.
  • Balíčky MedPack se nacházejí na začátku a na konci každé mapy a nacházejí se také (zřídka) v oblastech mapy. Použijte tato štěňata, když se blíží konec (25% zdraví nebo méně).
  • Vědět, kdy se uzdravit. Balíček zdraví používejte pouze tehdy, když to zoufale potřebujete, pilulky použijte, pokud to není vážné, nebo si potřebujete zlepšit zdraví, abyste mohli běžet rychleji.
 2. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 16

  2 Nezastavuj se. Vždy se hýbejte, pokud zůstanete ve stejné oblasti příliš dlouho, nakažený přijde a zabije vás, zejména na znalce.
  • Pokud se vám daří, nehromažďujte si zdravotní balíčky ani prášky. Sdílejte je s ostatními, protože i slabý hráč je čtvrtou zbraní a potřebujete všechny zbraně, které můžete získat.
 3. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 17

  3 ZŮSTAŇTE SPOLU! Klíčem k L4D je pracovat jako tým. Pohybujte se společně, střílejte společně a sdílejte společně. Pokud se rozhodnete, že chcete jít na 'I Am Legend' se zombie, kuřák nebo lovec si vás najde a snadno vás vyzvedne.
 4. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 18

  4 Strategicky využívejte boj zblízka. Pokud se na vás nakažení začnou nabíjet a vy načítáte znovu, nabijte je zpět, zálohujte a znovu načtěte. Poté otevřete oheň.
 5. Obrázek s názvem Play Left 4 Dead for Beginners Step 19

  5 Strategicky využívejte přikrčení. Skrčte se, když se blížíte k rojům (to předpokládá, že nemáte žádné molotovy ani potrubí) a pokračujte ve stříkání zombie. Skrčení usnadňuje lidem za vámi střílet a stabilizátorům menší zpětný ráz při střelbě.
 6. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 20

  6 Začněte na obtížnosti Easy a postupujte nahoru. Pokud jste ve hrách Valve noví, zvolte jednoduchou obtížnost. Pokud jste v Left 4 Dead noví, zvolte normální. Po jedné hře za normálních okolností hrajte chvíli s pokročilou. Pak, když se cítíte sebevědomě, jděte na expert. Nespěchejte: věnujete čas zvládnutí hry!
 7. Obrázek s názvem Hrát Left 4 Dead pro začátečníky Krok 21

  7 Buďte neustále ve střehu. Pamatujte si, že zombie roje a speciální infikovaní mohou přijít kdykoli, takže buďte vždy ve střehu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu hrát se dvěma hráči na 'Left 4 Dead'? Klikněte na multiplayer nebo vytvořte zápas a pozvěte své přátele.
 • Otázka Jak nastavím klíče v Left 4 Dead? Musíte jít do nastavení, vybrat „možnosti ovládání“ a nastavit je na „rady/komentáře“.
 • Otázka Jak se mohu uzdravit na PC verzi této hry? Stejné jako na jakékoli jiné platformě: použijte medkit.
 • Otázka Platí vše v této příručce také pro druhou hru? Většinou ano, ale dávejte si pozor na nabíječky (které jsou jako tanky) a žokeje (které jsou podobné lovcům).
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Během většiny finále musíte bránit svou pozici, dokud nepřijde záchrana. Když to udělá, RUN pro to. Místo je zahlceno infikovanými, nemůžete se zastavit a bojovat se všemi.
 • Když vás Smoker chytne, máte pár sekund na to, abyste ho zastřelili a zabili. Pokud to nezabiješ, začne tě táhnout.
 • Když stojíte tváří v tvář tankům, zkuste jej obejít a střílet na tank, dokud není pokořen.
 • Pokud se musíte rozdělit, jděte vždy po dvou. Pokud je někdo zasažen speciálním infikovaným, druhý hráč ho může zabít.
 • Pomocí molotovů na roje, potrubí vyčistěte oblasti od zombie.
 • Pokud víte, že se blíží roj a máte s sebou trubkové bomby, POUŽIJ JE. Vzhledem k tomu, že infikovaní mají mentalitu 6letého dítěte, budou se choulit kolem všeho, co bliká a bliká, což je trubková bomba. Potrubní bomby jsou velmi snadným způsobem, jak potlačit roje, pokud máte málo munice.
 • Když míjíte čarodějnice, uvědomte si, že je fyzický kontakt děsí, a pokud ji uvidíte, jak začne vstávat nebo vrčet, ZPĚT! Nechte ji být a najděte jiný způsob, jak ji obejít, pokud není jiné cesty, zabijte ji.
 • Vždy mějte nabité zbraně! Pokud stisknete znovu načíst a zombie nebo zombie, začněte je útočit na blízko. Vaše zbraň se stále dobíjí, zatímco jste na blízko!
 • Pokuste se najít granáty a zdraví všude, kam jdete, ale nechoďte příliš daleko od svého týmu.
 • Po vstupu do místnosti vždy zavřete dveře, je to úhledná malá barikáda, ale pozor! Infected to snadno prorazí, takže je zastřelte, když začnou dělat díry ve dveřích.
 • Neplýtvejte svým MedPackem! Použijte, když je obrazovka šedá a máte méně než 25% zdraví, nebo když se chystáte zahájit finále s nízkým zdravím.
 • Pokud je to možné, upozorněte své spoluhráče na své činy nebo na útok kuřáka/lovce/boomera/hordy pomocí přiložených funkcí VOIP (hlasový chat). Ve většině situací je to rychlejší než psaní.
 • Pokud je v okolí kuřák, zkuste se nechat obklíčit běžným nakaženým. Jazyk bude stále táhnout, ale nakažení brání jazyku, aby vás přitáhl ke kuřákovi. To je užitečné zejména ve snadném režimu. Škody, které pravidelné infikované rozpoutání způsobí, jsou slabší než kuřácký hněv.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud se Boomer zvrtne, připravte se, nabijte a vybavte, protože se blíží bouře.
 • Kuřácký jazyk vás přitáhne k sobě, pokud to překážka zastaví, začne vás mačkat k smrti a nechá vás uvěznit pro další nakažené, aby na vás snadno zaútočili.
 • Lovci vám mohou rychle vysát zdraví. Zajistěte, aby lovci na blízko odešli spoluhráči co nejdříve, nebo je srazili, jak se vrhají. Na rozdíl od obecné víry to tak je mnohem rychlejší lovcům melee z vašich spoluhráčů, místo aby je zastřelili.
 • Boomers zvratky upozorní infikované a způsobí, že vás napadnou. Ujistěte se, že je smeknete a poté je zastřelíte, aby nebyli pokryti zvratky.
 • Tanky mohou odhazovat bloky betonu, které vás rozdrtí, a neustále sledujte, co tank dělá.
 • Na obtížnost Expert, Čarodějnice zabije každého, kdo ji vyprovokuje na JEDEN HIT!
 • Roje jsou velmi smrtící, určitě se nenechte obkroužit nakaženými. Pokud ano, nezapomeňte, že útok na blízko je velmi užitečný.
 • Kuřáci vás mohou táhnout z velké vzdálenosti, jakmile vás přitáhnou ke kuřákovi, začne vás bít. Zajištěného spoluhráče určitě okamžitě uvolněte.
reklama

Populární Problémy

Zjistěte vše o tom, jak sledovat Hallmark's Love and Sunshine v televizi a online.

Bývalý prezident Barack Obama se připojuje k Desus & Mero na půlhodinový rozhovor. Zde je návod, jak to sledovat online zdarma.

Pokud jste v USA, můžete sledovat dnešní zápas třetího kola Fulham vs Aston Villa FA Cup.

Staří rivalové Syracuse a Georgetown se setkají v sobotu ve Washingtonu, DC. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte kabel.

Elina Svitolina potvrdila, že po sňatku s Francouzem Gaelem Monfilsem bude po zbytek své hráčské kariéry nadále používat své rodné jméno.

Federer se s těmito 5 hráči setkal téměř ve všech typech podmínek.