Jak zavěsit těžké předměty ze stropu

Od světel a ventilátorů až po umění a rostliny mohou visící předměty ze stropu působit jedinečnějším a stylovějším dojmem a současně otevírat spoustu místa navíc. Pokud je váš strop podepřen trámy, připevněte těžký předmět přímo na stropní trám, abyste získali další podporu. Pokud je váš strop dutý, můžete místo toho použít kolébkové šrouby k podepření těžkého předmětu. Pokud nejste obeznámeni se strukturou svého domova, je vždy nejlepší poradit se s odborníkem, ale ve většině případů byste neměli mít problém zavěsit na strop něco těžkého.Metoda 1 ze 2: Montáž předmětů na stropní nosníky

 1. Obrázek s názvem Zavěšení těžkých předmětů ze stropu Krok 1

  1 Na konec malé tyčinky nebo hmoždinky přilepte silný magnet. Vezměte si balíček silných zemských magnetů z místního obchodu s řemeslnými výrobky a poté je za horka přilepte na dno malé tyčinky nebo hmoždinky dlouhé asi 5 až 7,6 cm. Počkejte, až lepidlo úplně zaschne, abyste mohli hůl použít jako improvizovaný hledač hřebů.
  • Zemské magnety jsou super malé - zhruba jako váš růžový nehet.
  • Můžete si vzít větev ze svého dvora nebo místního parku a oříznout ji, aby byla krátká.
 2. Obrázek s názvem Viset těžké předměty ze stropu Krok 2

  2 Najděte magnet na stropě. Vylezte nahoru po žebříku, abyste se mohli pohodlně dostat na strop paží. Držte magnet až ke stropu a pohybujte jím při hledání čepu. Pohybujte magnetem dokola, dokud neucítíte, že ho trochu taháte. V tomto okamžiku magnet pusťte a zjistěte, zda drží na svém místě. Posuňte magnet kolem této oblasti, abyste získali představu o tom, kde trám začíná a končí.
  • Hledač kolíků může být trochu obtížné manévrovat se stropem, takže magnet vám může ušetřit čas a potíže.
  • Než úspěšně najdete trám, může to trvat několik pokusů.
  • Jako obecné pravidlo mějte na paměti, že většina nosníků je od sebe vzdálena 41 palců.
  • Kdykoli je to možné, je nejlepší zavěsit těžký předmět na stropní trám. Tímto způsobem má položka spoustu podpory.
 3. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 3

  3 Přesné místo označte malířskou páskou. Odtrhněte malou část malířské pásky a umístěte ji přesně tam, kde se drží magnet, abyste si pamatovali, kde je váš trám. V ideálním případě bude tento trám kolem místa, kam chcete zavěsit těžký předmět.
  • Jako mimořádné opatření můžete pomocí vyhledávače čepů najít a označit oba okraje stropního nosníku.
 4. Obrázek s názvem Viset těžké předměty ze stropu Krok 4

  4 Proveďte další měření, pokud předmět zavěsíte na více než 1 místo. Mějte na paměti, že některé těžké předměty, jako houpačka, se možná budou muset připojit ke stropu na více než 1 místě. Změřte vzdálenost mezi těmito dalšími skvrnami a věnujte čas jejich označení kouskem malířské pásky nebo tužky.
  • U určitých předmětů, jako je houpačka, budete chtít změřit prostor alespoň 14 palců (36 cm) před a za nosníkem, abyste měli dostatek prostoru k použití předmětu.
  • Znovu proveďte kontrolu hledáčkem nebo magnetem, abyste se ujistili, že podél trámu stále běží další značky.
  • Některé velké objekty musí být podepřeny na několika místech. U těchto montáž na více než jeden trám a v případě potřeby použijte velké kolébkové šrouby tam, kde není trám.
 5. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 5

  5 Vyberte si robustní nástavec, který udrží váš těžký předmět. Přemýšlejte o tom, jakou váhu příloha udrží - pokud zavěšujete kus nábytku, možná budete chtít k upevnění těžkého předmětu použít prodlužovací šrouby. Pokud zavěšujete něco lehčího, například na kočárek, můžete místo toho použít háček se šroubovacím okem. Vyberte si něco s vláknem, které je alespoň 2 1/2 6,4 cm dlouhý, takže se bezpečně vejde přes sádrokarton i stropní trám.
  • Plastové nástavce nebudou schopny udržet takovou váhu jako kovové nástavce.
  • V ideálním případě budete chtít vlákno svého visícího att
 6. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 6

  6 Do vyznačených oblastí na nosníku vyvrtejte pilotní otvory. Změřte vnitřní závit závěsného nástavce, který použijete k připevnění předmětu ke stropu. Nainstalujte vrták, který má stejnou velikost jako měření průměru. V tomto okamžiku vyvrtejte otvory do označených otvorů ve stropním nosníku, aby bylo později možné šroub snadno nainstalovat. Usilujte o to, aby pilotní otvor byl tak hluboký a dlouhý jako kotevní závit přídavného zařízení, které budete šroubovat.
  • Pokud vrtáte do obzvláště tvrdého dřeva, jako je javor nebo dub, musíte pilotní otvor mírně zvětšit. Pokud pracujete s měkčím dřevem, jako je borovice nebo cedr, může být pilotní otvor o něco menší.
  • Při vrtání do stropu noste ochranu očí, protože jinak by vám do očí mohl spadnout prach a malé úlomky.
 7. Obrázek s názvem Zavěšení těžkých předmětů ze stropu, krok 7

  7 Na každé označené místo našroubujte závěsné nástavce. Zasuňte závitový konec nástavce do pilotního otvoru. Pokračujte v otáčení háčku nebo nástavce na místo, dokud nebude zcela pevný a přiléhavý. V tuto chvíli můžete předmět zavěsit na háček, abyste se ujistili, že je vše stabilní.
  • Mějte na paměti, že každá kotva je hodnocena určitým množstvím liber, takže si pečlivě přečtěte štítek a nepřekračujte to.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Visí z duté sádrokartonu nebo sádry

 1. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 8

  1 Těžký předmět ukotvěte ke stropu pomocí přepínacího šroubu. Zkontrolujte, zda se „křídla“ šroubu mohou snadno pohybovat po závitu šroubu, abyste s instalací neměli potíže. Mějte na paměti, že tato 2 křídla se otevřou nad sádrokartonem nebo omítkou a rozloží hmotnost předmětu na větší plochu.
  • Chcete -li rozložit váhu těžkého předmětu, můžete použít několik závěsných příloh. Jeden tlustý kolébkový šroub určený k uchycení těžkých předmětů unese sám až 23 kg.
 2. Obrázek s názvem Zavěšení těžkých předmětů ze stropu, krok 9

  2 Změřte a označte, kam budou kolébkové šrouby směřovat. Vyšplhejte se na robustní žebřík nebo schůdky, abyste se mohli pohodlně dostat ke stropu. Měřte podél stropu, najděte přesné místo, kam chcete předmět zavěsit, a označte jej na místě tužkou. Pokud vaše položka vyžaduje více než 1 přepínací šroub, změřte a označte vzdálenost mezi šrouby a znovu zkontrolujte, zda jsou značky tam, kam chcete šrouby směřovat.
  • Pokud například visíte na houpačce na verandě, získáte alespoň 2 značky, které jsou větší než 2 stopy (0,61 m).
 3. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 10

  3 Do vyznačených míst vyvrtejte pilotní otvory. Připevněte vrták, který odpovídá průměru kotevního závitu kolíkového šroubu. Vycentrujte vrták nad značky, které jste již vytvořili, a začněte vrtat do značky. V ideálním případě udělejte svůj pilotní otvor tak dlouhý, jako přepínací šroub, který plánujete připevnit ke zdi.
  • Pokud je například váš kolíkový šroub dlouhý 5 palců (2 palce), budete chtít, aby pilotní otvor měl také délku 5 palců (2 palce).
  • Noste ochranné brýle, které chrání vaše oči před padajícím prachem a nečistotami.
 4. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 11

  4 Vycentrujte svůj předmět pod pilotní díru. Vezměte těžký předmět nebo cokoli, z čeho se bude těžký předmět vznášet, jako řetěz. Poté umístěte tento objekt přímo na pilotní otvor. Přepínací šroub projde tímto objektem a poskytne další zabezpečení při zavěšení objektu.
  • Pokud například zavěsíte lustr, vycentrujete horní část řetězu lustru pod pilotním otvorem.
  • Nebojte se požádat o pomoc, pokud ji potřebujete!
 5. Obrázek s názvem Zavěste těžké předměty ze stropu, krok 12

  5 Nainstalujte kolébkový šroub, aby držel předmět na místě. Zatlačte křídla na přepínací šroub a protáhněte jej otvorem v objektu, který chcete zavěsit, poté do pilotního otvoru. Zašroubujte šroub na místo pomocí šroubováku s hlavou Philips, dokud nebude bezpečně nainstalován ke stropu. Tento postup opakujte s dalšími přepínacími šrouby, které použijete k zavěšení těžkého předmětu.
  • Křídla přepínacích šroubů jsou odpružená, což jim umožňuje sklopit dolů, když šroub instalujete do stropu. Když šroub zašroubujete, křídla se roztáhnou a zajistí vašemu předmětu spoustu bezpečí a podpory.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak bezpečně zavěsíte něco ze stropu? Jason Phillip
  Údržbář Jason Phillip je kutil specializující se na montáž a zavěšení předmětů na stěny. Díky více než pětiletým zkušenostem s profesionální montáží a instalací předmětů prostřednictvím své společnosti Jason's Handyman Services, Jasonova práce zahrnuje práci s montáží okenních jednotek AC, navrhování stěn umělecké galerie, instalaci kuchyňských skříněk a výměnu svítidel na sádrokartonové desky, cihly a omítky. Od roku 2016 je Thumbtack každoročně hodnocen jako 'Top Pro' za to, že je jedním z nejlépe hodnocených a nejpopulárnějších profesionálů na Thumbtack. Jason Phillip Údržbář Odpověď odborníka Největší věcí bude mít při vrtání nějakou ochranu očí, protože některé kousky vypadnou a mohly by se vám dostat do očí.
 • Otázka Jaký typ dodavatele musím najmout, abych zjistil, zda je bezpečné instalovat houpačku na jógu na můj strop? Walter Brant Najměte si kutila/ženu, která má letité zkušenosti a má pojištění. Najměte ho/ji, aby to udělal, a ne mu jen plaťte za to, abyste „zjistili, zda je to bezpečné“, pak to udělejte sami.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pilotní otvory pro kolébkové šrouby musí být dostatečně široké, aby se vešly na skládaná křídla.
 • Před vrtáním pilotního otvoru položte na maltu nebo sádrokartonovou část malířské pásky, protože to může zabránit popraskání povrchu.

reklama

Varování

 • Ne všechny stropní nosníky mohou podporovat těžké předměty. Pokud má váš strop zavěšené trámy, nemusí být schopné unést těžký předmět. Pokud si nejste jisti strukturálními schopnostmi svého stropu, poraďte se s dodavatelem nebo odborníkem na domácí kutily.
reklama

Věci, které budete potřebovat

Montáž předmětů na stropní nosníky

 • Zemské magnety
 • Horká lepicí pistole
 • Horké lepicí tyčinky
 • Hůl nebo hmoždinka
 • Žebřík
 • Měřicí páska
 • Malířská páska
 • Vrtat
 • Závěsný nástavec
 • Hledač svorníků (volitelně)

Visící předměty z duté sádrokartonu nebo sádry

 • Měřicí páska
 • Tužka
 • Žebřík
 • Přepínací šrouby
 • Šroubovák s hlavou Philips
 • Vrtat

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.základní tenisové dovednosti

Populární Problémy

Wimbledon 2014: Je to konec cesty pro Serenu Williamsovou? 25. nasazená Alize Cornet ukázala špičkové nasazené Sereně Williamsové dveře ve třetím kole letošního Wimbledonu.Pokud nemáte kabel, můžete streamovat film Dance Moms: Abby's Virtual Dance Off online zdarma online.Světová jednička Ashleigh Bartyová je favoritem na titul US Open. Zde je podrobný pohled na její předpokládanou cestu k možnému titulu v New Yorku.