Jak hrát mudlovský famfrpál

Pokud milujete sérii knih o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingová, pravděpodobně bys skočila do šance hrát famfrpál. Ačkoli mudlovská verze tohoto sportu nezahrnuje létání na koštěti, stále je to zábavný způsob, jak cvičit a oslavovat svou oblíbenou knižní sérii.

Část 1 z 5: Naučit se pravidla

 1. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 1

  1 Zůstaňte na koštěti. Ve famfrpálu musíte držet košťata vždy mezi nohama jednou rukou na koštěti. Každý hráč by měl mít koště, na kterém zůstane vždy.
 2. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 2

  2 Použijte čtyři míče. Ve famfrpálu potřebujete ke hře čtyři míčky. Existuje jeden volejbal, známý jako quaffle. Existují dva uhýbající míče, známé jako rvačky. K jednomu hráči je připoután jeden malý míč, například tenisový. Tohle je zlatonka.
 3. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 3

  3 Naučte se získávat body. Hráči se pokoušejí dostat vafle (volejbal) přes obruče na koncích pole. Získání vafle přes obruč znamená, že pro tento tým je získáno 10 bodů. Jediným jiným způsobem, jak získat body, je chytit zlatonku uchopením míče připevněného k hráči, který ho nese. Tým, který chytí zlatonku, získá 30 bodů.
  • Tombola může být předána mezi hráči ve stejném týmu.


 4. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 4

  4 Zjistěte, jak tlumiče fungují. Hráči nepřátelských týmů po sobě házejí potyčky. Pokud je někdo zasažen potloukem, musí sesadit z koštěte a označit jednu z obručí na konci pole, než se může vrátit do hry.
 5. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 5

  5 Podle potřeby volejte pokuty. Ve famfrpálu je vždy jeden ref. Pokud jste rozhodčím, je důležité, abyste zůstali ostražití, a pokud hráči nedodržují pravidla, vyhazovali jste penalty. Pokud zavoláte penaltu, je na vás, abyste rozhodli, jak dlouho by měl být hráč odstraněn ze hry. Následující může mít za následek pokutu:
  • Nedržet koště v poloze (tj. Mezi nohama s jednou rukou na tyči) je faul.
  • Neschopnost sesednout z koštěte a označit obruč poté, co byl zasažen nárazníkem, je faul.
  • Pokud se některý hráč kromě hledajícího dotkne zlatonky, jedná se o faul.
  • Jakýkoli druh hrubého hraní, jako je strkání nebo bít, může mít za následek faul.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Jak můžete dostat penaltu ve famfrpálu?

Sundání obou rukou z koštěte

Zkus to znovu! Vaše koště musí během hry zůstat mezi nohama a jednou rukou na něm. Pokud pohnete koštětem z této pozice, můžete dostat trest. Hledejte ještě lepší odpověď! Hádej znovu!

Strkání soupeře

Částečně máš pravdu! Agresivní chování, jako je strkání nebo zasažení protivníků, vám může přinést trest. Zkuste to znovu pro ještě lepší odpověď! Hádej znovu!

dlaha na tenisový loket
Dotýkání se zlatonky, když nejste hledající

Zavřít! Pouze hledající se mohou pokusit chytit zlatonku. Pokud nejste hledač a dotknete se zlatonky, můžete dostat trest. Hledejte ještě lepší odpověď! Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Neoznačení obruče poté, co byl zasažen tloukem

Téměř! Pokud vás zasáhne potlouk, musíte z koště sesednout a dotknout se obruče, než se budete moci pokračovat ve hře. Pokud to neuděláte, můžete dostat pokutu. Zkuste to znovu pro ještě lepší odpověď! Vyberte jinou odpověď!

Vše výše uvedené

Přesně! Všechny tyto akce jsou tresty v famfrpálu. Každá hra má odkaz na vyvolání trestů a rozhodne, jak dlouho by měli být hráči odstraněni. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 2 z 5: Zřízení soudu

 1. 1 Najděte dostatečně velký prostor. Famfrpál vyžaduje pole, které má alespoň 36 yardů (33 m) a 66 yardů (60 m). Ačkoli se čarodějný famfrpál hraje na oválném poli, mudlovský famfrpál se obvykle hraje v obdélníkovém poli. Můžete si zahrát v místním parku nebo se podívat, jestli je pro veřejnost otevřeno místní hřiště sloužící ke sportovním zápasům. Mějte na paměti, že toto je délka pro famfrpálový zápas a nemusí se striktně dodržovat, když hrajete jen pro zábavu. Pokud vám nevadí méně místa, můžete si famfrpál zahrát v menším parku nebo dokonce na něčím dvorku.
  • Brankové tyče jsou umístěny na čáře 18 yardů (16 m) od středové čáry.
  • Zóna brankáře začíná 12 yardů (11 m) od osy a sahá až na konec pole.
 2. 2 Získejte dýmky na brankové tyče. Potřebujete 6 trubek nebo tyčí; 2 každé délky: 0,91 m, 1,4 m, 1,4 m a 1,8 m. Najdete je v místním železářství, řemeslném obchodě nebo dokonce v některých hračkářstvích. K řezání trubek, které nemají správnou délku, budete možná muset použít nůžky nebo nůž. Pokud chcete sloupky zapíchnout do země, buď je prodlužte o 0,076 m (0,025 m), nebo použijte jako kotvu kus výztužné tyče.
 3. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 8

  3 Připevněte hula obruče k trubkám nebo klackům. Pro hula obruče neexistuje standardní velikost. Jen se ujistěte, že jsou dostatečně velké, aby jimi mohl projít volejbal. Pomocí provázku nebo provázku přivažte hula obruče k vašim trubkám nebo klackům.
 4. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 9

  4 Umístěte brankové tyče. Trubky nebo klacky, které jste právě vyrobili, jsou vaše brankové tyče. Na obou koncích pole by měly být tři brankové tyče. Umístěte brankový sloupek 1,8 m do středu s 1,4 m brankou napravo a brankou 0,91 m nalevo. Udržujte mezery mezi sloupky rovnoměrné, přibližně 7,5 stop (2,3 m). reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Pravda nebo nepravda: Obruče musí mít průměr alespoň 2 stopy.

Skutečný

Zkus to znovu! Pro hula obruče neexistuje standardní velikost. Jen se ujistěte, že jsou dostatečně velké na to, aby jím mohla projít taška. Zkus to znovu...

Nepravdivé

Opravit! K hraní regulace famfrpálu nepotřebujete hula hoop určité velikosti. Pokud může vafle projít obručí, je dobré ji použít. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Část 3 z 5: Přiřazení rolí

 1. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 10

  1 Vyberte kapitána. Každý tým by měl mít kapitána, který je zodpovědný za rozhodování o tom, kteří hráči převezmou jaké role. Můžete si vybrat kapitána podle toho, kdo je nejvíce vyrovnaný, nebo můžete udělat něco jako kreslení brček. Kapitán si bude moci vybrat, jakou roli ve hře (tj. Pronásledovatel, šlehač atd.) Chce hrát.
 2. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 11

  2 Vyberte si pronásledovatele. Každý famfrpálový tým by měl mít tři pronásledovatele. Pronásledovatelé jsou zodpovědní za házení nebo kopání quaffingu (volejbalů) přes obruče na konci pole.
 3. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 12

  3 Vyberte šlehače. Každý tým by měl mít dva šlehače. Beaťáci jsou zodpovědní za házení potlouků (dodgeballů) na hráče v nepřátelském týmu. Tím hráče dočasně vyřadíte ze hry, což zvýhodní váš tým.
 4. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 13

  4 Vyberte si brankáře. Každý tým potřebuje jednoho brankáře. Úkolem strážce je hlídat obruče na konci sítě a bránit druhému týmu ve skórování.
 5. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 14

  5 Přiřaďte jednoho hledajícího. Úkolem hledajícího je chytit zlatonku. Každý tým by měl mít jediného hledajícího.
 6. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 15

  6 Vyberte osobu, která bude nosit zlatonku. Ve famfrpálu hra končí, když hledač chytí zlatonku. Tým, který chytí zlatonku, získává 30 bodů. V mudlovském famfrpálu má jedna osoba opasek s malou kuličkou, jako je například baseball, připevněnou k pásku. Míč je zlatonka a osoba, která ho nosí, se musí vyhýbat hledačům druhého týmu.
 7. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 16

  7 Přiřadit ref. Najděte někoho, kdo bude ve hře rozhodčím. Úkolem rozhodčího je zahájit hru vyhozením vafle (volejbalu) do vzduchu a vyvoláním penalt. Vyberte si někoho, kdo má dobrý úsudek a je během her a jiných akcí obvykle férový.
 8. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 17

  8 Noste košile stejné barvy. Aby se týmy odlišily, oba týmy by měly mít barvu na sebe. Jeden tým může nosit žlutá trička a druhý může mít například modrá trička.
 9. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 18

  9 Přidejte různé barevné doplňky, abyste odlišili své role. K rozlišení mezi konkrétní rolí každého hráče v daném týmu by mělo být použito příslušenství v různých barvách. Můžete se rozhodnout pro věci jako potítka a šátky. Barvy, které se rozhodnete reprezentovat různé pozice, je na vás.
 10. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 19

  10 Pokud hrajete ligový famfrpál, dodržujte pravidlo maximálního pohlaví. Pokud vytváříte oficiální famfrpálový tým, například pro vaši školu, musíte dodržovat pravidlo maximálního pohlaví. Každý tým může mít současně maximálně čtyři hráče, kteří se na poli identifikují jako stejné pohlaví. Jakmile však osoba nesoucí zlatonku vstoupí do hry, toto číslo se zvýší na pět.
  • Pohlaví osoby je pohlaví, s nímž se identifikuje, což nemusí být nutně pohlaví, které mu bylo přiřazeno při narození. Famfrpál vítá hráče všech pohlaví a genderových identit.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Jak hra famfrpálu končí?

Když pronásledovatelé získají 100 bodů s vaflí.

Ne tak docela! Chasers mohou získat neomezené množství bodů s quaffle bez ukončení hry. Jsou zodpovědní za co největší zvýšení skóre svého týmu, zatímco ostatní role dělají svou práci. Hádej znovu!

Když šlehači úspěšně odstraní všechny protivníky ze svých košťat.

Ani náhodou! Šlehači nemusí odstraňovat celý nepřátelský tým. Měli by své úsilí zaměřit na klíčové hráče, kteří se chystají získat bod nebo chytit zlatonku. Zkuste jinou odpověď ...

Když hledač chytí zlatonku.

Absolutně! Hledající je jediným hráčem, který může hru ukončit. Když chytí zlatonku, jejich tým získá 30 bodů a hra se zastaví. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Když zlatonka uteče z pole.

Určitě ne! Osoba hrající na zlatonku neustále utíká před ostatními hráči, aby se vyhnula dopadení. Zlatonka se snaží prodloužit hru tak dlouho, jak jen to jde. Existuje lepší možnost!

Chcete další kvízy?

Část 4 z 5: Hraní hry

 1. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 20

  1 Se svými košťaty se dostanete do výchozí polohy. Nechte soupeřící týmy stát na obou stranách pole s košťaty mezi nohama. Hráči zůstanou nehybní, dokud rozhodčí nezačne hru.
 2. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 21

  2 Pokud jste rozhodčím, pusťte koule a spusťte hru. Pokud jste rozhodčím, začněte hru tak, že se postavíte blízko okraje pole. Pusťte na hřiště potlouky (dodgeballs) a quaffle (volejbal). Hráči pak mohou vstoupit do pole a zahájit hru.
 3. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 22

  3 Bránit obruče, pokud jste brankář. Pokud jste strážcem, zůstaňte v blízkosti obručí svého týmu. Zkuste srazit vafle (volejbal), pokud se dostane do blízkosti obručí. Vaším úkolem je zajistit, aby druhý tým nezískal příliš mnoho bodů.
 4. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 23

  4 Pokud jste pronásledovatel, zkuste dát gól. Pokud jste pronásledovatel, sledujte v průběhu hry volejbal (volejbal). Přesuňte vafle po hřišti házením nebo kopáním a poté ji hodte nebo kopněte přes obruče druhého týmu.
  • Můžete přehodit pouze vafle přes přední část obručí.
 5. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 24

  5 Pokud jste bití, přerušte hráče. Pokud jste šlehač, vaším úkolem je házet potyčky (dodgeballs) na ostatní hráče. Pokud je hráč zasažen bludgerem (dodgeball), bude dočasně mimo hru.
  • Ostatní šlehače mohou být zasaženy nepřátelským týmem. Šlehači však nemohou hráče, který nosí zlatonku, zasáhnout tlukotem.
  • V případě, že se potlouk dostane mimo hrací plochu, může ho rozhodčí rychle získat.
 6. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 25

  6 Dočasně přestaňte hrát, pokud vás zasáhne potlouk. V případě, že vás zasáhne rvačka (dodgeball), pusťte všechny koule, které držíte. Musíte také sesednout z koštěte. Než se budete moci vrátit zpět na koště a pokračovat ve hře, musíte označit jednu z obručí na hřišti.
  • Všichni hráči, včetně šlehačů ostatních týmů, musí přestat hrát, pokud je zasáhne tlouk. Jedinou výjimkou je osoba, která nosí zlatonku, protože nejsou technicky hráči žádného týmu.
 7. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 26

  7 Nechte někoho sledovat skóre. Vy nebo jiný hráč byste měli sledovat skóre. Pokaždé, když brankář dostane vafle (volejbal) do sítě druhého týmu, získá pro svůj tým 10 bodů. Zlatonka, když je chycena, má hodnotu 30 bodů.
 8. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 27

  8 Po 17 minutách uvolněte zlatonku. Po 17 minutách hry by měl být hráč nesoucí zlatonku vypuštěn na hřiště. Úkolem dopravce je pobíhat po poli a pokoušet se uniknout oběma hledajícím.
  • Hráč nesoucí zlatonku nesmí během hry opustit pole, ale musí tvrdě pracovat, aby se vyhnul hledajícím. To je důvod, proč je důležité vybrat někoho velmi agilního, aby nesl zlatonku.
 9. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 28

  9 Pokud jste hledající, sledujte zlatonku. Pokud jste hledač, vaším úkolem je chytit zlatonku, když to pomůže vašemu týmu vyhrát. Hra končí chycením zlatonky.
  • Nezapomeňte, že zlatonka je kulička připevněná k pasu nosiče. Musíte chytit míč, abyste chytili zlatonku.
 10. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 29

  10 Ukončete hru, až se chytí zlatonka. Ve většině případů hra famfrpálu končí chycením zlatonky. Týmu, který chytil zlatonku, je přiděleno třicet bodů a skóre je sečteno.
 11. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 30

  jedenáct Pokračujte ve hře a vyrovnejte remízu. Ve výjimečných případech skončí skóre po vyhození zlatonky nerozhodně. Pokud tomu tak je, jednoduše pokračujte ve hře. Hru vyhraje další tým, který dosáhne 10 bodů pomocí prohlubně. reklama
Skóre
0 / 0

Část 4 Kvíz

Proč nemusí práskač označit obruč, když je zasažen tloukem?

Zlatonka není v týmu.

Že jo! Technicky, zlatonka nepatří ani jednomu týmu, protože se snaží vyhnout oběma hledajícím stejně. Osoba, která hraje na práskače, je pro šlehače zakázána a může ignorovat potlouk, pokud je zasažen náhodou. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Zlatonka není vždy na hřišti.

Rozhodně ne! Poté, co je puškař propuštěn, nesmí opustit pole. Zlatonka je obvykle někdo rychlý a obratný, aby se vyhnul dopadení, když je omezen na pole. Vyberte jinou odpověď!

Zlatonka nemůže získávat body.

Ne tak docela! Hráč nemusí být schopen získat body, aby byl ovlivněn potloukáním. Šlehací metly mohou například zasáhnout ostatní šlehače. Zkus to znovu...

Chcete další kvízy?

Část 5 z 5: Použití základní strategie

 1. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 31

  1 Mějte přehled o skóre jako hledající. Nemá smysl chytit zlatonku, dokud by to nevedlo k vítězství vašeho týmu. Pokud jste tedy hledající, sledujte výsledkovou tabulku. Nepronásledujte zlatonku, dokud by její chycení nezajistilo vedení.
 2. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 32

  2 Přiřaďte role podle schopností. Různé role vyžadují různé sady dovedností. Pokud jste kapitán, přidělujte role podle konkrétních dovedností jednotlivých hráčů.
  • Hledač musí sledovat práskače, takže si vyberte někoho, kdo je velmi rychlý. Pokud někdo například běhá, může být hledačem.
  • Hráči, kteří mají zkušenosti s hraním basketbalu nebo volejbalu, mohou být dobrými pronásledovateli, protože zahrnuje pronásledování, kopání, házení a přihrávání míče.
  • Každý, kdo hraje dodgeball nebo podobnou hru, by byl dobrým šlehačem, protože by mohl hráče zasáhnout potloukáním.
  • Pokud má někdo zkušenosti jako brankář ve hře, jako je fotbal nebo hokej, byl by dobrým brankářem.
 3. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál, krok 33

  3 Pokud jste pronásledovatel, nenechte se zavěsit na obruče různých velikostí. Zatímco obruče mají různé velikosti, velikosti nekorelují s body. Jakákoli obruč má pro váš tým hodnotu 10 bodů. Nebojte se tedy tolik, kterou obručí míč hodíte. To vás bude jen rozptylovat. Zaměřte se na to, abyste dostali míč přes jakýkoli obruč, který je vám přístupný.
 4. Obrázek s názvem Hrát mudlovský famfrpál Krok 34

  4 Pokud jste šlehač, zaměřte se na pronásledovatele v otevřených prostorech. Pokud omylem zasáhnete svého vlastního hráče potloukem, váš tým to poškodí. Je snadné zasáhnout špatného hráče, pokud hodíte bludger do přeplněné oblasti pole. Hledejte lovce na otevřených prostranstvích, aniž by poblíž bylo mnoho dalších hráčů. Jedná se o nejsnadnější cíle, které lze jako šlehač zasáhnout. reklama
Skóre
0 / 0

Část 5 Kvíz

Hráč ve vašem týmu je zkušený hráč dodgeballu. Jakou roli byste jí měli přidělit?

Hledač

Ani náhodou! Nejlepší hledači jsou rychlí a mají vysokou vytrvalost, protože musí honit zlatonku. Dodgeball zahrnuje více házení než běhání, proto přiřaďte svého hráče k jiné roli. Vyberte jinou odpověď!

Pronásledovatel

Ne nutně! Zatímco pronásledovatelé musí házet míčky jako váš hráč v uhýbání, obruče jsou nehybné cíle. Podívejte se na ještě vhodnějšího hráče. Zkuste jinou odpověď ...

Brankář

Ne tak docela! Ochránci hlídají obruče, takže pro tuto roli hledejte hráče se zkušenostmi jako fotbalový nebo hokejový brankář. Talent dodgeballu vašeho hráče je lepší využít někde jinde. Hádej znovu!

Šlehač

Ano! Šlehači házejí potlouky na ostatní hráče, takže potřebují přesně zasáhnout pohybující se cíle. Zkušenosti dodgeballu vaší hráčky jsou podobné, takže je to pro ni nejlepší role. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Chcete další kvízy?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zvládnu zkoušku famfrpálu? Ujistěte se, že jste fyzicky v nějaké slušné formě a můžete chytat/házet míč. Hlavně se nenechte zastrašit velikostí některých hráčů a nepodceňujte ostatní hráče, protože jsou malí (malí lidé si mohou vydělat na skvělé pronásledovatele), a bavte se. Většině týmů záleží na tom, aby se dostali do národního poháru, ale jde jim spíše o zábavu a vytvoření dobré atmosféry. Vyhledejte videa na YouTube, zejména od famfrpálového týmu Illinois State Firebirds, kde najdete dobrý příklad toho, co lidé dělají a jak komunikují.
 • Otázka Je snadné tuto hru hrát? Ano. Je to intenzivní hra, pokud se hraje správně, ale je snadné ji získat a naučit se.
 • Otázka Existují uniformy při hraní famfrpálu? Ano. Měli byste mít nějaké ochranné vybavení a pokud chcete, vytvořte si týmové oblečení, které budete nosit při hraní.
 • Otázka Pokud mám volné pole, jak skryji tenisový míček? Používáte -li tenisový míček jako zlatonku, můžete jej k lankovači připevnit pomocí lana. U tenisového míčku ustřihněte štěrbinu a na konci lana zavažte uzel, který vložíte do tenisového míčku. Uzel zabrání pádu míče bez dostatečné síly, např. hledač, který se toho drží.
 • Otázka Může mít hráč ve hře více než jedno zaměstnání? Ne.
 • Otázka Mohu hrát pouze s dalšími dvěma lidmi? Můžete si vytvořit vlastní verzi hry pro další dva lidi, ale ve skutečnosti by nedodržovala pravidla famfrpálu.
 • Otázka Jaký je minimální počet hráčů potřebných k hraní mudlovského famfrpálu? Raději 14, ale stále by to mohlo fungovat s jiným číslem, pokud jsou na obou stranách sudá čísla a upravíte pravidla.
 • Otázka Jaký je minimální věk pro hraní mudlovského famfrpálu? Hraní není nijak věkově omezeno.
 • Otázka Zabije vás potlouk? Určitě by nemělo, pokud všichni dodržují pravidla a používáte přiměřeně měkké míče, jako jsou uhýbající míče. Nikdo není znám tím, že by zemřel při hraní famfrpálu.
 • Otázka Co když nemáte Hula Hoops? Jděte do obchodu a někteří, nebo najděte nějaké recyklované. Ojeté pneumatiky také fungují.

Populární Problémy

David Ferrer: Nová kapitola pro starého muže?

Jak používat cestovní polštář. Dobrý cestovní polštář může znamenat rozdíl na dlouhých cestách. V ideálním případě polštář poskytne oporu vašemu krku nebo tělu, abyste mohli spát v uvolněné poloze, a to i ve stísněném, nepohodlném letadle ...

Jak skočit výš pro volejbal. Skákání je nedílnou součástí volejbalu jako útočné i obranné zbraně. Všichni sportovci mohou zvýšit svůj vertikální skok posílením klíčových svalů, využitím plyometrie a celkovým zdokonalením ...

Jak si uvařit bílou kávu. Pokud jste propadli odvážné chuti ploché bílé, ale vaše místní kavárna ji nenabízí, udělejte si doma vlastní! Tento oblíbený nápoj z Austrálie a Nového Zélandu nabízí dvojité pití espressa ...

Jak zlepšit pleť. Mít hezkou pleť vyžaduje více než jen používání správných produktů. Musíte také dobře pečovat o svou pokožku a udržovat zdravý životní styl. Pokud máte problémy s kůží, které nelze zvládnout doma ...

How to Hogtie Someone. Pokud vy a váš partner chcete okořenit svůj sexuální život, můžete se rozhodnout navzájem se flákat. Hogtying někoho zahrnuje svazování rukou a nohou za zády, poté svazování zápěstí a kotníků ...