Jak hrát Tiddlywinks

V některých koutech světa je Tiddlywinks seriózní hra, která slouží k předvádění strategie. Zejména je populární ve Spojených státech, Anglii a Skotsku, kde se často hrál na univerzitě. Přestože hra má řadu pravidel, pokud si uděláte čas na jejich osvojení, můžete ji hrát dobře.

Část 1 ze 3: Získání správných kusů

 1. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 1

  1 Ujistěte se, že máte všechny kousky, které potřebujete k hraní Tiddlywinks. Ty by měly být ve hře samotné při nákupu a budete je všechny potřebovat, abyste ji mohli hrát správně.
  • Mrknutí jsou malé plastové disky, které se snažíte dostat do hrnce. Squidger je větší kus kulatého, silnějšího plastu, který používáte k pohonu menších disků do hrnce. Mrknutí přichází ve žluté, červené, zelené a modré barvě. U každé barvy je 6 mrknutí.
  • Hrnec je nádoba, do které se snažíte mrknout. Rohož je v podstatě hrací pole. Obvykle je to 6 stop x 3 stopy. Abyste mohli hrát, položte podložku na rovný povrch. Rohož má na obou koncích vyryté linie. To označuje hranice a základní linie pole. Rohož je obvykle vyrobena z plsti.


 2. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 2

  2 Pochopte předmět hry. Cílem Tiddlywinks je vrhnout do banku tolik mrknutí, kolik jen můžete.
  • Tiddlywinks můžete hrát buď ve dvoučlenných týmech, nebo proti jinému hráči. Je také možné hrát hru ve třech lidech. Pouze 2 až 4 lidé mohou hrát Tiddlywinks.
  • Sloveso „to squidge“ znamená, že pomocí squidgeru poháníte nebo šleháte menší plastové disky směrem k (a doufejme, že) do hrnce.
  • Mrknutím mrknete tak, že na něj mrknete. Vyviňte na něj tlak a mělo by to mrknout dopředu. Může být obtížné mrknout, když na něj mrkne někdo jiný. Mrknutí pod dalším mrknutím je prý „nařízeno“. Ve své barevné sekvenci se musíte dotknout pouze horního mrknutí. Pokud jsou všechny mrknutí odstraněny, hra končí.
 3. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 3

  3 Použijte správnou squidger. Někteří lidé smažou svou chobotnici dolů. Díky tomu budou mít méně ostré hrany.
  • Někteří lidé používají pro různé záběry squidgery různých velikostí. Squidgers musí být kulaté a mezi 25 mm a 51 mm napříč a ne silnější než 5 mm.
  • Nemohou poškodit mrkání. Na jednu hru můžete použít pouze jeden. V průběhu hry však můžete použít různé squidgery.
  reklama

Část 2 ze 3: Spuštění hry

 1. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 4

  1 Vyberte si partnera, pokud chcete. Partneři používají modré a červené mrknutí nebo používají zelené a žluté mrknutí. Jakmile máte partnera, měli byste stát diagonálně napříč od svého partnera na opačných rozích rohože. Modré mrknutí je umístěno v rohu diagonálně umístěném napříč od červené; totéž platí o zelené a žluté.
  • Pokud hrajete v týmu, každý hráč by měl mít jednu ze dvou barev výše uvedených dvojic. Týmová hra v Tiddlywinks se nazývá „dvojice“.
  • Pokud právě hrajete proti jiné osobě, jeden hráč použije modré a červené mrknutí a druhý zelené a žluté mrknutí. Říká se tomu „jednotlivci“. Je možné hrát ve třech lidech. V takovém případě jeden z lidí ovládá obě barvy a další dva ovládají jednu další barvu.
 2. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 5

  2 Začněte squash-off. To znamená, že vidíte, čí mrknutí se dostane nejblíže k hrnci nebo do něj. Pokud se ten váš dostane do banku nebo je vám nejbližší, můžete začít.
  • Hrnec postavte doprostřed podložky. Umístěte mrknutí za základní linie. Každý roh rohože by měl obsahovat mrknutí pouze jedné barvy. Uspořádejte barvy ve směru hodinových ručiček v abecedním pořadí z anglického jazyka (nejprve modrá a poté zelená atd.) Tiddlywinks se otočí a poté se po squidge-off pohybuje ve směru hodinových ručiček.
  • Zahrajte mrknutí každé barvy zpoza základní linie ve směru banku. Když mrknete, vždy se chcete ujistit, že zůstanete za základní čárou. Mrknutí nebo nejblíže banku je vítězem. Potom mrkněte zpět za základní čáru.
 3. Obrázek s názvem Wind a Watch Krok 2

  3 Načasujte hru. Obecně platí, že hry Tiddlywinks trvají 20 minut pro jednotlivé zápasy a 25 minut pro páry. Spusťte hodiny po squidge-off.
  • Hra však může skončit dříve, než vyprší čas, pokud někdo strčí všechny mrknutí své barvy do banku. Hry se třemi hráči obvykle trvají 22,5 minuty.
  • Můžete se také rozhodnout hrát, dokud nebudou všechny mrknutí potopeny. Pokud nejsou všechna mrknutí potted, obvykle po skončení časového období následuje kulatý limit. To znamená, že budete pokračovat ve hře až do přelomu barvy, která vyhrála squidge. Hraje se dalších pět kol barvy, přičemž každé končí po otočení barvy, která vyhrála squidge-off.
  reklama

Část 3 ze 3: Hraní hry

 1. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 7

  1 Začněte hrát. Začněte barvou, která vyhrála squidge-off. Barvy se střídají v abecedním pořadí anglického jazyka. Když jste na řadě, použijte squidger a mrkněte směrem k banku.
  • Pokud mrknete uvnitř banku, nazývá se to mrknutí v hrnci. Pokud mrknutí přestane na celém nebo na části jiného mrknutí, horní mrknutí je mrknutí a spodní mrknutí je mrknutí.
  • Mrknutí, které není v květináči nebo naříznuto, se nazývá volné mrknutí. Když jste na řadě při otáčení ve směru hodinových ručiček, podívejte se, jak blízko můžete otočit jeden z Tiddlywinků vaší barvy směrem k banku. Buď opatrný. Pokud ho pošlete z podložky, ztratíte tah. Pokud dostanete svou barvu do hrnce, dostanete další ránu.
  • Pokud střela člověka způsobí mrknutí stejné barvy z podložky, další střela s touto barvou propadá.
 2. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 8

  2 Pot out. Potting out znamená, že hrnec vyprázdníte, abyste zjistili, kolik v něm mrkne. „Pot out“, pokud jsou všechny vaše mrknutí v hrnci.
  • Pokud je potřísněno všech šest mrknutí jedné barvy, je tato barva „vylita“. Osoba ovládající tuto barvu pak vyhrává hru. Pokud potujete, získáte také bod navíc a vaši protivníci získají o jeden bod méně.
  • Pokud po vypršení času nejsou všechny barvy vypsány, sečtěte skóre pro každou barvu. Každé mrknutí v hrnku je tři body. Každé nekryté mrknutí je jeden bod. Rozbité a nehrané mrknutí se nepočítají. Pokud má například modrá 3 potkávací mrknutí a 2 volné, je skóre 11. Pokud má žlutý 4 mrknutí v hrnci a 1 volné, je celkem 13.
  • Nejlepší střelec získá 4 body, druhý 2 a třetí 1 bod.
 3. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 9

  3 Buďte strategičtí. Tiddlywinks není jen slepé štěstí, když se hraje dobře. Někteří lidé si vezmou Tiddlywinks jiné osoby, aby zastavili jinou osobu, která má barvy v květináčích.
  • Pokud má například hráč v banku pět své barvy, ale šestý je vyhozen, nemůže nic dělat, dokud to jeho nebo její partner neuvolní.
  • Existuje mnoho možných herních plánů, ale standardní strategií je pokusit se vybudovat oblast přátelských mrknutí blízko banku a seslat co nejvíce nepřátelských mrknutí. Pokus o mrknutí do banku příliš brzy může skončit katastrofou, protože vaše zbývající hratelné mrknutí budou zachyceny.
  • Chytněte chobotnici pevným, ale uvolněným úchopem. Držte jej vysoko, aby vám prsty nepřekážely při švihu. Umístěte okraj squidgeru na střed mrknutí, asi 45 stupňů k němu.
 4. Obrázek s názvem Play Tiddlywinks Krok 10

  4 Rukojeť mrkla doprava. Nelze hrát na mrzuté mrknutí. To znamená, že mrknutí je i nepatrně překryto dalším mrknutím. Můžete však přehrát horní mrknutí jakékoli hromádky, pokud je vaše, a sledovat jakékoli mrknutí přímo pod ní.
  • Pokud někdo potuje, na časovém limitu už nezáleží. Hra pokračuje, dokud nejsou všechny mrknutí partnerství v banku. Všechny jednotky musí být ošoupané. Krycí mrknutí se přesune na 2 mm od všech ostatních mrknutí. Hra pokračuje v pravidelném pořadí. Vyhrává první barva, která pot pot.
  • Chcete -li přehrát mrknutí, nejprve si zahrajte horní povrch nepřerušeného mrknutí. Mrknutí svisle pod mrknutím, kterého se dotknete jako první, může být zasaženo. Výstřel musí být krátký a souvislý od začátku do konce. Mohli byste zahrát hromádku, ve které pošlete nepřítele mrknutí daleko. Tomu se říká boondock.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokud je mrknutí velmi blízko banku, možná budete muset stisknout squidger silněji.
 • V turnajích je skóre hry obvykle agregováno, takže jednotlivé výhry a prohry nejsou tak důležité jako skutečné skóre. Pokud tedy prohráváte, zkuste prohrát 3-4 spíše než 1-6.
 • Úplnou kopii pravidel lze zdarma stáhnout z Tiddlywinks Associations.
 • Squidger slouží k usměrnění mrknutí. Rohož má pružnost, která pomůže pohánět mrknutí.
 • Procvičte si zalévání ze 3–4 'a naberání z 1–2'. Solidní hraní těchto střel vyhraje mnoho her.
 • Pokud hrajete vyrovnanou hru, zjistěte, která z vašich barev má největší šanci na první místo, a zkuste se o tom přesvědčit.
 • Existuje mnoho výrazů Tiddlywinks a některé záběry mají barevná jména jako Bristol, Carnovsky a dokonce i pamětní výstřel Johna Lennona.
 • Nepoužívejte velký tlak na mrkání s chobotnicí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Tiddlywinks může představovat nebezpečí udušení. Pokud hrajete v domácnosti s malými dětmi, nezapomeňte na všechny své mrknutí.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Stůl nebo jiný tvrdý povrch vhodný pro hraní (obdélníkový a alespoň 6 'x 3').
 • Sada. Skládá se z 24 čítačů nebo „mrknutí“: po 6 modrých, zelených, červených a žlutých. Každá barva má 4 malé mrknutí a 2 velké mrknutí.
 • Hrnec. Obvykle červená, je pár palců vysoká, kulatá a menší u základny než u okraje.
 • Rohož Nejdražší položka, kterou budete potřebovat, turnajová kvalitní podložka 6 'x 3' je vyrobena z průmyslového superfeltu, ale ve špetce můžete použít jakýkoli nehromážděný materiál, který má přiměřenou pružnost.
 • Chobotnice. Jedná se o disky používané k přehrání mrknutí (nezaměňujte si velké mrknutí s squidgers). Můžete si vyrobit vlastní z jakéhokoli tenkého plastového disku o průměru 1 až 2 palce a pro různé záběry můžete použít různé squidgery.
 • Časovač. Bude fungovat jakýkoli standardní (nejlépe digitální) časovač odpočítávání nebo hodinky s příslušnou funkcí.

Populární Problémy

Jak pomoci dítěti s ADHD najít přátele. Děti s ADHD mohou mít potíže se spřátelením, protože mohou mít potíže se spoluprací, sdílením, nasloucháním a komunikací. Abyste těmto dětem pomohli navázat trvalá přátelství, můžete ...

V roce 2009 získal Roger Federer svůj jediný titul na Roland Garros, ale ve 4. kole málem odešel do Tommy Haas. Haas si živě pamatuje, jak Federer ve 3. setu zachránil bod zlomu za stavu 3-4, což byl zlomový okamžik zápasu.

Ovčí rouno je vlněné vlákno získané z vnějšího povlaku ovcí. Rouno roste ve sponách, což jsou shluky vláken, a je tvořeno vláknitými bílkovinami. Rouno je odstraněno procesem zvaným stříhání, během ...

V sobotu se Elise Mertens a Kristyna Pliskova utkají mezi sebou o postup do finále Prague Open 2020. Setkání je jejich třetím na turné, přičemž Mertens v obou předchozích setkáních převažuje.

EZONE 98, velmi populární raketa od Yonex, je dobře zaoblený rám, který se dobře přizpůsobuje široké škále stylů a schopností hráčů.