Novak Djokovic & Co jsou světelné roky daleko od „normálních“ hráčů, říká Michael Berrer

Novák Djokovic

Novák Djokovic

Rozdíl mezi nejlepšími hráči a zbytkem hřiště je v mužském tenise větší než kdy dříve. Nejlepší dva hráči na světě, Novak Djokovič a Rafael Nadal, dohromady představují více než 20 000 bodů do žebříčku podle nejnovějších žebříčků.

Bývalý hráč Michael Berrer nedávno hovořil o této obrovské propasti a řekl, že Novak Djokovic a jeho kolegové špičkoví hráči jsou 'světelné roky daleko' od normálních hráčů.

Cítí Michael Berrer, že mladým hráčům chybí odhodlání společnosti Novak Djokovic & Co

Často jsme viděli hráče s nižšími hodnostmi hrát zápas svého života a nasazovat superhvězdy na lana, jen aby ztratili koncentraci a kolabovali těsně před cílovou čárou. Velkým důvodem je rozdíl v mentální síle mezi špičkovými hráči a zbytkem úrody.

Michael Berrer, který nyní zahájil kariéru ve sportovní psychologii, řekl, že chce najít způsoby, jak tenisty posílit mentálně a překonat mezeru.

nejlepší tenisové lokty
Novak Djokovič a Rafael Nadal mají na čele velký náskok

Novak Djokovič a Rafael Nadal mají na čele velký náskok

Berrer také ocenil nejlepšího tenistu na světě - Novaka Djokoviče - spolu se zbytkem předskokanů ATP, a vysvětlil, proč jsou tak daleko před polem. Němec zdůraznil fakt, že Velká 3 Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala a Rogera Federera neustále vyvíjí jejich hru, aby zůstala před křivkou.

„Když se podíváme Roger Federer , Rafael Nadal a Novák Djokovic kteří léta dominují mužskému tenisu, můžete vidět, že se neustále vyvíjejí, “řekl Michael Berrer. 'Jejich dnešní hra je velmi odlišná od toho, jak hráli před několika lety.' Neustále se ptají a experimentují ve všech oblastech. Novak Djokovic & Co. jsou světelné roky daleko od normálních hráčů. '

Berrer, který v roce 2016 odešel z profesionálního tenisu, od té doby pracoval jako firemní kouč v mnoha velkých společnostech i malých a středních startupech. Berrer studoval souběžně s tenisovou kariérou sportovní psychologii, což mu do značné míry pomohlo porozumět mentálnímu aspektu hry.

Novak Djokovič (L), Rafael Nadal a Roger Federer (R)

Novak Djokovič (L), Rafael Nadal a Roger Federer (R)

Michael Berrer řekl, že se ze všech sil snaží vštípit hodnoty tenisových šampionů a ambasadorů mladým hráčům. Cítí však, že nadcházející talenty mají v dnešní době příliš mnoho rozptýlení, což jim bere pozornost.

Právě mobil je to, co Němci nejvíce vyčítají.

„Vždycky kázám mladým hráčům: buďte přesní. Většina přijde do haly dvě minuty před tréninkem a poté odloží smartphone. V ideálním případě začíná trénink na hřišti 40 minut před zasedáním. Poté je mobilní telefon vypnutý, jen ruší. Tréninku se musíte plně věnovat, převléknout se, provést intenzivní rozcvičku. Samotné náměstí je o dokonalém využití času. K tomu všemu nepotřebujete talent, “řekl Berrer.

Čtyřicetiletý hráč také věří, že mladí hráči se na zápasy nepřipravují tak dobře jako Novak Djokovic & Co. Panuje mezi nimi mylná představa, že tenis se vyhrává opásáním velkolepých vítězů a znemožňováním; zapomínají, že většina bodů v zápase jsou pravidelné body, které nezahrnují žádné 'horké střely'.

Michael Berrer

Michael Berrer

Berrer tvrdil, že Novak Djokovič a většina špičkových hráčů většinu času jdou spíše procento než pro slávu, pokud nejsou opravdu nataženi do horké střely. Němec se domnívá, že mladí hráči by se měli více soustředit na celkovou hru zápasů, než se jen snažit o vítěze, protože tenis je sport, kde celá produkce vítězí nad okamžiky lesku.

Abyste byli jako Novak Djokovic, musíte mít také disciplínu a důslednost Novaka Djokoviče.

„Zažívám, že mladí hráči sledují pouze hlavní body, pouze nejlepší střely. Zapomínají, že o tenisu nerozhodují vítězové, ale procentuální tenis. Novak Djokovic and Co. také hrají 80 procent středem nebo směrem k velkým cílům. Horké střely ATP však naznačují, že dochází pouze k senzačním úderům, “dodal Michael Berrer.

Michael Berrer získal nejslavnější vítězství ve svém posledním roce na tenisovém turné, když po návratu ze setu porazil Rafaela Nadala na Qatar Open 2015.

Populární Problémy

„America's Got Talent“ se vrací na 15. sezónu v úterý večer. Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak sledovat show online zdarma.

Váš průvodce streamováním Mulana online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Jak utišit hlučný ventilátorový pás. Většina moderních vozidel je vybavena serpentinovými pásy, i když se jim občas může říkat řemen ventilátoru. Starší vozidla mohou mít pásy, které slouží pouze k napájení ventilátorů, které chladí chladič. Tyto...

Jak sledovat Maryland vs Belmont na počítači, telefonu nebo streamovacím zařízení bez kabelového přihlášení.

Analýza největších tenistů moderní doby.

Oklahoma State a Oregon State se setkávají v pátek večer na otvíráku sezóny školního fotbalu 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.