Jak si hrát s prasátkem

Skoro každý ví, jak si hrát se štěnětem resp kotě ale věděli byste, jak si hrát s prasátkem, kdybyste měli možnost? Jako většina mladých savců jsou selata v mládí hravá. Můžete si hrát s domestikovaným selátkem, pokud jste si jisti, že je to bezpečné.

Část 1 ze 2: Pozvání prasátka ke hře

 1. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 1

  1 Než vás selata uvidí, budou vás moci slyšet a cítit, takže když se blížíte k jejich oblasti, mluvte jemným jemným hlasem. Pokud je to možné, nechte si rádio naladit na talk-show, aby jim bylo příjemné slyšet lidský hlas. Nepřikrčte se, abyste byli na úrovni selat, možná se budete muset rychle odstěhovat, pokud je to možné, nemělo by se vyhýbat vaší schopnosti pohybovat se kolem zvířat. Vyhněte se přímému kontaktu s očima, selata se mohou cítit ohrožena a vystrašena. Nesedejte si na zem vedle selata, ani si před selátko lehněte, protože se vystavujete riziku bezpečného pohybu z boku, nikoli zepředu. Prasata a selata rádi pozdravují lidi očicháváním lidské ruky, vaše ruce by měly být čisté, ruce si musíte umýt poté, co jste se představili selatu.
  • Vyhněte se očnímu kontaktu s prasátkem a mluvte tichým klidným hlasem. Selata mohou být vyděšena vysokým nebo zpívaným dětským hlasem.


 2. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 2

  2 Natáhněte ruku před sebe. Natáhněte paži a natáhněte ruku dlaní nahoru a klouby dolů. Mějte na paměti, že vašemu prasátku může chvíli trvat, než se bude cítit dobře, zvláště pokud jste ho právě dostali.
  • Než se ho pokusíte přimět ke hře, ujistěte se, že má sele splněno všechny jeho základní potřeby. Zkontrolujte, zda má vodu, postel a jídlo k jídlu.
 3. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 3

  3 Kroutit prsty, abyste upoutali pozornost prasátka. Prasátko by se mělo zvědavě dívat na vaši ruku z dálky. Můžete také uvažovat o tom, že před sebou budete kroutit pamlsek nebo hračku, abyste upoutali pozornost prasátka.
  • Zkuste selatu nabídnout kousek čerstvého ovoce nebo tenisový míček.
 4. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 4

  4 Zavolejte selátko klidným, hravým hlasem. Použijte jméno selata, pokud ho má, a znáte ho, nebo jednoduše řekněte „tady prasátko“. Můžete také zkusit lusknutím prstů a/nebo zvuky líbání, abyste upoutali pozornost prasátka.
 5. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 5

  5 Pokračujte, dokud se nepřiblíží selátko. Může chvíli trvat, než se selátko bude cítit dostatečně pohodlně, aby se k vám přiblížilo, zkuste tedy být trpěliví. Pokud selka nejeví zájem, nechte ho být a zkuste to znovu za několik hodin.
 6. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 6

  6 Nechte selátko přičichnout ke konečkům prstů. Pravděpodobně se pokusí okusovat vaše prsty. Buďte opatrní, protože je možné, že si selátko zamění vaše prsty za jídlo a kousne je. Pokud selátko začne příliš silně okusovat prsty, odtáhněte prsty.
  • Mějte po ruce lékárničku, která obsahuje láhev betadinu a peroxidu pro případ, že byste se dostali. Kousnutí očistěte peroxidem a poté betadinem (jódem). Před hraním se selátkem byste se také měli ujistit, že jste na svých záběrech tetanu aktuální.
 7. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 7

  7 Nechte selátko, aby vás kroužilo. Pokud se k vám sele dostane blízko, pak vás možná bude chtít dále prozkoumat, než se rozhodne vám věřit. Pokuste se zůstat v klidu, zatímco vás selátko krouží. Mějte na paměti, že se selátko může pokusit okusovat vaše oblečení a boty, zvláště pokud voní jako krmivo.
 8. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 8

  8 Pomalu natáhněte ruku a položte ruku na selata. Pat a jemně promněte záda. Pokud selátko uteče, začněte znovu od začátku a postup opakujte, dokud se sele nepohodlně dotknete.
 9. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 9

  9 Dopřejte prasátku břicho. Začněte po stranách břicha selata a poté se přesuňte do středu jeho bříška. Prasátko si energicky rozetřete na břicho a pokud budete mít štěstí, převrátí se rozkoší.
  • Nezapomeňte dávat pozor na prsty. I když se vám prasátko bude líbit, může se přesto pokusit okusovat vaše prsty, pokud voní jako jídlo nebo je -li zvědavá.
 10. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 10

  10 Hrajte s prasátkem, jako byste si hráli se štěnětem. Jakmile se vám bude prasátko líbit, můžete si s ní zkusit zahrát hry a představit také nějaké hračky. Selata rádi hrají spoustu stejných her, jaké si užívají psi. reklama

Část 2 ze 2: Hledání kreativních způsobů, jak zabavit sele

 1. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 11

  1 Vytvořte rootovací pole. Prasata milují zakořenění v blátě kvůli kořenům a dalším chutným lahůdkám. Pokud máte domácí prase, můžete vytvořit místo, kde se vaše selátko zakoření ve vašem domě, vytvořením zakořenovacího boxu.
  • Chcete-li vytvořit zakořenění, umístěte několik kamenů o velikosti pěsti do velké široké krabice a poté přidejte nějaké lahůdky, jako jsou suché obiloviny a popcorn, aby vaše prase zakořenilo a našlo. Je důležité používat v kořenovém boxu pouze kameny velikosti pěsti nebo větší, jinak by je vaše prase mohlo omylem vdechnout.
 2. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 12

  2 Vytvořte bahenní jámu. Prasata se ráda válí v blátě. Pokud svá prasata chováte venku, můžete zvážit vytvoření malé bahenní jámy, ze které se budou vaše selata těšit. Přidejte trochu vody do špíny suché špíny, abyste vytvořili bahno, a pak vás selátko přeneste do bláta, aby to mohla prozkoumat.
  • Můžete také zvážit naplnění dětského bazénu trochou vody, aby se vaše selátko ochladilo. Ujistěte se, že voda není příliš hluboká. Vaše selátko možná ještě neumí plavat.
 3. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 13

  3 Hrát aport. Prasata si užívají interaktivní hry, jako je aport, zkuste tedy hodit hůl, tenisový míček nebo frisbee, abyste zjistili, zda to vaše sele získá. Může to trvat několik pokusů, než ten nápad získá, ale jakmile zjistí, co po něm chcete, měl by začít znovu a znovu přinášet předmět.
  • Selata také baví tlačit míčky kolem nosem. Zkuste dát selatu velký skákací míč nebo plážový míč, aby se tlačilo kolem kotce nebo kolem domu, pokud je to domácí prase.
 4. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 14

  4 Dejte svému prasátku noviny. Prasata také ráda skartují papír, takže vaše selátko si může občas užít pár listů novin. Zkuste rozložit pár stránek a pak je nechte selátko prozkoumat.
  • Můžete také zkusit skartovat kartonové krabice, časopisy a další druhy papíru pro selata.
 5. Obrázek s názvem Hrát s prasátkem Krok 15

  5 Hračky často vyměňujte. Prasata jsou inteligentní zvířata, takže se stejně jako psi nudí hraním si se stejnými hračkami znovu a znovu. Zkuste jednou za několik dní vyměnit hračky vašeho selátka, abyste se ujistili, že se bude vždy bavit. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka V jakém věku by mělo být sterilizováno břicho? Natalie Swingle Obvykle se začnou dostávat do tepla kolem 3-4 měsíců věku. Nejlepší je úzce spolupracovat se svým veterinárním lékařem a sledovat, kdy nastal ten správný čas na jejich vyčištění. Obvykle čím dříve, tím lépe se vyhnete problémům s chováním.
 • Otázka Jak se prasátko učí plavat? Mám ho vycvičit, nebo na to musí přijít sám? Karin Nejlepší respondenti Prasata jsou jako psi, nemusí být vycvičeni na plavání, mohou na to přijít sami metodou pokusu a omylu. Ale povzbuzení z vaší strany bude vyžadovat spuštění vašeho prase na mělkém konci, než bude dost dobrý, aby šel takříkajíc do hlubokého konce. Stejně jako s dítětem. Prasata nejsou přirozeně vodní stvoření, ale překvapivě rychle se učí.
 • Otázka Jak mohu hrát s mikroprasaty? S mikroprasátkem můžete hrát stejně, jako byste si hráli s prasátkem. Vyzkoušejte různé hračky, abyste zjistili, co má vaše prase nejraději.
 • Otázka S jakými hračkami si selata hrají? Prasata si užívají stejné hračky jako psi: frisbees, lana pro přetahování, žvýkací hračky atd.
 • Otázka Mohou selata hrát přetahovanou? Mohou, ale vyškolení vašeho selata, že je dobré tahat, když se pokoušíte získat něco z jeho tlamy, by se mohlo v budoucnu obrátit.
 • Otázka Jaká by byla nejlepší věc pro krmení mého prasete? Existuje specifické krmivo pro malá prasata, kterým je můžete krmit. Bude mít všechny živiny, které vaše selátko bude potřebovat. Můžete také vyzkoušet ovoce a zeleninu, ale držte se dál od sladšího ovoce
 • Otázka Co když moje selátko umírá? Pokud vaše sele umírá, měli byste to vzít k veterináři a zjistit, co se dá dělat. Pokud nemůžete udělat nic pro jeho záchranu, pak by bylo humánní jej odložit.
 • Otázka Jaké hračky se budou mému prasátku líbit? Jakékoli hračky, se kterými si pes hraje (frisbee, tenisový míček, lano atd.).
 • Otázka Co mám dělat, když moje selátko kouše věci i lidi? Prase byste měli ukázňovat stejně jako psa. Odměňte ji za dobré chování a neodměňujte ji, když kouše.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Selata (a jakékoli jiné zvíře) se k vám pravděpodobně více zahřeje, pokud si myslí, že pro ně máte jídlo.
 • Pokud je horký letní den, jemně postříkejte sele vodou z hadice. Udělejte to jemně a začněte na nohou. Pokud to uděláte příliš rychle, může to způsobit šok, který může vést k smrti.
 • Selata naprosto milují škrábání/tření na měkkou kůži za ušima a také pojídání trávy nebo jakéhokoli druhu rostliny
 • Prasata a selata se rádi vtírají mezi uši.
 • Pokud se chystáte dát selatu pamlsek, dejte si ho do dlaně s prsty nataženými co nejdále dozadu. To je nejlepší způsob, jak to udělat, protože sele může ve spěchu pohltit pamlsek, omylem vás kousnout do ruky.
 • Zajistěte, aby vaše prase mohlo žít alespoň 50% venku, aby mohlo zakořenit v trávě a hrát si v blátě.

reklama

Varování

 • Prasátko může kousnout, pokud se cítí ohroženo. Než se ho dotknete, zajistěte, aby se selátko zahřálo k vaší blízkosti.
 • Poté, co si zahrajete s prasátkem, si vždy umyjte ruce antibakteriálním mýdlem. Protože prasata nemají potní žlázy, rádi se válejí v bahně, aby se ochladili. Bahno může obsahovat bakterie, které nechcete jíst s dalším jídlem, takže se umyjte!
 • Většina selat nakonec zamíří na jatka a to byste měli mít vždy na paměti a snažit se příliš nepřitáhnout. Zatímco však bude selátko naživu, budete mít povinnost udělat mu život co nejpříjemnější. Prasata si nejen užívají lidský kontakt, ale co je důležitější, musí se s nimi zacházet rutinně, aby veterinární kontroly a případné porážky byly méně traumatické pro všechny, včetně prasete.
 • Než se pokusíte hrát se svými dětmi, ujistěte se, že je mateřské prase zajištěno v kotci. Matka prasat může svá selata velmi chránit a myslet si, že se je pokoušíte dát k večeři. Poslední věc, kterou chcete, je prase o hmotnosti 300 liber.

reklama

Populární Problémy

Otázky, které je třeba zodpovědět, se dostáváme do druhého grandslamu roku.

Plísně, řasy, lišejníky a další organické výrůstky jsou běžnými problémy u taškových střech, kvůli nimž vypadají obarvené. Použití chemického ošetření vám může pomoci zbavit se tohoto nevzhledného problému. Použití tlakového čističe nastaveného na nízké psi zajišťuje ...

How to Save the Snatched Girl in GTA V. Tato náhodná událost v Grand Theft Auto V zahrnuje záchranu dívky, která byla unesena členy The Lost MC. Je k dispozici pro jakoukoli postavu po dokončení mise s názvem „Tahání ...

Serena Williamsová a Andy Murray debutují ve Wimbledonu v sobotu ve smíšené čtyřhře. Zde je návod, jak sledovat zápas v USA.

Zde je seznam nejlepších 10 nejlepších raket Babolat Tennis, které zdokonalí vaše herní dovednosti na Court.

„TINA“, nový dokument HBO o hudební ikoně Tině Turnerové, má premiéru v sobotu večer. Zde je návod, jak můžete film sledovat online zdarma.