Jak cvičit

Bez ohledu na to, jaký máte talent, koníček nebo sen, budete muset cvičit, abyste se v něčem stali dobrými. I ti s přirozeným talentem se musí cvičit, aby se zlepšili. Úspěšné cvičení ale znamená víc než jen pár hodin sem a tam. Abyste opravdu uspěli, musíte cvičit efektivně a musíte cvičit často.

Metoda 1 ze 2: Cvičit efektivně

 1. Obrázek s názvem Cvičení Krok 1

  1 Mít na mysli cíl. Zamyslete se nad tím, co chcete cvičením získat - chcete být dalším skvělým trumpetistou nebo prostě chcete lepší podání pro svůj další tenisový zápas? Znalost vašich cílů vám pomůže dosáhnout toho, co potřebujete nejvíce procvičovat. Buďte konkrétní se svými cíli.
  • Sportovní: Chcete vytvořit nový tým? Vytvořit osobní rekord? Trefujete více trestných hodů?
  • Hudba: Chcete zvýšit svůj hlasový rozsah? Získat nahrávací smlouvu? Zahrajte si všechny noty v 'Flight of the Bumblebees?'
  • Intelektuální: Chcete získat rovnou další semestr A? Napsat svůj první román? Nastoupit na lékařskou školu?


 2. Obrázek s názvem Cvičný krok 2

  2 Zaměřte se na slabá místa, ne na dovednosti, které jste již zvládli. I když je dobré procvičovat věci, ve kterých jste dobří, podstatou tréninku je zdokonalit si dovednosti, které nemáte. Věnujte svůj čas práci na věcech, ve kterých jste špatní, nebo se ve zvolené činnosti nikdy nezlepšíte.
  • Sportovní: Pracujte na opačné noze, naučte se nový pohyb nebo techniku ​​nebo zkuste novou polohu.
  • Hudba: Rozvíjejte stupnice a akordy, které dobře neznáte, hrajte v jiném tempu než obvykle nebo se naučte píseň v žánru, který běžně nehrajete.
  • Intelektuální: Vezměte si třídu v jiném než normálním předmětu, pište eseje na témata, která vyžadují výzkum, a přesuňte se za minimum pro projekty a úkoly.
 3. Obrázek s názvem Cvičení Krok 3

  3 Cvičte schválně. I když při sledování televize můžete určitě cvičit kytarové váhy, pokud si nebudete dávat velký pozor, osvojíte si špatné návyky a budete se učit pomalu. Chcete cvičit záměrně, ne bezmyšlenkovitě, abyste si maximálně užili čas. Po dokončení úkolu se zamyslete nad tím, jak probíhal: Kde jste udělali chybu? Co fungovalo dobře? Jak se můžete příště zlepšit?
  • Sportovní: Nezaměřujte se v praxi na konečné skóre, soustřeďte se na svoji techniku. Sílíš? Připojili jste více průchodů než obvykle? Byli jste ve správné pozici, abyste pomohli svému týmu?
  • Hudba: Soustřeďte se na to, abyste všechno hráli perfektně, bez zadrhávání a zmeškaných not. I když musíte zpomalit, soustřeďte se na to, abyste vše udělali správně a poznamenejte si, kde děláte chyby
  • Intelektuální: Vždy zkontrolujte svou práci a zjistěte, kde jste udělali chybu, pokud dostanete špatnou odpověď.
 4. Obrázek s názvem Cvičný krok 4

  4 Rozdělte složité akce na menší části. Pokud se snažíte například procvičovat fixaci jízdních kol, netrénujte na celé věci najednou. Jednoho dne si procvičte výměnu pneumatik, ujistěte se, že máte dovednosti, a poté pracujte na upevnění brzd. Toto je čas pro „cvičení:“ specifické, malé akce, které můžete opakovat znovu a znovu, jako je hraní na stupnicích, střílení trestných hodů nebo výměna ploch.
  • Sportovní: Pokud bojujete s basketbalem, zastavte se a cvičte každý krok samostatně: driblujte rychlostí, skákejte směrem k obruči bez zastavení a položte basketbal.
  • Hudba: Nesnažte se řešit složité písně najednou. Zastavte se a cvičte 2–3 sekundy najednou. Jakmile dostanete těch pár sekund dolů, přejděte k dalším sekundám.
  • Intelektuální: Nepřistupujte k testu, který se snaží naučit všechno najednou. Nejprve si proveďte jednoduché procvičovací úlohy a poté přidávejte složitější nápady, například začněte s binomiemi, než přejdete na polynomy.
 5. Obrázek s názvem Cvičný krok 5

  5 Poučte se ze svých chyb. Nebojte se dělat chyby - teď je na ně čas. Zkoumání, experimentování a zaznamenávání věcí, které se pokazily, vám rozšíří znalosti o vašem oboru a povede k novým objevům. Když uděláte chybu, jednoduše si ji vezměte na vědomí a přemýšlejte o tom, jak ji příště můžete opravit. Pokud děláte stejnou chybu opakovaně, zpomalte a pokuste se problém diagnostikovat. Pracujte na nápravě chyby, dokud ji nevyřešíte, abyste se vyhnuli osvojování si špatných návyků.
  • Sportovní: Sledování natočených kopií hry a rozhovor s trenéry vám pomůže rychle diagnostikovat problémy a najít způsoby, jak je opravit.
  • Hudba: Pokud je to možné, nahrajte si hraní. Při přehrávání poslouchejte chyby, kterých jste si možná předtím nevšimli.
  • Intelektuální: Kdykoli nerozumíte tomu, proč máte problém špatně nebo máte špatnou známku, požádejte někoho, aby vám to vysvětlil, abyste neudělali stejnou chybu dvakrát.
 6. Obrázek s názvem Cvičný krok 6

  6 Procvičte si, jak hrajete. Chcete -li mít nejlepší výkon, když je to důležité, ať už na výstavě, v kanceláři nebo na hřišti, musíte si při cvičení vypěstovat dobré návyky. To znamená věnovat nyní pozornost maličkostem, abyste se na ně nemuseli soustředit, když potřebujete podat výkon. Při cvičení přemýšlejte o svém držení těla, okolí a vybavení.
  • Sportovní: Při cvičení noste správné vybavení (obuv, oblečení, podložky atd.), Abyste si na ně zvykli, když se dostanete do hry.
  • Hudba: Při cvičení se vyhněte věcem, jako je hrbení se nebo ležení - pokud byste to na jevišti neudělali, nedělejte to doma.
  • Intelektuální: Přehrávání hudby nebo sledování televize při studiu, psaní nebo výzkumu vás odvádí od efektivního učení.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Vypracování plánu cvičení

 1. Obrázek s názvem Cvičení Krok 7

  1 Najděte si čas na cvičení každý den. Abyste ze své praxe vytěžili maximum, musíte na své dovednosti pracovat každý den. Studie po studii ukázala, že důsledné procvičování dovednosti je mnohem užitečnější než snaha cvičit 4-5 hodin jednou nebo dvakrát týdně. I 15–20 minut tréninku 7 dní v týdnu bude kabina efektivnější než 3 hodiny jednou týdně.
  • Sportovní: Pokud nemůžete jeden den cvičit, zkuste si trochu zacvičit (běh, kolo, plavání atd.), Pokud můžete.
  • Hudba: Přinejmenším si projděte váhy a 2-3 cvičné písně, abyste si procvičili rychlost a techniku.
  • Intelektuální: Vytvářejte si kartičky a denně si je kontrolujte, pokud nemáte čas se učit.
 2. Obrázek s názvem Cvičný krok 8

  2 Vytvořte si cvičební plán. Cvičení návyku chcete udělat tak přirozeným, jako je čištění zubů. Vyberte si čas na cvičení a dodržujte ho každý den. Po 2-3 týdnech se váš mozek přizpůsobí tomuto plánu a připraví se na „trénink“. Přemýšlejte o tom, že budete cvičit jako cvičení: je mnohem snazší zůstat ve formě, pokud máte stanovený čas jít do posilovny.
  • Sportovní: Naplánujte si tréninky 3–5 dní v týdnu s využitím dalších dní na cvičení. Vyhraďte si jeden den v týdnu na odpočinek a regeneraci.
  • Hudba: Procvičujte svůj nástroj denně a snažte se pracovat alespoň 1 hodinu denně.
  • Intelektuální: Je mnohem snazší se něco naučit, když studujete každý den, na rozdíl od všech najednou v noci před testem. Zvykněte si denně cvičit psaní nebo studium, i když je to jen na krátkou dobu.
  ODBORNÁ TIP

  Alyssa Chang

  Wellness trenér a osobní trenér Alyssa Chang je trenér a trenér výživy se sídlem v oblasti San Francisco Bay. Své rozsáhlé znalosti v oblasti neurovědy založené na mozku využívá ke spolupráci s klienty na zlepšování jejich spojení s mozkem a tělem, aby se uzdravila, dosáhla cílů a pohybovala se bez bolesti. Je držitelkou titulu BS v oboru kineziologie a cvičení, výživy a wellness na Kalifornské státní univerzitě v East Bay a je držitelkou certifikátu Precision Nutrition, Z-health Performance a je certifikována Národní radou pro sílu a kondici. Alyssa Chang
  Wellness trenér a osobní trenér

  Nejdůležitější je být důsledný. Když se snažíte naplánovat, jak cvičit, přemýšlejte o tom, co můžete efektivně dělat, aby to bylo konzistentní, aniž byste zabírali spoustu času. Tím se zvýší pravděpodobnost, že věci zvládnete.

 3. Obrázek s názvem Cvičný krok 9

  3 Naplánujte si tréninky předem. Pokud se učíte například na nástroji, můžete si vyhradit 20 minut na procvičování stupnic, 20 minut na procvičování akordů a 20 minut na učení nové písně. Pokud máte plán pro svou praxi, zvýšíte pravděpodobnost, že se budete držet své rutiny a představíte si, jak se budete zlepšovat.
  • Sportovní: Rozcvičte se 15 minut, 20-30 minut pracujte na dovednostních cvičeních (přihrávky, střelba atd.), 20-30 minut hrajte rvačky nebo herní situace a poté 10-15 minut vychladněte protahováním.
  • Hudba: Zahřejte se 10 minut na stupnicích, poté si procvičte své písničky, akordy nebo nové techniky. Ukončete recenzi starých písní, které potřebujete znát, nebo se bavte cvičením.
  • Intelektuální: Začněte nejprve tím nejtěžším předmětem, později snadnějšími předměty.
 4. Obrázek s názvem Cvičení Krok 10

  4 Cvičte v krátkých „dávkách“ s přestávkami. Práce po dobu 4-5 hodin v kuse může vést k nudě nebo vyhoření, a pokud začnete ztrácet koncentraci, budete cvičit neefektivně. Sportovní psychologové doporučují udělat si přestávku každou hodinu po dobu 10–15 minut, abyste si odpočinuli a popadli dech, ale stejný princip platí pro jakýkoli druh cvičení (hudba, akademici atd.).
  • Sportovní: Hodinu cvičte, poté si dejte 5-10 minut pauzu na rehydrataci, protažení a relaxaci, než se vrátíte ke cvičení. Omezte cvičení na maximálně 5 hodin denně.
  • Hudba: U mladších dětí zkuste cvičit 20–30 minut v kuse, což jim umožní mezi tím relaxovat, aby nedošlo k vyhoření.
  • Intelektuální: Učte se alespoň hodinu, pak si dejte přestávku. Vydejte se na krátkou procházku, protáhněte se nebo si na pár minut poslechněte hudbu, abyste osvěžili mozek a tělo.
 5. Obrázek s názvem Cvičný krok 11

  5 Procvičujte si vzájemně související dovednosti, když máte prostoje. Nemusíte vždy cvičit, abyste „cvičili“. Čím více o své aktivitě přemýšlíte, tím lépe budete, až si sednete a budete skutečně cvičit.
  • Sportovní: Sledujte herní kazety nebo profesionální sportovce, protahujte se a přemýšlejte nebo čtěte o strategii.
  • Hudba: Pracujte na čtení hudby, zejména nových písní, které se musíte naučit. Pokud je to možné, poslouchejte ostatní hudebníky, kteří hrají vaše písně.
  • Intelektuální: Vždy mějte k dispozici poznámkový blok a tužku, abyste si mohli zapisovat všechny nápady, které přicházejí, a číst pro inspiraci z různých oblastí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu procvičovat matematiku? Najděte si cvičné problémy buď online, nebo se zeptejte svého učitele.
 • Otázka Jak mohu sám cvičit kriketové pálkování? Můžete to udělat uvnitř. Vezměte si dlouhou ponožku a vložte do ní kriketový míček. Poté k ponožce přivažte dlouhý, ale tlustý provázek, aby byl otvor uzavřen. Zavěste strunu a ponožku s kriketovým míčkem uvnitř někde na stropě. Můžete cvičit švihnutím pálky na kriketovém míčku, protože bude v ponožce a bude se houpat a bude se k vám vracet znovu a znovu jako skutečný nadhazovač. Je to trik, který používám a shledávám užitečným.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Čím více budete cvičit, tím lépe budete, bez ohledu na to, jakou činnost provádíte.

reklama

Varování

 • Při cvičení vždy dávejte pozor na své tělo. Pokud vás něco bolí, zastavte se a zotavte se, než budete pokračovat.
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Populární Problémy

Styl „roztomilé“ scény je jedinečnou, nevinnou a mladou sektou subkultury scény. Zaměřuje se především na to, aby vypadal mladý a podobný dětem, s barevnými a individualistickými možnostmi v módě. Přijměte nový přístup. Nepotřebujete ...

Murray porazil Federera v pěti setech, aby se dostal do finále

Někteří hráči vyjádřili výhrady k hraní 2020 US Open, ale Serena Williamsová bude ve Flushing Meadows.

V tento den v roce 2006 Andre Agassi oznámil svůj odchod z profesionálního tenisu.

5 nejslavnějších tenisových filmů

Novozélandský kriket se ve čtvrtek ujal Anglie v 1. T20. Zde je návod, jak sledovat zápas ve Spojených státech.