Djokovičův velký hazard: Co bude dál se zraněným Nolem?

Srb udělal, co mohl, aby vyhrál čtvrtý kolo, možná za velkou cenu.Novak Djokovič bude mít v nadcházejících dnech o čem přemýšlet, protože plánuje své zotavení, zotavení a návrat po zranění kolena, které utrpěl během dalšího podpisu, maratonského comebacku – tentokrát pondělního triumfu ve čtvrtém kole, který zatěžoval důvěřivost. Francisco Cerundolo na Roland Garros.

Jedním z témat k diskusi bude jistě jeho rozhodnutí vzít si maximální množství léků proti bolesti, které byl oficiální turnajový lékař ochoten poskytnout, aby udržel Djokovičovy naděje naživu v zápase, který rychle utekl.Tato volba má některé překvapivé důsledky, ale byly z velké části ignorovány, protože všichni na Djokoviče chválili jeho skvělý protiútok. Když turnaj v úterý ráno oznámil, že Djokovič se z akce odhlásil kvůli „roztrženému mediálnímu menisku jeho pravého kolena“ tato zpráva vyvolala nářky a zářivé pocty Djokovičovu bojovnému duchu. Ale jen málokdo – pokud vůbec někdo – z obvyklých podezřelých oslovil slona v místnosti.

Udělali Djokovič a oficiální turnajoví ošetřovatelé chybu, když se silně opírali o léky, aby ho dostali do zápasu?

  Djokovičovo rozhodnutí je záhadné na mnoha úrovních, z nichž nejbezprostřednější je to, co jeho zranění předznamenává pro Wimbledon.

Djokovičovo rozhodnutí je záhadné na mnoha úrovních, z nichž nejbezprostřednější je to, co jeho zranění předznamenává pro Wimbledon. hrát tenisový klipart

Způsob, jakým Djokovič vylíčil události, které utvářely jeho vítězství, tisku jasně ukázal, že to byly léky, které umožnily jeho přeměnu z ochablého a bojujícího obhájce titulu v něco jako superhrdinu, kterému na hrudi chybělo jen ochranné písmeno „D“.

'V podstatě celý pátý set [já] byl téměř bez bolesti,' řekl. 'Jsem rád, že jsem mohl hrát, aniž bych cítil bolest, kterou jsem cítil po dvou a půl setech.'Ale za jakou cenu? Toto zranění ohrožuje Djokovičovu bezprostřední budoucnost, možná i zbytek jeho kariéry. Djokovič odehrál statečný zápas, to je nesporné. Ale příštího rána pokračovat ve hře místo toho, aby Cerundolo vydalo prodlení, vypadá jako cvičení špatného úsudku, možná dokonce arogance ze strany vzoru školy „mé tělo je můj chrám“. Je to pochopitelné: Djokovičovi je 37 let, ale stále je na prvním místě (pozice Jannik Sinner převezme přijít v pondělí).

Na chvíli se vraťte k začátku Djokovičovy skvělé snahy překonat soupeře Rogera Federera a Rafaela Nadala v knize rekordů grandslamů. Tyto snahy byly posíleny, když Federer utrpěl velmi podobné zranění v roce 2016. Federer by vynechal tři z následujících pěti majorů a přidal by pouze tři další do svého konečného výsledku (20).

veškeré informace o badmintonu

Federer si benigně poranil koleno, když v australském Melbourne naléval svým dětem vodu do koupele. Naproti tomu Djokovič si udržel své v tenisovém boji a pokračoval, jak řekl, s „menšími omezeními v mém pohybu“. Nikdo tedy v tuto chvíli nemůže říci, o kolik vážnější zranění může být, protože Djokovič se rozhodl pokračovat ve hře.

  'V podstatě celý pátý set [já] byl téměř bez bolesti,' řekl Djokovič. 'Já'm glad that I was able to play without feeling that pain that I felt for two-and-a-half sets.”

'V podstatě celý pátý set [já] byl téměř bez bolesti,' řekl Djokovič. 'Jsem rád, že jsem mohl hrát, aniž bych cítil bolest, kterou jsem cítil po dvou a půl setech.'

Djokovičovo rozhodnutí je záhadné na mnoha úrovních, z nichž nejbezprostřednější je to, co jeho zranění předznamenává pro Wimbledon. Čtyřiadvacetinásobný hlavní šampion tam byl na vzestupu a v Londýně vyhrál čtyři z posledních pěti singlových titulů. A pak jsou tu olympijské hry, které začínají v Paříži (tenisovou událostí na Roland Garros) 26. července.

Pro většinu světa je zisk zlaté olympijské medaile vrcholným sportovním úspěchem. Jako srbský národní hrdina získal Djokovič pouze jednu medaili, bronzovou. Hořel, aby získal zlato, a to se zformovalo jako jeho poslední šance. Kdo ví?

Pro Djokoviče to byl velmi těžký rok. Od konce roku 2023 nezískal žádný titul a od té doby běhá za studena – dokonce i v jednotlivých zápasech, na turnajích nezáleží. Něco z toho určitě je způsobeno jeho věkem a zaměřením výhradně na velké akce.

I když byl Djokovičův neúspěch v Paříži katastrofální, nebyl zcela neočekávaný. Přiznal, že posledních několik týdnů pociťoval mírné nepohodlí v koleni. Ale řekl: 'Vůbec jsem neměl zranění, které by se mě týkalo.'

Držení skončilo rychle na začátku druhého setu, když Djokovič uklouzl a na nestabilní antuce ztratil půdu pod nohama. Chytil se za koleno a gesty rukou dal najevo své trápení do své lóže pro hosty. Byl ošetřen na kurtu a požil nějaké protizánětlivé látky a pravděpodobně i léky proti bolesti.

můžete sloužit v badmintonu přímo

'Dostal jsem léky a poté, co byla dokončena třetí sada, jsem požádal o další léky a dostal jsem je,' vysvětlil Djokovič. Lékař blíže nespecifikované léky opatřil upozorněním, že už Djokovičovi nedá. Obhájce titulu byl maximálně vyřazen.

Trvalo asi 45 minut, než se spustilo druhé kolo drog, v té době už Djokovič nebyl jen zpátky ve sporu, ale stoupal.

Poté, co uznal, že léky odvedly svou práci a udržely ho bez bolesti a schopné udržet vysokou úroveň, vyjádřil ve scénáři zjevné obavy: 'Jo, nikdy nevíte, co se stane zítra.'

Jakékoli naděje, které Djokovič choval na pozitivní diagnózu, se nenaplnily, když přišlo ráno, s vypotřebovanými léky a výsledky magnetické rezonance v ruce. Nakonec marné vítězství vypadalo jako další ukázka Djokovičových téměř bionických fyzických kvalit. Může to ale skončit jako varovný příběh o muži, který vždy naslouchal svému tělu, dokud ho nezradila jeho vášeň pro dobývání.

Populární Problémy

Jak se uzdravit ze zlomené kosti límce. Klíční kost, také nazývaná klíční kost, je dlouhá tenká kost poblíž spodní části přední části krku, která spojuje hrudní kost (hrudní kost) a ramenní pletenec. Https://www.nlm.nih.gov/medli .. .

Fotbal SMU zahájil v sobotu 2: 0 a hostil Stephena F. Austina. Takto můžete hru sledovat.

Jak obejmout dívku, která je kratší než vy. Pro každého vysokého člověka je vždy výzvou obejmout jiného, ​​který je o něco menší než oni. U vysokých chlapů objímajících nízké dívky výrazně stoupá šance na ostudu nebo trapnost ....