Dominance Rogera Federera, Novaka Djokoviče a Rafaela Nadala není „normální“, říká Garbine Muguruza

Roger Federer (L) a Garbine Muguruza na večeři mistrů Wimbledonu 2017

Roger Federer (L) a Garbine Muguruza na večeři mistrů Wimbledonu 2017

Roger Federer, Novak Djokovic a Rafael Nadal dominují mužskému turné již více než 15 let. Všichni tři jsou zdaleka nejúspěšnějšími hráči v historii mužského tenisu a všechny ostatní ze své generace postavili do stínu.

Pánský tenis „legendární„ velká 3 “měl lví podíl na hlavních vyznamenáních v 21. století. Dohromady získali 56 grandslamových titulů z posledních 67 a jeden z nich skončil jako světová jednička v 15 z posledních 16 let (jedinou výjimkou je Andy Murray v roce 2016).

Do svých třiceti let teď každý z Rogera Federera, Rafaela Nadala a Novaka Djokoviče v poslední době prožívá pozdní oživení kariéry. Tato trojice pozoruhodně získala každý grandslamový titul od začátku roku 2017.

Dámské turné je na druhou stranu naprosto kontrastní příběh. Bez jediného dominantního hráče se v posledních letech objevilo mnoho různých šampionů Slam.

Bývalá světová jednička Garbine Muguruzaová tuto otázku nedávno zvážila a tvrdila, že to, co prožívá ženská prohlídka, je naprosto normální. Místo toho věří, že mužské turné v současné době prochází výjimečným a neobvyklým obdobím.

Ve stejné éře se shodují 3 nejlepší tenisté v historii: Muguruza na Rogeru Federerovi a Velká 3

(L až R) Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer.

(L až R) Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer.

V an rozhovor s Čas , Muguruza hovořila o dominanci Rogera Federera a Velké 3 na pánském okruhu.

'Myslím si, že to, co se děje na našem okruhu (WTA), je normální, to znamená, že na okruhu je velká konkurenceschopnost,' řekl Španěl.
„Není normální, že tři nejlepší tenisté v historii (Roger Federer, Novak Djokovic a Rafael Nadal) se shodují ve stejné době, jako se to děje na pánském okruhu. Normální věc je, jak můžete vidět na ženském okruhu, že když tenistka prohraje, skončí v žebříčku dolů a že když vyhraje, jde nahoru, “dodala.

Od Australian Open 2017 vidělo turné WTA 12 různých grandslamových šampionů. Naproti tomu od roku 2005 má mužské turné pouze osm různých šampionů - Roger Federer, Novak Djokovic a Rafael Nadal jsou zdaleka nejvýznamnějšími vítězi.

Serena Williams je vynikající: Garbine Muguruza

Serena Williams (L) a Garbine Muguruza na French Open 2016

Serena Williams (L) a Garbine Muguruza na French Open 2016

Sama, dvojnásobná vítězka Slamu (na Wimbledonu 2017 a French Open 2016), byla Muguruza plná chvály na svou rivalku Serenu Williamsovou, která se na 23 grandslamových titulů blíží rekordu Margaret Courtové z 24.

'Serenin případ je samostatný případ.' Je vynikající, je velmi komplikované dělat to, co dělá, “řekla šestadvacetiletá žena.

Muguruza se také vyjádřila k potenciálnímu sloučení WTA a ATP, což v nedávné minulosti navrhl Roger Federer.

„Tenis je jedním ze způsobů, jak dosáhnout větší rovnosti mezd mezi muži a ženami. Existují jiné způsoby, kde tomu tak není. Sloučení mezi těmito dvěma entitami se mi zdá velmi zajímavé, “řekla Muguruza.
'Bylo by to docela přitažlivé, ale nevím, co by to zabralo.' Zda je k tomu vhodný čas, nevím. Možná je to nejvhodnější, “dodala.

Populární Problémy

Demetrius Andrade v sobotu obhajuje titul WBO ve střední váze proti Maciejovi Suleckimu. Zde je návod, jak sledovat boj v USA.

Jak vyzkoušet fitness pro děti inspirované olympijskými hrami. Sledování olympijských her může lidi inspirovat k tomu, aby se chtěli stát více fit a aktivní. Děti, které sledují olympijské hry, mohou být nadšené a inspirované k běhání, skákání, plavání nebo hraní. Nemusíte být ...

Pohled na využití Hawk Eye v tenise

Tento wikiHow vás naučí, jak obnovit tovární nastavení přepínače Nintendo. Obnovení továrního nastavení Nintendo Switch můžete provést v nabídce nastavení systému. Obnovení továrního nastavení vašeho Nintendo Switch vymaže všechny vaše hry, profily a herní data z ...

Neprůstřelné sklo (známé přesněji jako balistické sklo) je navrženo tak, aby absorbovalo sílu střely, než aby se rozpadlo. Https://www.explainthatstuff.com/bulletproofglass.html Pokud jste odhodláni prorazit sklo, vy. ..

Přehled toho, co dělá Leandera Paese největším tenistou, kterého kdy Indie měla.