Jak se připravit na odstranění rovnátek

Po dlouhé a možná namáhavé době, kdy nosíte rovnátka, se nyní blížíte okamžiku pravdy. Váš ortodontista vám řekl, že vám při příští návštěvě sundá rovnátka. Chcete -li se na to připravit, zjistěte více o procesu, kterým jsou vaše rovnátka odstraněna, a o tom, co lze očekávat po jejich odstranění.

Část 1 ze 3: Příprava na odstranění

 1. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 1

  1 Vědět, kdy přijde den. Je důležité mít jistotu, kdy se vám uvolní rovnátka, abyste se mohli připravit. Toto je velký okamžik! Neexistuje žádný pevný čas, ale váš ortodontista vám to předem řekne. Pokud si nejste jisti, můžete zavolat a zeptat se.
  • Jakmile budete vědět, kdy vám budou rovnátka odstraněny, můžete si přečíst pár příběhů o zkušenostech jiných lidí.
  • Můžete také najít videa z postupu online.
  • Pamatujte, že každá zkušenost bude pravděpodobně trochu odlišná.


 2. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 2

  2 Pochopte, že odstranění lze odložit. Ačkoli vám ortodontista možná řekl, že vám při příští návštěvě sundají rovnátka, je tu šance, že když dorazíte, řekne vám, že odstranění musí být odloženo. Váš ortodontista vám poskytl svůj nejlepší odhad, ale není spolehlivý.
  • Je možné, že se vám zuby neočekávaně pohybovaly mezi výlety k ortodontistovi.
  • Nebo se možná nepohybovali dostatečně a vyžadovali trochu více času s rovnátky. I týden nebo dva mohou v konečném výsledku znamenat obrovský rozdíl.
  • Pokud k tomu dojde, nezoufejte. Odejdou, je to jen hra na čekání.
 3. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 3

  3 Ujistěte se, že udržujete své dentální hygiena . Po celou dobu, kdy nosíte rovnátka, byste si měli udržovat vysokou úroveň zubní hygieny. Jak budou vaše zuby vypadat bez rovnátek, bude záviset na tom, jak dobře jste se o ně starali. Pokud jste odvedli špatnou práci, můžete na zubech najít žluté stopy zubního kamene zvané „bílé jizvy“.
  • Nenechte svou dentální hygienu polevit, když uvidíte, že je konec v nedohlednu.
 4. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 4

  4 Udělejte pár obrázků ze svých úst. Může být příjemné udělat si pár fotek ze svých posledních dnů s rovnátky. Můžete je použít jako obrázek „před“ a porovnat ho s novým, když vám byly odstraněny rovnátka. Získat rovnátka je velký problém, stejně jako je sundat, takže byste měli tento přechod ve svém životě dokumentovat. reklama
Skóre
0 / 0

Část 1 Kvíz

Co se stane, když jste si zuby rovnátka dostatečně nevyčistili?

Na zubech budete mít žluté skvrny.

Ano! Plaketa se může časem vytvářet kolem vašich rovnátek. Jakmile jsou odstraněny, uvidíte kolem místa, kde dříve rovnátka, žluté značky. Říká se jim 'bílé jizvy'. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Oblast, kde byly vaše rovnátka, zhnědne.

Ani náhodou! Lepidlo, které drží vaše rovnátka na zubech, nedovoluje žádný prostor pro bakterie. Oblast, kterou vám zakryly rovnátka, bude v pořádku, i když jste si na čištění zubů příliš nedali pozor. Hádej znovu!

Odstranění rovnátek budete muset odložit.

Ne nutně! Je normální, že se vyjmutí rovnátek odloží. Ale to je proto, že se vaše zuby mohou neočekávaně pohybovat, ne proto, že jste je dostatečně nečistili. Hádej znovu!

sledovat tenis naživo na espn
Nic kromě běžných problémů, které plynou z čištění zubů.

Ne tak docela! Pokud jste si dostatečně nevyčistili zuby, zatímco jste měli rovnátka, máte větší pravděpodobnost vzniku dutin a onemocnění dásní. Existuje však také zvláštní problém, který je specifický pro lidi s rovnátky. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Část 2 ze 3: Pochopení procesu odebrání

 1. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 5

  1 Zjistěte, jak dlouho to může trvat. Odstraněná rovnátka vám nebude pevně stanovena. Jedna věc, kterou si můžete být jisti, je, že to bude mnohem rychlejší, než když jste je měli připojené. Počítejte s tím, že tam budete zhruba hodinu, než se sundají všechny rovnátka a budou provedeny všechny navazující práce.
  • Odstranění rovnátek může trvat jen několik minut.
  • Poté, co jsou rovnátka vypnutá, čeká ortodontistu další práce.
 2. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 6

  2 Pochopte, jak jsou sundávány. Aby vám ortodontista odstranil rovnátka, pomocí speciálních kleští jemně sevře každý jednotlivý držák. Tím se oddělí držák od zubu. Nejčastěji se držák uvolní z jednoho kusu a budou to opakovat pro vaše celé ústa. Některé keramické držáky jsou navrženy tak, aby se při sejmutí ze zubu rozpadly.
  • Pokud uslyšíte praskavé zvuky nebo jiné zvláštní zvuky, vězte, že je to naprosto normální. Pokud něco takového uslyšíte, nedělejte si starosti.
  • Pokud máte pásy přes jednotlivé zuby, ortodontista je odstraní kleštěmi.
  • Po odstranění držáků nebo pásů pocítíte určitý tlak, ale malou nebo žádnou bolest.
 3. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 7

  3 Buďte připraveni na nějaké škrábání. Když jsou rovnátka vypnutá, na zubech vám zůstanou zbytky lepidla nebo cementu. Váš ortodontista se pustí do práce a seškrábne to speciálním nástrojem. Obvykle by toto čištění nemělo trvat déle než pět minut v závislosti na tom, kolik lepidla máte na zubech.
  • V závislosti na vašich zubech můžete během tohoto procesu cítit malou citlivost.
  • Budete zoufale vidět své nové zuby, ale buďte trpěliví!
 4. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 8

  4 Očekávejte, že vytvoříte formu pro svůj držák. Poté, co se vám uvolní rovnátka a zuby se očistí od přebytečného lepidla, váš ortodontista s největší pravděpodobností začne vytvářet formu pro váš držák. Téměř všichni lidé, kterým byla odstraněna rovnátka, musí poté nosit přidržovací zařízení.
  • V některých případech mohou být držáky fixní, což znamená, že váš ortodontista spojí kovový nebo sklolaminátový drát za vaše přední zuby.
  • Ortodontista může vytvořit formu pro držák vašich závorek přibližně týden před dnem, kdy je odstraníte.
  • Nebo to možná udělají týden poté.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 2 Kvíz

Jak dlouho průměrně trvá schůzka k odebrání rovnátek?

Asi 15 minut.

Nepřesně! Ortodontistovi může odebrání skutečných rovnátek trvat jen několik minut. Před dokončením procesu odebrání však stále existuje spousta následných prací. Vyberte jinou odpověď!

Asi hodinu.

To je správně! Skutečně, čas, který je potřeba k sejmutí rovnátek, se bude lišit. Obecně ale bude odstranění a následné práce trvat zhruba hodinu. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Přibližně stejně dlouho trvalo, než byly připojeny.

Ani náhodou! Naštěstí je sundání rovnátek rychlejší než jejich uchycení. Nebojte se tedy, že tento proces bude trvat velmi dlouho. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Část 3 ze 3: Vědět, co očekávat poté

 1. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 9

  1 Buďte připraveni na chvíli nosit držák. Nenechte se překvapit, když vás váš ortodontista začne měřit k vašemu držáku. Je důležité mít držák, který drží zuby v nových polohách, a často ortodontista doporučí nosit držák několik let poté, co se vám složí rovnátka. Ale doba se liší od člověka k člověku.
  • Údržba funguje tak, že doslova „zachovává“ tvar nového zarovnání vašich zubů postupným odstraňováním „paměti“ toho, jak vaše zuby vypadaly dříve, takže se vaše zuby nemohou vrátit do původního tvaru.
  • O svůj držák se budete muset dobře starat.
  • To zahrnuje jeho řádné vyčištění a neztrácení.
  • Ujistěte se, že nosíte držák podle doporučení, jinak byste mohli vrátit veškerou svou dobrou práci.
 2. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 10

  2 Přizpůsobte se svému novému držáku. Získání držáku může být trochu zkoušení a chvíli trvat, než si na něj zvyknete, ale je to důležitá součást narovnávání zubů. Držák se může cítit trapně ve vašich ústech a může se vám zdát těžké mluvit nebo zjistíte, že mluvíte lispem.
  • Nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je hodně mluvit a zpívat, abyste si zvykli na držitele.
  • Udělejte to a váš lisp by měl zmizet za několik dní.
  • Pokud zjistíte, že máte nějaké přebytečné slintání nebo sliny, nebojte se, je to součást adaptace a mělo by to jít za několik dní.
  • Ujistěte se, že používáte držák podle pokynů svého ortodontisty. Po nějaké době ho budete muset používat jen přes noc.
 3. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 11

  3 Péče o zuby po rovnátkách. Neponořte se rovnou do všeho žvýkacího jídla, které byste nemohli jíst s rovnátky. Nechte svým zubům nějaký čas, aby se přizpůsobily a uzdravily se. Promluvte si se svým ortodontistou o tom, jak se starat o zuby poté, co se rovnátka uvolnila. Čím důsledněji budete postupovat podle pokynů ortodontisty, tím lépe na tom budete se zuby a čím dříve se budete moci zbavit i držáku.
  • Nově odhalený smalt je mimořádně citlivý a suchý, takže před jakýmkoli bělením nebo bělením počkejte alespoň měsíc.
  • Promluvte si se svým zubařem o bezpečném způsobu vybělení jakýchkoli skvrn na zubech, které zbyly z rovnátek. Existuje mnoho způsobů, jak bělit zuby, včetně některých domácích prostředků, které nepoužívají chemikálie.
 4. Obrázek s názvem Příprava na odstranění rovnátek Krok 12

  4 Pochopte, že se budete muset stále vracet k ortodontistovi. I poté, co si sundáte rovnátka a budete nosit podpěru, budete i nadále muset pravidelně navštěvovat svého ortodontistu. zkontrolují vaše zuby, aby se ujistili, že zůstávají ve formě, a váš úsměv vypadá skvěle.
  • Zarezervujte si úvodní následnou návštěvu na pár týdnů po sejmutí rovnátek.
  reklama
Skóre
0 / 0

Část 3 Kvíz

Co byste měli dělat, pokud zjistíte, že nošení držáku vám dodá spěch?

Při nošení držáku mluvte co nejméně.

Ani náhodou! Pokud při nošení držáku nemluvíte, budete si na to těžší zvykat. Navíc najednou nemluvení může mít negativní vliv na váš pracovní, školní a společenský život. Kliknutím na jinou odpověď najdete tu správnou ...

Mluvte co nejvíce, zatímco nosíte držák.

Pěkný! Čím více budete mluvit (a zpívat!), Když budete nosit svůj držák, tím rychleji si na to zvyknete a tím rychleji zmizí váš lisp. Pokud se stydíte, když vás někdo slyší, zkuste si promluvit sami se sebou, když jste sami. Přečtěte si další kvízovou otázku.

Vezměte si držák, kdykoli mluvíte.

Ne tak docela! Neustálé vysouvání držáku dovnitř a ven z vašich úst snižuje účinnost zubů. Navíc, čím více to máte z úst, tím větší je šance, že o to přijdete. Vyberte jinou odpověď!

Chcete další kvízy?

Expertní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho obvykle lidé musí nosit držák? Je to navždy? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Expertní odpověď Po odejmutí rovnátka nejsou zuby v kosti zcela zafixovány, přestože vypadají rovně. Aby se předešlo jakýmkoli úpravám nebo změnám, udržovače mají za úkol udržovat vaše zuby stabilní, dokud kost horní a dolní čelisti nedokončí proces apozice (tvorba nové kosti). Délka období může být proměnlivá a v některých případech může trvat až jeden a půl roku.
 • Otázka Poškrábají vám dásně, když sundávají lepidlo? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Expertní odpověď Gumy nemají nic společného s odstraňováním lepidla ze zubů. Jedinou oblastí, která může být bolestivá, pokud jde o problémy s dásněmi, je oblast v zadní části, kde byly umístěny ortodontické pásy (kovový prstenec, který je obecně aplikován na první molár).
 • Otázka Mohu získat držák invisigln nebo normální? Cristian Macau, DDS
  Doctor of Dental Surgery Dr. Macau je orální chirurg, parodontista a estetik na zubní klinice Favero v Londýně. Získal DDS z Carol Davila University of Medicine v roce 2015. Cristian Macau, DDS Doktor zubní chirurgie Expertní odpověď Existuje několik typů držáků, včetně průhledných, podobných invisalignu, které jsou odnímatelné. Váš ortodontista se může rozhodnout podle vaší situace a životního stylu, který držák je nejvhodnější pro vaše potřeby.

Populární Problémy

Někdy se vypořádání se svými emocemi může cítit zdrcující. Když je život hektický nebo stresující, snadno se poddáte pocitům hněvu nebo deprese. Budete však produktivnější a budete se cítit lépe, pokud se naučíte řídit ...

'The Good Doctor' se vrací na sezónu 4 v pondělí večer. Zde je návod, jak sledovat nové epizody streamované online, pokud nemáte kabel.

Koučování týmu může být tvrdá práce. Ale s těmito kroky by to mohlo být o něco jednodušší. Najděte si nějaký prázdný čas. Workoholik nemohl realisticky koučovat na plný úvazek. Uvědomte si, že koučink je závazek. Pokud odejdete první den, pak ...

V úterý má premiéru nový spinoff „Deadliest Catch“ s názvem „Deadliest Catch: Bloodline“. Zde je návod, jak sledovat show Discovery Channel online bez kabelu.

WGC-St. Jude Invitational představí mnoho nejlepších světových hráčů. Zde je návod, jak sledovat turnaj online bez kabelu.

Vedoucí jižní konference ETSU podniknou v sobotu Chattanooga. Tato hra není v televizi, ale zde je návod, jak ji sledovat online naživo.