Jak se připravit na pěší túru po Apalačské stezce

Appalachian Trail je cesta, která se nachází na východě USA. Stezka je na 3 190 km dlouhá a je nejdelší turistickou stezkou na světě. Rozkládá se na severojižní ose přes 14 amerických států-od Gruzie po Maine. Dokončení celé stezky může trvat 5 až 7 měsíců, ale můžete také dělat vícedenní výlety a dokonce i denní túry. Bez ohledu na to, jak dlouho se vydáte na výlet po Apalačské stezce, je důležité se na cestu řádně připravit. Vytyčením kurzu a zabalením základního vybavení se můžete připravit na výlet po Apalačské stezce.

Část 1 ze 2: Vytvoření turistického plánu

 1. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce Krok 1

  1 Shromážděte tipy na stezce. Toto může být poprvé, co chodíte pěšky nebo děláte část Apalačské stezky. Shromažďování tipů od přátel nebo jiných, kteří prošli cestu nebo její části, vám může pomoci naplánovat optimální trasu pro vaše potřeby a přání. Například vám může umožnit objížďku na skvělém místě nebo skvělé restauraci nebo znát nejlepší místa, kde se můžete vydat ze stezky na ubytování nebo jídlo.
  • Získejte oficiálního průvodce po Apalačské stezce. Vždy je dobré mít s sebou průvodce pro konkrétní stezku v knižní podobě. Často obsahují mapy a tipy a mohou být velmi užitečné, pokud máte dotazy nebo potřebujete něco a nemáte přístup k datům počítače nebo mobilního telefonu.
  • Podívejte se na online průvodce z různých webů, včetně Appalachian Trail Conservancy a Trip Advisor. Tyto stránky často nabízejí skvělé další tipy, které nemusí být v knize. Můžete si také vzít kopie těchto tipů s sebou nebo je dokonce vyfotografovat pomocí tabletu nebo smartphonu, abyste měli ve výbavě lehčí objem.
  • Požádejte o tipy všechny přátele nebo rodinné příslušníky, kteří stopovali stezku. Mohou mít také přátele, kteří mohou nabídnout rady ohledně nejlepších zkušeností.


 2. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce Krok 2

  2 Rozhodněte se o délce túry. Než budete moci namapovat svůj kurz, budete se muset rozhodnout, jak dlouho se chcete vydat na Apalačskou stezku. Ne každý má čas nebo kondici na celou trasu a tyto faktory by vám měly pomoci při rozhodování o vhodné délce.
  • Proveďte celou délku stezky, pokud máte 5-7 měsíců zdarma. Kromě toho byste měli být také ve skvělé fyzické a duševní kondici, protože túra této délky může otestovat rezervy i těch nejsilnějších lidí.
  • Zkuste kratší výlet, pokud nemáte tolik času nebo nejste v optimálním stavu. Jednou ze skvělých věcí na Appalachian Trail je, že můžete provádět snadné pěší výlety, které se pohybují kdekoli od dvou dnů do dvou týdnů.
  • Vydejte se na celodenní túru, pokud chcete jen vyrazit ven a užít si přírodu, nemáte mnoho času nebo nejste v nejlepší kondici. Pamatujte, že i když Appalachian Trail není Mt. Everest, celodenní výlet bude stále vyžadovat, abyste chodili ve vyšší nadmořské výšce déle než několik hodin.
 3. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce Krok 3

  3 Namapujte si trasu. Jakmile se rozhodnete pro délku své túry, budete potřebovat obecnou představu o trase, kterou chcete jít. Appalachian Trail je skvělá volba, protože je to značená cesta na celou vzdálenost a nevyžaduje mnoho navigačních dovedností. Vždy byste však měli mít představu o tom, kam jdete a jaké vybavení na své cestě můžete potřebovat.
  • Podívejte se na mapu stezky, abyste získali dobrou představu o různých částech. Konzultace s Appalachian Trail Conservancy a dalšími průvodci vám může poskytnout dobrou představu o délce každé sekce. V závislosti na kondici a zkušenostech můžete denně ujít 7 až 12 mil. Méně zkušení a dobře kondovaní turisté by měli naplánovat výšlap nejvýše 7–8 mil denně, což jim poskytne čas na odpočinek a příjemnou přírodu.
  • Při mapování trasy zvažte faktory, jako jsou přenocování, nákup zásob a potenciální mimořádné události. Pokud děláte delší túru, která vyžaduje přenocování, naplánujte si pobyt v kempech, přístřešcích nebo ve větších městech, která mají hotely. Budete se také muset ujistit, že zmapujete místa s vodními zdroji a také kde si můžete koupit jídlo a další zásoby.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce Krok 4

  4 Mějte pohotovostní plán. Počasí a další mimořádné události vás mohou přinutit změnit plány na výlet po Apalačské stezce. Alternativní plán pro vaši túru může zabránit nehodám a zraněním a také vám umožní užít si stezku, i když jsou optimální podmínky.
  • Přemýšlejte o ročním období, které plánujete vyrazit. Východní pobřeží je náchylné k extrémním změnám počasí a vaše túra se může setkat s povodněmi, bahnem, sněhem nebo dokonce s hmyzem. V závislosti na ročním období můžete zvážit změnu úseku, ve kterém se vydáte na výlet nebo směr trasy.
  • Zajistěte, aby váš pohotovostní plán obsahoval, co dělat v případě fyzické nouze, jako je zlomenina nohy nebo paže nebo závažný případ chřipky.
 5. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce Krok 5

  5 Zajistit dopravu. Budete muset dorazit na Apalačskou stezku a odejít z ní. Celodenní turisté mohou přijet autem a zaparkovat na navržené stezce. Turisté nebo vícedenní turisté však budou potřebovat dopravu na stezku a ze stezky. Zajištění dopravy s přáteli nebo rodinou nebo dokonce místní infrastruktura vám může pomoci užít si příjemnější túru.
  • Podívejte se na interaktivní mapu Appalachian Trail, kde najdete možnosti parkování a jejich blízkost k stezkám.
  • Naplánujte si A.T. Kyvadlová doprava jeden až dva týdny před příjezdem. Každá sekce má jiné poskytovatele kyvadlové dopravy. Zvažte naplánování raketoplánu na začátku procházky, abyste se mohli vrátit zpět ke svému autu, aniž byste byli nastaveni podle přísného plánu.
  • Zvažte přístup k Appalachian Trail železniční, autobusovou a leteckou dopravou, zvláště pokud se chystáte na delší túru. Možná budete muset naplánovat kyvadlovou dopravu ve spojení s těmito druhy dopravy, ale ušetří vám to ponechání auta na jednom místě na delší dobu.
  reklama

Část 2 ze 2: Balení Essential Gear

 1. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 6

  1 Investujte do dobrého batohu. Kvalitní batoh, který není poškozený, je klíčem k dobrému výletu. Pokud máte balíček nebo ho potřebujete, je důležité zajistit, aby měl takový objem, který odpovídá vašemu vybavení a poskytne vám pohodlí.
  • Ujistěte se, že velikost vašeho balení odpovídá předpokládané době cesty. Na denní túru snadno unesete balení menší než 40 litrů (2400 krychlových palců), jeden na 40-70 litrů na 2-4denní výlet (2400-4200 krychlových palců) a nejméně 70 litrů (4200 krychlových) palce) pro cesty na 5 dní nebo déle.
  • Uvědomte si, že pokud jde o pohodlí, je styl méně důležitý než vhodný. Chcete, aby vaše boky nesly asi 80% hmotnosti vašeho batohu. Vaše smečka by měla mít hrudní a bederní popruhy, které pomohou vyrovnat napětí batohu na vašich ramenou. Zeptejte se profesionála ve venkovním obchodě, pokud máte dotazy ohledně nejlepšího balení a vhodného pro vaše tělo.
 2. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce Krok 7

  2 Získejte balení příslušenství. Různé typy balíčků vám mohou pomoci organizovat a udržovat zařízení v suchu. Zvažte pořízení následujícího příslušenství, které vám pomůže při pohodlnější túře:
  • Zabalte kryt, aby byl váš batoh a vybavení v suchu, pokud prší
  • Zabalte vložky, aby kapaliny v balení neprosakovaly
  • Balící buňky, které vám umožní oddělit a uspořádat vaše vybavení uvnitř balení
  • Vodotěsné sáčky nebo nádoby, které udržují elektroniku a/ nebo oblečení v suchu
 3. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 8

  3 Sbalit jídlo a pití. Bez ohledu na to, jak dlouho plánujete vyrazit na Apalačskou stezku, budete si muset zabalit nějaké jídlo a vodu. Denně spálíte asi 5 000 kalorií. Mít po ruce i malé zásoby vám zajistí stabilní hladinu krevního cukru a hydrataci těla. Kromě toho vám může pomoci přežít nehody nebo jiné mimořádné události.
  • Investujte do vodního měchýře. Toto je nejjednodušší a nejekologičtější způsob nošení a pití vody. Močový měchýř, který je dodáván v různých velikostech a vejde se do vašeho balení, můžete získat ve venkovním obchodě.
  • Pořiďte si záložky na úpravu vody, aby byla voda pitná. Appalachian Trail má různé vodní zdroje podél celé cesty, včetně pramenů a potoků. Ty jsou však často plné patogenů, které mohou způsobit vážná onemocnění. Ve venkovních obchodech můžete získat různé druhy a příchuti karet na úpravu vody.
  • Pokud se chystáte na celodenní túru, zabalte si dostatek jídla alespoň na dva dny; zásoba 4-7 dní pro vícedenní túry; a více pro delší úseky. Zaměřte se na balení lehkých a objemných potravin, které nabízejí velké množství energie, jako jsou dehydrované fazole, rýže a nudle. Zahrňte občerstvení, které můžete jíst po celý den, jako jsou energetické tyčinky, trhané nebo tyčinky. Můžete také získat práškové nápoje včetně kávy a sportovních nápojů.
  • Ujistěte se, že váš plán trasy zahrnuje zastavení k tankování v restauracích nebo místních obchodech s potravinami. To vám také poskytne šanci získat čerstvé ovoce a zeleninu, i když jen na každodenní pohoštění.
  • Pořiďte si pytle na odpadky, do kterých můžete vyhodit obaly, jídlo nebo jiné předměty. Appalachian Trail má zásadu Leave No Trace, která zahrnuje neopuštění žádného koše. Odpadku se můžete zbavit na určených místech nebo při nákupu spotřebního materiálu.
 4. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 9

  4 Včetně kuchyňského náčiní. Pokud plánujete vařit na vícedenních nebo výletních výletech, budete potřebovat vybavení, se kterým budete vařit svá jídla. Můžete mít kuchyňské vybavení nebo si je musíte koupit, což seženete v místním venkovním obchodě. K vaření jakéhokoli jídla na Apalačské stezce byste měli mít následující položky:
  • Kempovací kamna na více paliv
  • Pohonné hmoty
  • Zápalky nebo zapalovač
  • Nádobí včetně lehkého hrnce, pánve a pokličky
  • Talíř, hrnek, mísa; pamatujte, že hrnek můžete vždy použít jako misku ke snížení hmotnosti
  • Nádobí
  • Mýdlo a houba na nádobí, ačkoli mnoho lidí používá pouze vodu
 5. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 10

  5 Sestavte si oblečení. Nejlepší zásada balení oblečení, které vás udrží v teple a pohodlí, je vrstvení. Oblečení, které můžete vrstvit, vás udrží v teple nebo chladu a suchu. Vyhněte se bavlněným kouskům, které neodvádějí vlhkost. Místo toho zkuste materiály ze syntetické nebo merino vlny. Následující oděvy vám mohou pomoci zůstat v pohodlí při cestě po Apalačské stezce:
  • Základní vrstva, která odvádí vlhkost z vašeho těla nebo vás izoluje, i když je venku mokro
  • Střední vrstva jako fleece nebo péřová bunda/ svetr; někdy se mu říká „měkká skořápka“
  • Třetí vrstva odolná proti povětrnostním vlivům a větru; často se mu říká „tvrdá skořápka“
  • Rukavice
  • Turistické kalhoty nebo šortky; nohy se zapínáním na zip jsou skvělou volbou
  • Spodní prádlo
  • Turistické ponožky a návleky na ponožky zabraňující vzniku puchýřů
  • Turistické boty
 6. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 11

  6 Shromážděte spací vybavení. Pokud děláte vícedenní nebo pěší túru, spíte buď ve stanu, nebo v přístřešku podél stezky. Pokud si předem nasbíráte vybavení na spaní, můžete si být jisti, že po dlouhém dni stráveném pěší turistikou zůstanete v noci v teple a pohodlí. Zvažte pořízení všech následujících položek pro pohodlné spaní:
  • Stan nebo houpací síť
  • Stopa nebo plachta stanu, aby se zabránilo roztržení nebo díry na základně stanu
  • Spací pytel vhodný pro klima
  • Hedvábná vložka do spacáku pro větší teplo a čistotu
  • Karimatka pro pohodlí a udrží vás v teple u země
 7. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 12

  7 Noste lékárničku. Bez ohledu na to, jak dlouho chodíte na túru, můžete mít nehodu, nouzový nebo jiný problém. Zabalte si dobře zásobenou lékárničku, abyste zvládli malá zranění nebo se vypořádali s jinými nehodami, dokud nedorazí záchranný personál. Některé položky, které by vaše lékárnička měla obsahovat, jsou:
  • Latexové nebo nitrilové rukavice
  • Maska CPR microshield
  • Víceúčelový nástroj nebo nůž
  • Pinzeta
  • Nůžky
  • Teploměr
  • Tvarovatelná dlaha
  • Zavlažovací stříkačka k propláchnutí a čištění ran
  • Zavírací špendlíky
  • Bavlněné tampóny
  • Obvazy a sterilní obvazy
  • Anti-septické ručníky
  • Čisticí podložky s lidokainem
  • Antibiotická mast
  • Moleskin
  • Opalovací krém
  • Balení gelu z aloe vera
  • Orální rehydratační soli
  • Lék proti bolesti
  • Antihistaminika
  • Proti průjmu
  • Papír a tužka k zaznamenání symptomů a podávaných léků nebo pomoci
  • Seznam vašich léků a jakýchkoli zdravotních stavů, jako je cukrovka
 8. Obrázek s názvem Připravte se na pěší túru po Apalačské stezce, krok 13

  8 Zvažte další vybavení. Nyní už může být váš balíček naplněný po okraj. Pokud však máte nějaký prostor navíc, možná budete chtít nějaké další vybavení, které vám během pobytu na Appalachian Trail zajistí pohodlí. Některé položky, které byste také mohli chtít zabalit, jsou:
  • Svítilna nebo světlomet a baterie
  • Kompas
  • Píšťalka nebo signální zrcátko
  • Zednická lžíce pro hloubení „průlezů“, kde můžete podnikat
  • Lepící páska
  • Opravné sady pro stan, kuchyňské vybavení a batoh
  • Biologicky rozložitelné kempové mýdlo a zubní pasta
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je mi 78 let, je příliš pozdě na výlet po Apalačské stezce? AlissaB Výlety lidí ve vašem věku nejsou běžné, ale rozhodně jsou možné! V současné době (2016) nejstarší známí turisté přes Apalačskou stezku dokončili túry ve věku 74 let (ženy) a 81 let (muži). Pokud jste v dobrém zdravotním stavu, záleží na vaší fyzické připravenosti a mentální motivaci více než na věku. Ještě důležitější je, aby se starší turista dobře připravil: zpevněte své tělo pomocí vzpírání a tréninku, zabalte si lehkou výstroj a prozkoumejte trasu, abyste si mohli vybrat udržitelné tempo a naplánovat si jakékoli problémy. A konečně, pokud je celodenní výlet příliš mnoho na jednu sezónu, můžete trasu procházet po několika letech - stále působivý úspěch!
 • Otázka Jak získám mapu stezky? Mapy stezek jsou k dispozici online.
 • Otázka Kolik liber by měl můj balíček vážit? Pro pohodlí je nejlepší udržet ho pod 10 liber.
 • Otázka Kolik by mi mělo být, abych vyšlapal 1 000 mil? Neexistuje žádný skutečný věkový limit, ale měli byste se ujistit, že přijmete náležitá opatření založená na vašem věku.
 • Otázka Jaká je nejtěžší část Apalačské stezky? Bez Pokud jedete na sever, mnoho lidí si myslí, že jižní Maine je nejtěžší, protože jste unavení a extrémně strmá a erodovaná. Pokud jedete na jih, pak je „horská dráha“ ve Virginii pravděpodobně nejtěžší, protože v rozmezí 13 mil je 10 hlavních stoupání.
 • Otázka Mohu vyrazit na polovinu Stezky jeden rok, pak na polovinu příštího roku a stále se prohlašovat za turistu po Apalačské stezce? Katelyn Rollo Můžete se považovat za turistu, pokud máte pocit, že jste toho dosáhli, ale jiní by mohli tvrdit, že jelikož jste to neudělali během jedné cesty, ve skutečnosti jste to celé nevyšlapali.
 • Otázka Jak fit musím být na túru po Apalačské stezce? Scott Slam Na začátku procházky začněte s cílem přibližně 8 mil denně. Postupně zvětšujte vzdálenost, abyste se vyhnuli zranění, a umožněte svému tělu přizpůsobit se náročným podmínkám celodenního nošení v členitém terénu.
 • Otázka Je Appalachian Trail bezpečný? Scott Slam Přestože je Appalačská stezka bezpečnější než většina míst, není imunní vůči kriminálnímu chování-včetně zločinů násilí. Akty laskavosti a „stezkové magie“ jsou na A.T. že je snadné zapomenout, že by ses mohl setkat s někým, kdo nemá v srdci tvůj nejlepší zájem nebo se dokonce může snažit ti ublížit.
 • Otázka Potřebuji povolení k výletu po Apalačské stezce? Fayre Podle organizace Appalachain Trail Conservancy nejsou za přístup k Appalachian Trail (A.T.) vyžadovány žádné poplatky ani placená povolení, ale některé kempy v Nové Anglii jsou zpoplatněny a musíte získat povolení k táboření ve dvou národních parcích na A.T.
 • Otázka Kolik stojí výlet po celé Apalačské stezce? Podle Appalachian Trail Conservancy (ATC) většina turistů utratí kolem 1 000 $ měsíčně a většině trvá výlet téměř šest měsíců. Takže zhruba 6 000 dolarů za celý výlet.

Populární Problémy

Rafael Nadal porazil v neděli ve vyčerpávajícím finále Stefanose Tsitsipase 6: 4, 6: 7, 7: 5, aby získal svůj 12. titul Barcelona Open.

Eugenie Bouchard a Patricia Maria Tig se setkají ve finále Istanbul Open v neděli. Jedná se o první setkání obou hráčů na turnaji WTA Tour.

Zde je návod, jak sledovat film „Einstein a Hawking: Unlocking the Universe“ online, pokud nemáte kabel.

Když se Roger Federer vydává na nabídku k získání svého 8. titulu v Cincinnati, zde je vzpomínka na všechny jeho dřívější tituly Masters 1000.

Pokud vás na konci dne často bolí v krku nebo v rameni, můžete mít technologický krk. Shrbená pozice, kterou tolik z nás zaujímá při pohledu na svůj telefon nebo počítač, může vést k bolesti, ztuhlosti a ...

Trasa Švýcara Rogera Federera do finále Australian Open 2020.