Jak uchovat švýcarský mangold

Mangold je zelená živina bohatá na živiny, která se dobře hodí téměř ke každému jídlu. Ať už sklízíte vlastní mangold nebo ho chcete mít vždy po ruce, existují způsoby, jak mangold uchovat a prodloužit tak dobu, po kterou ho musíte použít. Znáním správných způsobů, jak uchovat svůj mangold mrazením, chlazením a konzervováním, můžete zlepšit životnost svého mangoldu.

Metoda 1 ze 3: Zmrazení vaší švýcarské mangoldy

 1. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 1

  1 Švýcarský mangold opláchněte studenou vodou. Opláchnutím mangoldu před zmrazením odstraníte veškeré přetrvávající nečistoty, nečistoty nebo brouky. Je důležité pouze opláchnout švýcarský mangold pod studenou vodou, aby listy nevadly.
  • Nasekat mangold na menší kousky je po umytí vždy možnost. Díky tomu se snáze pracuje, než ho zmrazíte.


 2. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 2

  2 Uvařte velký hrnec vody. Neexistuje žádné konkrétní množství vody, které byste museli vařit. Jen se ujistěte, že máte dostatek vody na úplné ponoření mangoldu. Pokud nemáte dostatečně velký hrnec, můžete mangold blanšírovat opakováním tohoto postupu.
  • Do vody nepřidávejte sůl ani jiné koření.
 3. 3 Přidejte svůj mangold do horké vody a duste 30 sekund. Umístěte svůj mangold pod vodu pomocí kleští nebo velké lžíce. Mangold nebalte příliš těsně, protože potřebuje prostor pro cirkulaci hrnce.
  • Pokud pracujete s větší dávkou, duste menší množství mangoldu najednou. Proveďte tento postup v několika kolech, abyste se ujistili, že švýcarský chard důkladně blanšírujete.
  • Nezapomeňte sledovat teplo. Jak přidáte více mangoldu, teplota vody se sníží. Udržujte svůj hrnec zakrytý nebo pokračujte v zahřívání, abyste udrželi oheň.
 4. 4 Pomocí kleští přesuňte svůj mangold přímo do ledové lázně. Poté, co se vaše greeny vaří 30 sekund, přeneste mangold do velké misky ledové vody. Voda musí být tak studená, jak ji můžete získat, aniž by zmrzla. Nepoužívejte jednoduše vodu z faucetu, protože nebude dostatečně studená.
 5. 5 Nechte svůj mangold 2–3 minuty odležet v ledové vodní lázni. Šokující vaše greeny zastaví proces vaření a zachovají si zářivou barvu, chuť a texturu. Aby byl mangold správně šokován, nechte jej 2-3 minuty uležet v ledové vodě. Chard nebalte do ledové vodní lázně.
 6. 6 Slijte vodu a led a vymačkejte z mangoldu přebytečnou vodu. Poté, co vypustíte vodu, vymačkejte rukama veškerou zbývající vodu ze zelených. Je nezbytné odstranit co nejvíce vody.
  • Veškerá zbývající přebytečná voda vytvoří na mangoldu při zmrazení krystaly. Tyto krystaly zředí chuť a změní strukturu, když rozmrazíte mangold v lednici.
 7. 7 Mangold pevně zabalte, dokud nevytvoří kouli o velikosti baseballu. Jakmile jste si jisti, že jste odstranili co nejvíce přebytečné vody, pokračujte a nasbírejte do rukou hrst zelených a tvarujte je, dokud nebudou mít tvar koule. Pokračujte v přidávání mangoldu do míče, dokud nebude mezi velikostí tenisového míčku a baseballu.
  • Proces blanšírování a šoku udrží mangold mírně vlhký, díky čemuž je poddajný a snadno tvarovatelný.
  • Snažte se s nimi příliš nepracovat. Vlhkost bude fungovat jako vlastní lepidlo, takže nemusíte přepracovávat svůj mangold.
 8. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 8

  8 Mangoldové kuličky položte na plech. Když položíte mangoldové kuličky na pekáč, ujistěte se, že si zachovají svůj tvar. Mezi každou koulí mangoldu ponechejte mezeru 1,3 cm až 2,5 cm, aby při mražení neztratily formu nebo se neslepily.
 9. 9 Omotejte těsně kolem pánve igelit a zmrazte na 1–2 hodiny. Vytáhněte plastový obal kolem pánve co nejtěsněji. Zabráníte tím tvorbě ledových krystalů na vlhkém mangoldu. Váš mangold během této doby úplně nezmrzne, ale vytvoří dostatečně silné těsnění, aby se koule mangoldu neshlukovaly, když je přesunete do tašky.
  • Mangold nemusí úplně zamrznout. Ujistěte se, že pokud váš mangold není úplně zmrzlý, nezlomí svou formu, když jej vložíte do sáčku.
 10. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 10

  10 Přeneste své zelené do sáčku na zip a odstraňte přebytečný vzduch. K uložení mangoldových kuliček můžete použít jeden velký pytel nebo několik menších sáčků. To vám umožní odstranit jednu kouli mangoldu najednou a mít perfektní porci. Jen se ujistěte, že jakýkoli sáček, který se rozhodnete použít, odstraníte přebytečný vzduch, než jej vrátíte do mrazničky.
 11. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 11

  jedenáct Uchovávejte svůj mangold v mrazáku po dobu až 10-12 měsíců. Pokud ho necháte v mrazáku déle, je to stále bezpečné jíst , jen ztratí část své kvality. Pokud váš mangold změnil barvu nebo má zvláštní zápach, pokazil se a měl by být zlikvidován. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Uchovávání Swiss Chard v chladničce

 1. 1 Vložte neumytý švýcarský mangold do úložného sáčku. K uchovávání mangoldu můžete použít jakýkoli typ plastových úložných sáčků, jen se ujistěte, že má taška vzduchotěsné těsnění. Přestože běžný plastový úložný sáček bude fungovat stejně dobře, pokud budete uchovávat svůj mangold v ostřejší části chladničky, můžete se rozhodnout použít perforovaný plastový sáček.
  • Chard neumývejte, než jej uložíte do lednice. Jakékoli vystavení vodě před chlazením způsobí, že se zkazí mnohem rychleji.
 2. 2 Odstraňte veškerý přebytečný vzduch z úložného vaku. Poté, co vložíte mangold do skladovacího vaku, obalte jej co nejtěsněji kolem mangoldu. Chcete -li, aby vaše greeny byly čerstvé, odstraňte z vaku co nejvíce přebytečného vzduchu.
 3. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 14

  3 Chard uchovávejte mezi 32 ° F (0 ° C) a 40 ° F (4 ° C) po dobu až 10 dnů. Pokud je to možné, udržujte chladničku při 95% relativní vlhkosti. To bude obecně lépe dosažitelné při použití ostřejší části v chladničce.
  • Dokud je váš mangold správně zabalen, vydrží 5 až 10 dní v závislosti na teplotě vaší chladničky.
  • Pokud skladujete mangold pod 0 ° C nebo déle, než je doporučená doba, můžete si všimnout, že se na stonku začínají tvořit hnědé skvrny a listy začínají vadnout a žloutnout. Přestože vám neuškodí jíst zvadlý mangold, nedoporučuje se to.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Konzervování švýcarského mangoldu

 1. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 15

  1 Sklenice na konzervy a tlakový hrnec očistěte horkou mýdlovou vodou. Přestože při použití tlakového hrnce nemusíte sterilizovat zavařovací sklenice, budete se muset ujistit, že jsou nádoby čisté. Vše, co musíte udělat, je před použitím všechny své konzervárenské potřeby vyprat v horké mýdlové vodě.
  • Je také dobré přejet prsty po okraji víček a zkontrolovat případné praskliny nebo třísky. Nepoužívejte víčka, která mají tyto nedostatky, protože nebudou správně těsnit.
 2. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 16

  2 Malé množství švýcarské mangoldy důkladně omyjte. Ujistěte se, že váš švýcarský mangold neobsahuje žádné nečistoty a nečistoty. Vanu s teplou vodou můžete použít k namáčení mangoldu na několik minut a poté důkladně opláchnout. Zajistěte, aby voda vytékající z mangoldu neobsahovala žádné nečistoty.
 3. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 17

  3 Mangold ořízněte a odstraňte stonky. Aby byl váš mangold švýcarský, budete se muset ujistit, že mangold oříznete, aby se snadno vešel do nádoby. Začněte odstraněním stonků a oříznutím listů.
  • Během tohoto kroku budete také chtít z mangoldu odstranit všechna špatná místa.
 4. 4 1 3 libry mangoldu vařte v pytlíčku na gázu po dobu 3–5 minut. Ačkoli můžete konzervovat mangold více než 1 lb (16 oz), začněte vařit v páře pouze to, co půjde do jedné nádoby. Vložte svůj mangold do sáčku nebo napařovacího košíku a vařte v páře, dokud neklesne. Tento proces bude trvat 3–5 minut.
  • Menší množství mangoldu bude vadnout blíže k 3 minutám, zatímco větší množství bude blíže k 5.
 5. 5 Pomocí kleští vložte spařenou chardu do nádoby o objemu 0,5 US pt (0,24 l). Do sklenice nebalte příliš těsně. Mezi horní částí mangoldu a víkem nádoby ponechte alespoň 2,5 cm volného prostoru.
  • Pro větší množství můžete použít 1 US qt (0,95 L) zavařovací nádobu, ale pamatujte na to, že stále máte 2,5 cm prostoru nad hlavou.
 6. 6 Naplňte nádobu vroucí vodou. K vaření vody použijte varnou konvici nebo konvici. Dbejte na to, aby při nalévání vody do nádoby zůstala výška 2,5 cm a zajistěte, aby byl mangold zcela ponořen.
  • Nezapomeňte odstranit všechny vzduchové bubliny ve sklenici úpravou prostoru nad hlavou.
 7. 7 Okraje sklenic osušte papírovou utěrkou a zajistěte víko. Sušení okrajů před nasazením víka na sklenice vám pomůže zajistit, že vytvoříte těsné těsnění. Ujistěte se, že je víko pevně zavřené, abyste se ujistili, že mangold je během doby vaření řádně utěsněn.
 8. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 22

  8 Vařte 5 000 g sklenic 11 lb v tlakové nádobě 70 minut. Při vkládání sklenic do tlakového hrnce buďte velmi opatrní. Počkejte s vložením sklenic do sporáku, dokud nebudete mít připraveno více sklenic. Zpracovávejte 0,47 litru 0,5 litru s tlakem 4500 g po dobu 70 minut a 0,95 litru po dobu 90 minut.
  • Časy zpracování se budou měnit podle nadmořské výšky. Pokud se nacházíte ve výšce nad 300 m, přidejte tlak 6800 g.
  • Na 4500 g použijete vážené měřidlo. Na cokoli 5 000 g a více použijete číselník a upravíte tlak podle své nadmořské výšky.
 9. 9 Vypněte teplo svého tlakového plechovky a víko pomalu sundejte. Při zavařování zeleniny může být obtížné zabránit ztrátě kapaliny v nádobách. Je důležité, abyste před vyjmutím sklenic z konzervy vypnuli teplo a počkali, až se uzavře víko. Poté můžete víko pomalu sundat a vypustit trochu páry.
  • Pro udržení kapaliny ve sklenicích je důležité velmi pomalé odtlakování. Pokud sklenice vytáhnete příliš brzy, mangold vyschne.
 10. 10 Vraťte víko zpět na pánev a sklenice nechte 10 minut odležet. Během této doby nezavírejte víko. Před vyjmutím musíte nechat sklenice postupně vychladnout. Po prvních 10 minutách úplně vyjměte víko z pánve a nechte ještě 10 minut odležet.
 11. jedenáct Pomocí kleští vyjměte nádoby z konzervy. Poté, co necháte sklenice vychladnout v plechovce, vyjměte je pomocí kleští nebo jiného tepelně odolného nástroje. Před uložením budete muset sklenice zcela vychladnout.
  • Při chlazení můžete ve sklenicích zaznamenat určité ztráty kapaliny. Ztráta tekutin je během tohoto procesu normální, pokud však vaše greeny již nejsou pokryty tekutinou, která ve sklenici zůstala, je třeba nádobu zchladit a do týdne byste ji měli sníst.
 12. Obrázek s názvem Zachovat švýcarský mangold Krok 26

  12 Sklenice od mangoldu skladujte na chladném, tmavém a suchém místě. Doporučená skladovací teplota konzervovaného zboží je mezi 10 ° C a 21 ° C. Použijte svůj konzervovaný švýcarský mangold do jednoho roku, abyste se vyhnuli znehodnocení.
  • Potraviny s nízkým obsahem kyselin, jako je mangold, může být obtížné testovat na zkažení. Největším indikátorem bude neobvyklý zápach po otevření nádoby. Pokud vidíte, že v horní části nádoby sedí sušený mangold, který je stále uzavřený, měl by být zlikvidován.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

Zmrazení vaší švýcarské mangoldy

 • Čerstvý švýcarský chard, množství se bude lišit podle velikosti dávky
 • Sítko nebo cedník
 • Kleště
 • Pečící papír
 • Plastový obal
 • Tašky na zip

Uchovávání Swiss Chard v chladničce

 • Množství neprané, čerstvé švýcarské mangoldy se bude lišit
 • Skladovací taška nebo velká taška na zip

Konzervování švýcarského mangoldu

 • Čerstvá, umytá švýcarská mangold, množství se bude lišit
 • Zavařovací sklenice 0,5 US pt (0,24 L) nebo 1 US qt (0,95 L)
 • Tlakový hrnec
 • Tkanina
 • Kleště
 • Rychlovarná konvice nebo konvice

Populární Problémy

Scorpions je notoricky těžké zabít. Tito jedovatí pavoukovci jsou zvyklí žít v drsných podmínkách, takže u většiny pesticidů netrpí řasou. Nejjistější způsob, jak se zbavit štíra, je propíchnout jeho exoskeleton ostrým ...Zajímá vás, jak streamovat fuboTV online na PC nebo Mac? Připravili jsme pro vás průvodce krok za krokem, který lze snadno sledovat!Naučit se běhat čáry je fantastický způsob, jak začít používat tenisový kurt k zahřátí těla před tréninkem nebo k vycvičení nohou.

„Life in Pieces“ se vrací s premiérou 4. série dnes v noci. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody roku 2019 online prostřednictvím živého přenosu.Vzhledem k tomu, že finále WTA se má v roce 2019 přesunout do čínského Šen -čenu, je na čase ohlédnout se za pěti slavnými ročníky finále WTA v Singapuru.Pokud nemáte kabel, můžete zdarma streamovat novou sérii AMC „Soulmates“ online.