Jak předcházet úrazům kolen v baletu

Pokud provádíte balet, máte pravdu, protože se obáváte zranění kolena. Zranění kolena tvoří 14 až 20% všech zranění baletu. Zranění je způsobeno řadou věcí: nesprávné zahřátí nebo protažení, nesprávné držení těla nebo forma a přepracování určitých svalů. Naštěstí existuje několik způsobů, jak chránit kolena, abyste si mohli baletní tanec užít roky.

kde mohu sledovat nováčka roku?

Část 1 ze 2: Ochrana kolen během baletu

 1. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 1

  1 Spolupracujte s profesionálem. Najděte si instruktora v pre-profesionální baletní škole, která spolupracuje s profesionální baletní společností. Skvělý instruktor může poskytnout individuální pomoc, která může zabránit zranění a zlepšit vaše pózy.
  • Vyvarujte se jednoduše spoléhání na instrukce od svých vrstevníků nebo online lekce. Musíte získat správnou zpětnou vazbu od profesionála, který dokáže zjistit, zda je vaše technika správná.


 2. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 2

  2 Cvičte na dřevěných podlahách. Vyhněte se tanci na tvrdých podlahách, jako je cement. Místo toho by studio, které používáte, mělo mít odpružené dřevěné podlahy (jako harlekýn). To podlaze pomůže absorbovat otřesy vašich pohybů. Dobrá podlaha může předcházet holenním dlahám a dalším zraněním.
  • Ujistěte se, že na podlaze není příliš mnoho kalafuny, která by ji pokrývala nerovnými místy. Díky tomu je pravděpodobnější, že se zraníte.
 3. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 3

  3 Zahřát se. Zahřívací cviky mohou uvolnit vaše svaly, takže je méně pravděpodobné, že se roztrhnou nebo namáhají. Udělejte cvičení, která vám rozproudí krev a opravdu vás zahřejí, než začnete tančit. Ty vás připraví na intenzivnější aktivitu, která může zlepšit váš baletní tanec a zabránit zranění.
  • Cvičte několik minut ve stoje nebo zkuste aerobní cvičení v normálním tempu. Během rozcvičky se nikdy příliš netlačte.
 4. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 4

  4 Proveďte fyzický trénink. Cvičení (tělesný trénink) je jedním z nejlepších způsobů, jak snížit riziko zranění. Zatímco balet je vysoce fyzický, většina baletních tanečníků není dostatečně aktivní, aby si zlepšila aerobní zdraví. Pracujte na celkovém fitness režimu po celý týden, abyste snížili riziko zranění.
  • Určitě se vyhněte sportům, které jsou známé tím, že způsobují poškození kolen, jako je basketbal nebo tenis.
 5. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 5

  5 Věnujte pozornost bolesti. Pokud cítíte bolest, toto je vaše tělo, které vám říká, že něco není v pořádku. Požádejte svého instruktora, aby vás sledoval při pohybu, který vám způsoboval bolest. Někdy může stačit jen technická korekce, která bolest zastaví. Pokud ale váš instruktor nevidí na formuláři nic špatného, ​​navštivte lékaře.
  • Pokud vám žádný konkrétní pohyb nezpůsobuje bolest, dodržujte pravidlo tří dnů. Pokud cítíte bolest tři dny, řekněte to svému instruktorovi.
  reklama

Část 2 ze 2: Cvičení správné techniky

 1. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 6

  1 Procvičte si správné zarovnání kolen. Vaše kolena by měla být vždy v jedné linii s vašimi prsty. Pokud nejsou vyrovnány, nadměrně namáháte kolenní svaly a svaly dolních končetin, ať už provádíte plie nebo účast. Postavte se s koleny měkkými a mějte prodlouženou páteř.
  • Nikdy nezamykejte kolena. To může hyperextend vaše koleno, zvýšení pohyblivosti. Ale také to povede ke zranění kolena a nesprávnému vyrovnání.
 2. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu Krok 7

  2 Pro dobrou účast použijte boky. Výzkum ukazuje, že používání kolen rozprostřených od sebe vytváří špatné zarovnání a může vést ke zranění. Místo toho mějte svaly pružné. Zvedněte prsty nahoru a od sebe, aby byly každý pod úhlem 90 stupňů. Hmotnost byste neměli přesouvat z kolen, ale z boků. To pomůže vašim nohám přirozeně se od sebe oddělit.
  • Svou účast byste nikdy neměli vnucovat. Používání kolen místo kyčelních svalů může způsobit zvýšené namáhání svalů dolních končetin a poškodit koleno.
  • Cvičení, která posilují vaše boky, jako jsou dřepy, výpady a můstky, mohou pomoci zabránit zranění kolena.
 3. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu, krok 8

  3 Rozložte váhu na vaše chodidla. Hyperpronace chodidla ('válcování') je příčinou poranění kolene. Když se vaše nohy valí dovnitř, oblouky se valí dopředu. Vaše šlachy se pokusí kompenzovat tuto nerovnováhu, což vede k poranění a zánětu (jako je zánět šlach). Místo toho vyvažte váhu na celé noze.
  • Svou váhu byste měli cítit na patě, palci u nohy a na malíčku.
 4. Obrázek s názvem Prevence zranění kolen v baletu, krok 9

  4 Namiřte nohy. Vaše noha by měla být špičatá, aby vytvořila přímku vycházející z vašeho lýtka. Pokud se pokusíte přinutit prsty na nohou nebo namířit silněji, může se stát, že se vám bude noha srpovat dovnitř. Srpen přeruší pomyslnou čáru táhnoucí se od vašeho lýtka tak, že se zakřiví. Může také poškodit vaše svaly a formu vést ke zranění.
  • Měli byste držet patu dopředu, ne na stranu, která může způsobit, že se vaše noha otočí dovnitř.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Někteří doporučují použít křížový trénink s pilates/jógou, který vám pomůže s vyrovnáváním baletu a silou, což může také předcházet zraněním.
 • Zkuste použít boční zrcátko, abyste lépe viděli své zarovnání.
 • Vždy se otočte z boku, nikdy ne kolena!

reklama

Varování

 • Pokud se přece jen zraníte, namrzejte a použijte ortézu nebo navštivte lékaře. Pokračování v tanci by mohlo vést k dalšímu zranění.
reklama

Populární Problémy

Patrick Mouratoglou měl pocit, že spory PTPA mohly mít na Djokoviče největší vliv. Novak Djokovic byl ve výchozím nastavení poté, co během čtvrtého kola US Open zasáhl čárovou kouli míčem.

Nový novoroční speciál „Doctor Who“ 2021 má název „Revoluce Daleků“. Zde je návod, jak můžete sledovat speciální online, pokud nemáte kabel.

Chcete se dívat na letošní Vegas Summer League online? Zde je návod, jak sledovat živý přenos her, i když nemáte kabel.

Jak dát psům to, co potřebují. Pokud uvažujete o pořízení psa, existuje mnoho věcí, které musíte udělat, abyste se mohli svému novému psovi věnovat vše, co potřebuje. Nejdůležitějším faktorem je odhodlání starat se o psa o ...

Jak uspořádat fotbalový turnaj. Pořádání fotbalového turnaje může být pro vaši organizaci skvělou sbírkou peněz nebo propagační akcí, ale také zábavnou příležitostí pro místní fotbalové týmy. Pokud chcete, aby byl váš turnaj úspěšný, ...

Dayton a SMU se v sobotu setkají v přesvědčivém nekonferenčním zápase. Zde je návod, jak hru sledovat, protože není v běžné televizi.