Jak zabránit statice v prádle

Statické lpění na prádle může být velkou nepříjemností. Práce se statickým ulpíváním na oděvu může být dráždivou součástí praní. Předcházení statickému ulpívání však lze dosáhnout před i po praní pomocí sprejů, nářadí a základního porozumění tomu, jak dochází ke statickému ulpívání.

Metoda 1 ze 3: Použití postřiků a kapalin k prevenci statické elektřiny

 1. Obrázek s názvem Zabránit statické elektřině v kroku 1

  1 Po cyklu máchání přidejte do prádla ocet. Jednoduše nalijte 1/4 až 1/2 šálku bílého octa na prádlo během cyklu máchání a vaše oblečení by mělo vyjít čisté a bez statické elektřiny. To je obzvláště dobrá volba pro bavlněné oděvy nebo prostěradla, ale u fleece nebo polyesteru to tak dobře nefunguje.
  • Ocet také udrží zbytky mýdla z oblečení, když jsou vypláchnuty.


 2. Obrázek s názvem Zabránit statické elektřině v kroku 2

  2 Používejte postřiky, které snižují statickou přilnavost. Oblíbený produkt známý jako Static Guard je jedním z takových produktů, které mohou eliminovat statický náboj v oblečení poté, co uschne. Spreje obsahují speciální sloučeniny, které v oděvech vybíjejí statickou elektřinu. Lze je aplikovat na čerstvě vyčištěné oděvy, aby nebyly statické. Jednoduše namiřte trysku na předmětný oděv a stiskněte horní část. Z plechovky vystříkne mlha aerosolizované kapaliny.
  • Pokud si sprej nechcete kupovat, můžete si jej vytvořit doma smícháním aviváže a vody v rozprašovači. Přibližně jedno víčko na aviváž přimíchané do lahvičky s rozprašovačem standardní velikosti vytvoří účinnou domácí náhradu za Static Guard a podobné výrobky.
 3. Obrázek s názvem Zabránění statické elektřině v kroku 3

  3 Použijte aviváž. Změkčovače tkanin jsou tekuté směsi chemikálií používaných k měkčí tkanině. Dodávají vašemu oblečení příjemný zápach a jsou schopné zabránit statickému ulpívání také v prádle. Mezi oblíbené značky patří Downy, Bounce a Snuggle. Každé změkčovadlo má směry na zadní straně nádoby. Obecně je musíte během cyklu máchání nalít do pračky a poté nechat cyklus běžet jako obvykle.
  • Zkontrolujte, zda má vaše pračka vestavěný dávkovač aviváže. Pokud ho má, nalijte do něj aviváž, aby se aviváž automaticky dávkovala do pračky ve správný čas. Pokud takový dávkovač neexistuje, můžete jednoduše přidat tekutinu do samotné pračky po přidání oblečení.
  • Můžete si také zakoupit prací prostředek s přidanou aviváží. Tento typ pracího prostředku poskytuje stejné výsledky jako změkčovač tkanin, aniž by přidal další krok, který spočívá v ručním nalévání aviváže do pračky.
 4. Obrázek s názvem Zabránit statické elektřině v kroku 4

  4 Poté, co vyjdou ze sušičky, nastříkejte na oblečení destilovanou vodu. Postřik jemné mlhy destilované vody na povrch oděvů, které vycházejí ze sušičky, zabrání tomu, aby byly příliš suché a ulpěly na sobě nebo na jiných površích, což může vést k hromadění statického náboje. Naplňte lahvičku se sprejem standardní velikosti destilovanou vodou a dejte rukojeti jednu dobrou pumpu po povrchu vašeho oblečení ze vzdálenosti přibližně dvou stop. reklama

Metoda 2 ze 3: Prevence statické elektřiny úpravou podmínek praní a sušení

 1. Obrázek s názvem Prevent Static in Praní Krok 5

  1 Vysušte prádlo. Sušení na vzduchu může zcela zabránit statickému ulpívání. Pokud musíte použít sušičku, vyndejte z ní oblečení, jakmile je dostatečně suché nebo ještě mírně vlhké. Přesušování oblečení může vést ke statickému ulpívání.
  • Statická elektřina je produktem tření mezi dvěma elektricky izolačními materiály. Ideální prostředí pro vznik statické elektřiny je takové, kde jsou suché podmínky s nízkou vlhkostí. Jinými slovy, sušička je ideálním místem pro vznik statické energie.
 2. Obrázek s názvem Prevent Static in Praní Krok 6

  2 Oddělte oblečení podle materiálu. Některé materiály pravděpodobně vytvářejí statickou elektřinu než jiné. Syntetické materiály, jako je polyester, nylon, umělé hedvábí a acetát, mají po praní tendenci vyvíjet vysokou úroveň statické přilnavosti. Přírodní látky jako bavlna, vlna, len a hedvábí naopak zůstávají relativně bez statické elektřiny. Praní a sušení přírodních a syntetických vláken ve stejných cyklech může mít za následek statické ulpívání na všech vašich oděvech, proto je vhodné je prát samostatně.
  • Alternativně můžete zvolit sušení přírodních materiálů v pračce a sušení syntetických materiálů na lince.
 3. Obrázek s názvem Zabránit statické elektřině v kroku 7

  3 Použijte zvlhčovač. Vlhké prostředí brání tomu, aby se oděvy navzájem přilepily tak, jako když jsou velmi suché. Nechte své oblečení schnout na stojanu nebo na lince, spusťte zvlhčovač. Vlhká atmosféra činí vzduch vodivějším než oblečení pro vytváření statických nábojů, což v zásadě činí oblečení méně atraktivním cílem. Provoz zvlhčovače v obzvláště suchých obdobích, jako je zima, také zabrání hromadění statické elektřiny na vašem oblečení a těle.
  • Sušicí stojan je malý stojan ze dřeva nebo plastu s několika rovnoběžnými příčkami, na který lze oblečení sušit.
 4. Obrázek s názvem Prevent Static in Laundry Krok 8

  4 Omezte dobu, kterou vaše oblečení stráví v sušičce. Místo toho, abyste je nechali běžet celý hodinový cyklus, nechte je běžet jen 45 minut. Odstraňte je a zavěste na ramínka nebo mycí linku, aby zbytek cesty uschly. Ušetříte peníze tím, že budete stroj provozovat kratší dobu a kromě omezení statického ulpívání vašeho oblečení snížíte svou uhlíkovou stopu. reklama

Metoda 3 ze 3: Prevence statické elektřiny sušicími přísadami

 1. Obrázek s názvem Zabránit statické elektřině v kroku 9

  1 Umístěte sušičku do sušičky. Sušicí listy obsahují kladně nabité přísady, které se uvolňují pouze za přítomnosti statické elektřiny. Jejich přítomnost zajišťuje neutralizaci elektrických nábojů. Chcete -li použít sušičku, jednoduše vložte jednu (nebo dvě pro velké dávky) na mokré oblečení v sušičce před spuštěním.
  • Sušicí listy dokážou více než jen odstranit statickou elektřinu. Prádlo také propůjčí příjemnou svěží vůni.
  • Listy prádla můžete také použít k „setření“ statické elektřiny poté, co vaše oblečení vyjde ze sušičky. Pokud se stále oblékáte statickou elektřinou, můžete si je potřít i po oblékání.
 2. Obrázek s názvem Zabránění statické elektřině v kroku 10

  2 Před vložením do sušičky připevněte na oblečení nějaké špendlíky. Přidání dvou bezpečnostních kolíků na ponožku povede statickou elektřinu do kolíků. Představte si je jako hromosvod pro statické náboje v sušičce. Když jsou oděvy mokré a přenášené z pračky do sušičky, připevněte na ponožku zavírací špendlíky.
  • Podobná metoda, která funguje na stejném principu, je tření kovového závěsu po povrchu každého kusu oděvu po jeho vyjmutí ze sušičky. I když je to časově náročné, bude účinně vybíjet statické náboje, které se hromadí během cyklu sušení.
 3. Obrázek s názvem Zabránit statické elektřině v kroku 11

  3 Zvažte použití sušicích koulí. Jedná se o malé kuličky z fólie, plastu nebo vlny, které po vložení do sušičky spolu s oblečením omezují statické ulpívání. Vzhledem k tomu, že se tření oděvů třoucích se o sebe vyvíjí statická elektřina, přidání předmětu jako sušicí koule do směsi může přidat vrstvu mezi oděvy, která jim brání akumulovat elektrický náboj, který způsobuje statickou elektřinu. Mezi další výhody sušičkových koulí patří udržování oblečení odděleného a nadýchaného.
  • Místo komerčního nebo domácího sušicího míče můžete použít tenisový míček nebo dokonce čisté, měkké tenisky.
 4. Obrázek s názvem Zabránění statické elektřině v kroku 12

  4 Použijte míč z hliníkové fólie. Ačkoliv je koule z hliníkové fólie podobná sušičce, ve skutečnosti funguje na jiném principu a způsobuje hromadění statické elektřiny v kouli z hliníkové fólie, nikoli v oblečení. Pomocí běžné hliníkové fólie odrůdy, která se běžně vyskytuje v kuchyních, uřízněte asi tři nebo čtyři čtvereční stopy hliníku. Rozdrťte jej volně do hrubé koule a poté ho uhlaďte rukama tak, že ho budete válcovat mezi dlaněmi, dokud nebude zaoblený. Po dokončení by měl mít každý dva až tři palce. Hoďte tři nebo čtyři koule do sušičky spolu s oblečením.
 5. Obrázek s názvem Prevent Static in Praní Krok 13

  5 Praní prádla mýdlovými ořechy. Mýdlové ořechy jsou druh bobulí, které mají antistatické vlastnosti. Chcete-li použít mýdlové ořechy, zahoďte hrst (5-6) do mušelínového sáčku. Před spuštěním pračky jej svažte a vložte do běžné náplně prádla.
  • Když používáte mýdlové ořechy, můžete eliminovat nebo snížit objem použitého pracího prostředku, protože mýdlové ořechy (jak naznačuje jejich název) také fungují jako účinné mýdlo na prádlo, kromě toho, že jsou vynikajícím statickým odstraňovačem. Pro dosažení nejlepších výsledků je nezapomeňte použít s horkou vodou.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Sníží použití speciálních sušiček na již suché oblečení statickou elektřinu a poškodí to oděv? Nemusí na nich být nic „zvláštního“. Jak je uvedeno v článku, antistatické listy fungují na oblečení i poté, co vyjdou ze sušičky. Také, jak bylo uvedeno, nadměrné sušení zhoršuje statiku. Pokud prostě prádlo méně sušíte, váš problém může zmizet. Sušší listy mohou poškodit umělé tkaniny, jako je spandex.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Aviváž je k dispozici také ve formě koule.
 • Pokud nemáte po ruce aviváž, můžete ji nahradit jedlou sodou, boraxem nebo bílým destilovaným octem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.raquetball bekhend

Populární Problémy

V sobotu se Columbia a Princeton sejdou na otvíráku fotbalových zápasů Ivy League 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online.Colts and Bills otevírají v sobotu play -off NFL 2021 zápasem. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat přímý přenos ze hry takto.

K čištění Air Jordan pravidelně odstraňujte povrchové nečistoty a skvrny. V případě potřeby boty důkladně očistěte mýdlem na mytí nádobí a kartáčem na boty. Často čistěte nebo vyměňujte tkaničky, aby vaše boty vypadaly svěží. Chcete -li dezodorovat své ...South Florida se v sobotu utká s Temple ve fotbalové akci AAC. Zde je vše, co potřebujete vědět o tom, kde a jak hru sledovat.Jak si pamatovat texty písní. I když neexistuje žádný „správný“ způsob, jak si zapamatovat texty písní, uložení skladby do paměti vyžaduje čas a praxi. Vyberte si metodu (nebo dvě), která nejlépe odpovídá vašemu stylu učení. Pokud jste aktivní student, ...

Uprchlý ženich Rory McIlroy odvolává zasnoubení s Caroline Wozniacki