Jak chránit podrážky

Vypadat stylově je důležité, stejně jako péče o obuv, která doplní vaše oblečení. Každá oblast boty potřebuje pozornost při rozhodování, jak se o ni dlouhodobě starat. Ať už investujete do drahého, designového páru, nebo se chcete starat o svůj osvědčený oblíbený pár, ochrana podešví je nejlepší způsob, jak zajistit, že je můžete nosit po mnoho let!

co znamená skóre láska v tenise?

Metoda 1 ze 4: Ochrana obuvi gumovými chrániči

 1. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 1

  1 Kupte si gumové chrániče podrážky pro boty s koženou podrážkou. Pokud do obuvi nepřidáte chrániče podrážky, může dojít k jejich úplnému vybroušení, pokud pravidelně chodíte po dlažbě nebo cementu. U obuvi s koženou podrážkou jsou nejčastější chrániče gumové podrážky.
  • Pokud ke starším botám přidáváte gumovou podrážku, může to zpozdit vaši potřebu koupit nové boty nebo nechat boty znovu opravit v opravně.


 2. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 2

  2 Naneste chránič podrážky na čistou podrážku. Starší boty musí být zbaveny nečistot a nečistot, jinak se chránič podrážky nepřilepí. Většina gumových chráničů podrážky je odrůda typu „slup-and-stick“ s jasnými pokyny na obalu. Pokud používáte chrániče podešve a paty:
  • Očistěte spodní povrchy boty a seškrábejte staré lepidlo z předchozích chráničů podrážky.
  • Před nanesením lepidla označte vhodné umístění chrániče podrážky, abyste zajistili přesné umístění.
  • Naneste gumový cement a připevněte polovinu podešve a patu.
  • Boty pevně zabalte provázkem a nechte lepidlo vytvrzovat nejméně pět hodin.
 3. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 3

  3 Ořízněte chránič podrážky na správnou velikost. Ostrým nožem opatrně ořízněte přebytečnou gumu kolem podrážky boty. Použití malého pomocného nože usnadňuje tento proces na poloviční podrážce. Jakmile jsou podrážky oříznuty, nechte lepidlo vytvrzovat po dobu alespoň 12 hodin u polovičních podrážek. Jinak jste připraveni nosit boty! reklama

Metoda 2 ze 4: Ochrana obuvi pomocí chráničů obrazovky

 1. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 4

  1 Vyjměte nové boty z krabice a položte je na rovný povrch. Používání chrániče obrazovky je skvělý způsob, jak chránit podrážku boty, ale obecně funguje pouze na nových botách. Nečistoty na starých podrážkách obuvi brání správnému přilepení chrániče obrazovky a způsobí praskliny v chrániči.
 2. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 5

  2 Odstraňte veškeré nálepky z podrážek a umyjte si ruce. Chránič obrazovky nebude dobře přilnout k podešvi, pokud bude nálepka překážet. Zkontrolujte obě boty, ale velikostní nálepka je obecně na pravé obuvi. Mytím rukou se zbavíte veškerých zbytků nebo přebytečného oleje, které ztěžují manipulaci s lepivou stranou chrániče obrazovky.
 3. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 6

  3 Položte si boty na chránič obrazovky a vystopujte je. Vystřihněte štít ve tvaru boty a položte na rovný povrch. Položte boty na šablony a ujistěte se, že velikost je přesná.
  • Většina bot na vysokém podpatku vyžaduje chránič obrazovky velikosti iPad nebo Kindle. Podle potřeby odstřihněte přebytek.
 4. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 7

  4 Přiložte štít na podrážku boty a odstraňte přebytečné bubliny. Dávejte si pozor na to, ze které strany štítu se odlepíte jako první. Přečtěte si pokyny na štítu, abyste určili, která strana a barva musí nejprve spadnout na podrážku.
  • Vymačkávání přebytečných bublin se obvykle děje ve dvou fázích, takže si nedělejte starosti, pokud je všechny nevytáhnete na první pokus!
  reklama

Metoda 3 ze 4: Ochrana prstů a podpatků obuvi

 1. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 8

  1 Přidejte do svých bot kohoutky, abyste předešli předčasnému opotřebení. Bez ohledu na to, jak opatrní jste, oblast prstů se opotřebovává rychleji než zbytek boty. Připevnění kohoutků na boty může prodloužit jejich životnost při malé peněžní investici.
  • Kohoutky na prsty jsou obecně kovové a plastové a lze je do bot přidat za zhruba 20 dolarů.
 2. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 9

  2 Kupte si chrániče paty a používejte je při chůzi po chodníku. I když nosíte pouze podpatky mezi domovem, autem a kanceláří, používání chráničů paty může pro vaše boty znamenat obrovský rozdíl. Jednoduše si nasaďte ochranný kryt na paty, než vyjdete ven, a sejměte je, až dorazíte do cíle.
  • Přicházejí v několika barvách a také pomáhají s trakcí.
 3. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 10

  3 Vyměňte patní čepice, jakmile se začnou opotřebovávat nebo praskat. Péče o paty vašich bot je stejně důležitá jako ochrana podrážky. Jakmile si všimnete, že se patní čepice opotřebovává, vezměte si boty do místní opravny a nechte čepice vyměnit. Pokud tak neučiníte, hřebík v patě může být vtažen do neopravitelné polohy a vaše tvrdá práce na ochraně podrážky vašich bot může být ztracena! reklama

Metoda 4 ze 4: Ochrana obuvi doma

 1. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 11

  1 Noste nové boty po domě, abyste je zlomili a zkontrolovali, zda sedí. Přidání chráničů podrážky, kohoutků prstů a chráničů paty může změnit, jak se vaše boty cítí na nohou. Vyzkoušejte je tím, že se několik minut projdete po svém domě, abyste se ujistili, že se vaše boty na nohou cítí dobře.
  • To také poskytne novým botám šanci vloupat se, než je budete delší dobu nosit.
 2. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 12

  2 Uložte své drahé boty do krabic a starší boty na botník. Způsob, jakým jsou boty doma skladovány, je stejně důležitý jako to, jak je nosíte. Nevhazujte jednoduše boty do skříně, protože to zvyšuje šanci na poškrábání a další poškození.
  • Strom obuvi můžete také použít k tomu, abyste z bot vytáhli vlhkost a udrželi je v kondici.
 3. Obrázek s názvem Chraňte podrážky obuvi Krok 13

  3 Pravidelně upravujte své kožené boty, aby nedošlo k popraskání. Většina čističů kůže stojí asi 10 USD a v posledních letech je to snadná investice do dlouhověkosti obuvi. Jednoduše odstraňte špínu z obuvi, otřete povrch kondicionérem a po několika minutách setřete přebytečné množství. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Gasquet smete Kyrgiose stranou, aby dosáhl French Open posledních 16Gilles Simon ve své nové autobiografii dlouze hovořil o zvláštnostech hry Rafaela Nadala. Francouz věří, že Nadalova hra by byla velmi odlišná, kdyby jako mladý trénoval ve Francii.Jak rehabilitovat vyvrtnuté kotník. Ať už jste sportovec nebo jen aktivní, vymknutý kotník je bolest - a chcete se vrátit ke svým běžným aktivitám! Rehabilitace vymknutého kotníku vyžaduje určitý čas a trpělivost, ale se správným ...

Ve slavný den ve Wimbledonu museli hráči na všech kurtech bojovat s invazí létajících mravenců.Jak nosit žlutou tašku. Hra s jasnějšími barvami může být trochu ošidná, zvláště pokud jde o plánování oblečení. Nenechte své žluté kabelky, spojky a další tašky sbírat prach kolem vašeho domova - místo toho si hrajte ...Stát NC Central a Severní Dakota se ve středu setkávají v první čtyřce. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.