Jak dát dohromady rám postele

Rámy postelí se dodávají v tisících různých stylů, což vám umožňuje vybrat si design, který nejlépe odpovídá vaší ložnici. Ačkoli každý rám postele bude mít mírně odlišné montážní pokyny, většinu z nich můžete sestavit pomocí velmi podobných metod. Pokud uvíznete, přečtěte si informace o konkrétním modelu v návodu k použití.

loketní vysílání

Metoda 1 ze 2: Sestavení kovového rámu postele

 1. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 1

  1 Postavte nohy rámu naproti sobě. Většina kovových rámů postelí se skládá ze 2 hlavních segmentů, levé nohy a pravé nohy. Postavte tyto nohy naproti sobě a ve středu ponechejte dostatek prostoru pro samotnou matraci.
 2. Obrázek s názvem Dejte rám postele dohromady Krok 2

  2 Připevněte nohy nebo kola ke každé z noh rámu. Podívejte se na krátké paprsky vystupující z každé kovové nohy. Pokud montujete nepohyblivý rám postele, připojte k noze přiložené plastové nebo gumové nožičky. Pokud montujete rám mobilní postele, připojte přiložená válečková kola. U většiny rámů postelí by se tyto měly připevnit bez speciálního hardwaru, ačkoli některé modely mohou vyžadovat, abyste je zajistili šroubem a maticí.
 3. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 3

  3 Vytáhněte boční paže z nohou rámu. Aby se usnadnilo balení a montáž, většina kovových rámů postelí má boční ramena uvnitř samotných kovových nohou. Jednoduše proto musíte vytáhnout ruce z nohou a ujistit se, že jsou plně natažené. Pokud nohy neobsahují již připevněné boční zbraně, budete možná muset připevnit paže samostatně pomocí šroubů a matic.
 4. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 4

  4 Zamkněte boční ramena k sobě. Podívejte se na malé otvory a vyčnívající výstupky na postranních ramenech, a pokud existují, jednoduše spojte boční ramena dohromady zatlačením výstupků přes otvory. Pokud mají vaše boční ramena pouze otvory, budete je možná muset spojit pomocí šroubů a matic nebo přiložených kovových desek.
  • Pokud sestavujete nastavitelný rám postele, použijte otvory odpovídající velikosti vaší matrace.


 5. Obrázek s názvem Dejte rám postele dohromady Krok 5

  5 V případě potřeby připevněte středový nosník. Některé kovové rámy postelí, zejména ty, které spojují boční ramena dohromady pomocí kovové desky, jsou vybaveny středovou opěrnou nohou. Ujistěte se, že k noze připojíte všechna potřebná kola nebo chodidla, a poté ji položte přes střed rámu postele. Pokud mají vaše boční paže nebo nohy uprostřed drážky, zasuňte do nich konce středové nohy. V opačném případě je připevněte pomocí šroubů a matic.
 6. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 6

  6 V případě potřeby umístěte na okraj rámu postele ochranné krytky. Pokud vám rám postele zanechává na rozích malé, odhalené kousky kovu, zakryjte je přiloženými ochrannými čepičkami. Pokud rám postele nebyl opatřen čepicemi, ale má odhalený kov, překryjte jej několika vrstvami lepicí pásky. Zakrytí těchto míst zabrání poškrábání pokožky, pokud narazíte do rámu postele.
 7. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 7

  7 V případě potřeby připojte čelo postele nebo základní desku. Některé kovové rámy postelí se dodávají s čely nebo sokly. Pokud ano, zkontrolujte, zda je deska zcela vysunuta, a v případě potřeby k ní pomocí šroubů a matic připevněte všechny přiložené nohy. U některých kovových rámů můžete jednoduše zasunout nohy desky do otvorů na rámu hlavní postele. U ostatních budete muset nohy zarovnat s otvory na rámu postele a připevnit je pomocí šroubů a matic. reklama

Metoda 2 ze 2: Sestavení dřevěného rámu postele

 1. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 8

  1 Umístěte čelo postele ke zdi. Pro snazší montáž umístěte čelo postele (vyšší dřevěný rám) proti zadní stěně nebo jinému odolnému povrchu. Pokud je to možné, umístěte jej ke zdi, kde bude po dokončení sedět, protože přemístění sestaveného rámu postele není snadný úkol. Ujistěte se, že hotová strana rámu ukazuje, protože to je strana, kterou uvidí všichni.
  • Některá čelo postele mohou stát nebo se o ně opřít. Pokud ten váš nemůže, popadněte jiného, ​​aby jej držel na místě.
 2. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 9

  2 Připevněte boční lišty na čelo postele. Najděte malé otvory nebo drážky poblíž základny vašeho čela. Na levé a pravé straně by mělo být stejné množství. Připojte jednu z postranic kolejnic rámu postele na každou stranu čela postele a ujistěte se, že hotová strana každé kolejnice směřuje ven. Některé boční lišty jednoduše zapadnou na místo, i když jiné je třeba zajistit přiloženými šrouby a maticemi.
  • Pokud potřebujete boční lišty zajistit šrouby, podívejte se na malý otvor poblíž konce každé kolejnice. Do každého otvoru vložte šroub zpoza čela a zajistěte je maticemi.
  • Pokud potřebujete zavěsit boční lišty na šrouby, zatlačte šroub do určené oblasti na každé straně čela a poté k němu připevněte boční lištu.
  • Pokud potřebujete boční lišty zajistit kovovými konzolami, našroubujte konzolu na každý konec čela a poté přišroubujte konzoly k příslušné boční liště.
 3. Obrázek s názvem Dejte rám postele dohromady Krok 10

  3 Připojte základní desku k bočním lištám. U většiny dřevěných rámů postelí můžete připevnit základní desku přesně stejným způsobem jako čelo postele. Protože je však vaše základní deska kratší než čelo postele, drážky nebo otvory mohou vypadat trochu jinak a všechny šrouby nebo matice potřebné k zajištění základní desky mohou být menší. Ujistěte se, že nedokončená strana rámu směřuje dovnitř.
 4. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 11

  4 Je -li to nutné, připevněte k bočním lištám desku nebo vedení paprsků. Některé boční lišty mají v sobě malé panely, otvory nebo hřebeny určené k držení středových podpěr. Pokud rám postele tyto nemá, budete možná muset pomocí šroubů a matic připevnit přiložená vodítka. Podívejte se po bočních lištách na značení doporučených vrtacích míst, poté vyvrtejte do dřeva díru a připevněte podpůrná vedení.
  • Pokud vaše boční kolejnice nemají žádné označení, spočítejte, kolik podpěrných vodítek máte, a připevněte je k rámu postele ve stejné vzdálenosti.
 5. Obrázek s názvem Položte rám postele dohromady Krok 12

  5 V případě potřeby přidejte podpěrné nohy na středové desky nebo nosníky. Pokud jsou vaše středové desky nebo nosníky dodávány s podpěrnými nohami, nezapomeňte je připevnit před připojením středových podpěr ke zbytku rámu. U některých rámů postelí to zahrnuje jednoduché přišroubování nohy k desce nebo paprsku ručně. U ostatních bude možná nutné vyvrtat otvor do podpěry a nohu připevnit pomocí matice.
 6. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 13

  6 Připojte středové desky nebo nosníky k bočním lištám. Pokud je váš rám postele dodáván s dřevěnými nebo kovovými nosnými trámy, položte je přes rám ve stejné vzdálenosti. Pokud místo toho máte dřevěné nosné panely, položte je na horní část rámu. V případě potřeby zajistěte podpěry šrouby a maticemi nebo je zasuňte do uzamykacích drážek nebo otvorů.
  • Pokud je váš rám postele dodáván s nosníky i panely středové podpory, nejprve zajistěte trámy a poté položte panely na vrchol.
 7. Obrázek s názvem Spojte rám postele Krok 14

  7 Zkontrolujte rámeček pomocí vodováhy a svinovacího metru. Před položením matrace na vrchol položte na postranice a středové podpěry vodováhu, abyste se ujistili, že rám postele není šikmý. Pokud jste si zakoupili nastavitelný rám, použijte pásku, abyste se ujistili, že má správnou velikost pro vaši matraci. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Postavte si rám postele ve správné místnosti, abyste jej nemuseli přesouvat.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • S velkými a těžkými kusy rámu zacházejte opatrně, abyste se nezranili.
 • Pokud je váš rám postele obzvlášť objemný, požádejte přítele nebo 2, aby vám jej pomohli bezpečně sestavit.
reklama

Populární Problémy

Jak zacházet s chlapci, když jste dospívající dívka. Pochopení opačného pohlaví je těžké pro každého, ale obzvláště obtížné to může být, pokud jste dospívající dívka. Chlapci mohou být obtížně pochopitelní, takže vztahy s nimi ...

Dayton a Kansas se ve středu setkají na mistrovství Maui Invitational. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Světová jednička 50 Lleyton Hewitt hovoří před Brisbane International.

Nicole Scherzinger byla připsána hlavní role při vítězství Grigora Dimitrova ve finále ATP nad Davidem Goffinem.

Americký basketbalový tým se utká s Českou republikou v závěrečném zápase skupinové fáze na olympijských hrách 2020. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos ze hry.