Jak nasadit opasek

Chůzí pás je užitečný nástroj, když potřebujete zvednout a hýbat se semi-mobile pacient nebo jiná osoba, která vyžaduje vaši pomoc. Chcete -li si pásek nasadit, obtočte jej kolem pasu pacienta těsně nad boky, zatímco sedí vzpřímeně. Poté zajistěte sponu a utáhněte opasek, dokud nebude pohodlný, ale nebude nepohodlný. Existují malé rozdíly v zajištění standardních a rychlých uvolňovacích pásů, ale celkový proces-a konečný cíl-je velmi podobný.

Metoda 1 ze 3: Polohování pacienta a pásu

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 1.jpeg

  1 Nechte pacienta sedět vzpřímeně na okraji postele nebo židle. Je snazší správně si nasadit opasek, pokud je pacient posazen vzpřímeně s chodidly položenými na podlaze a rukama v bok (ale ne přímo proti tělu). To je také nejlepší poloha pro použití chůze, která pomáhá pacientovi přesunout se z postele nebo židle na invalidní vozík nebo jiné sedadlo.
  • Pásy na chůzi jsou nejúčinnější, pokud jsou používány u pacientů, kteří jsou schopni sedět vzpřímeně, ale kteří potřebují pomoc při stání a přesunu na blízké sedadlo.


 2. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 2.jpeg

  2 Omotejte opasek přes oděv, ale ne trubky nebo dráty. Požádejte pacienta, aby v případě potřeby mírně zvedl paže, a poté jej omotejte kolem střední části, přímo přes jeho oděv. Ujistěte se však, že pod pásem nevedou žádné lékařské hadičky nebo dráty - například kyslíková trubice.
  • Pokud jsou v cestě nějaké dráty nebo trubičky, opatrně podložte pás pod ně, aby byl pás mezi hadičkou/drátem a oděvem pacienta.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 3.jpeg

  3 Umístěte pás v pase, těsně nad boky. Pásek by se neměl omotávat přímo nad kyčelními kostmi pacienta nebo kolem spodní části hrudního koše. Ujistěte se, že je omotán přes jejich pas, takže spodní část pásu je jen na vrcholech jejich kyčelních kostí.
  • Cítit, že kyčelní kosti potvrzují, že je pás na správném místě.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 4.jpeg

  4 Ujistěte se, že zuby standardního pásu jsou na správném místě. Standardní pásy pro chůzi používají kovovou sponu se smyčkou na každém konci, z nichž jeden má uvnitř poutka uchopovací zuby. Umístěte pásek a sponu tak, aby když je popruh omotán kolem těla pacienta, první smyčka, se kterou se setká, byla ta se zuby.
  • Zuby by také měly směřovat ven, pryč od břicha pacienta, nikoli dovnitř.
  • Ne všechny pásy na chůzi mají kovové přezky se zuby. Rychloupínací pásy mají například často plastové spony, které k sobě zapadají.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Vzpěr standardního pásu

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 5.jpeg

  1 Protáhněte popruh opaskem přes zuby spony. Zezadu provlékněte popruh do spony tak, aby vznikající popruh směřoval pryč od těla pacienta. Pokračujte v přivádění popruhu přes smyčku a přes zuby, dokud není opasek zajištěn, ale ještě nepřiléhá kolem těla pacienta.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 6.jpeg

  2 Posuňte sponu doleva nebo doprava od středu břicha pacienta. Pokud je spona vycentrována přímo nad pupík pacienta, je pravděpodobnější, že při utažení způsobí nepohodlí nebo dokonce bolest. Místo toho přesuňte sponu na jednu nebo druhou stranu tak, aby byla v polovině mezi pupkem a kyčelní kostí.
  • Zeptejte se pacienta, zda upřednostňuje stranu - může mít například něžné místo na jedné straně břicha.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 7.jpeg

  3 Zatáhněte za popruh, dokud není pás napnutý, ale není bolestivý. Když je spona přesunuta na stranu, zatáhněte za volný konec popruhu, aby se pás zachytil kolem břicha pacienta. Udělejte pás dostatečně těsný, aby se vám sotva vešly prsty mezi pás a oděv a tělo pacienta.
  • Pokud nemůžete krmit prsty pod popruhem na opasku nebo pokud pacient říká, že pás bolí, je příliš těsný a měl by se trochu povolit.
  • Pokud můžete tkaninu řemene sevřít mezi prsty, je příliš volná a měla by být utažena.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 8.jpeg

  4 Protáhněte popruh druhou smyčkou spony a pevně jej zatáhněte. Zepředu navlékněte řemínek do opačné smyčky (té bez zubů), aby procházel středem spony. Pokračujte v protahování smyčky, dokud není popruh zcela utažen mezi dvěma smyčkami spony.
 5. Obrázek s názvem Nasaď si opasek na krok 9.jpeg

  5 Zastrčte přebytečný popruh, aby nehrozilo zakopnutí. Ve většině případů skončíte s poměrně značnou délkou řemene volně visící. Chcete -li tento materiál uvolnit z cesty, jednou nebo vícekrát jej zastrčte do pásu, kde se obtáčí kolem pasu pacienta.
  • To je zvláště důležité, pokud přebytečný popruh visí dolů k podlaze. V tomto případě se může snadno stát nebezpečím zakopnutí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Rozepnutí rychloupínacího pásu

 1. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 10.jpeg

  1 Zacvakněte obě strany plastové spony k sobě. Rychloupínací pásy mají dvoudílné přezky umístěné na obou koncích popruhu. Chcete -li sponu zajistit, zatlačte „mužskou“ stranu na „ženskou“ stranu, dokud neuslyšíte cvaknutí, a poté zatáhněte za zavřenou sponu, abyste se ujistili, že je bezpečná.
  • K odepnutí opasku současně stiskněte jazýčky v horní a dolní části uzavřené spony a současně od sebe odtrhněte 2 součásti spony.
 2. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 11.jpeg

  2 Přesuňte sponu vpravo nebo vlevo od pupíku pacienta. Stejně jako u standardního pásu může spona způsobovat nepohodlí, pokud je umístěna přímo nad středem břicha pacienta. Posuňte jej trochu doprava nebo doleva od středu, podle preference pacienta.
 3. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 12.jpeg

  3 Zatáhněte za volný konec popruhu a pevně jej zajistěte. Nějaký přebytečný pásek na opasek již bude provlečen a volně viset na jedné ze stran spony - obvykle na „mužské“ straně. Zatáhněte za popruh, dokud nebude pás dostatečně těsný kolem pasu pacienta, přičemž spodní část pásu se bude dotýkat pouze vrcholů kyčelních kostí.
  • Měli byste být schopni zasunout prsty za opasek, ale ne sevřít látku mezi prsty.
 4. Obrázek s názvem Nasaďte si opasek na krok 13.jpeg

  4 Z bezpečnostních důvodů zastrčte volný konec popruhu do pásu. Přebytečný popruh na opasek může představovat nebezpečí zakopnutí, takže jej uvolněte tak, že jej jednou nebo vícekrát zastrčíte za připevněný pás. Pokud zbývá nadměrné množství popruhů, oviňte jej jednou nebo dvakrát volně kolem těla pacienta (nad připevněným opaskem) a poté jej zastrčte. Reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Chcete -li použít pás k zvednout pacienta , Udělej následující:
  • Vložte jednu z nohou mezi nohy pacienta a druhou jen na stranu, abyste se k nim mohli dostat velmi blízko;
  • Omotejte paže kolem pacienta a lehce přitlačte předloktí na opasek;
  • Zatočte konečky prstů pod spodní část pásu na obou stranách páteře pacienta a dlaněmi a palci zatlačte na řemen;
  • Požádejte pacienta, aby rukama přitlačil postel nebo židli, když jste připraveni zvednout, pokud je toho schopen;
  • Zvedněte pacienta na nohy pomocí nohou, ne zády.

reklama

Varování

 • Nikdy nepoužívejte běžecký pás, který se zdá být roztřepený nebo jinak poškozený.
 • Pokud je pacient příliš těžký nebo jinak příliš obtížný na to, abyste se mohl sám pohybovat, požádejte o pomoc. Nikdy se nepokoušejte pacienta přemístit, pokud si nejste jisti svými schopnostmi, aniž byste způsobili zranění sobě nebo pacientovi.
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak měřit velikost ruky. Existuje několik způsobů, jak měřit velikost ruky, a konkrétní metrika, kterou potřebujete, bude záviset na tom, proč tyto ruce měříte. Správné dimenzování rukavic vyžaduje měření obvodu nebo délky v palcích nebo ...

Poklesy jsou typem silového tréninku, který vyžaduje zvednutí tělesné hmotnosti pomocí tricepsů, deltoidů, prsních svalů a kosočtvercových svalů. Jeden typ, který můžete udělat, je lavice, při které zezadu podporujete svoji tělesnou hmotnost. Pro...

Plechový dort můžete krájet jakýmkoli způsobem. Získání perfektně velkých plátků dortů je však jiný příběh. Chcete -li nakrájet listový dort na úhledné, rovnoměrné kousky, vyžaduje to trochu přípravy. Budete potřebovat znát velikost dortu ...

Jak spát s bolestí kyčlí. Zranění kyčle může být v noci mučením. Když vás nic nebolí, pravděpodobně se přehazujete a otáčíte v neúspěšném pokusu najít pohodlnou polohu. Existuje však naděje. Lepší spánek na zraněném nebo bolestivém ...

Ať žije starý král Roland Garros: Pocta Bjornu Borgovi

Steph Curry pořádá novou soutěž minigolfu s názvem „Holey Moley“. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.