Carlos Alcaraz prozrazuje, že se vyhýbá přemýšlení nad srovnáváním s Rafaelem Nadalem, říká, že je úžasné hrát po boku Big 3

Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz

Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz

Dospívající pocit Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz v neděli vyhrál svůj první titul na okruhu ATP, když porazil Richarda Gasqueta a zvedl Plava Laguna Croatia Open v Umagu. A po zápase osmnáctiletý mladík dlouze hovořil s ATP , zodpovězení několika otázek týkajících se Velké 3 a jeho budoucích cílů v tenise.

Alcaraz je nejmladším vítězem titulu ATP od 18 let Kei Nishikori vyhrál Delray Beach Open v roce 2008. Alcaraz je také nejmladším Španělem, který získal titul od Rafaela Nadala v roce 2004.

Vzhledem k tomu, že pochází ze Španělska a dělá vlny jako teenager, podobně jako před několika lety Rafael Nadal, není překvapením, že Carlos Alcaraz byl často srovnáván s dvacetinásobným šampionem Slam. Ale když byl dotázán, jak se vyrovnává s tlakem a srovnáváním, Alcaraz tvrdil, že se snaží takovým myšlenkám úplně vyhnout.

Teenager dodal, že místo toho raději směřuje své myšlenky na svůj celkový vývoj a cestu jako tenista.

'Snažím se na to nemyslet (srovnání s Rafaelem Nadalem),' řekl Alcaraz. „Říkám vždy totéž - soustředím se na svou [cestu]. Stále se učím, stále dospívám, stále se ke všem chovám přátelsky a stále se soustředím na svou [cestu]. '

Carlos Alcaraz dále tvrdil, že během svých počátků vzhlížel ke všem členům Velké 3 - Rafael Nadal, Roger Federer a Novak Djokovic. Teenager se považuje za štěstí, že hraje na turné současně s legendární trojicí.

'Vyrůstal jsem a sledoval, jak vyhrávají turnaje, vyhrávají grandslamy a myslím, že jsou tři nejlepší v historii,' řekl Alcaraz. „Pro mě je úžasné hrát proti nim na stejném okruhu. Mám štěstí, že se od nich učím. '

Carlos Alcaraz dále prozradil, že jeho počátečním cílem pro rok 2021 bylo proniknout do první padesátky, k čemuž má nyní velmi blízko, když dosáhl na číslo 55 s titulem v Umagu. Španěl také vyjádřil touhu dosáhnout jednoho dne nejvyššího místa v mužském tenise.

'Mým letošním cílem bylo dosáhnout první padesátky,' řekl Alcaraz. „Myslím, že teď jsem [blízko], takže až tohoto cíle dosáhnu, dám si na konci sezóny další cíl. Mým největším cílem je dosáhnout č. 1 na světě a tvrdě na tom pracuji. '

Kromě toho se Rafael Nadal sám postaral o blahopřání Carlosovi Alcarazovi na Twitteru po mladíkově triumfu v Umagu.

„Gratuluji, Carlosi! Objetí, “napsal Nadal.

Carlos Alcaraz vybírá Rafaela Nadala, Rogera Federera a Novaka Djokovica jako 3 celebrity, se kterými by chtěl večeřet

Rafael Nadal poté, co porazil Carlose Alcaraza v Madridu

Rafael Nadal poté, co porazil Carlose Alcaraza v Madridu

Carlos Alcaraz byl později požádán, aby vybral tři celebrity, se kterými by chtěl jít na večeři. Španěl na okamžik přemýšlel, než si vybral Rafaela Nadala, Rogera Federera a Novaka Djokoviče.

'Nevím,' řekl Alcaraz. 'Řekněme, že Rafa, Federer a Djokovič (smích).'

Stejně jako Rafael Nadal je Carlos Alcaraz také vášnivým golfistou. Osmnáctiletý mladík ale tvrdil, že kromě sportu má i jiné zájmy, například trávení času se svými blízkými.

'Mám [také] rád věci mimo sport,' řekl Carlos Alcaraz. „Opravdu rád trávím čas s rodinou, přáteli, věnuji se některým věcem s přáteli. Když skončím turnaj, opravdu rád půjdu domů, trávit čas s přáteli a rodinou. '

Populární Problémy

Conor McGregor je zpět. 23. ledna se vrací do Octagonu proti Dustinu Poirierovi na UFC 257. Zde je návod, jak koupit PPV prostřednictvím ESPN Plus.

Děti chtějí být silné z různých důvodů, od toho, aby vypadaly jako jejich oblíbený superhrdina, až po to, aby byly ve zvoleném sportu lepší. Zatímco děti nemohou zvedat závaží, dokud nedosáhnou puberty, existuje řada aktivit, které mohou děti dělat ...

Leander Paes zmínil, že snaha dobře si v zemi počínat přichází díky jeho rodové linii. Mluvil také o tom, že jako mladík bude každou neděli leštit olympijskou medaili svého otce a doufat, že si ji sám dá.

Novak Djokovič čelí testu NextGen na své cestě do finále na Cincinnati Masters, které se bude konat v New Yorku. Ve spodní polovině se Dominic Thiem potýká s kvalitními soupeři hned na začátku, zatímco Andy Murray se ve 2. kole mohl setkat se Zverevem.

Jak vycvičit své morče. Morčata, také známá jako kaviáre, jsou velmi inteligentní a lze je vycvičit k dodržování jednoduchých příkazů a triků. Https://www.livescience.com/50658-guinea-pig-facts.html Aby školení proběhlo hladce .. .