Carlos Alcaraz: Další velká věc ve španělském tenise?

Carlos Alcaraz na Rio Open 2020

Carlos Alcaraz na Rio Open 2020

Kvalifikace na Australian Open skončila ve středu a pravděpodobně nejzajímavější jméno, které z nich vyšlo, bylo Carlos Alcaraz.

Do hlavního slosování prvního ročníku Slamu se dostalo také několik hvězd jako Bernard Tomic, Viktor Troicki, Tsvetsana Pironkova a Sara Errani. Většinu titulků však popadl právě 17letý Alcaraz.

Španěl porazil Filipa Horanského, Jevgenije Karlovského a druhého nasazeného Huga Delliena, aby se stal prvním hráčem, který se narodil v roce 2003 (nebo později) a stal se hlavním tahákem grandslamové soutěže dvouhry mužů.

Přestože je Carlos Alcaraz v jiných částech světa poměrně neznámou entitou, je již dlouho nabízen jako zázračný zázrak španělského tenisu. A on to vyúčtování za posledních pár let určitě splnil.

Meteorický vzestup Carlos Alcaraz v roce 2020

Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz

Zástupný obrázek pro Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz se na začátku roku v Rio de Janeiru otočil, protože se stal nejmladším hráčem v 11leté historii kategorie událostí, který se objevil v hlavním tahu turnaje ATP 500. V pouhých 16 letech porazil Alcaraz v úvodním kole krajana Alberta Ramose-Vinolase a stal se prvním hráčem narozeným v roce 2003 (nebo později), který vyhrál zápas na úrovni turné ATP.

Vražedný vlak se pro Španělska zvedl po jeho vykořisťování v Riu, mnozí ve Španělsku mu přezdívali „Baby Rafael Nadal“. A Alcaraz nezklamal, protože pokračoval v velmi úspěšném roce na okruhu ATP Challenger.

ufc 237 živý přenos zdarma

Během necelých 12 měsíců získal sedmnáctiletý mladík pět titulů-tři na úrovni Challengeru a dva na úrovni ITF. Rovněž skončil na druhém místě na dalších dvou akcích, nasbíral dvě vítězství nad 100 nejlepšími soupeři a zaznamenal impozantní poměr výher a ztrát 42: 7 (84%).

Během tohoto období vyskočil Carlos Alcaraz v žebříčku ATP neuvěřitelných 365 míst. Začal 2020 na světové č. 490 a skončil na světové č. 135 (nyní je na 141. místě na světě).

Mnozí ve Španělsku, kteří sledovali Carlose Alcaraze prostřednictvím juniorů, tvrdí, že jeho vzestup byl nevyhnutelný. Málokdo však mohl předvídat rychlost jeho výstupu na turnaje Challenger a ITF, natož kvalifikaci na svůj první grandslamový hlavní los v 17 letech - úspěchy, které jsou srovnatelné s jistým 20násobným šampionem Slamů.

Naučte se hrát tenis poblíž mě

Je Carlos Alcaraz „novým Rafaelem Nadalem“?

Carlos Alcaraz na Rio Open 2020

Carlos Alcaraz na Rio Open 2020

Srovnání s Rafaelem Nadalem je možná nevyhnutelné pro jakýkoli rostoucí tenisový talent ve Španělsku, vzhledem k úspěchu světové č. 2 nejen během jeho kariéry, ale také během jeho dospívání.

Nadal dosáhl svého prvního finále Challengeru v roce 2003, ve věku 16 let - jeden den před narozením Carlose Alcaraza. Ve věku 17 let Nadal prorazil do první padesátky a do dvou let byl na pokraji dosažení první pětky a získání prvního ze svých 20 grandslamových titulů.

Postup Rafaela Nadala v řadách teenagerů byl neskutečný a nikdo z jeho generace s ním nebyl soupeřen. Ale nakonec se zdá, že našel nástupce v příští generaci, a to také z jeho vlastní země.

Rafael Nadal na US Open 2003

Rafael Nadal na US Open 2003

Vzestup Carlos Alcaraz je indikátorem nejen jeho fenomenálního talentu, ale také jeho mentální síly v relativně mladém věku - podobně jako Rafael Nadal. To znamená, že jejich herní styly jsou docela odlišné.

Na rozdíl od dvacetinásobného grandslamového šampiona se Alcarazovy dorostenecké úspěchy dostavily nejen na antuce, ale také na tvrdém hřišti. 17letý hráč má rychlou, agresivní základní hru, ale podporuje svůj vynikající pohyb s efektivitou hřiště, často se přesouvá na síť, aby brzy dokončil body.

madam sekretářka sezóna 3 hulu

Alcarazův trenér Juan Carlos Ferrero nedávno prohlásil, že zatímco srovnání s Nadalem je přirozené, hra jeho svěřence je více podobná hře Rogera Federera a Novaka Djokoviče.

'Samozřejmě to srovnání bude, protože pro lidi tady ve Španělsku už je to dlouho, co jsme neměli nikoho ve věku 16 nebo 17 let, kteří hrají takovou úroveň,' řekl Ferrero. „Pokud mám někomu říct, že ho můžu srovnávat, je to hra Novaka Djokoviče nebo možná Rogera Federera. Rádi jsou agresivní od základní čáry a mohou jít na síť, aby dokončili bod. '

Toni Nadal, bývalý trenér a strýc Rafa, také nedávno na vrcholu španělského tenisu pomazal Carlosa Alcaraza jako přirozeného nástupce svého synovce. Toni však varovala, že pro Alcaraz může být obtížné vyrovnat se s tlakem srovnávání.

Debata o paralelách mezi Rafaelem Nadalem a Carlosem Alcarazem bude pravděpodobně ještě dlouho zuřit, a to navzdory jejich rozdílu v herních stylech. Ale téměř jisté je, že Alcaraz je dobře vybaven, aby šel ve šlépějích svého idola, a že všechny předpoklady pro budoucího grandslamového vítěze.

Tenisoví fanoušci by doufali, že Carlos Alcaraz splňuje prvotní očekávání, a nenechali se jimi zahltit tak, jak to v minulosti dokázaly některé podivuhodné talenty. Ale prozatím budou všechny oči upřeny na teenagera, když bude mít svůj grandslamový debut v Melbourne.

Populární Problémy

Nostalgia: „Švýcarská slečna“ Martina Hingis

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Lakers vs Nuggets online bez kabelu. LA a Denver sedí na č. 1 a 2 na Západě, což je obrovské zúčtování.

Srb udělal ve finále krátkou práci Raonic; ziskem titulu a pádem pouze dvou her.

Jak zlepšit flexibilitu nohou. Zlepšení pružnosti nohou je skvělý způsob, jak se dostat do formy, nebo může pomoci předcházet vážným zraněním, pokud jste již zkušeným sportovcem. Protahování nohou může mít také pozitivní ...

Během své tiskové konference poté, co porazil Jeremyho Chardyho ve čtvrtfinále v Dubaji, Denis Shapovalov dlouze hovořil o snížení peněžních odměn v tenise kvůli pandemii COVID-19.

Buffalo a Arizona State se setkávají v prvním kole turnaje NCAA. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze hry.