Jak snížit spotřebu paliva v automobilu

Všichni někdy musíme řídit auta - abychom se dostali na místa, kam potřebujeme. Možná však budete muset hodně řídit auto, což vám může způsobit spotřebu tun plynu. Přáli jste si někdy snížit spotřebu plynu, abyste nemuseli často navštěvovat čerpací stanici? Trvá několik jednoduchých tipů a triků, od efektivního plánování cesty až po pravidelnou prohlídku auta.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 1

  1 Naplánujte si cestu. Uchovávejte si seznamy potřeb, které budou vyžadovat výlet, a snažte se s každým dosáhnout více cílů. To pomůže jezdit méně, a tím lze ušetřit palivo.
 2. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 2

  2 Vytvořte místní sdílené parkoviště. Pokud vaše děti chodí do stejné školy jako děti vedle, je dobré se v řízení střídat. Nejlepší způsob, jak zlepšit efektivitu vašeho auta, je nepoužívat jej tolik.
 3. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 3

  3 Zaparkujte na chladném místě Teplo způsobuje odpařování paliva. Parkování na stinném místě má další výhodu v tom, že udržuje chlazení auta a snižuje nutnost klimatizace.
 4. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 4

  4 Odlehčete svůj náklad. Hmotnost je jednou z největších příčin ztráty kinetické energie automobilu. Pořiďte si nejlehčí auto, které bude sloužit vašim potřebám. Vezměte si ze svého auta extra váhu. Extra hmotnost 100 liber (45,35 kg) zvyšuje spotřebu paliva o 1–2%.
 5. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 5

  5 Zpomal. Čím rychleji jedete, tím těžší motor musí pracovat, aby protlačil vítr. Rychlost může snížit účinnost paliva až o 33%. Vždy udržujte ekonomickou rychlost.
 6. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 6

  6 Použijte tempomat. Používání tempomatu snižuje spotřebu paliva udržováním konstantní rychlosti.
 7. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 7

  7 Zrychlujte pomalu. Snažte se nezrychlovat nebo nezrychlovat příliš rychle. To je často spojeno se špatným řazením, kdy buď řadíte příliš často nebo nedostatečně, přeplňuje motor a naopak plýtvá palivem.
 8. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 8

  8 Nácvik krátkého řazení. Zařaďte manuální převodovku na vyšší rychlostní stupeň, jakmile dosáhnete požadované rychlosti, přeskočením mezistupně.
 9. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 9

  9 Vyhněte se brzdění, kdykoli je to možné. Brzdí odpadní energii paliva (které je již spáleno) a zrychlování po brzdění spotřebuje více paliva než jízda konstantní rychlostí.
 10. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 10

  10 Nastavte pneumatiky na správné nahuštění. Udržováním správného nahuštění pneumatik můžeme snížit palivovou účinnost až o 3%. Doporučuje se kontrolovat tlak v pneumatikách nejméně jednou za měsíc; výhodněji týdně.
 11. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 11

  jedenáct Vylaďte si motor. Správně vyladěný motor maximalizuje výkon a může zvýšit spotřebu paliva.
 12. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 12

  12 Udržujte vzduchový filtr. Vzduchový filtr by měl být vyčištěn; špinavý filtr sníží spotřebu paliva nebo může způsobit zastavení motoru při volnoběhu. Vyměňte jej podle pokynů výrobce.
 13. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 13

  13 Vyvarujte se nadměrného volnoběhu. Volnoběh vozidla spotřebovává značné množství paliva. Nejlepší způsob, jak zahřát motor, je pomalý pohon, dokud nedosáhne správné provozní teploty.
 14. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 14

  14 Minimalizujte používání klimatizace. Vyhněte se používání klimatizace při jízdě po městě. Studie ukazují, že při dálničních rychlostech mají automobily o něco lepší kilometrový výkon s použitím klimatizace.
 15. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 15

  patnáct Rolovat okna. Řiďte auto stažením oken. Tah způsobený stažením oken při vysokých rychlostech snižuje spotřebu paliva.
 16. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 16

  16 Najděte sladkou rychlost svého auta. Některá auta mají lepší kilometrový výkon při určité rychlosti (sladká rychlost). Najděte si sladkou rychlost svého auta a podle toho si vyberte silnice.
 17. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 1717 Použijte syntetický olej. Palivo lze ušetřit použitím syntetického oleje. Olej s nižší viskozitou by způsobil, že auto nebude tolik pracovat. Jako náhradu lze použít také nejlehčí olej.
 18. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 18

  18 Naučte se sledovat a předvídat dopravní signály. Použijte správnou myšlenku k udržení jízdy podle dopravních signálů. Stop & go řízení je nehospodárné.
 19. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 1919 Vyberte nejužší pneumatiku. Úzká pneumatika má menší čelní plochu, a proto může navíc snížit aerodynamický odpor, přičemž dochází ke zmenšení styčné plochy, což má za následek nízký třecí odpor.
 20. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 20

  dvacet Držte nohu mimo spojky. Používání spojky v provozním stavu má za následek plýtvání energií, která již byla vyrobena v důsledku spalování paliva. Výjimkou při změně není převodová spojka.
 21. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 21dvacet jedna Na zastávkách vypněte motor. Pokud zastavujete déle než 2 minuty, vypněte motor; pomáhá omezit zbytečné spalování paliva.
 22. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 22

  22 Udržujte palivový filtr. Vyměňte palivový filtr podle pokynů výrobce.
 23. Obrázek s názvem Snížit spotřebu paliva v autě Krok 232. 3 Provádějte pravidelné prohlídky svého vozu. Pravidelně kontrolujte jeho stav.
 24. 24 Vyberte si náhradní způsob rozcvičky. Pořiďte si blokové topení a ušetřete palivo tím, že místo volnoběhu zvýšíte teplotu motoru pomocí topení. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak zabít komáry. Ačkoli je o komářích známo, že jsou nositeli nemocí, většina komárů nedělá nic jiného, ​​než vás kousnout, sát krev a zanechat na kůži červené, svědivé stopy po kousnutí. To je dost špatné, zvláště pro ty nešťastníky ...Rafael Nadal obdržel zástupný znak za akci 2021 Citi Open, událost ATP 500, která má ve Washingtonu začít 2. srpna.Georgia State a Georgia Southern se setkávají v relativně nové sobotní hře Modern Day Hate. Zde je návod, jak to sledovat.Zde je návod, jak sledovat zápas druhého kola Australian Open mezi Taylorem Fritzem a Gaelem Monfilsem online.Chcete sledovat živý přenos Khabib vs. Ferguson, Woodley vs. Thompson 2 a všechny hlavní karty UFC 209? Zde je úplný přehled toho, jak to udělat.