Jak zmírnit bolest ušní infekce

Bolest ucha může být v jednom nebo obou uších a může být dlouhodobá nebo krátkodobá. Bolesti uší se mohou cítit jako ostrá, pálivá, bolestivá nebo tupá bolest. Infekce ucha, zejména středního ucha, jsou častou příčinou bolesti ucha, zejména u dětí. Pokud vy nebo vaše dítě trpíte infekcí ucha, existují způsoby, jak bolest zmírnit.

Metoda 1 ze 3: Léčba bolesti ucha pomocí domácích prostředků

 1. Obrázek s názvem Zbavte se bolesti ušní infekce Krok 1

  1 Zkuste teplý obklad. Teplý obklad může pomoci zmírnit bolest ucha. Použijte čistou žínku namočenou v teplé vodě a přiložte žínku přes ucho. Vyměňujte žínku často, každých 15 až 20 minut nebo podle potřeby.
  • Můžete také přitlačit teplou láhev nebo teplý pytel soli přes ucho.


 2. Obrázek s názvem Ulevte od bolesti při infekci ucha Krok 2

  2 Vyzkoušejte ošetření olivovým olejem. Olivový olej je skvělý domácí lék na bolest ušní infekce. Zahřejte jednu čajovou lžičku olivového oleje a ujistěte se, že není příliš horký. Nechcete spálit ucho. Pomocí kapátka na léky přidejte tři až čtyři kapky zahřátého oleje do postiženého ucha. Opakujte třikrát až čtyřikrát denně. Alternativně můžete také namočit malý kousek na bavlnu v olivovém oleji a vatu si přiložit k uchu. Opakujte 3-4krát denně.
  • Oleje vždy zahřejte přibližně na tělesnou teplotu. Teplotu můžete vyzkoušet tak, že na zápěstí kapete trochu oleje. Při zahřívání oleje buďte velmi opatrní, protože pokud je příliš horký, může způsobit vážné poškození vnitřního ucha. Nejlepší způsob, jak ohřát oleje, je nalít je do lahvičky s kapátkem a nechat kapačku stát asi palec horké vody, dokud není teplá.
 3. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce Krok 3

  3 Používejte bylinné oleje. Několik bylinných olejů může působit jako přírodní antibiotikum a mít antivirové vlastnosti. Mulleinový olej se tradičně používá k bolesti uší a má uklidňující a antibakteriální vlastnosti. Lze jej zakoupit online nebo v obchodě s bylinkami. K úlevě od bolesti lze také použít měsíček do ušních kapek.
  • Před použitím jakýchkoli bylinných léků na děti se poraďte se svým lékařem.
 4. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce Krok 4

  4 Zkuste česnek. Česnekový olej má antibakteriální a antivirové vlastnosti a po staletí se používá k léčbě ušních infekcí. Česnekový olej si můžete vyrobit zahřátím jedné čajové lžičky čerstvého, mletého nebo drceného česneku v jedné lžíci olivového oleje. Necháme 15 minut vyluhovat a propasírujeme přes jemné sítko. Zbývající olej můžete smíchat se stejným množstvím olivového oleje nebo použít česnekový olej. Použijte tři až čtyři kapky do každého postiženého ucha třikrát až čtyřikrát denně.
  • Můžete také nakrájet česnek a dát kousky česneku do utěrky nebo papírového ručníku. Umístěte česnekový sáček na ucho. Můžete si to zajistit uvázáním kolem hlavy něčím, jako kouskem látky. Ujistěte se, že cokoli vložíte česnek, umožní česneku prosáknout do ucha, ale zabráníte tomu, aby se přímo dotýkal pokožky.
  • Před použitím česneku v uchu svého dítěte si promluvte se svým pediatrem.
 5. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce Krok 5

  5 Použijte zázvor. Zázvor lze také použít k úlevě od bolesti. Jednu čajovou lžičku čerstvého zázvoru namelte nebo rozdrťte a přidejte k jedné lžíci olivového oleje. Necháme 15 minut vyluhovat a propasírujeme přes síto. Použijte tři až čtyři kapky do každého postiženého ucha třikrát až čtyřikrát denně.
  • Promluvte si se svým lékařem dříve, než použijete zázvor na pomoc infekci ucha vašeho dítěte.
 6. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce Krok 6

  6 Připravte si cibulový obklad. Nakrájejte polovinu cibule a jemně ji ohřejte na olivovém oleji. Když je cibule měkká, nechte ji vychladnout a poté ji nalijte do bavlněného hadříku. Sklopte látku tak, aby cibule nevypadla, a přiložte obklad k uchu, aby teplá cibulová šťáva stékala do ucha. Nechte působit 10 až 15 minut. Opakujte každé tři až čtyři hodiny.
 7. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce Krok 7

  7 Použijte med. Med má antibakteriální a hojivé vlastnosti, takže jej můžete použít k úlevě od bolesti uší. Zahřejte trochu medu a vložte tři až čtyři kapky do postiženého ucha. Ujistěte se, že med není příliš horký. Nechcete si popálit ucho. Opakujte třikrát až čtyřikrát denně. reklama

Metoda 2 ze 3: Léčba bolesti ucha pomocí dalších metod

 1. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce, krok 8

  1 Vyzkoušejte volně prodejné léky. Můžete si koupit několik různých druhů léků, které vám pomohou ulevit od bolesti uší. Ušní kapky mohou pomoci od bolesti. K úlevě od bolesti můžete také použít acetaminofen (jako Tylenol) nebo ibuprofen (jako Advil).
  • Pokud si myslíte, že máte zánět ucha, měli byste si promluvit se svým lékařem, než vyzkoušíte OTC léky a domácí prostředky.
  • Nepoužívejte aspirin u dětí mladších 2 let nebo u dětí nebo dospívajících po chřipce nebo planých neštovicích. Podání aspirinu dítěti nebo teenagerovi může vést k Reyeho syndromu, což je potenciálně smrtelné onemocnění, které způsobuje otok mozku a jater. Riziko vzniku Reyeova syndromu u dítěte nebo dospívajícího je ještě vyšší poté, co dítě nebo dospívající prodělalo plané neštovice nebo chřipku.
 2. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce, krok 9

  2 Získejte lék na předpis. Obecně se antibiotika používají pouze v závažných případech a ne pro každou ušní infekci. Pokud je bolest nebo infekce dostatečně špatná, může vám lékař předepsat ušní kapky nebo jiný lék.
  • Dětem mladším šesti měsíců s infekcí ucha by měla být okamžitě podána antibiotika. Nepokoušejte se používat domácí prostředky na ušní infekci u dítěte.
  • Amoxicilin je nejčastěji předepisovaný lék na ušní infekce. Při mírné až středně závažné infekci může lékař doporučit užívání 500 mg každých 12 hodin nebo 250 mg každých 8 hodin. V případě závažné infekce (pacienti s horečkou) vám lékař může předepsat 875 mg každých 12 hodin nebo 500 mg každých 8 hodin.
  • Lékař vám může také předepsat amoxicilin-klavulanát, pokud vaše infekce nereaguje na amoxicilin nebo pokud máte silnou bolest ucha a/nebo jiné příznaky, jako je vysoká teplota.
  • Pokud jste alergičtí na penicilin, může vám lékař místo toho předepsat cefdinir, cefpodoxim, cefuroxim nebo ceftriaxon.
  • Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae a Moraxella catarrhalis jsou bakterie, které mohou být viníky infekce uší. Užívání antibiotik by mělo napadnout bakterie. Pokud se však zdá, že se vaše infekce nezlepší do 48 až 72 hodin po nasazení antibiotik, zavolejte svého lékaře.
 3. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce, krok 10

  3 Nákup ropných produktů. Existuje řada komerčních produktů z ušního oleje, které lze zakoupit ve většině obchodů nebo online. Mezi tyto příklady patří: Wiseways Herbals, NOW Ear Oil Relief, HerbPharm Kid's Mullein/Garlic Ear Oil a Gaia Herbs Ear Oil with Mullein/St John's wort. Pokud si nechcete vytvořit vlastní, vyzkoušejte je.
  • Dodržujte pokyny k použití.
  • Pokud má vaše dítě zánět ucha, nesnažte se ho léčit sami. Ušní infekce u malých dětí pravděpodobně vedou k závažným komplikacím, jako je ztráta sluchu, paralýza obličeje, mozkový absces a meningitida. Vezměte své dítě k lékaři hned, pokud ho bolí ucho.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Porozumění bolesti ušní infekce

 1. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce, krok 11

  1 Rozpoznat příznaky ušní infekce. Dospělý nebo starší dítě by to měl umět zjistit, zda má infekci ucha . Kojenec nemůže, takže budete muset hledat příznaky. Příznaky ušní infekce zahrnují:
  • Tahání nebo tažení za ucho (u některých kojenců to může být jediné znamení)
  • Bolest ucha, zejména při ležení
  • Podrážděnost, pláč a nervozita
  • Obtížné spaní
  • Ztráta sluchu
  • Horečka 100 oF nebo vyšší
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Odvodnění z ucha
  • Závratě nebo pocitu, že se místnost točí
  • Teplo, zarudnutí nebo bolest kolem ucha
  • Otok nebo svědění
 2. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce, krok 12

  2 Sledujte rizika infekcí uší. Infekce uší nelze chytit od jiné osoby. Některé podmínky však mohou vést k infekcím uší. Dávejte pozor na infekce uší, pokud se vy nebo vaše dítě setkáte s některým z následujících stavů:
  • Alergie, nachlazení nebo infekce dutin
  • Chladné podnebí
  • Změny nadmořské výšky nebo podnebí
  • Dudlík nebo sippy hrnek nebo pití láhve vleže
  • Vystavení kouři
  • Rodinná anamnéza ušní infekce
 3. Obrázek s názvem Ulevte bolesti ušní infekce, krok 13

  3 Kontaktujte svého lékaře. Většinu infekcí uší lze léčit doma. Některé ušní infekce jsou však závažné a musí se o ně postarat lékař. Zavolejte svého lékaře, pokud platí některý z následujících bodů:
  • Horečka 100 stupňů Fahrenheita nebo vyšší
  • Silná bolest
  • Silná bolest, která najednou přestane. Může to znamenat prasknutí bubínku.
  • Odvodnění z ucha
  • Jakékoli nové příznaky, jako jsou závratě, bolesti hlavy, otoky nebo slabost obličejových svalů
  • Pokud bolest ucha trvá déle než 24 hodin
  • Změna sluchové schopnosti
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Je bezpečné užívat volně prodejné léky proti bolesti, když mám zánět ucha? Payam Daneshrad, MD
  Board Certifikovaný Otolaryngolog Dr. Payam Daneshrad je Otolaryngolog s certifikací na desce, plastický chirurg obličeje, který je způsobilý pro tabuli, a majitel a ředitel DaneshradClinic v Los Angeles, Kalifornie. S více než 19 lety zkušeností se Dr. Daneshrad specializuje na dospělou a dětskou otolaryngologii-chirurgie hlavy a krku, operace nosu bez balení, minimálně invazivní operace dutin a léčba chrápání. Používá také nejnovější chirurgické techniky ORL pro tonzilektomii, adenoidektomii, thyroidektomii a paratyroidektomii. Dr. Daneshrad vystudoval BS a nejvyšší vyznamenání na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Získal doktorát medicíny (MD) z Tulane University School of Medicine, kde byl přijat do AOA, společnosti lékařského cti a Tulane University School of Public Health. Dr. Daneshrad získal lékařské vzdělání na University of Southern California, kde v současné době působí jako docent klinického profesora. Dr. Daneshrad je otolaryngolog a obličejový plastický chirurg pro Los Angeles Sparks a atletické týmy Loyola Marymount University. Payam Daneshrad, MD Board Certified Otolaryngologist Expert Odpověď Ano, je. Můžete také zkusit přiložit teplý obklad k uchu, abyste zmírnili bolest.
 • Otázka Je normální, že ucho bolí poté, co mu byly předepsány krémy a očištěno lékařem? Vaše ucho může být z procesu čištění něžné, pokud jste ho právě nechali udělat, a/nebo léčivé krémy možná ještě nezačaly. Pokud je vaše bolest silná a/nebo trvá déle než den nebo dva poté, co jste navštívili lékaře, zavolejte jim a dejte jim vědět.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak natáhnout předloktí. Při cvičení nemusíte nutně mířit na předloktí. Silná a pružná předloktí však mohou pomoci zlepšit pohyblivost a funkci vašich zápěstí, což může pomoci zmírnit bolest a ztuhlost. Tento...

Coco Gauff zahájí svou kampaň US Open proti Lotyšce Anastasiji Sevastovové v prvním kole. Tento zápas by znamenal první setkání mezi duem na turné WTA.

Yankeeové a Indiáni se setkají v kole AL Wild Card. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z každé hry, pokud nemáte kabel.

Jak na to Parachute Jumping v GTA V. Grand Theft Auto rozhodně nemá nouzi o extrémní aktivity, kterých se můžete zúčastnit. Od závodních vodních skútrů na otevřeném oceánu až po závody v uličkách Los Santos určitě najdete ...

Matrace je pokryta prostěradly na vaší posteli, ale měla by být pravidelně čištěna. Kontrola pokynů k péči na podložce na matraci a výběru způsobu čištění podle toho, z čeho je podložka vyrobena, může udržet váš ...

Ivan Ljubicic nedávno prozradil, že Roger Federer zahájí mimosezónní trénink v Dubaji od poloviny prosince. Z Ljubicicových komentářů je zřejmé, že švýcarská legenda se plně hodlá v roce 2021 vrátit na kurty.