Jak odstranit travní skvrny z obuvi

Léto je skvělý čas na hraní v přírodě: procházky lesem, sportování na travnatém poli, posezení na zahradě a milion dalších zábavných aktivit! Nicméně, celá ta rekreace určitě dostane vaše boty pokryté skvrnami od trávy. Naštěstí stačí jednoduchá dvoustupňová úprava octa a pracího prostředku, aby vaše kopy vypadaly opět jako nové!

Část 1 ze 2: Předúprava octem

 1. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 1

  1 Vyčistěte kuchyňský dřez. Naštěstí čištění skvrn od trávy z vašich bot není zdaleka tak špinavý úkol, jako jakákoli činnost, při které byly vaše boty na prvním místě obarveny! Přesto budete chtít tento proces zachovat co nejméně nepořádek tím, že každý krok provedete nad umyvadlem.
 2. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 2

  2 Vytvořte roztok octa smíchaný s vodou. Nalijte jednu třetinu šálku bílého octa do malé misky. Poté přidejte dvě třetiny šálku teplé vody z faucetu. K promíchání roztoku použijte zubní kartáček.
  • Určitě používejte konkrétně bílý ocet, protože je to nejbezpečnější a nejúčinnější čisticí prostředek.


 3. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 3

  3 Skvrny od trávy vyčistěte octovým roztokem. Ponořte zubní kartáček do octového roztoku a pomocí něj vydrhněte obarvená místa na botách. Zaměřte se na jednu konkrétní oblast každé boty, než přejdete na další, a ujistěte se, že opláchnete zubní kartáček v umyvadle mezi nimi. Udržujte štětiny zubního kartáčku nasycené častým namáčením zpět do roztoku.
  • Nebojte se při drhnutí použít trochu loketního tuku - opět, pokud používáte bílý ocet, vašim botám to neuškodí!
 4. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 4

  4 Otřete si boty žínkou. Pomocí žínky otřete vydrhnutá místa na botách. Tento krok odstraní roztok octa z povrchu a zanechá za sebou pár bot, které jsou již znatelně čistší! Smyjte žínku v umyvadle.
 5. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 5

  5 Opakujte postup. S octovým roztokem se nemusíte zbláznit, protože jsme teprve v polovině procesu čištění! Chcete však být důkladní, protože ocet zefektivní čištění bot saponátem.
  • Opakujte jednou pro normální skvrny; dvakrát pro hlubší skvrny.
  reklama

Část 2 ze 2: Praní s pracím prostředkem

 1. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 6

  1 Pomocí žínky naneste na obuv prací prášek. Po dokončení předúpravy nalijte na žínku malé množství pracího prostředku. (Pokud používáte práškový prací prostředek, budete jej muset nejprve smíchat s trochou vody.) Potřete žínku po celém povrchu obuvi - koneckonců, protože se již zbavujete těchto skvrn od trávy, můžete také své boty kompletně předělejte!
  • Jakýkoli prací prostředek bude fungovat, ale ten, který obsahuje bělidlo, je ideální.
  • Nechte prací prostředek 15 minut zaschnout.
 2. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 7

  2 Opláchněte si boty v umyvadle. Zapněte faucet na proud studené vody s nízkým výkonem. Několikrát propláchněte boty pod proudem a nechte prací prostředek vytéct z povrchu - boty pod faucetem otočte, aby vám neunikla žádná místa. Poté boty usušte na přímém slunci.
 3. Obrázek s názvem Odstranění travních skvrn z obuvi Krok 8

  3 Vyčistěte pracovní prostor a dokončete projekt. Naštěstí většina nepořádku zmizela v dřezu, ale žínku můžete použít k čištění všech znečištěných povrchů. Když je umyvadlo čisté, umyjte misku a vyždímejte žínku. Nakonec vraťte materiály.
  • Ocet a prací prostředek odložte.
  • Uchovávejte zubní kartáček se zbytkem čisticích prostředků - nechcete ho používat na zuby!
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Věci, které budete potřebovat

 • Kartáček na zuby
 • Žínka
 • Malá miska
 • bílý ocet
 • Prací prášek

Populární Problémy

Fotbal Appalačského státu se v sobotu utká se státem Texas. Zde je uvedeno, kde a jak hru sledovat.

Richard Gasquet věří, že Novak Djokovič není vinen za případy COVID-19, které se objevily na Adria Tour. Gasquet také hovořil o tom, proč je nepravděpodobné, že budou budoucí turnaje zrušeny, i když se objeví několik pozitivních případů.

Odpočítávání 10 nejlepších hráčů s nejvyššími výdělky v kariéře za celou dobu. Zde se podíváme na 10 nejlepších nejbohatších tenistů všech dob, pokud jde o finanční odměny

Komplexní průvodce přírodními tenisovými strunami včetně recenzí našich oblíbených značek, výhod, nevýhod, tipů na navlékání a dalších!

Komentářové stereotypy se sbíhají na karneval

Simona Halepová se stala světovou jedničkou poté, co dosáhla finále China Open 2017.