Jak opravit škrábance na obuvi z umělé kůže

Boty z umělé kůže jsou levnou, dobře vypadající alternativou k obuvi z pravé kůže. Ačkoli jsou obvykle odolnější než jejich sourozenci na bázi zvířat, nejsou imunní vůči poškození a škrábance nebo škrábance mohou vypadat nevzhledně. Naštěstí s trochou kouzla udělej si sám, aby tvoje boty vypadaly jako nové.

Část 1 ze 3: Čištění a testování oblasti

 1. Obrázek s názvem Opravit škrábance na botách z umělé kůže Krok 1

  1 Otřete oblast měkkým hadříkem a teplou vodou. Poté oblast potřete trochou destilovaného bílého octa. Ošetřete malou část postižené oblasti octem.
  • Vezměte malý kousek destilovaného bílého octa na papírový ručník a naneste jej na oblast kolem škrábance.
  • Ocet může způsobit mírné bobtnání oblasti. Umělá kůže pokryje některé škrábance. Ocet také odstraní všechny skvrny jako sůl a vyčistí oblast.


 2. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 2

  2 Vyčistěte oblast bezbarvým leštidlem na boty. Poté, co si vyčistíte boty a nanesete ocet, počkejte, až oblast zaschne. Poté ho vyleštěte čirým leštidlem na boty.
  • Naneste leštidlo v kruhovém pohybu, aby se rovnoměrně rozložil po ploše. Středním tlakem rovnoměrně rozetřete lak, aniž byste poškodili botu.
  • Čistý lak na boty neovlivní žádnou barvu vaší obuvi. Leštění pomůže spojit postižené a neovlivněné oblasti dohromady.
 3. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 3

  3 Vezměte si akrylovou barvu, která odpovídá barvě vašich bot. Vezměte si botu nebo botu do domácího kutilského nebo řemeslného obchodu a přizpůsobte barvu laku vaší barvě obuvi.
  • Barvu můžete zakoupit v různých povrchových úpravách. Pokuste se co nejlépe sladit lesk své boty s plochou, skořápkovou nebo lesklou barvou. Akrylová barva funguje nejlépe pro malování vašich škrábanců a škrábanců.
 4. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 4

  4 Kupte si láhev Modge Podge a nebo Shoe Goo v řemeslném obchodě. Znovu se pokuste co nejlépe přizpůsobit lesk své boty tím, že získáte matný, saténový nebo lesklý Modge Podge.
  • Modge Podge je druh lepidla, tmelu a povrchové úpravy typu vše v jednom. Můžete jej použít na různé řemeslné projekty. Ale také funguje dobře při léčbě obuvi z umělé kůže.
  • Shoe Goo je podobný produkt, který má různé účely související s obuví. Shoe Goo lze použít také k lepení, tmelení a dokončování. Shoe Goo je v podstatě guma v tubě. Jakmile se nanese a zaschne, stane se pevným, pružným gumovým materiálem. Vyschne také jasně.
  • V závislosti na poškození, které se pokoušíte opravit, můžete zjistit, že jedno je lepší než druhé. Nebo můžete použít obojí.
 5. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 5

  5 Na poškrábanou oblast naneste malý kousek barvy. Jakmile lak zaschne do skrytější oblasti, měli byste namočit trochu barvy, abyste vyzkoušeli, jak barva vypadá na vaší botě.
  • Otření malého množství barvy k otestování oblasti vám umožní zajistit, aby barva barvy dobře splynula s barvou vašich bot. Pokud ano, jste připraveni pokračovat.
  reklama

Část 2 ze 3: Ošetřování oblasti

 1. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 6

  1 Shromážděte veškerý opravný materiál. Nyní budete potřebovat svůj Modge Podge a nebo Shoe Goo, barvy, štětce, malou nádobu na barvu, papírové ručníky, krém na boty, sprej na boty a nůž na nehty nebo jemný brusný papír.
  • Budete chtít použít malý štětec, takže budete malovat pouze škrábance a ne větší oblast kolem škrábanců.
  • K odstranění veškerého volného materiálu kolem vašich škrábanců můžete použít nůžky na nehty nebo jemný brusný papír. Nůžky na nehty vám umožní být přesnější. Brusný papír může být lepší pro větší oblasti, které jsou blíže k podrážce vašich bot nebo bot.
 2. Obrázek s názvem Opravit škrábance na botách z umělé kůže Krok 7

  2 Pomocí zastřihovače nehtů odstřihněte jakýkoli materiál, který trčí nebo visí z boty. Vaše boty nebo boty z umělé kůže mohou mít kolem vašich škrábanců malé vločky. Chcete odstranit tyto volné kousky, abyste mohli zakrýt škrábance a nestlačit rozbité skvrny dolů. Oblast by měla být co nejhladší.
  • Nůžky na nehty nebo dokonce pinzeta vám opět umožní odstranit jakýkoli materiál v konkrétní oblasti. Pokud však máte větší plochu, kterou je třeba opravit, brusný papír bude účinnější při vyhlazování těchto větších ploch.
 3. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 8

  3 Opatrně natřete části, které je třeba opravit. Když jsou vaše boty znovu setřeny a zbaveny přebytečného materiálu, je čas namalovat škrábance.
  • Pomocí malého štětce namočte hrot do nádoby s barvou. Nepotřebujete mnoho. Méně je lepší, abyste nezpůsobili nerovnoměrný přenos barvy.
  • Škrábance namalujte hladkými tahy. Nechte to asi minutu sedět. Otřete štětec papírovým ručníkem, abyste odstranili shlukovanou barvu.
 4. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 9

  4 Nechte barvu zaschnout a v případě potřeby přidejte další vrstvu. Opakujte postup a přidejte další vrstvu s trochou barvy najednou.
  • Pokračujte v nanášení nových vrstev, dokud si škrábance nenamalujete podle svých představ.
  • Ujistěte se, že na každý nátěr použijete pouze malé množství barvy. Pokud se barva globalizuje, skončíte s bublinami barvy na botách. Aby postižené oblasti vypadaly nerovnoměrně.
  reklama

Část 3 ze 3: Chraňte oblast a své boty

 1. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 10

  1 Použijte Modge Podge nebo Shoe Goo. Poté, co je barva zcela suchá, použijte velmi lehký nátěr Modge Podge nebo Shoe Goo a natřete obecnou oblast, abyste ji utěsnili.
  • Při aplikaci Modge Podge nebo Shoe Goo je nejlepší použít jiný štětec. Pokud používáte pouze jeden štětec, nezapomeňte jej před použitím dobře opláchnout a setřít veškerou barvu papírovým ručníkem.
  • Poté, co použijete Modge Podge nebo Shoe Goo, setřete štětec na kus papíru, abyste odstranili veškerý přebytek. Poté pomocí štětce pečlivě opeřte okraje namalované oblasti, abyste neměli žádné viditelné čáry.
  • Shoe Goo je obvykle čirý, zatímco Modge Podge maluje na bílou. Pokud malování má barvu, nedělejte si starosti. Jakmile uschne, bude suchý.
 2. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 11

  2 Vyleštěte si boty leštidlem na boty. Jakmile je vše suché, dejte svým botám nebo botám pořádný lesk se správným barevným leskem, který odpovídá vaší obuvi.
  • Leštění vašich bot pomůže plně prolnout všechny oblasti boty. Polština vyhladí všechny oblasti kolem vašich škrábanců, které stále vynikají. Stejně tak dejte svým botám nový vzhled.
  • V závislosti na závažnosti vašich škrábanců možná budete chtít po lakování, ale před utěsněním oblastí, použít leštidlo. Leštěním poškrábané oblasti a následným utěsněním bude lak pod vaším tmelem trvalejší.
 3. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 12

  3 Vyčistěte všechny ostatní části obuvi nebo bot. Jakmile škrábance ošetříte, vyčistěte všechny ostatní oblasti, které mohou být stále špinavé nebo potřebují nějakou práci. Pokud musíte většinu bot setřít, udělejte to před vyleštěním celé boty. Zbytek obuvi vyčistěte stejným způsobem jako dříve, čistým hadříkem, vodou a trochou bílého octa, pokud máte sůl nebo nečistoty, které se pokoušíte odstranit.
  • Obdivujte svou úžasnou práci úplným čištěním bot, aby váš pár vypadal jako nový.
  • Než si obujete boty, nechte vše úplně vyschnout. Pokud si vezmete boty nebo boty, než vše necháte ztuhnout a zaschnout, může dojít k opětovnému otevření trhlin a škrábanců.
 4. Obrázek s názvem Oprava škrábance na botách z umělé kůže Krok 13

  4 Postříkejte a chraňte své boty voděodolným sprejem. Udělejte krok navíc a dejte svým botám nebo botám ještě jeden prvek ochrany.
  • Použijte voděodolný sprej nebo vosk na boty, který ochrání vaše boty před solnými skvrnami, vodou a špínou.
  • Tento extra ochranný krok pomůže zabránit tomu, aby se ošetřené oblasti znovu zobrazovaly. Rovněž zabrání poškození nových oblastí.
  • Pokud si stříkáte boty, dělejte to na větraném místě.
  • Ujistěte se, že jakýkoli sprej nebo lubrikant, který používáte, je vhodný pro vaše boty z umělé kůže.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Místo barvy můžete vyzkoušet fixu nebo fixu v závislosti na lesku boty a velikosti škrábance.
 • Při manipulaci s těmito materiály opravujte ve větraném prostoru. Je také dobré položit noviny, aby se vám nic nedostalo na podlahu nebo jiný povrch.
 • Upevnění poškrábaných oblastí tímto způsobem bude nejlépe fungovat na částech boty, které se neohýbají. Ohýbání může způsobit popraskání barvy a Modge Podge.
 • Před nanesením jakékoli barvy nebo leštidla vyzkoušejte na malé skryté ploše. Ujistěte se, že se dobře hodí a mísí.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Dávejte pozor, aby se vám během sušení Modge Podge nepřiskřípaly vlákna nebo vlasy. Jakmile uschne, je to trvalé.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Barevně sladěný nátěr
 • Upravte Podge nebo Shoe Goo
 • Malý štětec
 • Papírové ručníky, noviny
 • Nůžky na nehty nebo jemnozrnný brusný papír
 • Leštidla na boty a ochranné mazivo nebo sprej

Populární Problémy

The Buccaneers hostit Chargers Sunday. Pokud nemáte kabel nebo se nemůžete dostat k televizi, můžete hru sledovat online zdarma.

Ohlédnutí za milostným vztahem mezi Rafaelem Nadalem a Roland Garros ve formě výsledků a čísel.

Batohy jsou nezbytné pro děti, studenty a cestovatele, kteří nosí domácí úkoly a zásoby na cestách. V průběhu času může jídlo, vlhkost a každodenní opotřebení způsobit, že batoh bude špinavý a páchnoucí. Naštěstí je většina batohů vyrobena tak, aby vydržela ...

Dnes večer je premiéra filmu Taneční maminky v roce 2019. Získejte přehled o tom, jak sledovat sezónu 8 online prostřednictvím živého přenosu.

Díky dotykové obrazovce a malým ovladačům, kterým se říká Joy-Cons, je Nintendo Switch náchylný k mastnotě, rozmazání a celkovému znečištění. Naštěstí je čištění přepínače hračkou a nevyžaduje mnoho úsilí ani času. Vyčistěte ...

Instalace plynového potrubí pravděpodobně není úkolem, který byste měli provést jako svůj první projekt „udělej si sám“. Rizika, že uděláte chybu, převažují nad náklady profesionála. Zkušení kutilové však mohou nainstalovat plynovod stejně bezpečně jako ...